بهترین فیلم های جنگی

ارسال شده توسط

چقدر طرفدار فیلم های جنگی هستید ؟ بهترین فیلم های جنگی را می شناسید ؟

همانطور که می دانید ژانرهای متفاوتی در دنیای سینما و فیلم وجود دارد که یکی از آنها فیلم هایی است اکشن که پایه و اساس آنها را جنگ تشکیل داده است . این فیلم ها که به آنها فیلم جنگی هم می گویند بیشتر دوره های جنگ جهانی اول و دوم را به تصویر می کشند . در این ژانر معمولا یک یا چند قهرمان اصلی با مجموعه‌ای از درگیری‌های فیزیکی، رزمی و جنگی روبرو می شوند و چالش هایی را تجربه می کنند که گاه با پیروزی و گاه با شکست روبرو می شوند .

در این گونه فیلم ها ، قهرمان اصلی باید با نیروهای اهریمن مبارزه و مقابله کند . در این ژانر برخی صحنه ها با جلوه های ویژه و صحنه های کامپیوتری ساخته می شود. هر ساله در تمام ژانرها فیلم های متععدی ساخته می شود اما تمام آنها از نظر منتقدین صاحب نظر نمره ی بالایی دریافت نمی کنند . پس شناخت فیلم هایی که نمره و امتیاز بالایی دارند کارامد می باشد . تاپ لیست امروز در این پست فیلم های جنگی برتر را معرفی می کند . در ادامه با ما همراه باشید.
اگر می خواهید با بهترین فیلم های کمدی جهان آشنا شوید ، کلیک کنید .


