بهترین راه های بهبود سئو

ارسال شده توسط

بهترین راه های بهبود سئو در سایت های وردپرس را می شناسید؟


خیلی جالب است که هر کسی که یک سایت جدید راه می اندازد یا در کل سایت دارد، به فکر چیزی به اسم سئو می افتد. سئو (SEO) به معنای بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو است که انگلیسی آن Search Engine Optimization می باشد. شما با استفاده از این راه کار در موتورهای جستجو به خوبی دیده خواهید شد. در واقع سایت هایی که در موتورهای جستجو مکان بالاتر و جستجوی بیشتری دارند، بازدید کننده های بیشتری نیز خواهند داشت. به عنوان مثال شما اگر در گوگل کلمه «موبایل» را جستجو کنید، به احتمال زیاد در صفحه اول با «دیجی کالا» مواجه خواهید شد. درنتیجه سئوی سایت دیجی کالا خوب بوده و بازدید کننده های آن به سبب بالا بودن در موتور جستجوی گوگل، بیشتر هستند. افراد مختلف برای بهبود این روند و بهینه سازی سایت های خود از روش های مختلفی استفاده می کنند.
سئو گذاری کار یک ساعت و یک روز نیست، بلکه کمی زمان می برد. برای موفق بودن در آن هم به دانش و هم به تجربه نیاز خواهید داشت. تاپ لیست در این پست خود ده راه برای بهبود سئوی سایت ها را معرفی و توضیح داده است تا برای شروع کار به شما کمک کند. به نظر شما کدام یک از این راه ها برای بهینه سازی سایت و بهبود سئو مناسب تر است؟
منبع : jeffbullas


