برترین مربیان فوتبال جهان ۲۰۱۶ از سوی فیفا

ارسال شده توسط

فیفا روز ۹ ژانویه در شهر زوریخ سوئیس طی مراسمی بهترین های سال ۲۰۱۶ فوتبال جهان را معرفی کرد. در ادامه ده نفر از برترین مربیان فوتبال سال ۲۰۱۶ که از سوی فیفا انتخاب گردیدند لیست شده است.
نظر شما درباره این انتخاب چیست؟


 • برترین مربیان فوتبال جهان ۲۰۱۶ از سوی فیفا زین الدین زیدان
  1
     زین الدین زیدان
  27%
  رای دهید
  زین الدین زیدان در سال 1972 دیده به جهان گشود. وی فوتبالیست سابق و حرفه ای فرانسه بود. در ژانویه ۲۰۱۶ رافائل بنیتز پس از ۷ ماه از سمت خود به عنوان سرمربی رئال مادرید برکنار شد و زین الدین زیدان بازیکن سابق این تیم هدایت رئال مادرید را به عهده گرفت.تنها پس از پنج ماه از آغاز حضور زین الدین زیدان بر روی نیمکت مربی گری رئال مادرید، وی توانست برای مادریدی‌ها یازدهمین عنوان قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا را به ارمغان بیاورد.
 • برترین مربیان فوتبال جهان ۲۰۱۶ از سوی فیفا کلودیو رانیری
  2
     کلودیو رانیری
  12%
  رای دهید
  کلودیو رانیری بازیکن سابق و مربی کنونی فوتبال اهل ایتالیا است. او سابقۀ مربیگری در تیم‌هایی چون کالیاری، ناپولی، فیورنتینا، اتلتیکو مادرید، چلسی، والنسیا، پارما، یوونتوس، آ.اس. رم، اینتر میلان، موناکو و تیم ملی فوتبال یونان را نیز دارد. رانیری که در سال ۲۰۱۵ سرمربی باشگاه فوتبال لستر سیتی شده بود پس از تساوی ۲ بر ۲ تیم‌های چلسی و تاتنهام در هفته سی و ششم لیگ برتر انگلستان در ۲ مه ۲۰۱۶ قهرمانی تیم وی برای اولین بار در لیگ برتر انگلستان قطعی شد. کلودیو رانیری به عنوان برترین مربی فوتبال از سوی فیفا برگزیده شد.
 • برترین مربیان فوتبال جهان ۲۰۱۶ از سوی فیفا فرناندو سانتوس
  3
     فرناندو سانتوس
  12%
  رای دهید
  فرناندو سانتوس در سال 1954 در استوریل لیسبون، پایتخت کشور پرتغال دیده به جهان گشود. وی در دوران نوجوانی عضو تیم نوجوانان بنفیکار شد و در پست دفاع راست توپ می زد. وی در باشگاههای کشورهای پرتغال و یونان ازجمله پورتو، آ ای ک آتن، پاناتینایکو، اسپورتینگ و بنفیکا به عنوان سرمربی کار کرده است. او اکنون سرمربی تیم ملی پرتغال است.
 • برترین مربیان فوتبال جهان ۲۰۱۶ از سوی فیفا کریس کولمن
  4
     کریس کولمن
  9%
  رای دهید
  کریس کولمن در سال 1970متولد شد و به عنوان سرمربی تیم ملی ولز پس از شکست برابر پرتغال در نیمه نهایی یورو 2016 با بازیکنان و هواداران ولزی خداحافظی کرد. وی در تیم‌های فولام، رئال سوسیداد، کاونتری سیتی و تیم ملی فوتبال ولز سابقه مربی گری دارد.
 • برترین مربیان فوتبال جهان ۲۰۱۶ از سوی فیفا دیدیه دشان
  5
     دیدیه دشان
  9%
  رای دهید
  دیدیه دشان درسال 1968 در شهر بایون فرانسه به دنیا آمد.و کاپیتان تیم قهرمان فرانسه در جام جهانی 1998 بود و از سال 2012 به عنوان سرمربی تیم ملی فرانسه انتخاب شده است. وی در تیم های باشگاه فوتبال موناکو، باشگاه فوتبال یوونتوس و باشگاه فوتبال المپیک مارسی سابقه مربی گری دارد و در حال حاضر مربی تیم ملی فوتبال فرانسه می باشد.
 • برترین مربیان فوتبال جهان ۲۰۱۶ از سوی فیفا لوئیس انریکه
  6
     لوئیس انریکه
  9%
  رای دهید
  لوییز انریکه در سال 1970 دیده به جهان گشود. وی فوتبالیست بازنشسته اهل اسپانیا است.او از سال 2008 تا 2011مربی تیم دوم بارسلونا بود و آن تیم را به یک دسته بالاتر یعنی لیگا ادلانته برد. سپس تیم آ. س رم را بر عهده گرفت ولی موفق نبود. از سال 2014 به عنوان سر مربی بارسلونا معرفی شد.
 • برترین مربیان فوتبال جهان ۲۰۱۶ از سوی فیفا پپ گواردیولا گواردیولا در سال 1971 در سانت
  7
     پپ گواردیولا گواردیولا در سال 1971 در سانت
  7%
  رای دهید
  گواردیولا در سال 1971 در سانتاپدرو در باگس اسپانیا به دنیا آمد. او طی قرادادی دو ساله در سن 37 سالگی سومین مربی جوان تاریخ باشگاه بارسلونا بود. سپس کار خود را با تیم بایرن مونیخ آغاز کرد و در سال 2016 سرمربي منچستر سيتي شد.
 • برترین مربیان فوتبال جهان ۲۰۱۶ از سوی فیفا یورگن کلوپ
  8
     یورگن کلوپ
  6%
  رای دهید
  یورگن کلوپ در سال 1967 دیده به جهان گشود. وی در سال 2001 سر مربی تیم ماینس، در سال 2008 سرمربی تیم بروسیا دور تموند و در سال 2015 سرمربی تیم لیورپول شد. یورگن کلوپ بهترین سرمربی سال فوتبال آلمان در سال 2012،2011 و بهترین سر مربی سال فوتبال جهان در سال 2013 بود. او در حال حاضر سرمربی لیورپول می باشد.
 • برترین مربیان فوتبال جهان ۲۰۱۶ از سوی فیفا مائوریسیو پوچتینو
  9
     مائوریسیو پوچتینو
  3%
  رای دهید
  مائوریسیو پوچتینو در سال 1972 به دنیا آمد. وی بازیکن فوتبال اهل آرژانتین است و در تیم های اسپانیول، ساوت ‌همپتون و تاتنهام سابقه مربی گری دارد.
 • برترین مربیان فوتبال جهان ۲۰۱۶ از سوی فیفا دیه‌گو سیمئونه
  10
     دیه‌گو سیمئونه
  1%
  رای دهید
  دیه‌گو سیمئونه متولد ۲۸ آوریل ۱۹۷۰ در بوئنوس آیرس پایتخت آرژانتین است. وی در تیم های ولز سارسفیلد، سویا، اتلتیکو مادرید، اینتر میلان، لاتزیو، اتلتیکو مادرید، راسینگ کلاب بازی کرده و درراسینگ کلاب، استودیانتس، ریور پلات، سن لورنزو، کاتانیا و راسینگ کلاب سابقه مربی گری دارد. او اکنون مربی تیم اتلتیکومادرید می باشد
11