برترین آهنگسازان کلاسیک خارجی

ارسال شده توسط

موسیقی کلاسیک از جمله موسیقی هایی است که مردم به آن علاقه زیادی دارند. حتما در بین دوستان و آشنایان تا حالا افرادی را دیدید که می گویند: من که فقط موسیقی کلاسیک گوش میدم! براستی طرفدار کدام یک از بهترین آهنگسازان کلاسیک خارجی هستید؟ تاپ لیست بهترین آهنگسازان بنام و مشهور را به انضمام بیوگرافی ونمونه هایی از آثار برجسته آنها، حضورتان معرفی می کند. به نظر شما کدام یک از این افراد بهتر از بقیه هستند؟ به آهنگساز مورد علاقه خود رای دهید یا آن را به لیست اضافه کنید.


 • برترین آهنگسازان کلاسیک خارجی لودویگ فان بتهوون
  1
     لودویگ فان بتهوون
  25%
  رای دهید
  لودویگ فان بتهوون در ۱۶ دسامبر۱۷۷۰ شهر بن آلمان دیده به جهان گشود. وی یکی از موسیقیدانان برجسته آلمانی، بزرگترین و تأثیر گذارترین شخصیتهای موسیقی در دوران کلاسیک و آغاز دوره رومانتیک بود. از شاهکار های مهم وی می‌توان سنفونی نهم، سنفونی پنجم، سنفونی سوم، سونات پیانو پاتتیک، مهتاب و هامرکلاویر، اپرای فیدلیو و میسا سولمنیس را نام برد. زندگی او به عنوان یک موسیقیدان به سه دوره «آغازی»، «میانی» و «پایانی» تقسیم می‌شود. برخی از آثار مهم وی در دوران آغازی، سنفونی‌های شماره ۱ و ۲، شش کوارتت زهی، دو کنسرتو پیانو، دوازده سونات پیانو و آثار دوره میانی مانند شش سنفونی برخی ازآثار برجسته دوره پایانی را می توان ، سونات پیانوی شماره ۲۹ هامرکلاویر، میسا سولمنیس، سنفونی شماره ۹، آخرین کواتت‌های زهی نام برد. . بتهوون در این زمان شنوایی خود را به طور کامل از دست داده بود. . ناشنوایی او هم نتوانست مانع جدی‌ای برای بتهوون باشد ولی بعد از سن ۲۰ سالگی که درد شکم شروع به آزار دادنش کرد و درگیر چندین مشکل روحی بود. در سال ۱۸۲۶ سلامت وی به شدت وخیم شده بود، تا اینکه یک سال بعد در ۲۶ مارس ۱۸۲۷ زندگی را وداع گفت.
 • برترین آهنگسازان کلاسیک خارجی ولفگانگ آمادئوس موتزارت
  2
     ولفگانگ آمادئوس موتزارت
  15%
  رای دهید
  ولفگانگ آمادئوس موتزارت در سال ۱۷۵۶ در شهر سالزبورگ اتریش دیده به جهان گشود. او آهنگساز اتریشی و بزرگ‌ترین آهنگسازان موسیقی کلاسیک بود. موتزارت در 3 سالگی شروع به آهنگسازی و در پنج سالگی شروع به تصنیف آهنگ کرد و به عنوان کودکی نابغه معروف بود. او در سن 7 سالگی اولین سمفونی و درسن دوازده سالگی اولین اپرای کامل خود را نوشت و برای کار به شهرهای مختلف جهان مانند وین، مونیخ، فرانکفورت و بسیاری دیگر از مناطق اروپا سفرکرد. مجموعه آثار او شامل: 25 کوارتت برای سازهای زهی، 40 سونات برای پیانو، 25 کنسرت برای پیانو، 49 سمفونی و تعدادی اپرا و آهنگهای مختلف دیگر مانند عروسی فیگارو و نی لبک سحر آمیز نام برد. در 14 سالگی اپرای معروفش را تحت عنوان مهرداد پادشاه پونتو در کشور ایتالیا مورد اجرا گذارد که با استقبال بی نظیری روبرو شد. ششصد قطعه موسیقی برای اپرا، سمفونی، کنسرتو، مجلسی، سونات، سرناد، و گروه کُر را از خود باقی گذاشت. بر خلاف هر آهنگساز دیگری، او در تمام ژانرهای مرسوم در دوران زندگیش، موسیقی تصنیف نمود. وی درسن 35 سالگی زندگی را وداع گفت.
