بهترین آهنگ های پینک فلوید

ارسال شده توسط

بهترین آهنگ های پینک فلوید از نظر شما کدام است؟

پبنک فلوید (Pink Floyd) یک گروه موسیقی است که در سال ۱۹۶۵ در لندن بنیان شده است. سبکه موسیقی این گروه، راک انگلیسی، پراگرسیو راک، اسپیس راک، سایکدلیک و آرت راک می باشد. پینک فلوید با استفاده از اشعار فلسفی و بسیار عمیق، تاثیر بسزایی روی موسیقی عامه پسند گذاشت. ابتدا این گروه با چهار عضو به نام های سید برت، راجر واترز، نیک میسن و ریچارد رایت تشکیل شد اما دیوید گیلمور در سال ۱۹۶۸ به آن ها پیوست و کم کم جایگزین سید برت شد که با مصرف زیاد روان گردان ها سلامتی خود را از دست داده بود. پس از جدایی سید برت، راجر واترز شاعر اصلی ترانه ها شد و البوم هایی چون نیمه ی تاریک ماه (The Dark Side of the Moon)، کاش اینجا بودی (Wish you Were Here)، حیوانات (Animals)، برش نهایی (The Final Cut) و دیوار (The Wall) را منتشر کردند که موجب شهرت و محبوبیت آن ها در سر تا سر جهان شد، چنانکه تاثیرگذاری آن ها همچنان بین مردم دیده می شود. سال ۱۹۷۹ ریچارد رایت و سال ۱۹۸۵ راجر واترز از این گروه جدا شدند اما در سال ۲۰۰۵ برای آخرین باز این گروه اجرای زنده خود را در مراسمی خیرخواهانه داشتند که با فوت سیر برت و ریچارد رایت، تبدیل به آخرین اجرای دسته جمعی آن ها شد.
تاپ لیست ۱۰ آهنگ پرطرفدار پینک فلوید را در لیست زیر فهرست کرده است. به نظر شما کدام یک از این آهنگ ها بهتر است؟ به بهترین آهنگ های پینک فلوید رای دهید.


