بهترین سگ‌های نگهبان

ارسال شده توسط

از قدیم، یکی از وظیفه اصلی سگ‌ها حفاظت از صاحب خود و نگهبانی در برابر حیوانات دیگر و مردم بوده است. اگرچه از بیشتر سگ‌های خانگی، برای حفاظت از خانه استفاده می‌شود، اما برخی از نژادهای سگ‌ها هستند که برای حفاظت دربرابر مزاحمان، شناخته شده‌‌اند.
براساس نوع رفتار، قدرت فیزیکی، شجاعت، وفاداری و مقاومت سگ‌ها، متخصصان این امر، نژادهای نام برده را از بهترین سگ‌های نگهبان شمرده‌اند. آیا شما هم با این ترتیب موافقید؟


 • 1
     دوبرمن پینچر
  27%
  رای دهید
  اگر اموالی دارید که می‌خواهید از آن محفاظت کنید، دوبرمن از بهترین سگ‌ها برای حفاظت از اموالتان است. سرعت دوبرمن بسیاربالا بوده و در کوتاه‌ترین زمان می‌تواند مزاحم را بگیرد. دوبرمن‌ها که پنجمین نژاد باهوش سگ در جهان‌اند، نترس، هوشیار و وفادار هستند.
 • 2
     ژرمن شپرد
  26%
  رای دهید
  ژرمن شپردها شجاع و نترس هستند. آنها بسیار باش و مستعد و سریع در یادگیری هستند، و به همین علت است که سگ محبوب پلیس‌ها شده‌‌اند. این نژاد رفتار بسیار آرامی دارد اما زمانیکه احساس خطر کند، واکنش سریعی نشان می‌‌دهد.
 • 3
     راتوایلر
  17%
  رای دهید
  راتویلر که بعنوان سگ گله شناخته شده است، به حفاظت از گله معروف هستند. این نژاد باهوش، به صاحبان خود بسیار وفادار هستند. پیش از معرفی شدن به غریبه‌ها، با آن‌ها بسیار سرد هستند اما استعداد ویژه‌ای در یادگیری دارد.
 • 4
     بول ماستیف
  10%
  رای دهید
  این نژاد به جثه بزرگ، غریزه نگهبانی، شجاعت و وفاداری زیاد خود شناخته شده است. اگر مزاحمی راه او را ببندد، بول ماستیف از قدرت خود برای مقابله استفاده می‌کند. آن‌ها مطیع خانواده بوده و حیوان خانگی خوبی هستند.
 • 5
     کمندور
  4%
  رای دهید
  کمندور با داشتن قابلیت طبیعی محافظت، از قدیم برای حفاظت از گله گوسفندان استفاده می‌شده است. این نژاد برای فعال بودن، شجاعت، وفاداری و قوای خود شناخته شده است.
 • 6
     اِشنوزر غول‌پیکر
  4%
  رای دهید
  این نژاد از سگ‌ها، بسیار قوی بوده و به تربیت سرسخت نیاز دارند. این سگ به فعالیت‌های سرسخت بدنی و توجه بسیاری نیاز دارد. اشنوزرها، قوی، باهوش، مدافع، و شجاع هستند.
 • 7
     پولی
  3%
  رای دهید
  این نژاد ظاهر عجیبی دارد. همیشه هوشیار هستند و برای مطلع کردن صاحبشان از هر چیز غیرمعمولی، پارس می‌کنند. بسیار باهوش بوده و حیوان خانگی خوبی به حساب می‌روند، چرا که عاشق پیاده‌روی و فعالیت‌های خارج از خانه هستند.
 • 8
     استافورد شر
  3%
  رای دهید
  ظاهر محافظ و خشن استافورد شرها، از آن‌ها سگ‌های نگهبان خوبی می‌سازد اما باید از سال‌های اول به خوبی آموزش دیده و تربیت شوند. آن‌ها بسیار مهربان بوده و برای حفظ خانواده جان خود را نیز فدا می‌کنند.
 • 9
     رودژین ریجبک
  2%
  رای دهید
  از این سگ برای شکار شیرها استفاده می‌شده و در طبیعت بسیار مستقل‌ هستند. ریجبک‌ها بسیار وفادار بوده و نگهبان‌های خوبی هستند. آن‌ها همیشه پارس نمی‌کنند، پس زمانیکه که پارس کردند باید آن‌ها را جدی گرفت. ریجبک‌ها باید به طور جدی تربیت و مدیریت شوند چرا که عموما مطیع نیستند.
 • 10
     کوواز
  1%
  رای دهید
  این سگ نترس و شجاع، اگر صاحب خوبی داشته و به خوبی نیز تربیت شود، بسیار آرام بوده و سگ خانواده مناسبی خواهد بود.
11