بهترین برند دهانشویه

ارسال شده توسط

بهترین برند دهانشویه را می شناسید ؟ آیا با این سوال مواجه شده اید که مسواک زدن بهتر است یا استفاده از دهانشویه ؟

همانطور که می دانید دندان ها فقط ۲۵% فضای دهان را تشکیل می دهند و یکی از مهم ترین اعضای بدن می باشند . بهداشت دهان و دندان هم به همان میزان و حتی بیشتر مهم است .این عضو مهم همانند دیگر اعضای بدن نیازمند مراقبت و پیشگیری از بروز آسیب های احتمالی می باشد . همانطور که می دانید یکی از راه های مراقبت ار دندان ها مرتب مسواک زدن می باشد اما مسواک زدن اصلا کافی نیست . چرا که مسواک فقط با لایه بیرونی و قابل مشاهده ی دندان ها برخورد دارد .
مکمل مسواک در مراقبت از دهان و دندان استفاده از دهانشویه و نخ دندان می باشد. دهانشویه ها در جلوگیری از بروز بیماری های لثه ، آفت های دهانی و پلاک دندان بسیار مناسب و کاراست . به طور کلی دهانشویه ها به دو دسته ی کلی درمانی و بهداشتی – آرایشی تقسیم می شوند که هر کدام کاربرد خاصی دارند . دهانشویه های گروه اول یعنی درمانی تمامی کارکردهای دهان‌شویه‌های ضدعفونی‌کننده را در خود دارند، یعنی ضدعفونی کننده ی دهان و دندان می باشند و از دندان ها در مقابل بروز پوسیدگی دندان حفاظت می کنند. در مقابل ،دهانشویه های گروه دوم یعنی دهانشویه های بهداشتی آرایشی ک اغلب حاوی الکل هستند کاربردهایی همچون : پوشاندن و خنثی کردن بوی بد دهان ، کاهش فلور میکروبی دهان و ایجاد طعم و بوی خوش و تازگی در دهان دارند .
با این تفاسیر می توانیم نتیجه بگیریم که انتخاب دهان شویه مناسب و شیوه ی صحیح مصرف آن بسیار اهمیت دارد‏.‏ دهانشویه های حاوی الکل باعث خشکی دهان می شوند و موجب ایجاد بوی بد دهان می شود‏.‏ همچنین دهان شویه حاوی فلوراید به مقاوم ساختن ساختمان دندان کمک کرده و از پوسیدگی آنها پیشگیری می کند و توصیه معمول دندان‌پزشکان، استفاده از دهان‌شویه‌های کلرهگزیدین، ضدپلاک و ضدعفونی‌کننده است. در ادامه تاپ لیست ،بهترین برندهای دهانشوبه را معرفی خواهد کرد.


