بهترین بستنی ایرانی

ارسال شده توسط

بهترین بستنی ایرانی کدام است؟


بستنی از انجماد مواد مغذی تهیه می شود که ترکیبی از شیر، شیرین کننده ها و طعم دهنده ها می باشد. بستنی باید حداقل حاوی ۱۰% چربی باشد که می تواند از این مقدار بیشتر هم بشود. قدیم در ایران مردم روی برف را با شربت شیرین کرده و صرف می کردند. اولین بستنی فروشی در سال ۱۷۷۶ در آمریکا راه اندازی شد و شروع به کار کرد. از اواخر سلطنت ناصرالدین شاه تولید بستنی در ایران راه افتاد. بستنی انواع مختلفی دارد مثل بستنی سنتی، بستنی میوه ای، بستنی یخی، میلک شیک ها و انواع طعم های بستنی. امروزه ماست بستنی ها به خاطر تاثیر کمی که در افزایش وزن دارند، مورد توجه مردم قرار گرفته. برخی بستنی ها هم هستند که به خاطر نداشتن ایده ایرانی آن را در این لیست نیاوردیم، مثل نوتلا بار.
در گرمای تابستان یکی از بهترین و پرطرفدارترین خوراکی ها بستنی است، هر کسی بسته به سلیقه خود یک نوع بستنی (بستنی یخی، چوبی، قیفی، عروسکی و …) را انتخاب می کند. تاپ لیست در این پست خود بهترین بستنی ایرانی را در ۱۰ مورد به شما معرفی کرده است. نظر خود را درباره هر یک بستنی های مورد علاقه خود به ما بدهید و به بستنی محبوبتان امتیاز یا رای دهید. با تاپ لیست همراه باشید.


