بهترین راه رشد سریع مو

ارسال شده توسط

بهترین راه رشد سریع مو چیست؟


همه انسان ها از داشتن موهای شفاف، درخشان، روشن و باطراوت لذت می برند، قطعا کسی طرفدار موهای کدر و وز نیست. اما گاهی رشد موهای ما متوقف می شود. برای تسریع بخشی به فرآیند رشد مو، کارهای بسیاری هست که می توان انجام داد که در اینجا ۱۰ مورد از آن ها را برای شما فهرست کرده است. شاید برایتان جالب باشد که استفاده از بالش نرم از آسیب رسانی به موهای شما جلوگیری میکند، همچنین نحوه برس کشیدن مو بسیار مهم است، اگر موهای خود را خشن و سریع شانه کنید، به موها آسیب رسیده و از رشد آن جلوگیری می شود. اگر پوست سر شما شوره می زند یا زخم می شود، باید به فکر درمان آن باشید، چرا که این خود نیز رشد مو را متوقف می کند. باید با مو با لطافت برخورد کنید، از سشوار یا اتو کردن زیاد خودداری کنید و هر روز ویتامین های لازم برای مو را دریافت کنید. برای دریافت ویتامین های لازم برای پوست و مو، می توانید از مکمل هایی چون زینک +، مولتی ویتامین، ویتامین C و غیره استفاده کنید. همچنین می توانید از میوه هایی چون گوجه، سبزیجات، توت ها و غیره استفاده کنید. با تاپ لیست در معرفی بهترین راه رشد سریع مو همراه باشید.


