بهترین بوکسور جهان

ارسال شده توسط

بهترین بوکسور جهان را می شناسید؟


بوکس جز آن دسته از ورزش هایی به حساب می آید که محبوبیت بالایی در سرتاسر دنیا دارد و به آن توجه بسیاری می شود. بوکس یک مسابقه رقابتی ای میان دو شخص است که رد آن، قدرت، سرعت، انعطاف پذیری، سرسختی و توانایی یک فرد از طریق مشت زنی به رقیب خود سنجیده می شود. در این ورزش تمامی عضله شما درگیر می شود و از آنجایی که عمل مشت زنی از شما انرژی زیادی می گیرد، یکی از ورزش های موثر و مفید برای کارکرد بهتر قلب می باشد. این ورزش علاوه بر آنکه می تواند به شما شکل و فرم دهد، فواید دیگری نظیر تخلیه استرس از مغز و بدن شما را نیز شامل می شود.
در این ورزش افراد سرشناس و حرفه ای موفقی حضور داشته و هستند. شاید انتخاب بهترین از میان آن ها کاری بس دشوار باشد اما با نگاهی به مسابقات انجام شده در رده های مختلف وزنی و در سطح جهانی و همچنین تعداد برد آن ها در این مسابقات می توان نمایانگر بهترین بوکسور جهان در طول تاریخ باشد. اما آیا شما در این رشته سر رشته دارید و افراد معروف را در این ورزش محبوب می شناسید؟ پی در ادامه، به ما در معرفی بهترین بوکسور جهان همراه باشید.


 • بهترین بوکسور جهان محمدعلی کلی- Muhammad Ali
  1
     محمدعلی کلی- Muhammad Ali
  39%
  رای دهید
  کاسیوس مارسلوس کِلِی، جونیور که به نام محمد علی کلی در ایران شناخته شده است، یک بوکسور آمریکایی موفق و حرفه ای در زمینه ورزش بوکس بود. او برترین بوکسور سنگین وزن در تاریخ جهان محسوب می شود. او در 17 ژانویه سال 1942 در کنتاکی زاده شد و چندی پیش، در 3 ژوئن 2016 از دنیا رفت. همه دنیا او راه به عنوان یک شخصیت الهام بخش چه در داخل رینگ بوکس و چه خارج از آن، می شناسند. او موفق به کسب مدال قهرمانی سنگین وزن جهان شده بود. او در سن 12 سالگی وارد ورزش بوکس شد و تنها بعد از گذشته ده سال، در سال 1964 توانست مدال قهرمانی را از آن خود کند. بی شک، محمد علی کلی یکی از سرشناس ترین افراد مشهور قرن بیست بود.
 • بهترین بوکسور جهان مایک تایسون -Mike Tyson
  2
     مایک تایسون -Mike Tyson
  19%
  رای دهید
  مایکل جراد مایک تایسون یکی از بوکسورهای حرفه ای متولد آمریکا می باشد. تو در 30 ژوئن 1966 در بروکلین آمریکا به دنیا آمده است. او به عنوان جوانترین فردی که توانسته در کلاس سنگین وزن موفق به کسب مدال قهرمانی شود، شناخته می شود. او در سرتاسر دنیا محبوبیت خاصی دارد. او در سال 1985 وارد رشته بوکس شد و یک سال بعد از آن توانست قهرمان سنگین وزن جهان در «شورای جهانی مشت زنی» شود. او در سال 1987 توانست قهرمانی اتحادیه جهانی مشت‌زنی و فدراسیون بین‌المللی مشت‌زنی را نیز از آن خود کند و همین امر او را به برترین بوکسور در آن زمان تبدیل کرد.