 • بهترین بستنی ایرانی میهن
  1
     میهن
  28%
  رای دهید
  شرکت فرآورده های لبنی میهن در سال 1974 میلادی برابر با 1355 شمسی توسط ایوب پایداری تاسیس شد. این شرکت هم اکنون با بیش از هزار پرسنل از بزرگترین شرکت های ایران است که نزدیک به 65% از بستنی ایران را تامین می کند. میهن دو کارخانه زیر مجموعه در زمینه تولید بستنی نیز دارد. از بستنی های محبوب میهن می توان پریما (دبل، دارک، معجون) و سالار را نام برد که سالار از تولیدات قدیمی اما پرطرفدار میهن بوده است. تولیدات جدید شرکت میهن ماست بستنی و کیک بستنی می باشد.
 • بهترین بستنی ایرانی دایتی
  2
     دایتی
  14%
  رای دهید
  گروه صنعتی زرین غزال، یک شرکت شیرازی است که تولید بستنی را از سال 1384 آغاز کرد. این شرکت گواهینامه ایزو 9001 را در سال 1387 دریافت کرد و در سال 86 لوح تقدیر کارآفرین نمونه کشور و لوح زرین مدیریت بازاریابی صنایع غذایی ایران را دریافت کرد. دایتی سعی کرده با استفاده از ایده های خلاقانه، بستنی هایی در طعم ها و رنگ های مختلف عرضه کند که تمام سلیقه ها را به خود جذب کند. زینگ زینگ و بستنی پرنده ها از انواع بستنی های دایتی هستند.
 • بهترین بستنی ایرانی پاک
  3
     پاک
  9%
  رای دهید
  شرکت لبنیات پاستوریزه پاک در سال 1338 تاسیس شد. این شرکت تحت لیسانس فرموست امریکا قرار داشت که در سال 1358 ارتباط خود را با آن شرکت قطع کرد. شرکت پاک در سال 1351 کارخانه تولید بستنی الدورادو را خریداری کرد شرکت پاک به خریداری چندین شرکت دیگر نیز پرداخت و در سال 78 گواهینامه ایزو 9001 و در سال 82 گواهینامه HACCP را دریافت کرد. همه ما از کودکی تا کنون با بستنی های چوبی پاک خاطره داریم، اما اکنون انواع مختلف قیفی، بستنی لیوانی و بستنی چوبی را تولید می کند که برای نمونه می توان به قیفی های جدید کورنتو در 4 طعم مختلف اشاره کرد.
 • بهترین بستنی ایرانی دومینو
  4
     دومینو
  9%
  رای دهید
  شرکت دومینو در سال 1390 توسط یکی از بنیانگذاران و مالکان میهن، تاسیس شد. شرمت دومینو مدعی شده است که تجهیزات تولیدی خود را از کشورهایی چون آلمان و دانمارک تامین می کند. شرکت دومینو با شعار «طعمی نو» فعالیت خود را ادامه داده و از صادرکنندگان بستنی نیز به حساب می آید. تنوع محصولات دومینو باتوجه به نیاز مشتری بسیار زیاد است. از محصولات این شرکت می توان به بستنی کگنولیا، کارنینو، پوش آپ و بیسکو بستنی اشاره داشت.
 • بهترین بستنی ایرانی نعمت
  5
     نعمت
  9%
  رای دهید
  بستنی نعمت به کمک دو برادر در سال 1377 تاسیس شد و نام آن به نام پدر آن ها «نعمت» نام گرفت. شعبه دوم و سوم نعمت در کرج راه اندازی شد. با حجم عظیم درخواست و استقبال مردم تصمیم به راه اندازی کارخانه تولید بستنی گرفته شد و هم اکنون بستنی نعمت بیش از 3000 پرسنل دارد. بستنی نعمت هم اکنون شعبات بسیاری سراسر ایران دارد و یکی از مرغوبترین بستنی ها را تولید می کند. بستنی های نعمت از تنوع زیادی از جمله شکلاتی، شاتوت، وانیل، موز، توت فرنگی، کارامل و غیره برخوردارند.
 • 6
     روز
  8%
  رای دهید
  شرکت بستنی روز فعالیت خود را از سال 1351 آغاز کرد. این شرکت مورد نیاز برای بستنی های خود را از دام شیر روز تهیه می کند که دارای دستگاه های به روز و بهداشتی هستند. شیرهای ابتدا مورد آزمایش قرار گرفته و یک روز بعد از آن به خط تولید بستنی داده می شود. شرکت بستنی روز مدعی شده که شیر مورد مصرف بستنی های این شرکت، اصلی ترین ماده بستنی بوده، درجه کیفی آن ممتاز و 3.4 درصد چربی دارد. یکی از محبوب ترین بستنی های این کارخانه، بیسکوپیچ است که ترکیبی از بیسکوییت و بستنی می باشد.
 • بهترین بستنی ایرانی کاله
  7
     کاله
  6%
  رای دهید
  شرکت کاله در سال 1370 تاسیس شده و تاکنون یکی از برندهای برتر در زمینه تولید صنایع غذایی بوده است. شرکت کاله روند روبه رشدی داشته به گونه ای که در تارنمای خود گفته در ابتدای فعالیت خود از 3 لیتر شیر استفاده می کرده، اما تازگی روزانه حدود 2500 تن شیر جذب می کند. از معروف ترین بستنی های کاله می توان به بستنی های جیتو اشاره کرد که در طعم های مختلفی از جمله زرشک و لواشک تولید می شود. کاله بستنی هایی با طعم تیرامیسو، باقلوا و دارچین و عسل که اولین شرکتی بوده که بستنی های با این طعم ها تولید کرده است.
 • بهترین بستنی ایرانی رفعتی
  8
     رفعتی
  5%
  رای دهید
  بستنی رفعتی در سال 1333 در مغازه ای در شرق تهران فعالیت داشت که بستنی های سنتی زعفرانی با پسته را کاسه های کوچک چینی به مردم می داد. با گذشت زمان بستنی رفعتی شعبات خود را در تهران و شهرستان گسترش داد و علاوه بر بستنی سنتی، بستنی های اسکوپی، فالوده ویتامینه و آبمیوه های مختلفی را نیز تهیه کرد. بستنی قدیمی رفعتی یکی از با کیفیت ترین و مرغوب ترین بستنی ها را تولید کرده و طرفداران بسیاری را در سراسر ایران به خود جذب کرده است.
 • بهترین بستنی ایرانی آیس پک
  9
     آیس پک
  4%
  رای دهید
  آیس پک یک مجموعه زنجیره ای بستنی فروشی است که در سال 1385 توسط آقای بابک بختیاری تاسیس شد و تاکنون به فعالیت خود ادامه داده است. آیس پک ترکیبی از بستنی کمی شل و موز و اسمارتیز است که ابتدا یک شعبه از آن در نیاوران راه اندازی شد و تا 1 سال بعد نزدیک به 100 شعبه از آن در جای جای ایران تاسیس شدند. آیس پک در کشورهایی چون امارات و عراق نیز شعبه دارد. آیس پک در لیوان های بزرگ تهیه می شود که به علت شل بودن با نی قابل خوردن هستند.
 • بهترین بستنی ایرانی حاجی بابا
  10
     حاجی بابا
  3%
  رای دهید
  بستنی حاجی بابا در سال 85 در کرج راه اندازی شد. این شرکت تلاش کرده تا اولین برند در زمینه تولید بستنی باشد. سال 86 دومین شعبه حاجی بابا و در سال 88 شعبه های تهران و شهریار افتتاح شدند تا گستره فعالیت این شرکت وسیع تر شود. در سال 1390 بستنی حاجی بابا تصمیم گرفت تا کارخانه تولید بستنی خود را گسترده تر کند و فعالیت های آن را بیشتر و بهتر کند. هم اکنون بستنی حاجی بابا بیش از 45 شعبه در شهرهای مختلف دارد و طرفداران بسیاری را به خود جذب کرده است.
11