بهترین بازیگران سریال بازی تاج و تخت

ارسال شده توسط

بهترین بازیگران سریال بازی تاج و تخت چه کسانی هستند؟


سریال خیال پردازی حماسی بازی تاج و تخت به کارگردانی دیوید بنیاف برای شبکه ی اچ بی او HBO ساخته شده و از مجموعه داستان ترانه یخ و آتش گرفته شده است. تاکنون شش فصل از این سریال منتشر شده و فصل هفتم آن در سال ۲۰۱۷ پخش می شود. داستان این سریال مثلا در قاره‌های خیالی ای با نام های «وستروس» و «اسوس» اتفاق افتاده است که در سریال چند خط سیر داستان دنبال می شود. اولین داستان درباره وقوع جنگی میان خانواده های اشرافی است. این جنگ برای رسیدن به تخت آهنی پادشاهی است. دومین داستان درباره ی یک زمستان طولانی و حمله ی موجوداتی خیالی است. داستان سوم نیز پس گرفتن تاج و تخت را از شاه نشان می دهد. این سریال باوجود انتقادی که در مورد صحنه های خشونت آمیز یا مستهجن داشته اما در تمام کشورهای دنیا مخاطبان بسیاری را به خود جذب کرده است. سریال بازی تاج و تخت نامزد جوایز زیادی نیز بوده که میان ان ها می توان به جایزه ی امی و گلدن گلوب اشاره کرد.
تاپ لیست یک نظر سنجی درباره بازیگران سریال تاج و تخت تهیه کرده و از شما می خواهد به بهترین بازیگر این سریال رای دهید.


