بهترین استادیوم های فوتبال

ارسال شده توسط

بهترین استادیوم های فوتبال در جهان را می شناسید؟


فوتبال یک ورزش تیمی است که محبوب ترین ورزش جهان نیز محسوب می شود. قدمت این ورزش به چند سده پیش در چین می رسد که بعد ها در یونان و روم نیز رواج پیدا کرد، سپس در سال ۱۸۶۶ در انگلستان تدریس شد و کم کم در تمام جهان گسترده شد. این ورزش بعد از سال ۱۹۰۴ که سازمان فیفا شکل گرفت و رسمیمت پیدا کرد، بین مردم رواج بیشتری پیدا کرد. بازی های فوتبال در استادیوم های فوتبال برگزار می شوند که دارای یک زمین با طول ۹۰ تا ۱۲۰ متر و عرض ۴۵ تا ۹۵ متر می باشد و این ابعاد توسط هیئت بین‌المللی فوتبال تعیین می شوند. یک زمین استاندارد باید مستطیل شکل بوده و از چمن باشد. زمین فوتبال دارای یک خط میانی به عرض زمین است که حمله و دفاع دو تیم را در مسابقه مشخص می کند. استادیوم های مختلفی برای این ورزش پر درآمد وجود دارد که برخی از باشگاه های پولدارتر قادر به خرید ورزشگاه و استادیوم برای خود هستند تا تمام بازی های خانگی خود را آن جا برگزار کنند. از امکانات خوب یک استادیوم خوب داشتن چمن مناسب، سقف قابل جمع شدن و غیره است. تاپ لیست در این پست در مورد از بهترین استادیوم های فوتبال را در جهان که از بزگترین استادیوم های فوتبال نیز هستند، به شما معرفی کرده است. شما کدام استادیوم را بیشتر دوست دارید؟ به استادیوم محبوب خود رای دهید.