 • بهترین برند دهانشویه لیسترین – Listerine
  1
     لیسترین – Listerine
  29%
  رای دهید
  دهانشویه لیسترین محصولی از کشور ایتالیا می باشد و با خاصیت ضدعفونی کنندگی که دارد باکتری های دهان را از بین میبرد و به نقاطی از دهان که مسواک به آنها دسترسی ندارد نفوذ میکند. این محصول همچنین با ایجاد یک لایه محافظ و ضد حساسیت بر روی دندان، حساسیت را تسکین می دهد و یا از بروز حساسیت جلوگیری می‌کند. همچنین قادر است تا با شستشوی سریع حفره‌های دهان و دندان از التهاب و بروز خونریزی جلوگیری کند. این محصول را می‌توان داروی آرامش بخش و مسکن سریع برای دندان‌ها دانست.
 • بهترین برند دهانشویه اورال بی – Oral B
  2
     اورال بی – Oral B
  15%
  رای دهید
  برند اورال بی یکی از شناخته شده ترین برندهای تولیدکننده ی محصولات بهداشتی و مراقبت از دندان می باشد. دهان شویه محصولی است که مانع تشکیل پلاک دندانی و پوسیدگی آن شده و از بیماری های دهانی و لثه ای جلوگیری می کند و باعث استحکام لثه می گردد.دهانشویه های اورال بی در مدل های مختلف دارای خاصیت ضد التهاب دهان و گلو می باشد. اسانس اوکالیپتوس استفاده شده در برخی از مدل ها در بهبود التهاب گلو ناشی از سرماخوردگی موثر است.
 • بهترین برند دهانشویه وی وان - Vi- one
  3
     وی وان - Vi- one
  14%
  رای دهید
  وی وان برندی ایرانی می باشد که در زمینه ی دهانشویه بسیار موفق ظاهر شده است .همانطور که می دانید یکی از بیماری‌های مربوط به دهان، قارچ یا برفک دهانی است. این بیماری که معمولا روی زبان، زیر زبان و در کناره‌های دهان بروز پیدا می‌کند در اثر ضعف ایمنی بدن و ازبین‌رفتن باکتری‌های مفید دهان و نشست باکترهای مضر به وجود می‌آید. از علایم آن سفیدی، طعم بد دهان و به‌سختی غذاخوردن است. دهانشویه های برند وی وان هر یک کاربرد و ویژگی های خاص خود را دارند . یکی از مدل های این برند در زمینه ی بهبود برفک دهانی بسیار قوی ظاهر شده است .
 • بهترین برند دهانشویه ایرشا – Irsha
  4
     ایرشا – Irsha
  11%
  رای دهید
  یکی از ویژگی های دهانشویه نفوذ به نقاطی از دهان است که مسواک به آنها دسترسی ندارد و به همین علت استفاده از آن واجی و بسیار مفید می باشد . دهانشویه ایرشا دارای خاصیت ضد پلاک و ضد پوسیدگی دندان است و با رایحه و اسانسی که دارد برطرف کننده ی بوی بد دهان و دندان است و احساس طراوت و تازگی را در دهان به وجود می آورد . دهانشویه سومین راه پیشگیری از پوشیدگی دندان می باشد.
 • بهترین برند دهانشویه جی یو ام – G.U.M
  5
     جی یو ام – G.U.M
  7%
  رای دهید
  برند جی یو ام یکی دیگر از برندهای تولید کننده محصولات مراقبت از دندان و دهان می باشد که این روزها بسیار هم به چشم می خورد .دهانشویه های این برند به نرمی لکه ها را از سطح دندان و مناطق دور از دسترس مثل فضای بین دندانها و شکافهای میکروسکپی مینای دندان پاک می کند و یک روکش حفاظتی را برای جلوگیری از چسبیدن و تجمع لکه ها به وجود می آورد. منتول موجود در فرآورده و اسانس پپرمنت در اکثر فرآورده های بهداشتی دهان، به عنوان ضد عفونی کننده وخوشبو کننده دهان وجود دارد . از مزایای دیگر این دهان شویه، عدم ایجاد رنگ روی دندان ها می باشد.
 • بهترین برند دهانشویه کول گیت – Colgate
  6
     کول گیت – Colgate
  7%
  رای دهید
  دهانشویه کول گیت دارای خاصیت ضد پلاک و ضد پوسیدگی دندان است و با رایحه و اسانسی که دارد برطرف کننده ی بوی بد دهان و دندان است و احساس طراوت و تازگی را در دهان به وجود می آورد . دهانشویه سومین راه پیشگیری از پوسیدگی دندان می باشد و استفاده از آن واجب می باشد. اگر دهانشویه دو بار در روز استفاده شود، در کاستن از التهاب لثه موثر است. یکی از ویژگی های خوب دهانشویه کول گیت این است که باعث تغییر رنگ دندان نمی شود .
 • بهترین برند دهانشویه سیگنال - Signal
  7
     سیگنال - Signal
  4%
  رای دهید
  برند سیگنال یکی دیگر از برندهایی است که در تولید محصولات بهداشت و مراقبت از دندان بسیار شناخته شده است .سیگنال دهان شویه‌‌های متنوع با طعم و ساختار متفاوتی به بازار عرضه کرده است که به از بین بردن پلاک‌های میکروبی می‌کنند و با محافظت از لثه از پوسیدگی دندان‌ها هم جلوگیری می‌کنند. دهانشویه سیگنال حاوی موادی است که به طعم و بوی خوش دهان کمک می کند .
 • بهترین برند دهانشویه مریدنت – Merident
  8
     مریدنت – Merident
  3%
  رای دهید
  برند مریدنت، یکی از برندهای متعلق به گروه محصولات بهداشت دهان و دندان گروه صنعتی پاکشو می باشد.دهان شویه مریدنت بوسیله فلوراید موجب استحکام مینای دندان شده و باعث کاهش و از بین رفتن پوسیدگی دندان ها می شود. دهانشویه مریدنت حاوی مواد آنتی باکتریال می باشد که با کنترل پلاک باعث کاهش التهابات لثه می شود. همچنین این ماده باکتری های مولد بوی بد دهان را از بین برده و موجب خوشبو شدن دهان می شود. از دیگر ویژگی های این دهانشویه می توان به طراوت و تازگی تنفس و خنک کنندگی فضای دهان و دندان اشاره کرد.
 • بهترین برند دهانشویه میسویک – Misswake
  9
     میسویک – Misswake
  3%
  رای دهید
  مسویک یکی از برندهای موفق در زمینه تولید محصولات بهداشت دهان و دندان می باشد . یکی از تولیدات این برند ،دهانشویه می باشد . این محصول بیماریهای مربوط به دهان را که بسیار آزاردهنده می باشد و گاه منجر به درد یا بوی بد دهان می گردند را تسکین می دهد و یا از بروزشان جلوگیری می کند . برای پیشگیری از این مشکلات استفاده از یک دهان شویه خوب می تواند کارساز باشد. دهانشویه مسویک با ایجاد یک لایه محافظ و ضد حساسیت بر روی دندان، حساسیت آن‌را تسکین داده و یا از بروز حساسیت جلوگیری می‌کند.
 • بهترین برند دهانشویه پیرات - Pierrot
  10
     پیرات - Pierrot
  2%
  رای دهید
  پیرات یکی از تولیدات برند فوشیما می باشد که یکی از تولیدکنننده های قدر و معتبر اروپاست . دهان شویه ضد پلاک پیرآت، یک دهان شویه ایده آل است که با پلاک های دندان مبارزه می کند و بر طرف کننده بوی بد دهان است. این دهان شویه با طعم نعناست و احساس تازگی دلپذیری را در دهان فراهم می کند. این دهان شویه عاری از الکل و فلوراید است. سر بطری این محصول درجه بندی شده است و می توان میزان دهان شویه مورد نیاز برای هر بار مصرف را اندازه گیری کرد .به طور کلی دهانشویه پیرات ضد پلاک است ، لثه ها را سالم نگه می دارد، باعث تقویت دندان و مانع از پوسیدگی آنها می شود ، ضد رسوب است و باعث تازگی نفس می شود.
11