بهترین سیاستمداران تاریخ دنیا

ارسال شده توسط

بهترین سیاستمداران تاریخ دنیا را می شناسید؟


به علم شهر و شهروندی، سیاست گفته می شود. یک سیاستمدار باید بتواند در نظم دهی به نبردها و تفاوت های عقیده ای با استفاده از قانون و درنظر گرفتن منافع کشور خود، امنیت را برای کشور و مردم خود ایجاد کند. جهان هر روز در حال تغییر است. مردم به دنیا می آیند و می میرند، اما زندگی جریان دارد. در بین اتفاقات عادی زندگی گاهی مردمی به دنیا می آیند که قدرت تاثیر گذاری روی بسیاری از افراد را دارند. چنین آدم هایی بسیار با ارزش هستند چرا که می توانند از حضور مفید و جاذبه ی خود در جهت تاثیرگذاری روی دنیا استفاده کنند. تاریخ جهان ما رهبران بسیار مهم و بزرگی دارد که نه تنها در کشور خود بلکه در جهان تاثیر به سزایی گذاشته اند. البته این لیست بسیار نسبی است و ممکن است برخی، رهبران دیگری را بهتر و موثر از افراد آمده در این لیست بدانند. گذشته از خوب یا بد بودن این افراد، بهترین سیاستمداران تاریخ دنیا که مشمول از ۱۰ نفر می باشند برای شما لیست کرده ایم.
با تاپ لیست در معرفی ۱۰ سیاستمدار برتر جهان همراه باشید.


