بهترین فیلم های فانتزی تاریخ سینما

ارسال شده توسط

بهترین فیلم های فانتزی تاریخ سینما را می شناسید؟


فیلم هایی که در صنعت سینما قرار می گیرند، هر کدام می توانند در ژانر خاصی قرار بگیرند که توضیح دهنده تم فیلم می باشد. در این ژانر معمولا جادو و چیزهای جادویی، وقایع فرا طبیعی، دنیای خیالی و موجودات افسانه ای به وفور دیده می شوند. این ژانر سبک خاصی است که طرفداران خاص به خودش را نیز دارد. این ژانر در سال های اخیر بسیار مورد علاقه کارگردانان و فیلم سازان مشهور صنعت فیلم و فیلم سازی قرار گرفته است و جالب است بدانید، با وجود غیر واقعی بودن این دسته از فیلم ها، اما همیشه فروش خوبی داشته اند و توانسته اند طرفداران بسیاری را به سمت خود جذب کنند.
تا کنون، فیلم های فانتزی بسیاری در این ژانر ساخته شده اند اما با وجود پیشرفت تکنولوژی و فناوری، فیلم های اخیر از جلوه های ویژه بهتری برخوردار بوده اند. لیستی که در زیر آمده، تنها به ده فیلم فانتزی برتر ساخته شده در تمام دوران تاریخ اشاره می کند. کدام یک از آنها، فیلم مورد علاقه شما نیز می باشد؟
با ما در معرفی بهترین فیلم های فانتزی تاریخ سینما همراه باشید.

*برای دیدن لیست ده انیمیشن برتر کمپانی والت دیزنی، اینجا را کلیک کنید.