 • بهترین بازیگران سریال بازی تاج و تخت پیتر دینکلج - Peter Dinklage
  1
     پیتر دینکلج - Peter Dinklage
  41%
  رای دهید
  پیتر دینکلج در سال 1969 متولد شده و از بازیگران آمریکایی است. وی با بازی در فیلم «مامور ایستگاه» به کارگردانی مک کارتی معروف شد و از بعد از آن در فیلم های بسیاری ایفای نقش کرد. او در سریال بازی تاج و تخت نقش شخصیتی به نام «تیریون لنیستر» را بازی می کند که با نام کوتوله نیز شناخته شده است. بازی خوب او در این فیلم موجب شد در جشنواره های گلدن گلوب و امی در سال 2011 و 2015 برنده جایزه شود. از کارهای او می توان به ایفای در نقش در فیلم های مرا گناهکار بدان، عصریخبندان: رانش قاره ای، مردان اکس و رئیس اشاره کرد.
 • بهترین بازیگران سریال بازی تاج و تخت لینا هیدی - Lena Headey
  2
     لینا هیدی - Lena Headey
  11%
  رای دهید
  لینا هیدی متولد سال 1973 و از بازیگران هالیوود است. لینا هیدی با بازی در سریال بازی تاج و تخت در نقش سرسی لنیستر معروفیت و محبوبیت پیدا کرد. از دیگر فیلم هایی که هیدی بازی کرده می توان به 300، ابزارهای مرگبار، بارون سرخ، پیمانکار و غیره اشاره کرد. او بازیگری را از سن 17 سالگی در نقش های بسیار کوتاه شروع کرد و سپس با بازی در فیلم هایی چون «برادران گریم» به کارگردانی تری گیلیام معروف شد.
 • بهترین بازیگران سریال بازی تاج و تخت نیکولای کاستر والدو - Nikolaj Coster-Waldau
  3
     نیکولای کاستر والدو - Nikolaj Coster-Waldau
  11%
  رای دهید
  نیکولای کاستر والدو در سال 1970 متولد شده و اصلیت او متعلق به دانمارک است. والدو در سال 1993 از مدرسه ملی تئاتر دانمارک فارق التحصیل شده است. او فیلم های زیادی به اسکاندیناوی بازی کرده که شامل فیلم «هزاران بار شب به خیر» در سال 2013 می شود. وی در مجموعه آمستردام نیز بازی کرده که از شبکه فاکس پخش شده است. یکی از دلایل معروفیت کاستر والدو بازی او در سریال بازی تاج و تخت بوده که در نقش جیمی لنیستر ایفای نقش کرد.
 • بهترین بازیگران سریال بازی تاج و تخت چارلز دنس - Charles Dance
  4
     چارلز دنس - Charles Dance
  10%
  رای دهید
  چارلز دنس در سال 1946 متولد شده و در زمینه بازیگری، نویسندگی و کارگردانی فعالیت داشته است. دنس فعالیت حرفه ای خود را از سال 1974 شروع کرده و تاکنون ادامه دارد. او در فیلم هایی چون پاتریک، ناگفته های دراکولا و هنری هشتم بازی کرده است. دنس در سریال بازی تاج و تخت در نقش تایوین لنیستر بازی کرد که بزرگترین پسر تایتوس لنیستر بوده است و در فصل های 2 ، 3 و 4 حضور داشته است. او فیلمنامه نویسی خود را از سال 2004 شروع کرد.
 • بهترین بازیگران سریال بازی تاج و تخت شان بین - Sean Bean
  5
     شان بین - Sean Bean
  8%
  رای دهید
  شان بین متولد سال 1959 از بازیگران انگلیسی و معروف سینما است که در فیلم هایی ارباب حلقه ها، هنری هشتم، سایلنت هیل، بازی تاج و تخت، مریخی و غیره هنرنمایی کرده است. بین در سریال بازی تاج و تخت در نقش لرد استارک بازی کرد و معروفیت بیشتری پیدا کرد. وی برای این نقش خود جوایز بسیاری نیز دریافت کرده است. او با بازی خوب خود در مجموعه ی متهم نیز در سال 2013 جایزه بهترین بازیگر مرد تلویزیون را از جشنواره امی دریافت کرد.
 • بهترین بازیگران سریال بازی تاج و تخت آلفی آلن - Alfie Allen
  6
     آلفی آلن - Alfie Allen
  5%
  رای دهید
  آلفی الن در سال 1986 متولد شده و از بازیگران بریتانیایی است که برای ایفای نقش در فیلم بازی تاج و تخت در نقش تئون گریجوی شناخته شده است. او در سن 12 سالگی برای اولین بار در کمدی «تو اینجایی» به ایفای نقش پرداخت، سپس در فیلمی به تهیه کنندگی مادر خود و به همراه خواهرش بازی کرد. او در فیلم های پودر، جان ویک، پاندمیک و غیره نیز بازی کرده است. وی چندین سال برنده حایزه جشنواره جایزه انجمن بازیگران فیلم نیز بوده است.
 • بهترین بازیگران سریال بازی تاج و تخت کنتله هیل - Conleth Hill
  7
     کنتله هیل - Conleth Hill
  4%
  رای دهید
  کنتله هیل در سال 1964 در شمال ایرلند متولد شده و در آمریکا و بریتانیا بازی کرده است. او در سال 2001 برنده جایزه بهترین بازیگر مرد الیویر شده و دو بار نامزد دریافت جایزه بهترین بازیگر مرد از جشنواره تونی شده است. او برای بازی در فیلم بازی تاج و تخت در نقش واریس معروفیت دارد.
 • بهترین بازیگران سریال بازی تاج و تخت جک گلیسون - Jack Gleeson
  8
     جک گلیسون - Jack Gleeson
  3%
  رای دهید
  جک گلیسون بازیگر ایرلندی است که در سال 1992 متولد شده است. او برای بازی در نقش جافری باراتئون در سریال بازی تاج و تخت معروف است. او به همراه خواهرهای خود که هم اکنون بازیگر ایرلند هستند، به کلاس های تئاتر رفت اما در حال حاضر در کالج ترینیتی در دوبلین، به مطالعه فلسفه و الهیات می پردازد. او در فیلم های تمام بچه های خوب، درخشش رنگین کمان، بتمن ئ غیره نیز ایفای نقش کرده است.
 • بهترین بازیگران سریال بازی تاج و تخت لیام کانینگهام - Liam Cunningham
  9
     لیام کانینگهام - Liam Cunningham
  2%
  رای دهید
  لیام کانینگهام متولد سال 1961 بوده و از بازیگران تئاتر و سینمای ایرلند می باشد که فعالیت خود را از سال 1989 شروع کرده است. وی برای بازی خوب خود در نقش داوس سیورث سریال بازی تاج و تخت محبوبیت و معروفیت بسیار زیادی پیدا کرد. از فیلم های او در سینما می توان به فیلم تعقیب، کودکی یک رهبر، من اینجا هستم و غیره اشاره کرد.
 • بهترین بازیگران سریال بازی تاج و تخت میشل فرلی - Michelle Fairley
  10
     میشل فرلی - Michelle Fairley
  2%
  رای دهید
  میشل فرلی بایگر ایرلندی و متولد سال 1964 میلادی است. او در سریال بازی تاج و تخت در نقش کتلین استارک بازی کرده است. او در سریال های 24 و سوتس نیز بازی کرده است. وی در برنامه های تلویزیونی بسیاری نیز بازی کرده و از فیلم های او می توان به ایفای نقش در دیگران، فیلومنا و هری پاتر و یادگاران مرگ اشاره کرد. او در برخی مصاحبات خود گفته که به سینمای هالیوود علاقه ای ندارد و ترجیح می دهد در تئاتر بازی کند.
11