بهترین راه های افزایش سرعت ایندکس سایت

ارسال شده توسط

بهترین راه های افزایش سرعت ایندکس سایت در موتورهای جستجوگر مثل گوگل و بینگ چیست؟

آیا دوست دارید سایت شما جستجوی ارگانیک بیشتری داشته باشد؟ جستجوی ارگانیک بی شک مفید بوده و دغدغه تمام مدیران سایت است. در واقع این جستجو به طور میانگین ۵۰% از بازدید هایی که از سایت می شود را تشکیل می دهد. اما اگر سایت شما در جستجوهای گوگل نمایش داده نشود، این آمار و درصدها اصلا اهمیتی ندارند. شما چطور سایت جدید و وبلاگتان را در گوگل، بینگ و دیگر موتورهای جستجو ایندکس می کنید؟ دو راه برای این اتفاق وجود دارد، یکی اینکه بنشینید و صبر کنید تا ببینید صفحه شما چه زمانی به طور اتوماتیک ایندکس می شود، و دیگر اینکه می توانید کمی تلاش کنید (مثل اشتراک گذاری مطالب در شبکه های اجتماعی، نوشتن محتوای خوب و کاربردی و غیره) تا زودتر به نتیجه برسید

 اگر رنک و سئوی سایت شما به اندازه کافی خوب است بهترین راه های افزایش سرعت ایندکس سایت را مطالعه کنید و نظرات خود را درباره مفیدترین راهی که امتحان کرده اید بیان کنید. شما کدام یک از این راه ها را در اولویت قرار می دهید؟ به مناسب ترین مورد امتیاز دهید و تجارب خود را با دیگر کاربران به اشتراک گذارید.

* اگر در مورد بهینه سازی سایت نیز سوالی دارید، بهترین راه های بهبود سئو را در تاپ لیست بخوانید. 