 • بهترین سیاستمداران تاریخ دنیا چرچیل
  1
     چرچیل
  29%
  رای دهید
  سِر وینستون چرچیل در سال 1874 متولد شده و در سال 1965 از دنیا رفته است. او سیاستمدار بریتانیایی بود در جنگ جهانی دوم و همچنین سال 1951-1955 نخست وزیر بریتانیا بوده است. چرچیل برنده جایزه نوبل ادبیات نیز می باشد. چرچیل در آکادمی نظامی سلطنتی سندهرست تحصیل کرده و در سال 1893 به ارتش پیوست. او در طی جنگ جهانی دوم به برقراری روابط با روزولت، رئیس جمهور آمریکا پرداخت. او با استقلال هند مخالفت داشت و دخالت سلطنت را در سیاست بریتانیا کاهش داد که از زمان ملکه ویکتوریا تا الیزابت دوم این اتفاق مشهود بوده است.
 • بهترین سیاستمداران تاریخ دنیا آدولف هیتلر
  2
     آدولف هیتلر
  22%
  رای دهید
  آدولف هیتلر از شخصیت های بزرگ جهان است که تاثیرات مثبت و منفی بسیار برجسته ای در تاریخ گذاشته است. وی در سال 1889 در اتریش متولد شد و در سال 1945 درگذشت. اگر اعمال و رفتار هیتلر بخصوص در جریان هلوکاست بسیار منفی بوده اند اما مهارت های رهبری او بی نظیر بوده است. وی در سال 1933 صدراعظم آلمان شد و در جایگاه رهبر آلمان نازی حکومت کرد. او سخنور خوبی بوده، مهارت های نظامی و برنامه های اقتصادی خوبی داشت که باعث شد میان مردم آلمان جایگاه خوبی پیدا کند.
 • بهترین سیاستمداران تاریخ دنیا ماهاتما گاندی
  3
     ماهاتما گاندی
  12%
  رای دهید
  مهانداس گاندی در سال 1869 متولد شد و در سال 1948 درگذشت. گاندی رهبر سیاسی هند بوده برای رهایی هند از استعمار امپراطوری بریتانیا، تلاش کرده و مردم را رهبری کرده است. گاندی برای رسیدن به اهداف و مقاصد خود، هیچ خشونت و تروری استفاده نمی کرد. گاندی فلسفه ای به نام ساتیاگراها داشت که فلسفه بی خشونتی بود و روی بسیاری از جنبش های مقاومت در سراسر دنیا تاثیر گذاشت. گاندی در دانشگاه لندس، حقوق خوانده بود و از زمانی که رهبری مردم را به عهده گرفت، به عنوان یک نماد ملی برای مردم شناخته شد که او را باپو یعنی پدر خواندند.
 • بهترین سیاستمداران تاریخ دنیا اسکندر
  4
     اسکندر
  9%
  رای دهید
  اسکندر مقدونیه یا اسکندر کبیر، یکی از پادشاهان مقدونیه است. او از شاگردان ارسطو بوده که توانست یکی از بزرگ ترین امپراطوری ها را تشکیل دهد، این امپراطوری از دریای یونان تا هیمالیا وسعت داشته است. اسکندر هیچ وقت در هیچ جنگی شکست نخورد و ظی جنگ های ده ساله ی خود شاهنشاهی ایران را از داریوش سوم گرفت. سپس به هند حمله کرد اما در این راه ناکام ماند. وسعت کشور گشایی های اسکندر موجب شد فرهنگ های مختلفی ایجاد شود و یونانی ها در تصرفات اسکندر پراکنده شوند. اسکند تخت جمشید را فتح کرد و 7 سال بر ایران حکومت داشت.
 • بهترین سیاستمداران تاریخ دنیا ژولیوس سزار
  5
     ژولیوس سزار
  7%
  رای دهید
  گایوس ژولیوس سزار که با نام های ژول سزار یا قیصر نیز شناخته شده است، بزرگترین رهبر سیاسی-نظامی روم بوده است. سزار به همراه کراسوس و پوپی، از فرماندهان 3 گانه روم بود. مورخان سرزمین گل (فرانسه، بلژیک، سوییس و قسمتی از هلند و آلمان) را از مهمترین وقایع تاریخ و شروعی برای شکل گیری تمدن فرانسه دانسته اند. بعد از جنگ های داخلی روم او اصلاحاتی در روم ایجاد کرد که باعث شد مارکوس به کشتن او برانگیخته شود.
 • بهترین سیاستمداران تاریخ دنیا نلسون ماندلا
  6
     نلسون ماندلا
  5%
  رای دهید
  نلسون رولیهلاهلا ماندلا در سال 1918 متولد شده و در سال 2013 درگذشت. وی اولین رئیس جمهور آفریقا بود که در در انتخابات دموکراتیک نیز برنده شد. پیش از ریاست، او یکی از مخالفان آپارتاید (تبعیض نژادی) و همچنین رهبر کنگره ملی آفریقا بوده است. ماندلا به دلیل دخالتی که در فعالیت های مقاومت مسلحانه داشت، 27 سال زندانی شد و همان موقع به عنوان بزرگترین چهره مبارز علیه آپارتاید شناخته شد. او در سال 1990 آزاد شد و رویکرد صبح طلبی را انتخاب کرد، که ابن امر آفریقا را به سمت صلح طلبی برد. مردم آفریقا ماندلا را با نام «مخولو» به معنی پدربزرگ می خواندند.
 • بهترین سیاستمداران تاریخ دنیا مارتین لوتر
  7
     مارتین لوتر
  4%
  رای دهید
  مارتین لوتر کینگ جونیور در سال 1929 در آتلانتا جورجیا به دنیا آمد و در سال 1968 در گذشت. او رهبر جنبش حقوق مدنی آمریکایی‎ های آفریقایی ‎تبار بوده است. مارتین لوتر با تبعیض نژادی مبارزه می کرد و جنبشی در راستای تحریم سیاهپوستان برپا کرد که موجب معروفیت او در سرتاسر ایالت متحده ی آمریکا گشت. لوتر در مسیر خود از تعالیم آبراهام لینکلن و مهاتما گاندی استفاده زیادی کرد و در سال 1964 برنده جایزه نبول شد. در دهه 60 او به دنبال تصویب قانون حقوق مدنی بود و در سال 63 در یک گردهمایی که یادبود لینکلن بود، معروفترین سخنرانی خود به نام رویایی دارم را ایراد کرد که در آن از آرزوهای خود سخن گفته است.
 • بهترین سیاستمداران تاریخ دنیا آبراهام لینکلن
  8
     آبراهام لینکلن
  4%
  رای دهید
  آبراهام لینکلن در سال 1809 متولد شد و در 1865 درگذشت. او یکی از رئسای جمهور ایالت متحده آمریکا و از حزب جمهوری خواه بود. معروفیت آبراهام لینکلن به علت پایان دادن به برده داری در آمریکا است. لینکلن سخنوری بسیار قوی بود و همین دلیل تاثیر عمیقی روی مردم می گذاشت. وی را می توان از طرفداران خردورزی، آزادی و برابری دانست. به منظور حذف برده داری او اعلامیه آزادی بردگان را در اوج جنگ های داخلی آمریکا صادر کرد. لینکلن رهبری بسیار قوی بود و سعی داشت تا به سرعت کشور را یکپارچه سازد.
 • بهترین سیاستمداران تاریخ دنیا مائو تونگ
  9
     مائو تونگ
  2%
  رای دهید
  مائو تسه تونگ یا مائو زدونگ در سال 1893 متولد شد و در سال 1976 درگذشت. او را می توان یک نظریه پرداز مارکسیسم لنینیسم و سیاستمدار کمونیست خواند. مائو تونگ بنیانگذار جمهوری خلق چین است و تا پایان عمر نیز ریاست جمهوری خلق را به عهده داشت. او به عنوان یکی از مهمترین و موثرترین شخصیت های سیاسی دنیا در قرن 20 شناخته شده است. او در سال 1966 انقلاب فرهنگی چین را برپا کرد که از مهمترین مسائل در حزب کمونیست چین بود. پس از مرگ مائو چین او را پدر حکومت خود خواند.
 • بهترین سیاستمداران تاریخ دنیا جرج واشینگتن
  10
     جرج واشینگتن
  0%
  رای دهید
  جرج واشینگتن اولین رئیس جمهور آمریکا و نماینده مجلس نمایندگان آمریکا بوده است. وی متولد سال 1732 بوده و در سال 1799 در گذشت. واشینگتن از سال 1789 تا 1797 ریاست جمهوری آمریکا را در دست داشت. او نقش بسیار در مهمی در مستعمرات آمریکا و یکپارچگی آن ها دارد. در سال های 1775 تا 1783، با کمک فرانسه ارتشی ساخت تا در جنگ انقلاب آمریکا، بریتانیا را شکست دهد. سرسختی، استواری و توانایی او در تصمیم گیری در طول سختی ها از او رهبری قدرتمند ساخت و راه را برای موفقیت بسیاری سهل کرد.
11