 • بهترین فیلم های فانتزی تاریخ سینما ارباب حلقه ها: یاران حلقه-The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
  1
     ارباب حلقه ها: یاران حلقه-The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
  22%
  رای دهید
  بی شک تمام افرادی که طرفدار تماشای فیلم و سریال هستند، سه گانه ارباب حلقه ها را تماشا کرده اند. این مجموعه، یکی از بی نظیر ترین مجموعه های ساخته شده تا به امروز می باشد. قسمت اول این مجموعه، یاران حلقه نام دارد. کارگردانی این فیلم را آقای پیتر جکسون بر عهده داشت. فیلم یاران حلقه در سال 2001 به روی پرده سینماها رفت و توانست فروش بسیار خوبی داشته باشد. این فیلم جز 250 فیلم برتر IMDB با رتبه 11 قرار دارد. این فیلم جوایز بسیاری برده است. جوایزی نظیر : برنده اسکار بهترین موسیقی متن، برنده اسکار بهترین چهره پردازی، برنده اسکار بهترین جلوه های ویژه، برنده اسکار بهترین فیلمبرداری. علاوه بر آن، در بخش های دیگر همچون اسکار بهترین موسیقی، اسکار بهترین تدوین، اسکار بهترین صدا، اسکار بهترین طراحی لباس نیز نامزد دریافت جوایز شده بود.
 • بهترین فیلم های فانتزی تاریخ سینما ارباب حلقه ‌ها: بازگشت پادشاه-The Lord of the Rings: The Return of the King
  2
     ارباب حلقه ‌ها: بازگشت پادشاه-The Lord of the Rings: The Return of the King
  17%
  رای دهید
  یکی دیگر از فیلم های مجموعه ارباب حلقه ها توانسته در لیست بهترین فیلم های فانتزی قرار گیرد. قسمت سوم این مجموعه، بازگشت پادشاه نام دارد. کارگردانی این قسمت را هم آقای پیتر جکسون برعهده داشت. فیلم بازگشت پادشاه در سال 2003 به روی پرده سینماها رفت و حتی از قسمت قبلی فروش بیشتری را کسب کرد. این فیلم جز 250 فیلم برتر IMDB با رتبه 8 قرار دارد. این فیلم جوایز بسیار را از آن خود کرده است. جوایزی نظیر: برنده اسکار بهترین موسیقی متن، برنده اسکار بهترین موسیقی، برنده اسکار بهترین چهره پردازی، برنده اسکار بهترین جلوه های ویژه، برنده اسکار بهترین تدوین، برنده اسکار بهترین صداگذاری، برنده اسکار بهترین طراحی لباس، برنده اسکار بهترین طراحی هنری، برنده، اسکار بهترین فیلمنامه اقتباسی، برنده اسکار بهترین کارگردانی، برنده اسکار بهترین فیلم.
 • بهترین فیلم های فانتزی تاریخ سینما ارباب حلقه ‌ها: دو برج-The Lord of the Rings: The Two Towers
  3
     ارباب حلقه ‌ها: دو برج-The Lord of the Rings: The Two Towers
  13%
  رای دهید
  قسمت دوم این مجموعه بی نظیر در رتبه سوم بهترین فیلم های فانتزی ساخته شده قرار گرفته شده است. این فیلم دو برج نام دارد. همانند دو قسمت قبلی، کارگردانی این فیلم نیز بر عهده آقای پیتر جکسون بود. فیلم دو برج در سال 2001 به روی پرده سینماها رفت و فروش بسیاری خوب نیز داشت. این فیلم جز 250 فیلم برتر IMDB با رتبه 15 قرار دارد. در مراسم اسکار آن سال، این فیلم موفق به کسب جوایزی ارزشمند شد. این فیلم برنده اسکار بهترین تدوین صدا، برنده اسکار بهترین جلوه های ویژه می باشد و در بخش های دیگر نظیر کاندیدای اسکار بهترین تدوین، کاندیدای اسکار بهترین صدا، کاندیدای اسکار بهترین طراحی هنری، کاندیدای اسکار بهترین فیلم نامزد دریافت جوایز شده بود.
 • بهترین فیلم های فانتزی تاریخ سینما هری پاتر و زندانی آزکابان-Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
  4
     هری پاتر و زندانی آزکابان-Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
  13%
  رای دهید
  افراد بسیاری وجود دارند که دوران نوجوانی خود را با این مجموعه زندگی کرده اند. چه کسی وجود دارد که مدعی آن باشد که این مجموعه جذابیت خاصی ندارد. این مجموعه یکی از بهترین مجموعه فیلم های ساخته شده تا به کنون می باشد که نه تنها با کتاب هایش، بلکه با فیلم هایش نیز توانست مخاطبان فراوانی را به سمت خود جلب کند. هری پاتر و زندانی آزکابان قسمت سوم از این مجموعه است. کارگردانی این فیلم بر عهده آلفونسو کوآرون بوده است. این فیلم در سال 2004 به روی پرده سینماها رفت و تبدیل به یکی از پرفروشترین فیلم های تاریخ هالیوود تا به کنون شد. این فیلم کاندیدای اسکار بهترین موسیقی متن، کاندیدای اسکار بهترین جلوه های ویژه در مراسم آکادمی اسکار سال 2004 بود.
 • بهترین فیلم های فانتزی تاریخ سینما هابیت: یک سفر غیر منتظره- The Hobbit: An Unexpected Journey
  5
     هابیت: یک سفر غیر منتظره- The Hobbit: An Unexpected Journey
  10%
  رای دهید
  هابیت نیز یک مجموعه فانتزی می باشد که داستانش به سه گانه ارباب حلقه ها ارتباط دارد اما باید بدانید که داستان این مجموعه یک نوع پیش درآمد از ارباب حلقه هاست و قبل از آن اتفاق افتاده است. کارگردانی مجموعه هابیت نیز برعهده آقای پیتر جکسون بود. او تبحر خاصی در به تصویر کشیدن صحنه های فانتزی دارد و به راحتی می تواند مخاطب خود را از آغاز تا پایان، به دنبال فیلم بکشاند. این فیلم در سال 2012 بر روی پرده سینماها رفت. در مراسم آکادمی اسکار همان سال کاندیدای اسکار بهترین کارگردانی هنری، کاندیدای اسکار بهترین چهره پردازی و کاندیدای اسکار بهترین جلوه های ویژه شد.