 • بهترین راه های افزایش سرعت ایندکس سایت یادگیری چگونگی کار کردن موتورهای جستجو
  1
     یادگیری چگونگی کار کردن موتورهای جستجو
  19%
  رای دهید
  موتورهای جستجو از الگوریتم های پیچیده ای برای جادوهای خود استفاده می کنند، اما فهم اصول مبنای آن ها کار سختی نیست. موتورهای جستجو مانند گوگل از اسپایدرهایی در سایت استفاده می کنند که کدهای ریزی برای خزیدن در سایت شما محسوب می شود. به محض اینکه عنکبوت یک سایت یا صفحه جدید پیدا کند، می خواهد بفهمد در آن صفحه یا سایت چه چیزهایی وجود دارد. شما می توانید توجه آن عنکبوت را با تکرار عبارت کلیدی خود، به صفحه جلب کرده و آن را مجبور کنید تا به سایت شما امتیاز داده و آن را ایندکس کند. حتی اگر آن عبارت در متن شما وجود ندارد، به متا تگ های خود اضافه کنید. ساده ترین راه برای اینکه بفهمید گوگل سایت شما را ایندکس کرده یا خیر، می توانید نام سایت خود را بعد از سایت: بیاورید با این روش site:toplist.ir و آن را در گوگل سرچ کرده و بعد از دو نقطه نام سایت خود را وارد کنید.
 • بهترین راه های افزایش سرعت ایندکس سایت افزودن بلاگ
  2
     افزودن بلاگ
  17%
  رای دهید
  چرا به قسمت بلاگ نیاز دارید؟ پاسخ آن ساده است. چون بلاگ های ماشین های سئوی فعال هستند. محتوای بلاگ ها زودتر جستجو شده و توسط عنکبوت چک می شوند، در نتیجه زودتر از پیج های استاتیک هم ایندکس می شوند. در واقع سایت هایی که قسمت بلاگ دارند 43% صفحات ایندکس شده بیشتر و 97% لینک های ایندکس شده ی بیشتری دارند. معمولا این صفحات تا 55% بازدید بیشتری خورده و برای هر سایتی با هر موضوعی کارآمد هستند. از قسمت بلاگ و همان اخبار یا مقالات که در سایت ها می بینید، هراس نداشته باشید. بله، مطالب آن را باید مدام به روز کرده و از موضوعات بسیار خوب و با کیفیتی استفاده کنید. افزودن بلاگ را چقدر موثر می دانید؟ می تواند بهترین راه برای تسریع در ایندکس شدن سایت باشد؟
 • بهترین راه های افزایش سرعت ایندکس سایت استفاده از Robots.txt
  3
     استفاده از Robots.txt
  14%
  رای دهید
  اگر یک برنامه نویس حرفه ای نیستید، اما شاید همچنان در فایل های دومین خود فایلی با نام “robots.txt” دیده و از خود پرسیده باشید که این چیست. این فایل ها، فایل متنی ساده ای هستند که باید در دایرکتوری ریشه دومین شما قرار بگیرند. اگر از وردپرس استفاده می کنید نیز باید آن را در دایرکتوری ریشه ی نصب وردپرس قرار دهید. این فایل به موتورهای جستجو دستورالعمل می دهد که کدام صفحات را می توانید بررسی یا ایندکس کند. وقتی عنکبوت ها این فایل را روی دومین شما پیدا می کنند، پیش از انجام هرکاری شروع به خواندن دستورالعمل ها می کنند. اما اگر این فایل را پیدا نکنند، فکر می کنند که باید تمام صفحات را ایندکس کنند. گاهی شما یک دو صفحه با یک مضمون دارید اما نمی خواهید هردوی آن ها ایندکس شود، در نتیجه باید از robots.txt استفاده کنید، که اگر اینکار را نکنید، گوگل آن را به عنوان دو صفحه کپی شده شناخته و این برای سئوی سایت یک معضل خواهد بود.
 • بهترین راه های افزایش سرعت ایندکس سایت ایجاد اکانت گوگل وب مستر
  4
     ایجاد اکانت گوگل وب مستر
  12%
  رای دهید
  یکی از مهمتری راه ها برای تسریع در ایندکس شدن سایت، نصب آمارگیر و ایجاد حساب گوگل وب مستر است. شما با وارد شدن به لینک روبرو (www.google.com/webmasters/tools/submit-url?pli=1) می توانید سایت خود را برای گوگل ارسال کرده و به آن معرفی کنید. با استفاده از این راه می توانید بازدید روبات های گوگل از سایت را کنترل کنید. شما حساب کاربری وب مستر خود می توانید درخواست ایندکس شدن سایت خود را داده و صفحات مورد نظر را ثبت کنید. اگر صفحه ای را تازه به روزرسانی کرده و یا صفحه جدید درست کرده باشید، اینکار بسیار کاربردی خواهد بود. آیا گوگل مستر دارید؟ به نظر شما سودمند و کاربردی بوده؟ اگه جواب شما بله هست، به آن رای دهید.
 • بهترین راه های افزایش سرعت ایندکس سایت ایجاد و ارسال نقشه سایت
  5
     ایجاد و ارسال نقشه سایت
  10%
  رای دهید