 • بهترین آهنگ های پینک فلوید کاش اینجا بودی Wish You Were Here
  1
     کاش اینجا بودی Wish You Were Here
  27%
  رای دهید
  این آهنگ در سال 1975، در البومی با همین نام منتشر شد که دومین ترک در البوم می باشد. راجر واترز و گیلمور آهنگساز این آهنگ 5:17 دقیقه ای می باشند و هارپر خوانندگی آن را به عهده دارد. این ترک در کنسرت لایو 8 نیز اجرا شد و راجر واترز پیش از اجرای آن رو به جمعیت مردم گفت \"بعد از این همه سال، ایستادن کنار این سه نفر، و جزئی از جمع شما بودن بسیار احساسی است، ما جمع شده ایم تا برای شما و برای افرادی که نیستند، خصوصا سید، اجرای لحظات به یاد ماندنی ای ایجاد کنیم\".
 • بهترین آهنگ های پینک فلوید خلسه دلپذیر Comfortably Numb
  2
     خلسه دلپذیر Comfortably Numb
  12%
  رای دهید
  آهنگ خلسه دلپذیر سال 1979 در آلبوم 26 آهنگه ی دیوار منتشر شد. نسخه تک آهنگ این ترک 3:59 ثانیه و نسخه ی آلبوم آن 6:23 ثانیه است. خلسه دلپذیر جزء معدود ترانه هایی است که به ترانه سرایی راجرز واترز و دیوید گیلمور کنار هم ساخته شده است. گفته می شود که ایده ی این آهنگ از تجربه شخصی واترز در یکی از اجراهای آهن ها گرفته شده که به دلیل درد معده به او آرام بخش تزریق شد و لحظات بسیار سختی را برای اجرا سپری کرد.
 • بهترین آهنگ های پینک فلوید پول Money
  3
     پول Money
  11%
  رای دهید
  پول نام آهنگی از آلبوم نیمه تاریک ماه است که در سال 1973 منتشر شد. این آهنگ به ترانه سرایی راجر واترز و خوانندگی دیوید گیلمور ساخته شده است. آهنگ پول اولین آهنگ از آلبوم نیمه ی تاریک ماه بود که در لیست 100 آهنگ بیلبورد قرار گرفت. آهنگ با صدای پول و سکه شروع شده و در طول آن نیز این صدا شنیده می شود. این آهنگ از پرطرفدارترین کارهای پینک فلوید در آمریکا بوده است. نظر شما درباره آن چیست؟ آیا بهترین آهنگ پینک فلوید است؟
 • بهترین آهنگ های پینک فلوید بدرخش ای الماس مجنون shine on You Crazy Diamond
  4
     بدرخش ای الماس مجنون shine on You Crazy Diamond
  10%
  رای دهید
  بدرخش ای الماس مجنون ترانه ی پایانی آلبوم مفهومی کاش اینجا بودی است که ابتدا سال 1974 در اجرایی در فرانسه و سپس در آلبوم منتشر شد. راجر واترز ترانه سرای این کار است و راجر واترز، دیوید گیلمور و ریچارد رایت آهنگسازی آن را به عهده داشته اند. این ترانه را به یاد سید برت نوشته و ساخته اند.
 • بهترین آهنگ های پینک فلوید پژواک ها Echos
  5
     پژواک ها Echos
  7%
  رای دهید
  پژواک ها نام ترانه از آلبوم فضولی است که در سال 1970 منتشر شد. این آهنگ 23:29 ثانیه ای، از طولانی ترین آهنگ های این گروه به حساب می آید. پیش از اینکه راجر واترز به عنوان ترانه سرای اصلی این گروه کار کند، ترانه های این گروه با مجموع اعضای آن نوشته می شود. ترانه پژواک ها تلفیقی از نوشته های راجر واترز، ریچارد رایت، دیوید گیلمور و نیک میسن است.
 • بهترین آهنگ های پینک فلوید آجری دیگر در دیوار 2 Anothet Brick in the Wall 2
  6
     آجری دیگر در دیوار 2 Anothet Brick in the Wall 2
  7%
  رای دهید
  آجری دیگر در دیوار نام سه آهنگ از آلبوم دیوار است که بخش اول درباره یادآوری، بخش دوم درباره تحصیل و سومین بخش درباره مواد است. ترانه ی هر سه را راجر واترز نوشته است. شماره 2 این آهنگ، درون مایه اعتراضی داشته و برای مدارس شبانه روزی و آموزش سختگیرانه خوانده شده است. هم سرایان این آهنگ از بین دانش آموزان نحصل انتخاب شد، اما به دلیل تم اعترضی آن به آن ها اجازه ندادند قسمت های دیگر آهنگ را بشنوند.
 • بهترین آهنگ های پینک فلوید زمان Time
  7
     زمان Time
  6%
  رای دهید
  زمان آهنگی از آلبوم نیمه ی تاریک ماه است که در سال 1973 منتشر شد. این آهنگ تنها آهنگی است که تمام اعضای گروه در ترانه آن نقش داشته اند اما متن اصلی را راجر واترز نوشته است. این آهنگ درباره ی گذر سریع زمان و ناامیدی برای از دست رفتن آن است. شروع آهنگ با صدای تیک تاک ساعت است و با همین قسمت نیز شناخته شده است.
 • بهترین آهنگ های پینک فلوید سگ ها Dogs
  8
     سگ ها Dogs
  6%
  رای دهید
  ابتدا نام این آهنگ را \"حتما باید دیوانه باشی\" گذاشته بودند که به سگ ها تغییر پیدا کرد. این آهنگ از آلبوم حیوانات بوده که در سال 1977 منتشر شده است. ترانه سرای این کار دیوید گیلمور بوده که راجر واترز برخی از قسمت های آن را تغییر داده است. سبک آهنگ پراگرسیو است و ترانه آن در قیاس رفتار انسان ها با حیوانات مختلف نوشته شده که سگ بیان کننده روحیه تهاجمی و بی رحمانه انسان را در رقابت تجارتی نشان می دهد.
 • بهترین آهنگ های پینک فلوید هی تو Hey You
  9
     هی تو Hey You
  5%
  رای دهید
  هی تو نام یکی از آهنگ های آلبوم دیوار است که در سال 1979 منتشر شده است. ترانه سرای این آهنگ راجر واترز می باشد. آلبوم دیوار داستان زندگی یک راک استار به نام پینک است که از جامعه دوری کرده و خود را ایزوله کرده است. آهنگ هی تو، درباره اشتباه هایی است که پینک در جامعه کرده و می خواهد دوباره با دنیای بیرون ارتباط برقرار کند. اما او که نمی تواند چیزی را پشت دیوارها ببیند یا بشنود، از نداشتن راه فرار افسرده می شود.
 • بهترین آهنگ های پینک فلوید ما و آن ها Us & Them
  10
     ما و آن ها Us & Them
  4%
  رای دهید
  ما و آن ها نام آهنگی در آلبوم نیمه تاریک ماه است که در سال 1973 منتشر شده است. ترانه آن را ریچارد رایت و راجر واترز سروده و با 7:46 ثانیه طولانی ترین آهنگ آلبوم نیمه تاریک ماه به حساب می آید. این ترک یکی از آرام ترین کارهای پینک فلوید است که از موسیقی جاز تاثیر گرفته. در طول آهنگ دو سولوی ساکسیفون شنیده می شودو ریچارد رایت نیز این ترک را با صدای ارگ هموند خود شروع کرده و با پیانو به آن هارمونی می بخشد. نظر شما درباره ما و آن ها به عنوان بهترین کار پینک فلوید چیست؟
11