برترین انیمه های سینمایی ژاپن

ارسال شده توسط

برترین انیمه های سینمایی ژاپن را می شناسید؟
اگر به خواهیم یک تعریف کوتاه و ساده از انیمه داشته باشیم، باید بگوییم که انیمه به انیمیشن های ژاپنی گفته می شود که شکل کوتاه شده این کلمه است. در خود کشور ژاپن، لغت انیمه بر کل انیمیشن های ژاپن و خارجی دلالت دارد اما در کشور های دیگر، فقط منظور انیمیشن های ژاپنی است. از تولید انیمه ها چندین دهه می گذرد که روز به روز پیشرفت بیشتری در تولید آن ها می شود. در انیمه ها نگاه خاص تری به موضوعات می شود و تنها یک کار هنری نیست، بلکه داستان ویژه ای در آن بیان می شود و تم داستان مفاهیم درونی آن بسیار ویژه و قابل توجه هستند. در طول چهل سال اخیر، میلیون ها نفر جذب این انیمه ها شده اند و روز به روز به طرفداران آن ها اضافه می شود. بعضی از افراد با این انیمه ها بزرگ شده اند و تماشای آن ها را به بچه های خود توصیه می کنند.
اما چه چیزی انیمه ها را خاص می کند؟ شاید جواب این سوال در سه کلمه باشد: انیمه ها متفاوت هستند. انیمه ها از لحاظ داستان، پیچیده تر می باشند. این کارتون های زیبا و دیدنی به شکل فیلم یا سریال تولید و به نمایش گذاشته می شوند. همه ما انیمه های سریالی خاطره انگیزی را نظیر آن شرلی، بابا لنگ دراز، فوتبالیست ها و …. را به یاد داریم و همچنان از دیدن آن ها لذت می بریم اما قصد ما در این پست معرفی برترین انیمه های سینمایی ژاپن است. ما مطمئن هستیم اگر شروع به دیدن یکی از این انیمه ها کنید، برای دیدن یکی دیگر از آن ها بسیار مشتاق خواهید شد. انیمه ها به شما حس خوبی از یک کارتون دیدنی می دهند، جوری که در تمام مدت از دیدن آن ها لذت خواهید برد. شما می توانید به انیمه محبوب خود رای دهید یا به لیست ما آن را اضافه نمایید. با ما در معرفی برترین انیمه های سینمایی ژاپن همراه باشید.


 • برترین انیمه های سینمایی ژاپن شهر اشباح-Spirited Away
  1
     شهر اشباح-Spirited Away
  25%
  رای دهید
  این فیلم به کارگردانی آقای «هایاو میازاکی» در سال 2001، ساخته شده است. این فیلم به کودکان کمک می کند تا جسارت خود را بالا برند و شگفتی ها را در آغوش گیرند و همچنین به بزرگسالان در به یاد آوری آنچه که در گذشته خود انجام داده اند تلنگر می زند. علاوه بر دنیای جادویی و پر از رمز و راز داستان این انیمه، موسیقی آن شما را جذب خواهد نمود. این انیمه جوایز فراوانی را برده است که مهم ترین آن ها، جایزه آکادمی اسکار به عنوان بهترین انیمیشن که از رقبای خود نظیر «لیلو و استیچ» و «عصر یخبندان» در آن سال، یک سر و گردن بالاتر بود. این فیلم دختر بچه ده ساله ای را به نمایش می کشد که سعی دارد پدر و مادرش را که در یک سفر جادویی، به خوک تبدیل شده اند، به چهره واقعی خودشان برگرداند. دیالوگ برتر این فیلم: \"حتما اشتباهی شده. هیچکدام از این خوک ها پدر و مادر من نیستند!\"
 • برترین انیمه های سینمایی ژاپن قصر متحرک هاول-Howl\'s Moving Castle
  2
     قصر متحرک هاول-Howl\'s Moving Castle
  16%
  رای دهید
  یکی دیگر از انیمه های خوش ساخت آقای «هایاو میازاکی» فیلم قصر متحرک هاول است. او این انیمه را در سال 2004 به کارگردانی خود درآورده است و توانست نظر بسیاری از طرفداران انیمه را به خود جلب نماید. شما از صحنه های جادویی و سحرآمیز این انیمه به وجد خواهید آمد. این انیمه برگرفته از کتاب خانم «دیانا واین جونز» به همین نام می باشد. این انیمه شما را به دنیای «سوفی هَتر»، زن قهرمان این داستان می برد که در سفری که با این قصر متحرک دارد، در تلاش است که به جادوگر خوش قیافه اما از خود راضی داستان کمک کند تا او را از شر طلسمی که دارد نجات دهد. دیالوگ برتر این فیلم:\"سوفی: بیا فرار کنیم. با اونا نجنگ هاول!\" هاول:\"متاسفم! من به اندازه کافی فرار کردم، سوفی. الان به چیزی رسیدم که می خوام ازش دفاع کنم و اون تو هستی.\"
 • برترین انیمه های سینمایی ژاپن شاهزاده مونونوکه-Princess Mononoke