 • برترین آهنگسازان کلاسیک خارجی جان سباستین بچ
  3
     جان سباستین بچ
  13%
  رای دهید
  جان سباستین بچ، متولد۲۱ مارس ۱۶۸۵ آهنگساز و نوازنده ارگ آلمانی بود که آثارش برای دسته آواز، ارکستر و تک‌سازها، انواع مختلف موسیقی دورۀ باروک را دربرمی‌گیرد. او توانست سبکِ موسیقی آلمان را با فنون کنترپوان، غنی سازد که این فنون مبنی بر تنظیم چیدمان هارمونیک و موتیف در مقیاس کوچک و بزرگ بود. وی یکی از بزرگ‌ترین آهنگسازان معروف غرب در سنت تُنال بود. آثاری چون کنسرتوهای براندنبورگ، سوئیت‌ها و پارتیتاها برای ساز کلاویه‌ای، مس در سی مینور، پاسیون به روایت متای قدیس، پیشکش موسیقایی، هنر فوگ و تعداد فراوانی کانتات که ۲۲۰تا از آنها برجامانده‌است، را می‌توان نام برد. جان سباستین بچ در سال 1750 درگذشت.
 • برترین آهنگسازان کلاسیک خارجی پيوتر چايكوفسكي
  4
     پيوتر چايكوفسكي
  10%
  رای دهید
  پيوتر چايكوفسكي در ۷ می ۱۸۴۰ در شهر كامسكو وتكنسك متولد شد. وی روسی بود. بعد از دوران دبیرستان در يك انستيتوي موسيقي تازه تأسيس به تحصیل پرداخت و بصورت كنسراوتوار مشهور سنت پترزبورگ درآمد. دريافت مدال نقره به خاطر اثر قصيده شيللر به او اخنصاص یافت. از نخستين آثار وي، يك سمفوني روياي زمستاني چند اورتور و قطعاتي برای مجموعه سازهاي اركستر موسيقي مجلسي بود. سمفونی های ۲ ، ۳ و ۴ اپرا و رومئو و ژولیت و یك موسیقی محلی از دیگر آثار ایشان است. یكی از بهترین آثارش سمفونی ششم است. و از مشهورترين آثار وي مي توان باله درياچه قو ، اپراي اوژن اونگين و سه سمفوني آخر و كنسرتورهاي ويلن و پيانو را نام برد. به عنوان رهبر اركستر به آلمان، فرانسه، امریکا و انگلستان سفر كرد. وی به دریافت دكتراى افتخارى موسيقى از دانشگاه كمبريج نائل آمد. او در ششم نوامبر ۱۸۹۳در اثر ابتلا به وبا درگذشت.