  احتمالا شما پیش تر نیز کلمه نقشه سایت یا همان sitemap را شنیده باشید اما ندانید که دقیقا به چه معناست. نقشه سایت به معنی لیستی از صفحات یک سایت است که رابطه آن صفحات نیز مشخص می شود. نقشه سایت یا برای مشاهده کاربران و یا برای استفاده ی موتورهای جستجو تهیه می شود. ان نقشه یک فایل XML از تمام صفحات سایت است که ساختار سایت شما را نشان خواهد داد. سایت مپ معمولا برای این استفاده می شود که به موتورهای جستجو بفهمانیم چه زمانی تغییری ایجاد شده است. نقشه سایت به سئوی سایت شما نیز کمک می کند. اگرچه سایت مپ یا نقشه سایت را نمی توان به عنوان یک گارانتی برای ایندکس شدن سایت شما در نظر گرفت، اما کمک فراوانی به ایندکس شدن آن می کند.
 • بهترین راه های افزایش سرعت ایندکس سایت نصب گوگل آنالیز
  6
     نصب گوگل آنالیز
  8%
  رای دهید
  همه می دانیم که برای سایت خود نیاز به بررسی داده های آماری داریم. دقیق ترین سایت برای بررسی اطلاعات آماری سایت گوگل آنالیز است. نصب آن نه تنها به ما کمک می کند تا مثلا از تعداد بازدیدهای خود در هر صفحه، بازدیدهای روزانه، بیشترین صفحات بازدید شده و غیره را بدانیم، بلکه به موتور جستجوی گوگل هشدار می دهد تا سایت شما را شناخته و آن را ایندکس کند. شما می توانید از گوگل آنالیز استفاده های تخصصی نیز بکنید. به نظر شما نصب آن چقدر تاثیر دارد؟ آیا به عنوان مهمترین مورد به آن رای می دهید؟ نظرات و تجربه های خود را با ما به اشتراک گذارید؟
 • بهترین راه های افزایش سرعت ایندکس سایت ایجاد پروفایل در شبکه های اجتماعی
  7
     ایجاد پروفایل در شبکه های اجتماعی
  7%
  رای دهید
  آیا برای سایت یا وبلاگ جدید خود، در شبکه های اجتماعی صفحه ای ایجاد کرده اید؟ اگر نه، پس حالا اینکار را انجام دهید. موتورهای جستجو اهمیت زیادی به شبکه های اجتماعی می دهند. شبکه های اجتماعی به موتورهای جستجو سیگنالی برای دیده شدن و ایندکس کردن سایت شما می فرستنند. از دیگر مزیت های عضویت در شبکه های اجتماعی افزایش تعداد بازدید شما و داشتن جایگاه بهتر در صفحات جستجو است. بنابراین به بهبود سئوی سایت شما نیز کمک می کند. آیا با ایجاد پروفایل در شبکه های اجتماعی موافق هستید؟ اگه بله، به آن به عنوان بهترین آیتم رای دهید.
 • بهترین راه های افزایش سرعت ایندکس سایت اشتراک گذاری لینک سایت
  8
     اشتراک گذاری لینک سایت
  5%
  رای دهید
  از دیگر راه های ساده برای گرفتن لینک به سایت یا وبلاگ شما، از طریق اشتراک آن در شبکه های اجتماعی است. اگرچه این لینک ها نوفالو هستند اما همچنان قابلیت استفاده به عنوان هشداری برای ایندکس شدن را دارند چرا که می دانیم حداقل گوگل و بینگ شبکه های اجتماعی را مسیریابی می کنند. برای مثال اگر در پینترست عضو هستید، یک عکس با کیفیت از سایت خود انتخاب کرده، URL سایت و توضیحی خوب با کلمات کلیدی خوب درباره سایت خود به آن اضافه کنید و عکس را به صفحه های موجود اضافه کنید یا خودتان یک صفحه برای آن ایجاد کنید.
 • بهترین راه های افزایش سرعت ایندکس سایت محتوای بروز و مفید
  9
     محتوای بروز و مفید
  3%
  رای دهید
  باید روزانه یا به طور منظم سایت خود را به روزرسانی کنید و همیشه در یک زمان خاص پست های را به سایت ارسال کنید. اگر اینکار را دقیق و در فواصل زمانی منظمی انجام دهید، ربات های گوگل نیز در زمان های خاص وارد سایت شما شده و ایندکس صفحات را به روز می کنند. با استفاده از این روش، فاصله ی انتشار یک مطلب و ایندکس شدن آن را به طور چشمگیری کاهش داده اید. آیا تا به حال این روش را امتحان کرده؟ به نظر شما از چه درجه اهمیتی برخوردار است؟ اگر آن را مهم تلقی می کنید به آن امتیاز دهید.
 • بهترین راه های افزایش سرعت ایندکس سایت سرعت بالا و ایندکس سریعتر
  10
     سرعت بالا و ایندکس سریعتر
  1%
  رای دهید
  همانطور که در روش های بهینه سازی سایت و بهبود سئو گفتیم سرعت لود شدن سایت از اهمیت ویژه ای برخوردار است. اگر سرعت سایت شما و بارگزاری آن بالا باشد، زودتر ایندکس می شود. چرا که اگر سایت شما دیر باز بشود، کاربر را خسته کرده، صفحه را میبندد و احتمال اینکه دوباره به سایت برگردد بسیار کم است. پس سرعت بالای بارگزاری سایت فواید بسیاری دارد: بازدید بیشتر، سئوی بهتر و ایندکس شدن سریعتر. آیا شما هم موافق هستید؟
11