  3
     شاهزاده مونونوکه-Princess Mononoke
  10%
  رای دهید
  این انیمه حماسی تولید سال 1997 به کارگردانی «هایاو میازاکی» می باشد. این فیلم داستان شاهزاده ای را نشان می دهد که جان خود را زمانی که دهکده «ایمیشی» تحت حمله شیاطین قرار می گیرد، به میان می گذارد تا از آن دفاع کند.این انیمه ارتباط میان فناوری و طبیعت را نشان می دهد؛ کشمکش های میان ساکنین جنگل و شهرهای به روزی که به سرعت به وجود می آمدند. شخصیت های اصلی این داستان در تلاشند تا هرکدام از دو طرف جنگ را متوقف سازند تا از نابودی آن ها جلوگیری کنند. این انیمه در ژاپن توانست بسیاری از رکورد ها را درگیشه بشکند.این انیمه با اکرانش در ژاپن، به پرفروش ترین فیلم تبدیل شد و در همان رتبه باقی ماند تا زمانی که فیلم تایتانیک به روی پرده سینماها رفت. دیالوگ برتر این فیلم: \" هدف من اینه که نگاهی خالی از نفرت داشته باشم.\"
 • برترین انیمه های سینمایی ژاپن Road to Ninja 2012
  4
     Road to Ninja 2012
  9%
  رای دهید
  یکی از انیمه های سینمایی ناروتو شیپدن که بنظرم هم طنزش از همشون بهتره هم از نظر داستان و اون لذتی که ازش میبری زیاده در کل بهتون پیشنهاد میکنم ببینینش اینم لینک دانلود با لینک مستقیم (فیلمای دیگه اش هم هست):
 • برترین انیمه های سینمایی ژاپن قبرستان کرم های شب تاب-Grave of the Fireflies
  5
     قبرستان کرم های شب تاب-Grave of the Fireflies
  7%
  رای دهید
  این انیمه در سال 1988 به دست آقای «ایسائو تاکاهاتا» کارگردانی شده است. داستان این بسیار تاثیر گذار است و شما را به دنیای جنگ جانی دوم می برد. این فیلم پسر جوانی را نشان می دهد که سعی دارد از خواهر کوچکترش در این جنگ دفاع کند. آن دو پدر مادر خود را از دست داده اند. «راجر اِلبرت» این فیلم را یکی از قدرتمندترین فیلم های ضد تاریخ در طول تاریخ می داند. برخلاف بسیاری از انسمه ها که سراسر شادی هستند و به شما حس خوشحالی می دهند، این انیمه با اشکای شما سر و کار دارد و قلب شما را از وقایع جنگ به درد می آورد. دیالوگ برتر این فیلم: \"21 سپتامبر 1945، شبی بود که من مردم.\"
 • برترین انیمه های سینمایی ژاپن همسایه من توتورو- My Neighbor Totoro
  6
     همسایه من توتورو- My Neighbor Totoro
  7%
  رای دهید
  همسایه من توتورو- My Neighbor Totoro این فیلم به کارگردانی آقای «هایاو میازاکی» در سال 1988، ساخته شده است. اولین باری که یک گربه بزرگ به نفس نفس افتاده را در ایستگاه اتوبوس می بینید، ذوق زده خواهید شد. میازاکی با ساخت این انیمیشن ثابت می کند که قلب کودکان، چشمان یک نقاش و روح یک شاعر را دارد. بعضی از فیلم سازان، کارهای هنری خود را با خون و صحنه های خشن به نمایش می گذراند اما کارهای میازاکی شبیه به دانه ای ایست که رشد می کند و تبدیل به شکوفه می شود. این انیمه داستان دو خواهر را نمایش می دهد که در دل جنگل به دنبال گربه ای غول آسا به نام توتورو می گردند و بعد از پیدا کردن آن لحظاتی جالبی را نظیر پرواز کردن با او تجربه می کنند. دیالوگ برتر این فیلم: \"آدم ها و درخت ها قبلا دوستان خیلی خوبی برای هم بودند.\"
 • برترین انیمه های سینمایی ژاپن قلعه ای در آسمان-Castle in the Sky
  7
     قلعه ای در آسمان-Castle in the Sky
  5%
  رای دهید
  یکی دیگر از انیمه های سرشار از زیبایی «هایاو میازاکی»، کارگردان مشهور ژاپنی، فیلم «قلعه ای در آسمان» است. علاوه بر آن، او خود نیز نویسنده این داستان بسیار زیبا می باشد. این انیمه اولین فیلمی است که کمپانی «جیبلی» آن را تولید نموده و محصول سال 1986 است. در این انیمه، ماجراجویی های دو نوجوان به تصویر کشیده می شوند که به دنبال شهری در آسمان هستند که زمانی مردم آن با آرامش در آن جا زندگی می کردند. دختر جوانی که با یک گردندبند کریستال دور گردنش در عجب است که آیا می تواند توسط آن، شهر گمشده را بیابد یا نه. جالب است بدانید که این فیلم از یک حماسه هندی به اسم رامایانا نیز تاثیر گرفته است و نام شخصیت اصلی آن «شیتا» الهام گرفته از «سیتا» یکی از شخصیت های رامایانا می باشد. دیالوگ برتر این فیلم: \"کریستال اینو به ما یادآوری می کنه که همه ما از زمین متولد شدیم و به زمین هم باز می گردیم.\"