 • بهترین فیلم های جنگی Saving Private Ryan – نجات سرباز رایان
  1
     Saving Private Ryan – نجات سرباز رایان
  27%
  رای دهید
  این فیلم که تولید سال 1998 می باشد یکی از بهترین فیلم های ژانر اکشن می باشد و برنده ی اسکار بهترین فیلمبرداری، بهترین کارگردانی، بهترین صدا گذاری، بهترین تدوین و بهترین صدا برداری می باشد. تام هنکس بازیگر نقش اول مرد این فیلم می باشد که به خاطر ایفای نقش عالی در این فیلم نامزد اسکار بهترین بازیگر نقش اصلی مرد شد. داستان فیلم حول جنگ جهانی دوم می چرخد و مت دمون که نقش سرباز رایان را بازی می کند در پشت خط دشمن گم می شود و تام هنکس در نقش کاپیتان رنجر رهبری گروهی را به عهده می گید که قرار است سرباز رایان را نجات دهند ... . زمان این فیلم169 دقیقه می باشد .
 • بهترین فیلم های جنگی A Very Long Engagement – یک نامزدی طولانی مدت
  2
     A Very Long Engagement – یک نامزدی طولانی مدت
  12%
  رای دهید
  این فیلم محصول مشترک فرانسه و آمریکا و تولید سال 2004 می باشد. این فیلم نامزد دو جایزه اسکار بهترین فیلمبرداری و بهترین کارگردانی هنری و نامزد جوایزی به خاطر بهترین فیلمبرداری، بهترین بازیگر نقش مکمل زن ، بهترین بازیگر تازه‌کار مرد و بهترین طراحی لباس در جشنواره سزار شد . داستان فیلم مربوط به دوره ی جنگ جهانی اول است و از پنج سرباز سخن می وید که برای بازگشت به خانه خود را زخمی می کنند اما به جای آن به خط مقدم فرستاده می شوند و پس از تحمل سختی بسیار ،برخی از آنها بر اثر سرما و برخی دیگر توسط آلمان ها کشته می شوند و ... . گفتنی است فیلم یک نامزدی طولانی مدت برنده ی جایزه بهترین فیلم غیرانگلیسی اتحادیه منتقدان سینمایی شیکاگو نیز شد. زمان این فیلم 133 دقیقه می باشد.
 • بهترین فیلم های جنگی Malèna – مالنا
  3
     Malèna – مالنا
  12%
  رای دهید
  مالنا فیلمی ایتالیایی است که در سال 2000 ساخته شد و مونیکا بلوچی بازیگر نقش اول زن این فیلم می باشد. داستان این فیلم هم راجه به زنی است وفادار در دوره ی جنگ جهانی دوم ، که به خاطر زیبایی اش مورد علاقه ی مردان شهر است اما چون دست نیافتنی است شایعات بسیاری پشت سرش است . همسر مالنا که به جنگ رفته است ، مالنا تنها شده و با امید بازگشت همسرش منتظر وی می ماند تا جایی که قادر به پرداخت خرج هایش نیست و مجبور به خودفروشی می شود . از طرفی زن های شهر که او را تهدیدی برای زندگی خود می بینند به فکر انتقام و آزار و اذیت وی می افتند و ... . این فیلم 94 دقیقه می باشد.
 • بهترین فیلم های جنگی Braveheart – دلاور
  4
     Braveheart – دلاور
  12%
  رای دهید
  این فیلم یکی از فیلم های فوق العاده زیبای این ژانر می باشد که در سال 1995 ساخته شد.این فیلم برنده ی جوایزی چون : جایزه اسکار بهترین فیلم ، جایزه اسکار بهترین فیلمبرداری ، جایزه اسکار بهترین کارگردانی و جایزه اسکار بهترین تدوین صدا ، همچنین برنده ی اسکار جایزه اسکار بهترین چهره پردازی و آرایش مو می باشد. گفتنی است فیلم دلاور نامزد جوایز اسکار : بهترین تدوین ، بهترین فیلنامه ، بهترین صدابرداری و بهترین موسیقی فیلم می باشد. این فیلم 178 دقیقه می باشد.
 • بهترین فیلم های جنگی Stalag 17 - بازداشتگاه شماره 17
  5
     Stalag 17 - بازداشتگاه شماره 17
  10%
  رای دهید
  یکی دیگر از فیلم های بسیار زیبای ژانر اکشن و جنگی که در سال ۱۹۵۳ ساخته شده است بازداشتگاه شماره 17 می باشد که داستانش در زمان جنگ جهانى دوم رخ می دهد . این فیلم نامزد دو جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل مرد و بهترین کارگردانی و برنده ی جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد می باشد. ماجرای این فیلم راجع به دو زندانی آمریکاییست که قصد دارند از بازداشتگاه شماره 17 فرار کنند اما کوشش های آنها نافرجام می ماند و متوجه می شوند خبرچینی در میانشان وجود دارند و به یکی از زندانی ها شک می کنند و ... .
 • بهترین فیلم های جنگی The Pianist - پیانیست
  6
     The Pianist - پیانیست
  9%
  رای دهید
  پیانیست یکی از زیباترین و محبوبترین فیلمهای این ژانر می باشد که محصول سال 2002 آمریکا می باشد . این فیلم بر مبنای داستان واقعی زندگی نوازنده ی پیانوی یهودی، بنام ولادیسلاو اشپیلمن می باشد . این فیلم جوایز بسیاری را از آن خود کرده است که تنها به برخی از انها اشاره می کنیم : جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد برای آدرین برودی (وی با دریافت این جایزه در سن 29 سالگی، رکورد جوان‌ترین بازیگری که جایزه نقش اول مرد را گرفته، شکست؛ او جایزه فوق را به اشپیلمن تقدیم کرد.) جایزه اسکار بهترین فیلمنامه اقتباسی برای رونالد هاروود ، جایزه اسکار بهترین کارگردانی برای رومن پولانسکی . این فیلم در دوران جنگ جهانی دوم در لهستان ساخته شده‌است.یعنی درست هنگامی که این کشور توسط آلمان ها اشغال شده بود . خانواده اپیلمن که خانواده خوشبختی هم بودند در ابتدای جنگ در امنیت بودند و واکنش آنها این بود که ما جایی نمی رویم اما نازی ها روز به روز نزدیک تر می شدند و... این فیلم 150 دقیقه می باشد.
 • بهترین فیلم های جنگی The Boy in the Striped Pajamas - پسری با پیژامه راه راه
  7
     The Boy in the Striped Pajamas - پسری با پیژامه راه راه
  6%
  رای دهید
  این فیلم محصول سال 2008 آمریکا می باشد که دوره ی جنگ جهانی دوم را بازگو می کند . این فیلم بر اساس رمانی با همین نام نوشته ی مارک هرمن می باشد که در سال2007 جایزه کتاب سال ایرلند شد . این فیلم ماجرای دو کودک هشت ساله، یکی یهودی زندانی و دیگری فرزند فرمانده نازی را مطرح می‌کند . این دو کودک برخلاف مقررات با هم دوست می شوند و به واسطه ی اتفاقاتی به اردوگاه مرگ راه می‌یابند. این فیلم 94 دقیقه می باشد.
 • بهترین فیلم های جنگی War Horse – اسب جنگی
  8
     War Horse – اسب جنگی
  4%
  رای دهید
  اسب جنگی بر اساس رمانی به همین نام ساخته شده است . این فیلم که محوریت آن یک اسب می باشد دوره ی جنگ جهانی اول را بازگو می کند. این فیلم محصول 2011 می باشد . این فیلم نامزد دو جایزه گلدن گلوب ، و 5 جایزه ی بفتا و همچنین نامزد 6 جایزه اسکار شد . داستان این فیلم این است که جوانی اسب محبوبش را که به سوار نظام فروخته شده است از دست می دهد و تصمیم می گیرد سرباز شود تا اسب خود را بیابد . یکی از صحنه های تاثیر گذار و زیبای این این فیلم همکاری دو سرباز از دو جناح مختلف انگلیس و آلمان می باشد که برای نجات جان اسب ، جان خود را به خطر می اندازند. این فیلم 146 دقیقه می باشد.
 • بهترین فیلم های جنگی Doctor Zhivago - دکتر ژیواگو
  9
     Doctor Zhivago - دکتر ژیواگو
  2%
  رای دهید
  دکتر ژیواگو فیلمی است که در سال 1965 بر اساس رمانی به همین نام توسط دیوید لین ساخته شده است. و در سال 2005 نیز سریالی با همین نام ساخته شد .موریس ژار نوازنده ی موسیقی متن این فیلم ،موفق به دریافت اسکار بهترین موسقی فیلم شد . داستان این فیلم زندگی پزشکی شاعر را به نمایش می کشد که در واقع آینه‌ای از جامعه روسیه در نیمه اول قرن بیستم است.دکتر ژیواگو طی این فیلم به مشکلات و مصائبی دچار می‌شود و ... این فیلم 197 دقیقه می باشد.
 • بهترین فیلم های جنگی Inglourious Basterds – حرامزاده های لعنتی
  10
     Inglourious Basterds – حرامزاده های لعنتی
  2%
  رای دهید
  حرامزاده های لعنتی فیلمی محصول 2009 می باشد که حوادث آن در دوره ی جنگ جهانی دوم اتفاق می افتد . در این فیلم برد پیت ،ساموئل ال. جکسون ، الی راث ، کریستوف والتس و بی. جی. نواک ایفای نقش می کنند . این فیلم نامزد جوایز بسیار زیادی شد و در نهایت موفق به دریافت جایزه ی بهترین بازیگر نقش مکمل مرد در جشنواره کن ، بهترین فیلم و بهترین کارگردانی ، بهترین فیلمنامه و جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل مرد ، نامزد جایزه ی نخل طلا و ... شد . این فیلم 141 دقیقه می باشد.
11