 • برترین آهنگسازان کلاسیک خارجی آنتونیو ویوالدی
  5
     آنتونیو ویوالدی
  10%
  رای دهید
  نتونیو لوچیو ویوالدی در ۴ مارس ۱۶۷۸ در پایتخت جمهوری ونیز متولد شد. او معروف ترین و پرکاربردترین آهنگ ساز دوره باروک ایتالیا بود. پدرش ابتدا نواختن ویلن را به پسرش آموخت. وی مانند خانواده اش، رنگ موهایش همانند خانواده او قزمز بود و همواری از بیماری تنگی نفس رنج ی برد. در ۱۵ سالگی شروع به یادگیری درس‌های کشیشی کرد. مدتی پس از آن به «کشیش قرمز» نامی که احتمالاً به دلیل رنگ موهایش به او اطلاق می‌شد، مشهور شد اما بخاطر وع نامناسب سلامتی اش در اواخر سال ۱۷۰۶ از مقام کشیشی استعفا داد. آثاری از جمله نهرهای روان، آواز پرندگان، پارس سگ‌ها، وزوز حشره‌ها، چوپان‌های جار زننده، تندبادها، رقاص‌های مست، شب‌های خاموش، چشم اندازهای یخ زده، اسکی بازی کودکان بر روی یخ، و آتش روشن کردن را به نمایش گذاشته‌است. او در سال 1741 درگذشت.
 • برترین آهنگسازان کلاسیک خارجی فردریک شوپن
  6
     فردریک شوپن
  9%
  رای دهید
  فردریک شوپن در 22 فوریه1810 در زلازووا،وولا ، لهستان دیده به جهان گشود. پدر او فرانسوی و مادرش لهستانی بود. در سن 9 سالگی برای اولین بار به عنوان یك پیانیست در برابر جمعیت ظاهر شد و یکی از کنسرت‌های نیکولو پاگانینی را اجرا کرد. او یوهان نپوموکا هومل آهنگساز و نوازنده پیانو آلمانی را ملاقات کرد و در پاریس با چند تن از بهترین نوازندهای پیانو مانند فردریش کالکبرنر، فردیناند هیلر و فرانتس لیست آشنا شد و بخاطر ارتباط صمیمی او با آهنگسازانی مثل هکتور برلیوز، فلیکس مندلسون و وینچنتزو بلینی، توسط آهنگسازان بسیاری مورد تحسین قرار گرفت. اما مهم‌ترین نوآوری‌هایش را درقالب فرم‌هایی مثل سونات پیانو، والس، نوکتورن، اتود، پرلود و پولونِز به نمایش گذاشته‌است. وی سرانجام در 39 سالگی چشم از جهان فروبست.
 • برترین آهنگسازان کلاسیک خارجی یوزف هایدن
  7
     یوزف هایدن
  6%
  رای دهید
  فرانتس یوزف هایدن در ۳۱ مارس ۱۷۳۲ در روهراو اتریش دیده به جهان گشود. وی آهنگساز و موسیقیدان اتریشی و یکی از پایه‌گزاران موسیقی کلاسیک و نیز از پرکارترین و برجسته‌ترین موسیقیدانان در این دوره است. او درسن ۸ سالگی به وین رفت تا به عضویت پسران آواز خوان کلیسای سن ‌اشتفان درآید. در انجا هیچ امکاناتی برای تحصیل آهنگسازی و نوازندگی نداشت و با وجود صدای خوبش اورا نپذیرفتند. اکثر آثارش به نامهای \"پدر سمفونی\" و \"پدر کوارتت زهی\" معروف بود. هایدن از طرفی پرورش‌دهنده و استاد موسیقیدانی چون بتهوون بود و از طرفی آیندگانی چون شوبرت، مندلسون، و برامس را تحت تاثیر شیوه موسیقی های خود قرار داده بود. او همچنین دوست نزدیک آهنگساز موتزارت بود. هایدن در اتریش یکی از معروفترین آهنگسازان اروپایی محسوب ‌شد و در سال 1809 درگذشت.
