بهترین برند پیانو

ارسال شده توسط

بهترین برند پیانو در جهان چیست؟


پیانو یک ساز صفحه کلید دار است که در با برخورد چکش ها در جعبه چوبی با سیم های فلزی، صدا تولید می کند. پیانو را مادر سازها می خوانند چرا که تکمیل ترین نوع ساز است که می تواند وسعت گسترده ای از صدا را تولید کند. در سال ۱۷۰۹ فردی به نام بارتولومئو کریستوفوری، پیانو را در ایتالیا اختراع کرد. پیانو دارای چند مدل است که شامل پیانوی دیواری، بزرگ یا گرند، کنسول و اسپینت می باشد. در قدیم از انواع بیشتری از پیانوها استفاده می شده که در حال حاضر مرسوم نیستند و به جای آن ها از پیانوهای بسیار پیشرفته تری استفاده می شود.
باوجود تنوع پیانوها و رقابتی که در بازار بین تولیدکنندگان وجود دارد، خرید پیانو به یک معضل برای موسیقی دوست ها تبدیل شده است. قیمت پیانوها بستگی به نوع تولید و مواد استفاده شده در آن متفاوت است، برای مثال بی شک پیانوهای دست ساز از قیمت بالاتری برخورداند اما نوع صدایی که تولید می کنند نیز با کیفیت تر و رسا تر است. کیفیت صدا و کلیدهای پیانو عامل دومی است که حین خرید پیانو باید به آن توجه شود. ابعاد و وزن پیانو و همچنین زیبایی ظاهری آن در اولویت های سوم و چهارم قرار دارند. ابتدا پیانو در آمریکا و آلمان ساخته می شد، در نتیجه بهترین پیانو ها نیز برای این دو کشور است.
تاپ لیست بهترین برند پیانو را طی ۱۰ عنوان به شما معرفی کرده است. به بهترین برند محبوب خود رای دهید.


 • بهترین برند پیانو استاین وی و پسران – Steinway & Sons
  1
     استاین وی و پسران – Steinway & Sons
  31%
  رای دهید
  استاین وی و پسران نام شرکت آلمانی آمریکایی است که در سال 1853 در منهتن توسط یک مهاجر آلمانی به نام هنری انگلهارد استاین وی تاسیس شد. پیشرفت و موفقیت این شرکت در آمریکا منجر به تاسیس شعبه ای از آن در فرانکفورت آلمان شد. استاین وی بهترین پیانوها را بهترین کیفیت به بازار عرضه کرده است. این شرکت جوایز بسیاری را نیز کسب کرده که برای مثال می توان به اولین جایزه نمایشگاه موسسه آمریکا در سال 1855 اشاره داشت. این شرکت سالانه نزدیک به 3400 پیانو به سراسر جهان عرضه می کند.
 • بهترین برند پیانو یاماها – Yamaha
  2
     یاماها – Yamaha
  23%
  رای دهید
  یاماها یک شرکت چند ملیتی و ژاپنی است که به تولید و عرضه آلات موسیقی، وسایل الکترونیکی و غیره می پردازد. این شرکت فعالیت خود را در سال 1887 با تولید پیانو و با نام نیپون گاکی آغاز کرد، اما در سال 1987 نام شرکت به نام موسس آن یعنی «تراکوسو یاماها» تغییر پیدا کرد. یاماها شناخته شده ترین برند پیانو در سراسر جهان است که در ایران نیز بیشترین طرفداران را به خود جذب کرده است. یاماها به قدری معروفیت دارد که اصطلاحا به آن «مکدونالد پیانوها» نیز گفته می شود. تنها تفاوت این نوع پیانو با پیانوهای دست ساز آمریکایی یا اروپایی در اندازه طول عمر آن هاست.