 • بهترین بوکسور جهان مانی پاکیائو- Manny Pacquiao
  3
     مانی پاکیائو- Manny Pacquiao
  7%
  رای دهید
  او یکی از بوکسورهای حرفه ای جهان می باشد که زاده فیلیپین است. او در 17 دسامبر 1978 به دنیا آمده است. وی همچنین در بسکتبال، بازیگری، میزبانی برنامه های تلویزیونی و خوانندگی نیز سررشته دارد. او همیشه به عنوان یکی از برترین بوکسورهای جهان شناخته می شود و جالب است بدانید که در کلاس های مختلف وزنی نیز موفق به کسب مدال های قهرمانی مختلفی شده است. او به نام «پکمن» نیز شناخته می شود. در سن 32 سالگی وارد مجلس کشورش شد و فعالیت های سیاسی خود را آغاز نمود. او دارای مدرک دکتری از دانشگاه swu می باشد.
 • بهترین بوکسور جهان راکی مارسیانو- Rocky Marciano
  4
     راکی مارسیانو- Rocky Marciano
  7%
  رای دهید
  او یکی از قهرمانان حرفه ای آمریکا بود که در 1 سپتامبر 1923 متولد شد و در 31 اوت 1969 از دنیا رفت. لقب قهرمان سنگین وزن جهان از سال 1952 تا 1956 متعلق به او بود و بوکسوری شکست ناپذیر بود زیرا که هرگز در رقابت های بوکس، به عنوان بوکسور سنگین وزنی شناخته می شود که هرگز شکست خورده است. برخی از کارشناسان بر این باورند که بزرگترین مسابقه قهرمانی سنگین وزن رشته بوکس، مسابقۀ «جرسی جو والکات» در برابر راکی مارسیانو بود که نظیر آن هنوز برگزار نشده است. او 45 سال داشت که در یک سانحۀ هوایی جان خود را از دست می دهد.
 • بهترین بوکسور جهان شوگر ری رابینسون -Sugar Ray Robinson
  5
     شوگر ری رابینسون -Sugar Ray Robinson
  6%
  رای دهید
  او یکی ار مشت زنان حرفه ای آمریکا بود که در 31 ماه مه 1921 متولد شد و در 12 آوریل 1989 از دنیا رفت. او در اکتبر سال 1940 وارد دنیای بوکس شد و در همان سال در پنج بازی شرکت نمود. او در سال 1941 توانست بوکسورهای سرشناسی نظیر سامی آنگوت و مارتی سرو را شکست دهد. او به طور پیاپی قهرمان بازی های بوکس در دسته های سبک وزن و میان وزن میشد و همین امر او را به یکی از بهترین بوکسورهای تاریخ تبدیل کرده است. در یک بازه کوتاه از دنیای بوکس فاصله گرفت اما در سال 1955 دوباره به این ورزش برگشت. او یک جمله معروف درباره این ورزش دارد: \"داشتن ریتم در بوکس همه چیز است. هر حرکتی که شما انجام می دهید، از قلبتان نشات می گیرد، و آنجاست که یا باید ریتم خود را حفظ کنی یا به دردسر خواهی افتاد.
 • بهترین بوکسور جهان فلوید می‌ودر-Floyd Mayweather Jr.
  6
     فلوید می‌ودر-Floyd Mayweather Jr.
  6%
  رای دهید
  او یک بوکسور حرفه ای متولد آمریکا می باشد که در 24 فوریه سال 1977 به دنیا آمده است. او به عنوان یک ورزشکار حرفه در رشته خودش شکست ناپذیر است زیرا در 49 مسابقه ای که انجام داده است، توانسته 49 بار لقب قهرمانی را از آن خود کند. او تا بحال دوبار، یکی در سال 1998 و دیگری2007 توانسته لقب بهترین بوکسور جهان را به خود اختصاص دهد. و همچنین دو بار توانسته لقب پردرآمدترین ورزشکار دنیا را نیز از آن خود کند. و ورزش بوکس را به صورت حرفه ای در 11 اکتبر سال 1996 آغاز نمود. در حال حاضر به عنوان یکی از سرشناس ترین افراد حاضر در مسابقات بوکس شناخته می شود.
