بهترین زبان برنامه نویسی

ارسال شده توسط

زبان برنامه‌نویسی، زبان دستور مداری تعریف می‌شود که توسط آن می‌توانید الگوریتم را با استفاده از ساختار دستوری، برای اجرای رایانه توصیف، و امکان نوشتن برنامه برای ایجاد نرم‌افزار را بوجود آورید. این زبان‌ به محیطی نرم‌افزاری برای وارد نوشتن متن برنامه، اجرا و رفع مشکلات آن، نیاز دارد. ما طبق سایت استک‌ اُور‌فلا، بهترین زبان برنامه نویسی را به شما معرفی کرده‌ایم.


 • بهترین زبان برنامه نویسی JavaScript جاوااسکریپت
  1
     JavaScript جاوااسکریپت
  18%
  رای دهید
  جاوااسکریپت یک زبان برنامه‌نویسی شی‌گراست. این زبان برخلاف باور عمومی با زبان جاوا ارتباطی ندارد، اما به سی پلاس پلاس و جاوا شباهت دارد. جاوااسکریپت را می توان بصورت ساخت یافته و شی‌گرا مورد استفاده قرار داد. از این زبان برای دسترسی به اشیاء داخل صفحات HTML استفاده می‌شود.‌
 • بهترین زبان برنامه نویسی PHP پی‌اچ‌پی
  2
     PHP پی‌اچ‌پی
  15%
  رای دهید
  پی‌اچ‌پی یک زبان برنامه نویسی و برای طراحی وب است که دستورهای آن درون کدهای اچ‌تی‌ام‌ال قرار می‌گیرند. کدهای این برنامه از طریق از طریق سرور وبی تفسیر می‌شوند که پی‌اچ‌پی روی آن نصب شده باشد.
 • بهترین زبان برنامه نویسی اس‌کیو‌الSQL
  3
     اس‌کیو‌الSQL
  14%
  رای دهید
  در مدل رابطه‌ای داده‌ها زبان اس‌کیوال، زبانی سطح بالاست که برای تغییر، بازیابی داده و کار روی داده‌ها استفاده می‌شود. این زبان به سمت مدل شی گرا-رابطه‌ای پیش رفته است.
 • بهترین زبان برنامه نویسی Java جاوا
  4
     Java جاوا
  14%
  رای دهید
  جاوا یک زبان برنامه نویسی شی‌‌گراست که در شرکت سان مایکروسیستمز ایجاد شده است. این زبان به سیستم عامل دیگری وابسته نیست و می‌توان آن را روی هر رایانه با هر سیستم عاملی اجرا کرد. همچنین برنامه‌های جاوا بصورت کدهای بیتی کامپایل شده و به سیستم عاملی وابسته نیستند.
 • بهترین زبان برنامه نویسی C# سی‌شارپ
  5
     C# سی‌شارپ
  12%
  رای دهید
  زبان سی شارپ یک زبان سطح بالا و چند الگویی بوده و توسط شرکت مایکروسافت و بخشی از دات نت بوجود آمد. این زبان با قدرت، بوسیله‌ی مایکروسافت ویژوال استودیو شناخته می‌شود. سی‌شارپ به شدت از جاوا تاثیر گرفته است.
 • بهترین زبان برنامه نویسی Python پایتون
  6
     Python پایتون
  9%
  رای دهید
  زبان برنامه‌نویسی پایتون، یک زبان شی‌ء‌گرا و سطح بالا است که دارای قابلیت خوانایی و بازدهی بالا می‌یاشد. برای مشخص کردن بلاک‌های کد، اینجا برخلاف دیگر برنامه‌ها که بلاک در آکولاد تعریف می‌شود، از نویسه فاصله استفاده می‌شود. به این صورت بلاک‌های کد ظاهری مرتب خواهند داشتند.
 • بهترین زبان برنامه نویسی C++ سی پلاس‌پلاس
  7
     C++ سی پلاس‌پلاس
  6%
  رای دهید
  زبان سی پلاس پلاس یک زبان همه منظوره، شیء‌گرا و سطح بالا است که با پشتیبانی از برنامه‌نویسی ساخت یافته ایجاد شده است. این برنامه به همراه سی، از پرطرفدارترین برنامه‌ها هستند.
 • بهترین زبان برنامه نویسی C سی
  8
     C سی
  4%
  رای دهید
  زبان سی یک زبان همه منظوره و ساخت‌یافته است که استفاده گسترده از آن در سخت‌افزارهای گوناگون باعث شد نسخه‌های مختلفی از این زبان بوجود آید که با هم ناسازگار بودند. بعدتر نسخه جدیدی از این زبان با عنوان سی‌پلاس‌پلاس توسعه یافت.
 • بهترین زبان برنامه نویسی Node.js نود.جی‌اس
  9
     Node.js نود.جی‌اس
  3%
  رای دهید
  نود.‌جی‌اس یک پلتفرم نرم‌افزاری ورودی و خروجی است که بر مبنای رویداد یا ایونت بوده و برای موتورهای جاوااسکریپت وی 8 می‌باشد.
 • بهترین زبان برنامه نویسی AngularJS انگولار جی‌اس
  10
     AngularJS انگولار جی‌اس
  1%
  رای دهید
  این زبان برنامه‌نویسی، پلت‌فرم نرم افزار تحت وب است که توسط گوگل نگهداری شده و برای حل چالش‌های برنامه‌های تک صفحه‌ای ایجاد شده است.
11