بهترین قرص ضدبارداری

ارسال شده توسط

بهترین قرص ضدبارداری کدام است؟

قرص های ضدبارداری از ۲ قسمت هورمونی تشکیل می‌شوند که یک قسمت آن اتینیل استرادیول و قسمت دیگر آن پروژسترون است. اکثر قرص هایی که قبلا استفاده می‌شدند دارای اثر مردانه زایی بوده اند اما چند قرص وجود دارد که این ویژگی را ندارد مانند مارلون، یاسمین، یاز و دیان.
قرص‌های ضد بارداری مانند بسیاری از قرص‌ها عوارضی دارد که تاثیرات آن در افراد مختلف، متفاوت است. تهوع، افزایش وزن، حالت‌های عصبی و افسردگی، انعقاد خون، بزرگ شدن سینه، افزایش خطر ابتلا به سرطان رحم و سینه و غیره از بیماری‌های هستند که با مصرف قرص‌های ضدبارداری ممکن است به آن دچار شوید. حتما پیش از انتخاب هر یک ازین قرص‌ها، به پزشک زنان مراجعه کرده و از وی مشورت بخواهید تا با مشکلی روبرو نشوید.
بهترین قرص ضدبارداری را در این پست به شما معرفی کرده ایم. اگر ازین قرص‌ها استفاده کرده‌اید، از خواندن نظرهای شما خوشحال می‌شویم. با ما همراه باشید.


 • بهترین قرص ضدبارداری یاسمین
  1
     یاسمین
  23%
  رای دهید
  قرص ضدبارداری یاسمین از تخمک‌گذاری جلوگیری می‌کند. برخی افراد از آن برای درمان آکنه یا افسردگی های پیش از قاعدگی نیز استفاده می‌کنند. اما استفاده از آن در دوران بارداری کاملا مضر است و موجب نقص جنین می‌شود. درصورت داشتن بیماری هایی چون بیماری خونی، مشکل قلبی، بیماری کلیوی و یا سرطان رحم و سینه مصرف این قرص ممنوع است.
 • بهترین قرص ضدبارداری دزوسپتیو یا مارولون
  2
     دزوسپتیو یا مارولون
  17%
  رای دهید
  دزوسپتیو که بانام مارولون شناخته می‌شود، یکی دیگر از قرص‌های پیشگیری از بارداری است که از اتینیل استرادیول و دزوژسترول در آن استفاده شده‌ است. اگر می‌خواهید از بیماری‌های عفونی که از راه جنسی منتقل می‌شوند پیشگیری کنید، بهتر است از کاندوم نیز استفاده کنید. استفاده از این قرص در صورت داشتن برخی بیماریها ممنوع است.
 • بهترین قرص ضدبارداری بلارا
  3
     بلارا
  13%
  رای دهید
  قرص ضدبارداری بلارا حاوی دوز کمی از اتینیل استرادیول همراه با پروژسترون است. از مزایای این قرص این است که نسبت به دیگر قرص‌های پیشگیری، موجب افزایش وزن بدن نمی‌شود، دردهای قاعدگی را کاهش می‌دهد و روی میل جنسی تاثیر منفی نخواهد داشت. اما ممکن است در ابتدای مصرف فرد را دچار لکه بینی، مشکلات گوارشی و سردرد کند.
 • بهترین قرص ضدبارداری یاز
  4
     یاز
  11%
  رای دهید
  قرص ضد بارداری یاز حاوی اتینیل استرادیول و ژستاژن دروسپیرنن است که با توقف تخمک‌گذاری مانع از بارداری می‌شود. استفاده از آنتی‌بیوتیک‌ها تاثیر این قرص را خنثی می کند. درصورت داشتن بیماری‌های خونی استفاده از این قرص ممنوعیت دارد.
 • بهترین قرص ضدبارداری دیان
  5
     دیان
  10%
  رای دهید
  قرص ضدبارداری دیان در درمان نوعی از آکنه که به آنتی‌بیوتیک‌ها مقاوم هستند استفاده می‌شود. این قرص موجب کاهش رشد موها شده و با فعالیت پروژسترونی و اثر استروژنی اتینیل استرادیول، موجب پیشگیری از بارداری می‌شود.
 • بهترین قرص ضدبارداری ال دی
  6
     ال دی
  8%
  رای دهید
  قرص ال دی برای مصارف طولانی مدت در خانم‌های کم سن و یا افراد مسن و چاق توصیه می‌شود. استروژن و پروژستین این دارو باعث عدم تخم‌گذاری گذاری شده و از بارداری پیشگیری می‌کند. سردرد، سرگیجه، افزایش وزن و پرمویی از عوارض این دارو است.
 • بهترین قرص ضدبارداری تری فازیک
  7
     تری فازیک
  6%
  رای دهید
  قرص تری فازیک یا به عبارتی سه مرحله‌ای، دارای هورمون‌های استروژن و پروژسترون است. بسته‌های این قرص دارای 3 رنگ هستند، و باید مرتبا از ابتدای آن خورده شوند.
 • بهترین قرص ضدبارداری اچ دی
  8
     اچ دی
  3%
  رای دهید
  قرص پیشگیری از بارداری اچ دی، دارای هردو ترکیب استروژن و پروژستین است که به دلیل داشتن هورمون‌های زیاد، بغیر از موارد ضروری و خاص، تجویز نمی‌شود. مصرف طولانی مدت این دارو، خطر ابتلا به سرطان سینه را افزایش می‌دهد. مصرف این دارو در صورت داشتن بیماری هایی چون مشکلات قلبی، عروقی و خونی ممنوع است.
 • بهترین قرص ضدبارداری دروسپیرنون
  9
     دروسپیرنون
  3%
  رای دهید
  قرص ضدبارداری دروسپیرنون موجب مهارشدن FSH و LH شده و تخم‌گذاری را متوقف کرده و همچنین با ضخیم کردن لایه‌های رحم، از نفوذ اسپرم جلوگیری می‌کند. دروسپیرنون همانند دیگر قرص‌های ضدبارداری عوارضی نیز دارد که از میان آن‌ها می‌توان به موارد روبرو اشاره نمود: ضعف، گیجی، افسردگی، فشار خون، دردهای شکمی، آکنه، لکه بینی و غیره. اگر فرد دچار بیماری‌هایی نظیر تومور، مشکلات قلبی، کلیوی و کبدی و سرطان سینه بود، مصرف این دارو ممنون می‌باشد.
 • بهترین قرص ضدبارداری لولن
  10
     لولن
  1%
  رای دهید
  لولن یکی از قرص‌های ضدبارداری است که با جلوگیری از تخمک‌گذاری و تغییر در مخاط رحم از بارداری پیشگیری می کند. این قرص ممکن است برای درمان بیماری‌هایی نظیر تنظیم دوران قاعدگی نیز تجویز شود. اگر باردار هستید یا احتمال می‌دهید باردارید، اگر دچار بیماری‌های خونی نظیر فشار یا غلظت خون هستید، در سینه خود احساس درد می‌کنید و اگر بیماری‌هایی چون سرطان و تومور دارید از خوردن این قرص صرف‌نظر کنید.
11