 • بهترین فیلم های فانتزی تاریخ سینما جنگ ستارگان اپیزود پنجم: امپراطوری ضربه می زند-Star Wars: The Empire Strikes Back
  6
     جنگ ستارگان اپیزود پنجم: امپراطوری ضربه می زند-Star Wars: The Empire Strikes Back
  6%
  رای دهید
  جنگ ستارگان نام یکی از مجموعه های قدیمی و موفقی است که با اکران هر فیلم از این مجموعه، روز به روز به مخاطبان آن اضافه می شد. این مجموعه همچنان پرطرفدار است. آقای جورج لوکاس خالق این مجموعه است و خود نیز کارگردانی آن را بر عهده داشته است. ژانر این فیلم فانتزی-ماجراجویانه می باشد. فیلم امپراطوری ضربه می زند، دومین قسمت از این مجموعه بی نظیر است. این فیلم جز 250 فیلم برتر IMDB با رتبه 12 قرار دارد. این فیلم در سال 1980 اکران شد و فروش بسیار بالایی نیز داشت. در آکادمی اسکار آن سال موفق به کسب اسکار بهترین صدا شد و در قسمت های دیگر نظیر کاندیدای اسکار بهترین فیلم غیر انگلیسی زبان، کاندیدای اسکار بهترین موسیقی متن و کاندیدای اسکار بهترین طراحی هنری نامزد دریافت اسکار شد.
 • بهترین فیلم های فانتزی تاریخ سینما جنگ ستارگان-Star Wars
  7
     جنگ ستارگان-Star Wars
  5%
  رای دهید
  قسمت اول مجموعه جنگ ستارگان هم توانسته در لیست بهترین فیلم های فانتزی تا به کنون قرار بگیرد. این فیلم قسمت اول مجموعه جنگ ستارگان قرار دارد که بعدا به اسم Star Wars: Episode IV – A New Hope تغییر نام پیدا کرد. این فیلم در سال 1977 بر روی پرده سینماها رفت. به عقیده بسیاری، این مجموعه بسیار ارزش دیدن دارد. این فیلم جز 250 فیلم برتر IMDB با رتبه 20 قرار دارد. این فیلم جوایز بسیاری را از آن خود کرده است. در مراسم اسکار آن سال برنده اسکار بهترین موسیقی متن، برنده اسکار بهترین جلوه های ویژه، برنده اسکار بهترین تدوین، برنده اسکار بهترین صدا، برنده اسکار بهترین طراحی لباس و برنده اسکار بهترین طراحی هنری شد و در بخش های دیگر کاندیدای اسکار بهترین فیلم غیر انگلیسی زبان، کاندیدای اسکار بهترین فیلمنامه غیر اقتباسی، کاندیدای اسکار بهترین کارگردانی، کاندیدای اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل مرد و کاندیدای اسکار بهترین فیلم نامزد دریافت جایزه شد.
 • بهترین فیلم های فانتزی تاریخ سینما هری پاتر و جام آتش-Harry Potter and the Goblet of Fire
  8
     هری پاتر و جام آتش-Harry Potter and the Goblet of Fire
  5%
  رای دهید
  بار دیگری به یکی دیگر از فیلم های مجموعه هری پاتر می رسیم. هری پاتر و جام آتش نام قسمت چهارم این مجموعه می باشد. کارگردانی این فیلم بر عهده آقای مایک نویل بوده است و توانست به خوبی کتاب را به فیلم تبدیل کند، طوری که این فیلم با اکرانش توانست فروش بسیار خوبی داشته باشد. فیلم هری پاتر و جام آتش در سال 2005 به روی پرده سینماها رفت. با اینکه سال های بسیار از اکران این فیلم می گذرد اما تماشای آن همچنان لذت بخش است. در مراسم آکادمی آن سال، این فیلم کاندیدای اسکار بهترین طراحی هنری شد. جی کی رولینگ، نویسنده کتاب های هری پاتر، هرگز به خواب خود نمی دید که صاحب چنین موفقیتی در زندگیش شود.
 • بهترین فیلم های فانتزی تاریخ سینما جادوگر شهر اُز-The Wizard of Oz
  9
     جادوگر شهر اُز-The Wizard of Oz
  3%
  رای دهید
  بسیاری از افراد، دوروتی دختر مزرعه کانزاس را می شناسند. که بخاطر گردبادی به سرزمین های دیگری رفت و در آنجا ماجراهای زیاد برایش به وجود آمد و چهار نفر دیگر آشنا شد که او را در این ماجراجویی دنبال می کردند. این فیلم از روی رمانی به همین نام ساخته شده سه نفر کارگردانی این فیلم را بر عهده داشتند: آقای جوروج کاکور ویکتور فلمینگ و مِروین فلوی. این فیلم در سال 1939 به روی پرده سینماها رفت. این فیلم جز 250 فیلم برتر IMDB با رتبه 214 قرار دارد. در مراسم آکادمی اسکار همان سال، فیلم جادوگر شهر اُز برنده اسکار بهترین موسیقی متن و برنده اسکار بهترین موسیقی شد و در بخش های دیگر نظیر کاندیدای اسکار بهترین جلوه های ویژه، کاندیدای اسکار بهترین طراحی هنری، کاندیدای اسکار بهترین فیلمبرداری و کاندیدای اسکار بهترین فیلم نامزد دریافت جوایز شد.
 • بهترین فیلم های فانتزی تاریخ سینما هری پاتر و سنگ جادو-Harry Potter and the Sorcerers Stone
  10
     هری پاتر و سنگ جادو-Harry Potter and the Sorcerers Stone
  2%
  رای دهید
  نوبت آخرین اما نه کم اهمیت ترین، از لیست ده تا از بهترین فیلم های فانتزی می رسید. یکی دیگر از فیلم های مجموعه موفق هری پاتر به نام هری پاتر و سنگ جادو نیز توانسته در این لیست قرار بگیرد که اولین فیلم از مجموعه هری پاتر محسوب می شود. با اکران اولین قسمت فیلم هری پاتر، افراد بسیاری از سرتاسر دنیا جز طرفداران این فیلم شدند و در سال های بعد نیز مشتاقانه، این مجموعه را دنبال کردند. کارگردانی این فیلم بر عهده کریس کلومبوس بود. این فیلم در سال 2001 به روی پرده سینماها رفت و در مراسم آکادمی اسکار همان سال کاندیدای اسکار بهترین موسیقی متن، کاندیدای اسکار بهترین طراحی لباس و کاندیدای اسکار بهترین طراحی هنری شد.
11