 • بهترین راه رشد سریع مو کوتاه کردن مو
  1
     کوتاه کردن مو
  21%
  رای دهید
  ممکن است کوتاه کردن مو با رشد سریع آن در تضاد باشد اما باور داشته باشید که رشد مو ملزم به سلامت موی شماست، پس بهتر است هر از گاهی پایین موهای خود را با قیچی کوتاه کنید، حتی این کار را خودتان نیز می توانید روبروی آینه انجام دهید. حتی اگر فکر می کنید که کوتاه کردن موها باعث رشد آن ها نمی شود، حداقل ساقه های آسیب دیده مو را جدا می کند و به موهای شما زیبایی می بخشد. موهایی که ساقه آن ها آسیب دیده است، به طور خود به خودی، شکننده شده و می ریزند، پس فکر نکنید اگر موهای شما آسیب دیده است باید آن را رها کنید تا بلند شود بلکه باید بی شک آن را کوتاه کنید تا موی شما تقویت شده و رشد کند.
 • بهترین راه رشد سریع مو حفظ سلامت پوست سر
  2
     حفظ سلامت پوست سر
  14%
  رای دهید
  فکر کنید موهای شما مثل یک درخت است: اگر از دانه و ریشه درخت مراقبت نشود آن درخت هیچ وقت رشد نکرده و بلند نخواهد شد. یکی از دکترهای موی آمریکا می گوید \"رشد مو با پوست سر سالم شروع می شود\". زمانیکه شما با پوست سر خود با مواد طبیعی و سالم برخورد می کنید، موهایی زیبا، شفاف و سالم خواهید داشت. برای اینکه بدانید موهای شما سالم هستند یا خیر، به شما یک تست معرفی کرده ایم. یک رشته از موی خود را جدا کرده و مشاهده کنید آیا ضخامت ریشه تا ساقه آن قسمت از موی شما یکسان است؟ یا در قسمت ریشه ضخیم بوده و در هر چی به ساقه نزدیک تر می شوید نازک شده است؟ اگر ساقه موهای شما نازک شده و شکننده هستند، باید به فکر راه چاره باشید.
 • بهترین راه رشد سریع مو از حرارت دهنده ها استفاده نکنید
  3
     از حرارت دهنده ها استفاده نکنید
  13%
  رای دهید
  یکی از مهمترین عامل های تخریب موهای شما، استفاده از ابزارهای داغ برای حالت دهی به مو می باشد مثل سشوار، اتو و فر کننده مو. کن پیو از آرایشگران مشهور سلبریتی های آمریکا می گوید از حالت دهی به موهای خود دست بردارید تا رشد کنند و سالم باشند. آقای پیو گفته است که اگر مجبور به استفاده از این ابزار و درست کردن موهای خود هستید، باید دمای آن وسیله را کم کرده و از کنترل حرارت استفاده کنید تا احتمال آسیب رسانی به موهای شما کم شده و منجر به وز شدن موهایتان نشود.
 • بهترین راه رشد سریع مو ماساژ سر با روغن
  4
     ماساژ سر با روغن
  13%
  رای دهید
  روغن زدن به موها باعث می شود موی شما محکم تر، نرم تر و درخشان تر باشد. برای این کار می توانید از روغن زیتون یا روغن نارگیل استفاده کنید. روغن زیتون موی شما را آبرسانی می کند، رطوبت مو را افزایش میدهد و از وز شدن و آسیب دیدن آن جلوگیری میکند. یکی از بهترین راه های ماساژ مو با روغن داغ است، می توانید 2 قاشق روغن زیتون را با 2 قاشق روغن نارگیل ترکیب کرده و ظرف آن را داخل ظرف از آب جوش قرار دهید تا گرم شود، بعد از اینکه کمی روغن گرم شد، آن را با ملایمت روی پوست سرتان ماساژ دهید تا خون در کف سر شما جریان پیدا کند، اینکار به استحکام بخشی به تارهای موی شما نیز کمک می کند.
 • بهترین راه رشد سریع مو ماساژ مو با آب زنجبیل
  5
     ماساژ مو با آب زنجبیل
  11%
  رای دهید
  زنحبیل دارای خاصیت گرم کنندگی است، به همین دلیل گردش خون را در پوست سر شما افزایش داده و موجب تقویت و رشد موهایتان می شود. زنجبیل یکی از مواد غنی از آنتی اکسیدان ها است که برای پوست و رشد مو بسیار خوب است، همچنین موب شفافیت موهای شما خواهد شد. می توانید نزدیک به 200 گرم زنجبیل زنده شده را به یک چهارم پیمانه آب اضافه کنید و آن را به خوبی ترکیب کنید، سپس آب زنجبیل آماده شده را به صورت دورانی روی پوست سر خود ماساژ دهید و بگذارید 15 الی 20 دقیقه بماند، سپس آن را با آب ولرم نزدیک به خنک بشویید.
 • بهترین راه رشد سریع مو ماسک زرده تخم مرغ
  6
     ماسک زرده تخم مرغ
  9%
  رای دهید
  تخم مرغ یکی از منابع غنی از پروتئینه، پروتئین نیز به ترمیم موهای آسیب دیده، تقویت و رشد مو کمک می کند. اما باید دقت کنید که اگر موهای شما معمولی تا خشک است از زرده تخم مرغ، و اگر چرب است از سفیده تخم مرغ استفاده کنید. زرده تخم مرغ دارای پروتئین و ویتامین A، D و E است که نه تنها به رشد مو کمک کرده که از ریزش آن نیز جلوگیری می کند. اگر رشد موهای شما متوقف شده یا کند است، با ماسک تخم مرغ آن را نجات خواهید داد. می توانید یک زرده تخم مرغ را در ظرفی بزنید، سپس آن را روی کف سر ماساژ داده و بعد 15 الی 20 دقیقه آبکشی کنید.
 • بهترین راه رشد سریع مو آلوئه ورا
  7
     آلوئه ورا
  6%
  رای دهید
  آلوئه ورا نه تنها برای پوست و مو، بلکه درکل برای سلامتی بدن گیاه بسیار مفیدی است. این گیاه حاوی آنزیم های محرک برای رشد مو بوده، سرعت گردش خون را بالا برده و موجب افزایش تغذیه فولیکولهای مو می شود. همچنین اگر سر شما شوره می زند و یا قارچ دارد، به درمان آن نیز کمک خواهد کرد. آلوئه ورا سبوم اضافی را از مو حذف می کند، چرا که سبوم غده ای ترشح می کند که رشد مو را متوقف و یا کندتر می کند.‌ می توانید ژل آلوئه ورا را با آب پیاز مخلوط کنید و روی سرتان ماساژ دهید، پیاز خود باعث تحریک فولیکول های مو و سرعت بخشی به رشد آن می شود. همچنین می توانید آلوئه ورا را با شید نارگیل و نصف قاشق چای خوری آرد گندم ترکیب کرده و آن را به شامپوی خود اضافه کنید و سرتان را با آن بشویید.
 • بهترین راه رشد سریع مو رز ماری
  8
     رز ماری
  4%
  رای دهید
  رز ماری باعث تحریک ریشه مو و سرعت بخشیدن به رشد آن می شود، همچنین از ریزش مو جلوگیری می کند. روغن رز ماری به رشد سلول های موی شما کمک می کند، رگ های خونی در کف سر شما را منبسط کرده و موجب تحریک موهای شما می شود. همچنین به شفافیت و درخشندگی مو کمک می کند. از دیگر ویژگی های رز ماری عطر خوب آن است و چربی را از پوست سر شما کم کرده و آن را تعدیل می کند. می توانید 30 تا 50 قطره از روغن رز ماری روی کف سر خود ماساژ دهید و بگذارید چند ساعت روی سر شما بماند، سپس موهای خود را با آب سرد آبکشی نمایید.
 • بهترین راه رشد سریع مو سرکه سیب
  9
     سرکه سیب
  3%
  رای دهید
  سرکه سیب به لطافت و درخشندگی مو کمک می کند. مو ها روشن می کند، گره های را باز کرده و از وز شدن آن می کاهد، به موی شما رطوبت می دهد و ریزش مو را درمان می کند. سرکه سیب را با آب ترکیب کرده و بعد از اینکه موهای خود را با شامپو شستید، آن را روی موهایتان ماساژ دهید. می توانید از اسپری کننده ها استفاده کنید و ترکیب سرکه و آب را روی مو اسپری کنید. بعد از 5 الی 10 دقیقه موهای خود را با آب سرد بشویید. این ترکیب موجب سرعت دهی به رشد موی شما خواهد شد.
 • بهترین راه رشد سریع مو دوش آب سرد
  10
     دوش آب سرد
  1%
  رای دهید
  حمام آب بسیار گرم نه تنها برای پوست شما ضرر دارد، بلکه به موهایتان آسیب می رساند. آب گرم باعث شل شدن پوست شده و مو را خراب می کند. بهتر است برای شستشو دمای آب را کم کرده کنید. دوش آب سرد نه تنها به استحکام موهای شما کمک می کند، بلکه جریان خون را بیشتر کرده، سرعت را رشد مو را افزایش داده و آن را روشن می کند. از دیگر فواید آب سرد این است که ممد اعصاب بوده و به شما آرامش می دهد.
11