 • برترین انیمه های سینمایی ژاپن سرویس تحویل کیکی-Kiki\'s Delivery Service
  8
     سرویس تحویل کیکی-Kiki\'s Delivery Service
  5%
  رای دهید
  این انیمیشن نیز به کارگردانی و نویسندگی «هایاو میازاکی» در سال 1989 ساخته شده است. این فیلم برگرفته از کتابی به همین نام می باشد. این انیمه دختر جادگر سیزده ساله ای را به نمایش می دهد که مجبور است به دلایلی مستقل زندگی کند و با مشکلاتی که در سر راه او هستند، مبارزه کند. قسمت های مختلف این داستان با خیال پردازی های زیبای میازاکی به یدگیر پیوسته شده اند تا شما شاهد یک اثر زیبای دیگر از او باشید. داستان این انیمیشن در کمال سادگی، اما بسیار تاثیرگذار است. دیالوگ برتر این فیلم: \"تو فکر می کنی آدم ها تا به حال یه دختر رو با گربه روی یک چوب جارو ندیده باشند؟\"
 • برترین انیمه های سینمایی ژاپن ناوسیکا از دره باد-Nausicaä of the Valley of the Wind
  9
     ناوسیکا از دره باد-Nausicaä of the Valley of the Wind
  4%
  رای دهید
  این انیمه فانتزی و بسیار قوی، اولین شاهکار آقای «هایاو میازاکی» می باشد و در سال 1984 ساخته شده است. کمپانی سازنده آن، استودیو جیبلی است. این فیلم از روی مانگایی (کمیک ژاپنی) به همین اسم ساخته شده است. جالب است بدانید که این فیلم در سایت IMDB جز 30 اثر برتر فیلم های علمی تخیلی می باشد. داستان این فیلم شاهزاده خانمی را به تصویر می کشد که برای حفاظت از دهکده ای که در آن زندگی می کند، در نبرد است. متاسفانه، او باید جلوی حشراتی غول آسایی که در سر راه او قرار می گیرند، بگیرد و در این را متحمل تلاش های بیشماری می شود. دیالوگ برتر این فیلم: \"انسان ها و حشرات نمی توانند کنار یکدیگر زندگی کنند.\"
 • برترین انیمه های سینمایی ژاپن پونیو-Ponyo
  10
     پونیو-Ponyo
  4%
  رای دهید
  این انیمه همانند انیمه های قبلی به دست کارگردان بزرگی چون «هایاو میازاکی» کارگردانی شده و نویسندگی آن را نیز خود او بر عهده داشته است. این انیمه قدمت کمتری دارد و در سال 2008 توسط استودیو جیبلی تولید شده است. داستان این انیمه بسیار شیرین و جذاب است. و سراسر آن با نقاشی های دستی کشیده شده است و در تولید آن از هیچ گونه گرافیک کامپیوتری استفاده نشده است. این فیلم ماهی قرمز کوچکی را به تصویر می کشد که بعد از دیدن پسر بچه کوچکی به اسم «سوسکه» می خواهد به انسان تبدیل شود. این پسر بچه عشق بدون قید و شرط خود را به این ماهی نشان می دهد. دیدن این انیمه بسیار توصیه می شود. دیالوگ برتر این فیلم: \"سوسکه: تو نباید هیچ وقت دیگران رو با ظاهرشون قضاوت کنی.\"
 • برترین انیمه های سینمایی ژاپن کودکان گرگ
  11
     کودکان گرگ
  4%
  رای دهید
  داستان در باره ی دختریه به نام هانا که عاشق یه مرد میشه و متوجه میشه اون یه گرگینه هست و ازش بچه دار میشه بچه هایی که گرگ نما بودن یه روز شوهرش میمیره و مجبور میشه برای بزرگ کردن بچه هاش به زادگاه شوهرش برگرده.....
 • برترین انیمه های سینمایی ژاپن آکیرا-Akira
  12
     آکیرا-Akira
  2%
  رای دهید
  آکیرا یک انیمه تخیلی است که در سال 1988 به دست آقای «کاتسوهیرو اوتومو» ساخته شده است. در انیمه آکیرا، شما انواع موتورسیکلت ها، تفنگ ها، قدرت های خارق العاده وجود دارد که تماشای آن را بسیار جذاب نموده است. داستان این انیمه در آینده، سال 2019 رخ می دهد. این انیمه درواقع داستان یک پسر نوجوانتی را به نمایش می گذارد که قدرت عجیبی دارد و به شکل تصادفی وارد گروهی موتورسوار می شود. ما مطمئن هستیم که از دیدن این انیمیشن لذت خواهید برد. دیالوگ برتر فیلم: \"آینده مثل یک خط صاف نیست. آینده پر از تقاطع و جاده های مختلف هست.\"
13