 • بهترین برند پیانو کاوایی – Kawai
  3
     کاوایی – Kawai
  10%
  رای دهید
  شرکت تجهیزات موسیقی کاوایی در هاماماتسوی ژاپن واقع شده است و حتی از اسم آن مشخص است که برای غرب نیست. شرکت کاوایی در سال 1927 توسط کوئیچی کاوایی تاسیس شده است. در حال حاضر این شرکت محصولات خود را به بیش از 80 کشور در دنیا صادر می کند. کاوای با استفاده از متخصصان موسیقی، پیانوهای سنتی را با تکنولوژی و تجهیزات مدرن و روز دنیا تلفیق کرده تا پیانوهای گرند، ایستاده و دیجیتال را برای مصارف شخصی یا اجراهای زنده تولید و عرضه کند.
 • بهترین برند پیانو بالدوین – Baldwin
  4
     بالدوین – Baldwin
  8%
  رای دهید
  بالدوین یک شرکت آمریکایی تولید پیانو است. زمانی این شرکت بزرگترین تولید کننده پیانو و سازهای صفحه کلید بوده است. تولید داخلی این شرکت در ماه دسامبر سال 2008 متوقف شد و تولیدات آن ها به چین منتقل شد. این شرکت در سال 1863 توسط استاد موسیقی دوایت همیلتون تاسیس شد و هیچ دلیلی برای انتخاب این اسم برای شرکت مشخص نشده است. این شرکت در سال 1925 11 هزار پیانو را به فروش رساند. ساختمان این شرکت هم اکنون با نام گرند بالدوین در ادن پارک قرار دارد. بسیاری از خواننده ها و نوازنده های معروف دنیا، از این پیانو به عنوان بهترین مارک پیانو یاد کرده اند و در کنسرت های خود با پیانوهای بالدوین حضور پیدا می کنند.
 • بهترین برند پیانو چارلز و والتر – Charles R. Walter
  5
     چارلز و والتر – Charles R. Walter
  6%
  رای دهید
  چارلز والتر یکی دیگر از شرکت های دست ساز پیانو است که تصمیم به تاسیس آن در سال 1969 توسط آقای والتر و همسر او شکل گرفت. آن ها در سال 1975 اولین پیانوی 43 اینچی خود را معرفی کردند و بعد چند سال که آوازه ی کیفیت و صدای آن بین مردم پیچید، پیانوهای بعدی خود را به بازار روانه کردند و این اتفاق موجب محبوبیت جهانی آن ها شد. این پیانوها به استفاده از چوب های بسیار شیک، لوکس و با کیفیت معروف هستند.
 • بهترین برند پیانو فاتسیولی – Fazioli
  6
     فاتسیولی – Fazioli
  3%
  رای دهید
  فاتسیولی از سازندگان بسیار معروف پیانو در ایتالیا است که در شرکت شخصی خود سالانه 100 پیانو تولید می کند. پائولو فاتسیولی از موزیسین های با استعداد و مبلمان سازهای هنرمند است. اگرچه این شرکت در زمینه تولید پیانو بسیار نو پا است و تازه از سال 1978 فعالیت خود را آغاز کرده است اما بین مردم محبوبیت ویژه ای پیدا کرده است. قیمت پیانوهای ایتالیایی فاتسیولی بین 100 هزار تا 300 هزار دلار است که این قیمت بالا به دلیل تولید محدود آن پیانو ها می باشد. . فاتسیولی تنها در زمینه تولید پیانوهای گرند و کنسرت گرند فعالیت دارد و پیانوهای ایستاده اصلا نمی سازد.
 • بهترین برند پیانو بوسندورفر – Bösendorfer
  7
     بوسندورفر – Bösendorfer
  3%
  رای دهید
  بوسندورفر، یک سازنده ی اتریشی است که در زمینه تولید پیانوهای دست ساز فعالیت دارد. این شرکت در سال 1828 در اتریش تاسیس شد و در سال 2008 به یاماها فروخته شد. این شرکت از قدیمی ترین شرکت های تولید کننده پیانوی لوکس است که برای کیبورد88 کلیدی خود معروف است. پیانوهای بوسندروفر برای استفاده در کنسرت ها بسیار عالی است. این شرکت سالانه تنها چند عدد از پیانوهای دست ساز خود را تولید می کند که به داشتن صدای قوی معروف هستند.
