بهترین فیلم‌های ایرانی

ارسال شده توسط

اینجا بهترین فیلم‌های ایرانی از دیدگاه IMDB را برایتان لیست کرده ایم. تا به حال فکر کرده اید که بهترین فیلم های ایرانی از نظر شما کدام ها هستند؟ آیا شما این ده فیلم را دوست دارید؟ به فیلم محبوب خود رای دهید.


 • 1
     جدائی نادر از سیمین
  37%
  رای دهید
  این فیلم به نویسندگی و کارگردانی اصغر فرهادی در سال 1389 ساخته شده و برنده اسکار بهترین فیلم خارجی می‌باشد. فیلم جدایی نادر از سیمین داستان سیمین، نادر و دخترشان است که می‌خواهند از ایران خارج شوند اما نادر نمی‌خواهد پدر مریضش را تنها بگذارد.
 • 2
     بچه های آسمان
  15%
  رای دهید
  فیلم بچه‌های آسمان به نویسندگی و کارگردانی مجید مجیدی ساخته شده است. این فیلم برنده سیمرغ بلورین سال 1375، و ماجرای خواهر و برادریست که کفش خود را با هم به اشتراک گذاشته‌اند.
 • 3
     درباره الی
  12%
  رای دهید
  درباره الی محصول سال 1387 و ساخته اصغر فرهادی است. این فیلم داستان چند خانواده است که برای تعطیلات خود به شمال سفر کرده‌اند. اتفاقاتی در پی این سفر رخ می‌دهد که به تصویر کشیده شده‌اند.
 • 4
     مادر
  9%
  رای دهید
  فیلم مادر به نویسندگی و کارگردانی علی حاتمی در سال 1368 ساخته شده است. فیلم مادر درباره پیرزنی است که روزهای آخر عمرش را از سالمندان به خانه بازگشته و حضور او، فرزندان را دور هم جمع می‌کند.
 • 5
     کلوزآپ
  6%
  رای دهید
  این فیلم محصول سال 1368 و ساخته عباس کیارستمی است. از ویژگی‌های جالب فیلم این است که تمام بازیگران در نقش اصلی خودشان بازی می‌کنند.
 • 6
     رنگ خدا
  6%
  رای دهید
  این فیلم به نویسندگی و کارگردانی مجید مجیدی در سال 1380 ساخته شده است. فیلم رنگ خدا داستان پسری نابینا و دیدگاه عجیب او به ایمان و انسانیت است.
 • 7
     4شنبه سوری
  4%
  رای دهید
  چهارشنبه سوری از دیگر ساخته‌های اصغر فرهادی و محصول سال 1384 و برنده سیمرغ بلورین بهترین کارگردانی و بهترین بازیگر نقش اول زن است.
 • 8
     گاو
  4%
  رای دهید
  فیلم گاو در سال 1348 به نویسندگی و کارگردانی داریوش مهرجویی ساخته شده است. این فیلم درباره شخصی به نام مش حسن است که به گاو خود بسیار علاقه‌مند بوده و برای زندگی خود و مردم روستا از آن استفاده می‌کند.
 • 9
     هامون
  2%
  رای دهید
  هامون فیلمیست از داریوش مهرجویی که قصه زندگی حمید هامون، فردی است که با همسرش بحث و کشمکش داشته و در طی نوشتن رساله خود به دنبال دوست قدیمیش نیز می‌گردد.
 • 10
     خانه دوست کجاست
  1%
  رای دهید
  این فیلم به کارگردانی عباس کیارستمی و در سال 1365 ساخته شده است. فیلم خانه دوست کجاست داستان پسر بچه‌ایست که می‌خواهد دفتر دوستش را که به اشتباه برداشته به او پس دهد و در حین راه با اتفاقاتی مواجه می‌شود.
 • بهترین فیلم‌های ایرانی اینجا بدون من
  11
     اینجا بدون من
  0%
  رای دهید
  اینجا بدون من فیلمی‌ست به کارگردانی بهرام توکلی که در سال ۱۳۸۹ تولید و در تابستان ۱۳۹۰ اکران شد. فیلم‌نامه این فیلم اقتباسی از نمایشنامه باغ وحش شیشه‌ای اثر تنسی ویلیامز است.فیلم داستان خانواده‌ای ست متشکل از مادر (فاطمه معتمد آریا) و دو فرزندش، احسان (صابر ابر) و یلدا (نگار جواهریان) که در آرزوی دستیابی به رویاهای خود هستند و امیدوارانه تحولی را انتظار می‌کشند. یلدا معلول است و...
12