 • بهترین استادیوم های فوتبال سن سیرو – San Siro
  1
     سن سیرو – San Siro
  18%
  رای دهید
  ورزشگاه سن سیرو، ورزشگاه فوتبال تیم آث میلان و اینتر میلان ایتالیا است که بزرگترین ورزشگاه کشور ایتالیا و در کل یکی از بزرگ ترین ورزشگاه های اروپا محسوب می شود. سن سیر در سال 1926 توسط شهرداری میلان تاسیس شد و بیش از 80 هزار نفر ظرفیت دارد. پس از سال 1989 که تغییراتی روی این ورزشگاه اعمال شد، به ظرفیت آن نیز افزوده شد. شهر این میلان این ورزشگاه را نه تنها برای فوتبال خود، بلکه برای رویدادهای مهم دیگر استفاده میکند، چرا که سن سیرو را نمادی برای خود می داند.
 • بهترین استادیوم های فوتبال الدترافورد - Old Trafford
  2
     الدترافورد - Old Trafford
  16%
  رای دهید
  یکی از بزرگترین و معروفترین ورزشگاه های فوتبال در دنیا، ورزشگاه الدترافورد است و در منچستر انگلستان قرار دارد. این استادیوم در سال 1910 ساخته شده و 75.731 نفر ظرفیت دارد، همچنین مردم انگلیس این استادیوم را با نام «تئاتر رویاها» شناخته اند. سقف جایگاه تماشاگران در قسمت شمالی این استادیوم، بزرگترین سقف بی ستون اروپا است. همچنین مجسمه دنیس لا که از اسطوره های تیم فوتبال منچستر یونایتد است، در این استادیوم نصب شده و به آن جلوه ی ویژه ای داده است.
 • بهترین استادیوم های فوتبال المپیک برلین – Olympiastadion
  3
     المپیک برلین – Olympiastadion
  13%
  رای دهید
  ورزشگاه المپیک برلین در شهر برلین آلمان واقع شده که در سال 1916 مکانی برای بزگزاری بازی های المپیک تابستانی بوده است. تیم فوتبال هرتا بی اس سی برلین از سال 1963 تا کنون در این ورزشگاه بازی می کند. ورزشگاه المپیک برلین در سال 1936 ساخته شده و حدود 75 هزار نفر ظرفیت دارد. فینال جام حذفی آلمان نیز همیشه در این ورزشگاه برگزار می شود اما در سال 1974، میزبان 3 بازی جام جهانی فوتبال و در سال 2006، میزبان 6 بازی جام جهانی بوده که فینال بازی ها نیز شامل آن ها بوده است.
 • بهترین استادیوم های فوتبال آزتیکا - Estadio Azteca
  4
     آزتیکا - Estadio Azteca
  12%
  رای دهید
  ورزشگاه آزتیکا در شهر مکزیکو سیتی مکزیک واقع شده است. این ورزشگاه در سال 1966 ساخته شد و گنجایش 105 هزار نفر را دارد. تیم ملی فوتبال مکزیک در این استادیوم بازی می کند و خانه رسمی آن ها می باشد. در سال 1968 بازی های فوتبال المپیک تابستانی در این ورزشگاه اجرا شد. این ورزشگاه که از بزرگترین ورزشگاه های دنیا است، بزرگترین استادیوم آمریکای لاتین نیز می باشد. جام کنفدراسیون های فیفا در سال 1999 و جام جهانی فوتبال در سال 1986 نیز در این ورزشگاه برگزار شدند.
 • بهترین استادیوم های فوتبال میلنیوم - Millennium Stadium
  5
     میلنیوم - Millennium Stadium
  10%
  رای دهید
  ورزشگاه کیلنیوم در سال 1999 در کاردیف ولز تاسیس شد. این ورزشگاه خانه ی بازی های تیم ملی فوتبال است و ظرفیتی بیش از 74 هزار نفر دارد. میلنیوم دومین استادیوم بزرگ جهان است که سقف جمع شدنی دارد و آن را محل مناسبی برای برگزاری نه تنها بازی های فوتبال، بلکه کنسرت های راک، کنفرانس های بزرگ، ورزش های موتوری و غیره می کند. فینال شش دوره از بازی های جام حذفی انگلستان و 7 دوره از بازی های جام اتحادیه فوتبال انگلستان نیز در این استادیوم برگزار شده است.
 • بهترین استادیوم های فوتبال آلیانس آرنا - Allianz Arena
  6
     آلیانس آرنا - Allianz Arena
  10%
  رای دهید
  ورزشگاه فوتیال آلیانس آرنا در مونیخ آلمان واقع شده و در سال 2005 تاسیس شده است. این ورزشگاه با گنجایش بیش از 71 هزار نفر محل برگزاری بازی های تیم ملی آلمان و تیم بایرن مونیخ است. این ورزشگاه از بزرگترین ورزشگاه های کشور آلمان است تمام سهام آن متعلق به باشگاه فوتبال بایرن مونیخ می باشد. از امکانات این رستوران می توان به دو رستوران 1500 نفری اشاره کرد. در سال 2006 این ورزشگاه با نام «ورزشگاه جام جهانی فیفای مونیخ» در بازی های جام جهانی شرکت داشت که یکی از بازی های نیمه نهایی نیز در آن برگزار شد.‌
 • بهترین استادیوم های فوتبال لابمبونرا - La Bombonera
  7
     لابمبونرا - La Bombonera
  7%
  رای دهید
  ورزشگاه لابمبونرا در لابوکا بوینس آیرس واقع شده و در سال 1940 تاسیس شده است. این استادیوم بیش از 49 هزار نفر ظرفیت دارد و از استادیوم های بزرگ جهان است که به علت ظاهر آن به جعبه شکلات معروف است. این ورزشگاه متعلق به بوکا جونیورز است که یکی از باشگاه های برتر فوتبال آرژانتین می باشد. زمین این استادیوم حداقل سایز قوانین فیفا (105*68) را دارد. از این استادیوم نه تنها به عنوان خانه ی بازی های بوکا جونیورز بلکه برگزاری کنسرت ها نیز استفاده می شود.
 • بهترین استادیوم های فوتبال ماکارانا - Estádio do Maracanã
  8
     ماکارانا - Estádio do Maracanã
  4%
  رای دهید
  ورزشگاه ماکارانا در ریو برزیل واقع شده و در سال 1950 نیز تاسیس شده است. این ورزشگاه با بازی بین تیم های ریو د ژانیرو و سائو پائولو افتتاح شد و بعد از یک هفته میزبانی بازی های جام جهانی 1950 را به عهده داشت. ورزشگاه ماکارانا بیش از 78 هزار نفر گنجایش داشته که بعد از بازسازی 10 هزار نفر دیگر به آن افزوده شد. این استادیوم همچنین ورزشگاه اصلی تیم های فلامینگو و فلومیننزه هست. رنگ های استفاده شده در این استادیوم به جذابیت و متفاوت شدن آن افزوده است.
 • بهترین استادیوم های فوتبال آمستردام آرنا - Amsterdam ArenA
  9
     آمستردام آرنا - Amsterdam ArenA
  3%
  رای دهید
  ورزشگاه فوتبال آمستردام آرنا در آمستردام هلند واقع شده و در سال 1996 تاسیس شده است. این استادیوم با ظرفیت بیش از 53 هزار نفر، محل بازی های یاشگاه فوتبال آژاکس است. ورزشگاه آمستردام آرنا میزبان برگزاری بازی های جام ملت های اروپا در سال 2000، فینال لیگ قهرمانان اروپا در سال 1998 و فینال لیگ اروپا در سال 2013 بوده است. از امکانات خوب و متمایز کننده ی این ورزشگاه مجهز بودن به یک سقف بزرگ جمع شدنی است.
 • بهترین استادیوم های فوتبال دونباس آرنا - Donbass Arena
  10
     دونباس آرنا - Donbass Arena
  1%
  رای دهید
  ورزشگاه دونباس آرنا در شهر دونتسک اوکراین واقع شده و در سال 2009 تاسیس شده است. این استادیوم خانه ی بازی های باشگاه فوتبال شاختار دونتسک است و بیش از 52 هزار نفر ظرفیت دارد. بعضی از بازی های مسابقات جام ملت های اروپا در سال 2012 نیز در این ورزشگاه برگزار شدند. در این ورزشگاه، اتاق کنفرانس، رستوران، کافه، مرکز تناسب اندام و تور ورزشگاه و موزه وجود دارد.
11