بهترین راه های از بین بردن موهای زائد صورت

ارسال شده توسط

بهترین راه های از بین بردن موهای زائد صورت چیست؟

اگر آقایان روی صورت خود موهای زخیم داشته باشند طبیعی است، اما در مورد خانها اصلا این چنین نیست و در صورت مشاهده موی زائد روی پوست صورت خود، حتما باید به فکر درمان آن باشند. موهای زائد معمولا در قسمت هایی مانند چانه، بالای لب و کنار گونه و گوش های ظاهر می شوند که این اتفاق نه تنها آزار دهنده است بلکه باعث خجالت خانم نیز می شود. برای از بین بردن تمام این موها هزینه زیادی باید صرف شود. خوشبختانه با گذر زمان راه های بسیاری برای رفع موهای صورت پیشنهاد شده است اما مسئله پیدا کردن راهی است که برای شما مناسب باشد.
برای اینکه نتیجه سریعتری بگیرید ابتدا باید متوجه شوید که دلیل ظاهر شدن این موها هورمونی است یا خیر، که در این صورت حتما باید به پزشک غدد مراجعه شود. مشکلات ژنتیکی نیز از دلایل بسیار شایع افزایش موهای صورت است که برای اینکه بفهمید مشکل شما ژنتیکی هست یا خیر می توانید به صورت فامیل های خود نگاه کنید، اگر آن ها در قسمت های مشابه شما موی زائد داشتند، پس احتمالا مشکل شما نیز ژنتیکی است. بهترین راه برای فهم این موضوع مراجعه به پزشک است.
تاپ لیست در این پست خود به معرفی بهترین راه های از بین بردن موهای زائد صورت پرداخته است. اگر شما این مشکل را داشته و درمان شده اید، نظرات خود را با دیگر کاربران به اشتراک گذارید.