 • بهترین راه های بهبود سئو انتشار مطالب مرتبط
  1
     انتشار مطالب مرتبط
  17%
  رای دهید
  مهمترین مطلبی که برای پست گذاری باید رعایت کنید گذاشتن مطالب مرتبط است. مطالب باکیفیت اصلی ترین موضوع برای امتیازگیری در موتورهای جستجو هستند و هیچ جایگزینی برای آن وجود ندارد. اگر مطالب سایت شما برای مخاطبین خاص سایتتان تهیه شده باشد، موتورهای جستجو خاص بودن مطالب را تشخیص داده، بازدیدهای شما بیشتر شده و به ساییتان رسمیت داده می شود. برای هر صفحه ی خود یک عبارت کلیدی مشخص کنید و به این فکر کنید که کاربران چطور برای آن صفحه و با چه عباراتی جستجو می کنند. سپس این عبارت را در مطلب خود تکرار کنید مثلا اگر مطلب شما درباره «بهترین راه های بهبود سئو» است، این عبارت را در شروع و پایان پاراگراف های خود تکرار کنید.
 • بهترین راه های بهبود سئو به روزرسانی سایت
  2
     به روزرسانی سایت
  16%
  رای دهید
  حتما خود شما هم نسبت به مطالب یک سایت و به روز بودن آن ها اهمیت می دهید. موتورهای جستجو هم مثل شما هستند. یکی از نشانه های سایت خوی از نظر موتورهای جستجو، به روزرسانی مداوم آن هاست. پس همیشه مطالب جدید با محتوای خوب روی سایت خود بگذارید. تحقیقات زیادی نشان می دهند که مطلب سایت شما باید بیش از 2500 کلمه باشند و این میزان برای موتورهای جستجو بسیار چشمگیر خواهد بود.
 • بهترین راه های بهبود سئو متا دیتا
  3
     متا دیتا
  14%
  رای دهید
  وقتی سایت خود را طراحی می کنید هر صفحه ای که ایجاد می کنید دارای قسمتی به نام متا دیتا به عنوان اطلاعاتی درباره آن صفحه شما می باشد. این قسمت خود دارای سه بخش است: عنوان متا دیتا، توضیحات متا دیتا و کلمات کلیدی متا دیتا. عنوان متا دیتا، همان عنوانی است که بالای صفحه آمده و مهمترین متا دیتای شماست. توضیحات متا دیتا، اطلاعاتی است که مرورگر شما در صفحه ی جستجوی خود درباره سایت شما استفاده می کند. متای دیتای کلمات کلیدی نیز همان برچسب یا عباراتی است که مردم حین سرچ یا جستجو از آن ها استفاده می کنند. پس در انتخاب این سه مورد دقت کنید.
 • بهترین راه های بهبود سئو سرعت بارگزاری سایت
  4
     سرعت بارگزاری سایت
  14%
  رای دهید
  گوگل و بینگ هر دو در الگوریتم های خود سرعت لود شدن سایت را مد نظر قرار می دهند. کاربران اگر مجبور شوند برای باز شدن سایت شما بیش از فقط چند ثانیه صبر کنند، در اکثر موارد خسته شده و صفحه را می بندند. این اتفاق امتیاز سایت شما کم کرده، بازدیدهای شمارا پایین اورده و سئوی پست شما خوب نخواهد بود. راه های زیادی برای افزایش سرعت باز شدن سایت شما وجود دارد که یکی از ان ها بهینه سازی سایز عکس ها، کم کردن تعداد پلاگین ها و غیره می باشد. نکته ی مهم دیگر اینجاست که برای پایین آوردن سایز عکس از برنامه ای استفاده نکنید که سایز عکس را خراب کند چرا که کیفیت خوب عکس توجه کاربران را به خود جمع می کند.
 • بهترین راه های بهبود سئو استفاده از لینک
  5
     استفاده از لینک
  10%
  رای دهید
  روی ایجاد لینک های مرتبط با متن خود تمرکز کنید. به جای اینکه از «روی اینجا کلیک کنید» استفاده کنید، نام مقصد خود را بنویسید. اینجا کلیک کنید در واقع هیچ ارزشی برای موتورهای جستجو ندارد و تنها به باز کردن URL شما کمک می کند. برای اینکه اعتبار مطالب شما بیشتر شود نیز می توانید از لینک های خارجی به سایت های مرجع استفاده کنید تا اعتماد خواننده نیز به متن شما بیشتر شود. لینک کردن نه تنها اعتبار شما را بین خواننده ها بیشتر می کند بلکه باعث می شود گوگل به سایت شما اعتماد پیددا کرد و امتیاز سئوی شما را بهبود بخشد. البته در این مورد نباید افراط کنید چرا ه باعث گیج شدن خواننده می شود.
 • بهترین راه های بهبود سئو استفاده از تگ عنوان (header tags)
  6
     استفاده از تگ عنوان (header tags)
  8%
  رای دهید
  هیچ کس از روبرو شدن با یک حجم زیادی از مطالب خوشحال نمی شود. نظم دهی به مطالب و زیباسازی آن به کاربر شما کمک می کند تا تجربه بهتری را در سایت شما تجربه کند. شما با این کار به خواننده خود اجازه می دهید تا به خواندن به مطالب بیشتری علاقه مند شده و از صفحات دیگری در سایت شما نیز دیدن کند. استفاده از تگ ها هدینگ برای سئوی مطالب شما تاثیر مثبت داشته و صفحه شما را به چشم کاربر زیباتر و خواناتر نشان می دهد. با استفاده از تگ های هدینگ مطالب شما به چند بخش تقسیم شده و استفاده از ان ساده تر و کاربردی تر می شود. اگر برای برچسب های شاخص خود نیز از تگ های هدینگ استفاده کنید، آن برچسب ها بیشتر به موتورهای جستجو شناسانده می شوند.
 • بهترین راه های بهبود سئو استفاده از عکس و فیلم
  7
     استفاده از عکس و فیلم
  7%
  رای دهید
  تصاویر، ویدئو، اسلایدشو و فایل های صوتی همه به جذب کردن کاربر و انتقال بهتر اطلاعات به آن ها کمک بیشتری می کند. شما با استفاده از ترکیبی از مطالب و تصاویر و فیلم و غیره به آن ها کمک می کنید تا از خواندن مطالب طولانی و خسته کننده رها شده و به دنیال کردن مطالب شما علاقه مندتر شوند. استفاده از موارد ذکر شده پست شما را به موتورهای جستجو به عنوان پستی با کیفیت نشان داده و توجه آن را به محتوای شما جلب می کند. مطالعات نشان داده که سایت هایی که از فیلم استفاده می کنند، 4.8% بازید بیشتری نسبت به دیگر سایت ها دارند.
 • بهترین راه های بهبود سئو صفحه ارتباط با ما
  8
     صفحه ارتباط با ما
  5%
  رای دهید
  راهنمای گوگل که لینک آن در توضیحات بالا قرار داده شده است، نشان می دهند که وبسایت هایی که اطلاعات تماس دارند به نظر موتورهای جستجو، قابل اعتماد تر از وبسایت هایی هستند که هیچ شماره تلفن یا ایمیلی برای تماس ندارند. اضافه کردن صفحه ی «تماس با ما» در وبسایت، هم به کاربران کمک می کند تا سوالات و نظرات خود را به طور شخصی با شما به اشتراک بگذارند و بتوانند به راحتی مدیر سایت را پیدا کنند، هم اینکه سئوی شما را از لحاظ گوگل ارتقا می دهد و امتیاز ساایت بالا می رود.
 • بهترین راه های بهبود سئو سازگاری با موبایل
  9
     سازگاری با موبایل
  3%
  رای دهید
  از ماه آوریل سال 2015 گوگل به سایت هایی که با موبایل سازگار نیستند پنالتی زده و آمار بازدید آن ها و امتیاز آن ها را پایین می آورد. تقریبا بیشتر مردم امروزه با تلفن های همراه خود سایت ها را مرور می کنند و سازگار نبودن سایت شما با موبایل، تاثیر بدی روی سئوی شما و همچنین تجربه کاربر در سایتتان خواهد داشت. بیشتر افرادی که به خریدهای اینترنتی و آنلاین علاقه مندند که تعداد آن ها هر روزه بیشتر می شود، با گوشی های هوشمند خود این سایت ها را جستجو و باز می کنند. پس اگر قالب سایت شما سازگار با موبایل نیست، حتما آن را تغییر دهید.
 • بهترین راه های بهبود سئو اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
  10
     اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
  1%
  رای دهید
  تعداد اشتراک گذاری های فیسبوک، توییتر و پینترست بی شک روی سئوی سایت تاثیر گذار هستند. اگر روی سایت خود آیکون هایی که به شبکه های اجتماعی لینک شده اند را قرار دهید، اشتراک گذاری مطالب را در آن شبکه ها برای کاربران خود راحت تر کرده اید. با اینکار در جستجو ها نیز امتیاز بالاتری خواهید داشت. مطالعات انجام شده روی سایت یکی از شرکت های معروف نشان داد که این وبسایت آن شرکت بعد از ایجاد شبکه های اجتماعی و لیک کردن ان ها به سایت 15% بازدید طبیعی بیشتری نسبت به قبل داشت. برخی دیگر از این شبکه های اجتماعی، تلگرام و اینستاگرم هستند که تقریبا تمام افراد در آن شبه ها یک صفحه دارنند.
11