 • برترین آهنگسازان کلاسیک خارجی فرانتس شوبرت
  8
     فرانتس شوبرت
  4%
  رای دهید
  شوبرت در 31 ژانویۀ 1797 در اتریش متولد شد. وی یكی از بزرگ ترین ملودی پردازان تاریخ موسیقی است. خانوادۀ او اهل موسیقی بودند و شوبرت در ویولن و پیانو استعداد درخشانی داشت. سمفونی از آثار او به شمار می آمد و حتی اپرا را شروع کده بود اما به علت آرزوی پدرش معلم مدرسه شد. ایشان با علاقه و اعتماد به نفسی که به موسیقی داشتند مدرسه را کنار گذاشت و با وجود مشکلات ماالی به آهنگ سازی ادامه داد. آثار عدیده اش شامل آثار مذهبی و كرال ، موسیقی اركستری شامل اوورتور ها و 10سنفونی ، بیش از 70 اثر مجلسی ، و آثارش برای پیانو شامل 22 سونات و حدود 60 اثر برای دوئت پیانو.  وی در سن ۳۱ سالگی در اثر بیماری تب تیفوئید در گذشت.
 • برترین آهنگسازان کلاسیک خارجی جرج فریدریک هندل
  9
     جرج فریدریک هندل
  3%
  رای دهید
  جرج فردریک هِندِل در ۲۳ فوریه ۱۶۸۵ در هاله در شرقِ آلمان متولد شد. به علت استعداد بی نظیر او، پدرش اجازه داد تا نزد ارگ نواز محل که آهنگ ساز نیز بود به آموختن موسیقی بپردازد. در 20 سالگی یکی از اپراهایش با موفقییت به اجرا در آمد و یک سال بعد برای ادامه تصیل و تحقیقات خود به ایتالیا رفت. آنجا دو اپرای دیگر به نام‌های «رودریگو» و «آگریپینا» ساخت و به روی صحنه آورد. ساختنِ اپراهای کلیسایی را که آنها را اوراتوری می‌نامند را نیز آغاز کرد. در ۲۵ سالگی به لندن سفر کرد و همانجا اپرای «رینالدو» را ساخت که در مجموع ایشان بیش از40 اپرا ساخته است. بر سرِ مّلیتِ هندل میانِ آلمانی‌ها و انگلیسی‌ها رقابت بود تا جایی که آثارِ او را با تغییرِ نام به روی صحنه می‌آورند. آثارِ هندل الهام‌بخش آهنگ‌سازان بزرگی چون بتهوِون و هایدِن بوده است. هایدِن اپرای کلیسایی «آفرینش» خود را به تأثیر از اپراهای هندل نوشته است. هندل در ۱۴ آوریل ۱۷۵۹ در لندن درگذشت و در کلیسای وِست مینستِر به خاک سپرده شد.
 • برترین آهنگسازان کلاسیک خارجی یوهانس برامس
  10
     یوهانس برامس
  1%
  رای دهید
  یوهانس برامس در ۷ مه ‌۱۸۳۳ در هامبورگ دیده به جهان گشود. وی از 7 سالگی آموزش پیانو را شروع کرد و در سن 25 سالگی مشهورترین و محبوبترین آثارش با تشویق ادوارد رِمینی، ویلون‌نوازِ برجسته، اجرا شد. زمانی که با خانواده شومان آشنا شد، روبرت شومان خود هنرمند بود و با تبلیغات خود سبب شد که یوهانس برامس در اروپا شهرت پیدا کند. وی پیروِ مکتب رومانتیسم بود و آثارش همواره موضوع، حالت یا پدیده‌ای را در ذهنِ شنونده تداعی می‌کنند. او جز آثارِ بسیاری که برای پیانو ساخت، چهار سمفونی آفرید و منجر شد او در۲۰ سالِ آخرِ عمرش بر صدرِ آهنگسازانِ نیمه‌ دومِ سده‌ نوزدهم میلادی نشانده شود. آخرین کارهای او قطعه‌هایی کلیسایی هستند که او برای ارگ ساخته است. یک سال پیش از مرگش به موسیقی مذهبی روی آورد و در اواخر عمرش گرفتار سرطان لوزالمعده شده بود. در این میان ۱۱ قطعه‌ برای اُرگِ کلیسا، به موضوعِ مرگ پرداخت و سرانجام در سال 1897 درگذشت.
11