 • بهترین راه های از بین بردن موهای زائد صورت الکترولیز
  1
     الکترولیز
  16%
  رای دهید
  یکی از روش های دیگر و موثر برای رفع موهای زائد صورت الکترولیز کردن است که متاسفانه تا حدودی دردناک می باشد. برای الکترولیز باید سوزن را وارد مجرای فولیکول مو کنند و هر بار که این کار انجام می شود تنها یک فولیکول مو از بین می رود. در نتیجه باید تعداد کثیری از این سوزن های کوچک استفاده شود. اما روش الکترولیز کردن نیز از روش های گران بوده که برای نتیجه گیری از آن نیاز به صرف چند جلسه است. الکترولیز از روش هایی است که برای رفع موی بالای لب ها و ابروها تاثیر گذار می باشد.
 • بهترین راه های از بین بردن موهای زائد صورت لیزر
  2
     لیزر
  14%
  رای دهید
  یکی از ساده ترین و سریع ترین راه های درمان موی زائد صورت، لیزر کردن است. یکی از انواع موثر لیزرها لیزر دایود است که تاثیر به سزایی در رفع و کاهش رشد موهای زائد دارد.. این لیزرها فولیکول های مو را مورد هدف خود قرار می دهند اما مشکل آن های اینجاست که تنها با یک جلسه تاثیر کامل نمی گذارند چرا که نمی توانند تمام فولیکول های مو را در یک جلسه از بین ببرند. بنابراین برای اثر گذاری کامل و کاهش موهای زائد صورت خود باید این کار را در چند نوبت انجام دهید.
 • بهترین راه های از بین بردن موهای زائد صورت اپیلاسیون
  3
     اپیلاسیون
  13%
  رای دهید
  یکی از سریع ترین، ساده ترین و ارزان ترین راه های از بین بردن موهای زائد صورت اپیلاسیون کردن است که درد زیادی به همراه دارد. از اپیلاسیون برای نتیجه گیری های کوتاه مدت استفاده می شود چرا که ریشه موی صورت شما را می کند. برای مثال اگر به یک میهمانی دعوت شده و دنبال روشی سریع اما بی خطر برای از بین بردن موهای صورت خود هستید، این روش بسیار توصیه می شود اما به دلیل از ریشه کندن مو کمکی سوزش به همراه خواهد داشت. آیا برای از بین بردن موهای زائد صورت خود از روش اپیلاسیون کردن استفاده کرده اید؟ نظر شما درباره این روش چیست؟ آیا به عنوان بهترین راه رفع موهای زائد صورت به آن رای می دهید؟
 • بهترین راه های از بین بردن موهای زائد صورت ماسک پوست گردو
  4
     ماسک پوست گردو
  13%
  رای دهید
  پوست گردو برای از بین بردن موهای زائد بسیار مفید است. می توانید چند پوست گردو را ابتدا بسوزانید، سپس یک قاشق از خاکستر پوست گردو را با 1 لیتر آب مخلوط کنید. این مخلوط باید تا حدود 10 الی 12 ساعت بماند و از آن استفاده نشود. سپس بعد از گذر 12 ساعت مخلوط را روی ان قسمت هایی از پوست که موی زائد دارد بزنید. می توانید این کار را دو الی سه بار در روز انجام دهید. آیا از این روش استفاده کرده اید؟ نظرات خود را در مورد اثربخشی آن با دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.
 • بهترین راه های از بین بردن موهای زائد صورت کندن مو
  5
     کندن مو
  10%
  رای دهید
  یکی دیگر از روش هایی که به راحتی و در خانه استفاده می شود، کند مو با موچین و بند انداختن است. این روش به از بین بردن دائمی موی صورت کمکی نمی کند و تنها تا زمان رشد دوباره آن، از موهای زائد رها خواهید بود. کندن مو ممکن است در موارد نادری به ریشه ی موی صورت نیز آسیب وارد کند. از راه هایی که دائمی نیست و تنها برای همان لحظه مو را از بین می برد و تاثیر منفی ندارد استفاده از کرم های موبر است که در صورت نداشتن حساسیت پوستی باید به صورت موضعی از آن استفاده کنید. اما تراشیدن مو با تیغ بسیار بد بوده و اصلا توصیه نمی شود.
 • بهترین راه های از بین بردن موهای زائد صورت ماسک زردچوبه
  6
     ماسک زردچوبه
  8%
  رای دهید
  زردچوبه دارای خواصی چون ضد باکتری، ضد قارچ و منقبض کننده است در نتیجه برای پوست بسیار عالی بوده و استفاده از آن در ماسک به سلامت پوست شما کمک زیادی می کند. برای درست کردن ماسک زردچوبه می توانید مقداری زردچوبه و آب یا شیر را با هم مخلوط کرده و روی حرارت ملایم قرار دهید. ترکیب را به اندازی مخلوط کنید تا حالت خمیری پیدا کند. سپس بعد از سرد شدن آن را با کمی آرد و شکر مخلوط کنید. لایه ی نازکی از ماسک را در قسمت مورد نظر از پوست خود زده و روی آن پارچه ای تمیز قرار دهید. پوست خود را بعد از 15 دقیقه بشویید. این کار را 2 بار در هفته تکرار کنید تا نتیجه آن را مشاهده نمایید.
 • بهترین راه های از بین بردن موهای زائد صورت ماسک سفیده تخم مرغ
  7
     ماسک سفیده تخم مرغ
  8%
  رای دهید
  سایت \"بیوتی هلث\" یک روش بسیار ساده و خانگی برای از بین بردن موهای صورت پیشنهاد کرده است. در این روش سفیده ی تخم مزغ را باید جدا کنید، سپس آرد ذرت و شکر را به آن اضافه کنید و ترکیب را به اندازه ای مخلوط کنید تا حالت خمیری پیدا کند. خمیر آماده شده را روی نواحی صورت که موی زائد دارد بزنید و بگذارید خشک شود. سپس ماسک را به آرامی با انگشت خود پاک کنید. این روش نه تنها به از بین بردن موهای زائد کمک می کند، که باعث توقف دائمی رشد آن موها نیز می شود.
 • بهترین راه های از بین بردن موهای زائد صورت ماسک عرق رازیانه
  8
     ماسک عرق رازیانه
  7%
  رای دهید
  برای استفاده از این روش باید از 1 قاشق لانولین یا چربی پشم و 100 گرم عرق رازیانه استفاده کنید. لانولین را روی حرارت گذاشته تا نرم شود، وقتی نرم شد آن را هم زده و عرق رازیانه را به آن اضافه کنید. لانولین و رازیانه را باید به قدر هم بزنید تا ترکیب شما سفید رنگ شده و رازیانه کاملا جذب لانولین شود. سپس یک لایه نازک از آن را روی پوست تمیز صورت خود زده و بعد از 1 ساعت آن را با دستمال یا پنبه پاک کنید. این روش را هفته ای 3 بار تکرار کنید تا نتیجه دلخواه شما حاصل شود.
 • بهترین راه های از بین بردن موهای زائد صورت جوشانده نعناع
  9
     جوشانده نعناع
  2%
  رای دهید
  براساس گزارش یک خبرگزاری در نیویورک، نعناع به کاهش سطح تستوسترون کمک می کند. برای اثر بخشی بیشتر روزی 2 مرتبه جوشانده نعناع مصرف کنید و این کار را تا یک هفته ادامه دهید. نعناع تستوسترون را کاهش داده و در نتیجه موهای زائد صورت را از بین می برد. برخی این کار را با قرص ضد بارداری انجام می دهند که حتما باید زیر نظر پزشک متخصص باشد. نظر شما درباره ی این جوشانده چیست؟ آیا از آن استفاده کرده و نتیجه گرفته اید؟ اگر تاثیر مثبت داشته به آن امتیاز دهید.
 • بهترین راه های از بین بردن موهای زائد صورت ماسک لیمو و عسل
  10
     ماسک لیمو و عسل
  2%
  رای دهید
  برای استفاده از این روش می توانید 3 قاشق عسل را با 1 قاشق آبلیمو و 6 قاشق شکر ترکیب کنید. مخلوط حاصل را روی حرارت قرار دهید تا به صورت ژل درآمده و بعد از خنک شدن لایه ی نازکی از آن را روی پوست خود بزنید. پارچه ی تمیزی روی پوست خود قرار داده و بعد از چند دقیقه پارچه را به جهت خلاف رشد موی خود بکنید. می توانید تنها عسل و آبلیمو را ترکیب کنید و آن را روی محل مورد نظر بزنید. عسل به کاهش رشد موی زائد و همچنین شفافیت پوست شما کمک می کند.
11