 • بهترین بوکسور جهان جو لوئیس- Joe Louis
  7
     جو لوئیس- Joe Louis
  5%
  رای دهید
  جوزف لوئیس بارو، ملقب به جو لوئیس، یکی از بوکسورهای حرفه ای سابق ایالت متحده آمریکا بود که در 13 ماه می سال1914 متولد شد و در 12 آوریل سال 1981 از این دنیا رفت. لقب قهرمان سنگین وزن جهان از سال 1937 تا 1949 از آن وی بود و به عنوان یکی از برترین قهرمانان سنگین وزن جهان در تمام طول تاریخ شناخته می شود. او به نام «بمب افکن قهوه ای» نیز مشهور بود و با تلاش و زحمت هایی که در این رشته انجام داد، توانست در بالا بردن محبوبیت ورزش بوکس کمک شایانی نماید. او در 70 بازی حرفه ای جنگید و تنها در سه بازی، مقلوب حریف خود شد.
 • بهترین بوکسور جهان روی جونز، جونیور.- Roy Jones Jr.
  8
     روی جونز، جونیور.- Roy Jones Jr.
  3%
  رای دهید
  یکی از بوکسورهای حرفهای اهل آمریکا-روسی می باشد که در ژانویه سال 1969 به دنیا آمده است. او همچنین در خوانندگی، سبک رپ و همچنین بازیگری، سررشته دارد. او بارها توانسته قهرمانی های متفاوتی نظیر میان وزن، سبک وزن و سنگی وزن را به خود اختصاص دهد و تنها بوکسور حاضر در تاریخ است که رشته حرفه ای خود را به عنوان بوکسور میان وزن است که توانسته به سمت قهرمانی سنگین وزن جهان برود. وی در حال حاضر به عنوان یکی از بهترین بوکسورهای حاضر در جهان شناخته می شود که در سرتاسر دنیا طرفداران خودش را نیز دارد.
 • بهترین بوکسور جهان جرج فورمن-George Foreman
  9
     جرج فورمن-George Foreman
  2%
  رای دهید
  جرج ادوارد فورمن ملقب به جرج فورمن یکی از بوکسورهای حرفه ای سنگین وزن آمریکایی می باشد که در 10 ژانویه سال 1949 در تگزاس متولد شد. او تا کنون موفق به کسب مدال قهرمانی جهان در رده سنگین وزن شده است و جالب است بدانید که علاوه بر رشته بوکس، توانسته یک کار آفرین موفق باشد از این رو محبوبیت فراوانی دارد. او در سن 45 سالگی نیز توانست در مسابقه ای که حریفش مایکل مورر ۲۶ لقب قهرمانی را به خود اختصاص دهد، از این رو به عنوان مسن ترین قهرمان سنگین وزن جهان شناخته شد.
 • بهترین بوکسور جهان شوگار ری لئونارد-Sugar Ray Leonard
  10
     شوگار ری لئونارد-Sugar Ray Leonard
  1%
  رای دهید
  ری چارلدز شوگر لئونارد، یک بوکسور حرفه ای، سخنران انگیزشی و بازیگر آمریکایی می باشد که در ماه مه سال 1957 متولد شد. او به عنوان یکی از بهترین بوکسورهای تاریخ شناخته می شود. او جزیی از گروه حرفه ای بوکس به اسم «چهار شگفت انگیز» بود. این گروه موجی از محبوبیت در رده سبک وزن در رشته بوکس ایجاد نمود. او موفق به کسب مدال طلا در بازی های المپیک سال 1976 شد. او در فیلمی به نام «مشت زن» نیز به ایفای نقش پرداخته است. او در شبکه های تلویزیونی مختلفی به عنوان تحلیل گر ورزش بوکس فعالیت نموده است که این فعالیت کار تا سال 1990 به طول می انجامد.
11