 • بهترین برند پیانو بک اشتاین – Bechstein
  8
     بک اشتاین – Bechstein
  3%
  رای دهید
  سی. بک اشتاین از برندها و سازندگان بسیار معتبر آلمانی در زمینه تولید پیانوهای دست ساز است. این شرمت در سال 1853 در آلمان توسط آقای کارل بک اشتاین تاسیس شد و از پیانوهای او از همان زمان تا به الان توسط پیانیست و ارکسترهای بزرگ در کنسرت و اجراهای بسیار بزرگتر استفاده شده است. طی جنگ های جهانی اول و دوم این شرکت با شکست مواجه شد اما پس از آن دوباره با موفقیت روبرو شد. این شرکت به تولید پیانوهای ایستاده و گرند می پردازد.
 • بهترین برند پیانو استورات و پسران - Stuart & Sons
  9
     استورات و پسران - Stuart & Sons
  3%
  رای دهید
  شرکت استورات و پسران، یک شرکت تولید پیانوهای دست ساز است که در سال 1990 در استرالیا و توسط وین استورات تاسیس شد. این شرکت بعدتر با موسیقی آلبرت نیز همکاری کرد. این شرکت برای ساخت پیانو از چوب های استرالیایی استفاده می کند و پیانوهای گرند خود را با 14 کلید بیشتر از پیانوهای معمولی ساخته است که قابلیت ایجاد نوت های بالا تر و پایین تر را فراهم کرده است. این پیانوهای به دلیل بدعت و طراحی جدید، دست ساز بودن و کیفیت عالی خو در سراسر جهان شناخته شده اند. پیانوهای این شرکت از قیمت بالایی برخورداند چرا که تولید انبوه نداشته و سالیانه تنها تعدادی از آن ها تولید می شود.
 • بهترین برند پیانو ماسون و هملین - Mason & Hamlin
  10
     ماسون و هملین - Mason & Hamlin
  3%
  رای دهید
  ماسون و هملین از تولید کننده های بزرگ پیانو است که در ماساچوست قرار دارد و کارهای آن به سراسر آمریکا، کانادا، اروپا و آسیا عرضه می شود. این شرکت یکی از اعضای انجمن بین المللی محصولات موسیقی است که از سال 1883 فعالیت خود را آغاز کرده است. با توجه به انواع پیانوهای تولید شده از این شرکت که در مغازه ها نیز وجود دارد، پیانوهای ماسون و هملین از کیفیت بسیار بالایی برخوردار می باشند. این شرکت سعی داشته تا با استفاده از برترین مواد، با طرز کار دقیق خود، محصولی بسیار ارزشمند را به بازار عرضه کند تا طرح ها و صدایی بی نظیر و متفاوت داشته باشند.
 • بهترین برند پیانو برگمولر - Burgmüller
  11
     برگمولر - Burgmüller
  0%
  رای دهید
  برگمولر یک برند آلمانی است. شروع به فعالیت این کمپانی در سال ۱۸۸۶ میلادی با ساخت دستی اولین پیانو آغاز شد. پیانوهای تولید شده توسط برگمولر به دلیل اصالت اروپایی این برند صدای بسیار گرم و دلنشین را دارا میباشند. بیش از ده سال از ورود محصولات این کمپانی به بازار ایران میگذرد و استقبال قابل توجه دوستداران پیانو ایران را به یکی از بازارهای هدف این کمپانی تبدیل نموده است و شرایط و تهسیلات خاصی را برای مشتری طدستی اولین پیانو آغاز شد. پیانوهای تولید شده توسط برگمولر به دلیل اصالت اروپایی این برند صدای بسیار گرم و دلنشین را دارا میباشند. بیش از ده سال از ورود محصولات این کمپانی به بازار ایران میگذرد و استقبال قابل توجه دوستداران پیانو ایران را به یکی از بازارهای هدف این کمپانی تبدیل نموده است و شرایط و تهسیلات خاصی را برای مشتری های خود فراهم کرده است.
12