بهترین قهرمانانی که در المپیک ریو خداحافظی می کنند

ارسال شده توسط

بهترین قهرمانانی که در المپیک ریو خداحافظی می کنند چه کسانی هستند؟

همیشه بازی های مهم و جهانی که از مهمترین آن ها بازی های المپیک هست، با داستان های احساسی و غمگین کننده همراه هستند. یکی از داستان های ناراحت کننده در جریان این مسابقات، خداحافظی ورزشکاران و قهرمانان از ورزش است. اما خداحافظی آن ها از حلقه المپیک بسیار احساسی تر خواهد بود. بازی های المپیک ریو ۲۰۱۶ میزبان ورزشکاران و قهرمانان به نام و بی نظیری از سراسر دنیا است که در آخرین حضور خود در صحنه المپیک خواهند درخشید.
در این پست ۱۰ نفر از قهرمانانی را نام برده ایم که المپیک ریو ۲۰۱۶ آخرین حضور آن ها در صحنه المپیک خواهد بود.

* فیلم افتتاحیه المپیک ریو ۲۰۱۶ را نیز تماشا کنید. 


 • بهترین قهرمانانی که در المپیک ریو خداحافظی می کنند اوسین بولت
  1
     اوسین بولت
  19%
  رای دهید
  اوسین بولت یا یوسین بولت متولد سال 1986، از بهترین دونده های جامائیکایی و پرسرعت ترین انسان جهان است. او قهرمان المپیک دو صد متر و دویست متر دنیا بوده 6 مدال طلای المپیک را در سال های 2008 (پکن) و 2012 (لندن) دریافت کرده است. از سال 1977 تاکنون او تنها دونده ای بوده که به طور همزمان رکورد دوی 100 و 200 متر را باهم در اختیار دارد. آیا شما هم از طرفداران اوسین بولت هستید و دوست دارید مدال طلا دوباره به گردن او آویخته شود؟
 • بهترین قهرمانانی که در المپیک ریو خداحافظی می کنند سرینا ویلیامز
  2
     سرینا ویلیامز
  15%
  رای دهید
  سرینا ویلیامز متولد سال 1981 میلادی، از بهترین تنیسورهای خانم آمریکا و جهان است. او در جدول رده بندی فدراسیون جهانی تنیس، جایگاه اول را به خود اختصاص داده است. او یک مدال طلای المپیک تک نفره و دو مدال طلای بازی دو نفره را دارد. در بازی های گرند اسلم 19 بار قهرمانی کسب کرده و میان تنیسورها، اولین نفری است که 4 عنوان گرند اسلم را دریافت کرده است. آیا شما هم از طرفداران این تنیسور پرطرفدار هستید؟
 • بهترین قهرمانانی که در المپیک ریو خداحافظی می کنند بردلی ویگینز
  3
     بردلی ویگینز
  14%
  رای دهید
  بردلی ویگینز متولد سال 1980 و اهل بریتانیا است. او در از قهرمانان دوچرخه سواری بوده و مقام های بسیاری را در این زمینه کسب کرده است. دارای 4 مدال طلا، 1 مدال نقره و 2 مدال برنز از بازی های المپیک تابستانی است. از دیگر قهرمانی های او می توان به تور دو فرانس، تور دوچرخه سواری روماندی در سال 2012 و غیره اشاره داشت. اگر مدال طلای این دوره را نیز برنده شود، به عنوان یکی از پر مدال ترین های المپیک شناخته خواهد شد.
 • بهترین قهرمانانی که در المپیک ریو خداحافظی می کنند رابرت شایت
  4
     رابرت شایت
  12%
  رای دهید
  رابرت شایت قهرمان قایق بادبانی، اهل برزیل و متولد سال 1973 میلادی است. شایت با دو مدال طلا، 2 مدال نقره و یک مدال نقره موفق ترین قهرمان برزیل محسوب می شود. از جوایز او می توان به طلای المپیک تابستانی در سال 1996، بازی های المپیک 2004 و غیره اشاره کرد. وی همچنین در سال 2006 قهرمانی آمریکای جنوبی را در قایقرانی به نام خود کرد. نظر شما درباره این قهرمان جهان چیست؟ آیا شما به عنوان بهترین قهرمان المپیک تاکنون به او رای می دهید؟
 • بهترین قهرمانانی که در المپیک ریو خداحافظی می کنند تامیکا کتچینگز
  5
     تامیکا کتچینگز
  10%
  رای دهید
  تامیکا کتچینگز متولد سال 1979 میلادی، از بسکتبالیست های حرفه ای آمریکا است که برای تیم های گالاتاسری، ایندیا فیور و اتحادیه ملی بسکتبال زنان بازی کرده است. او به عنوان یکی از گلزن های خوب شناخته شده که دور یا نزدیک تور، به هر حال گل می زند. همچنین قابلیت کنترل توپ و بازی در قسمت دفاع را نیز دارد. در سال 2011 به عنوان یکی از برترین بازیکن های اتحادیه ملی بسکتبال نیز شناخت شد. وی در بازی های المپیک تابستانی که بین سال های 2004 تا 2012 برگزار شد، 3 مدال طلا کسب کرد. آیا به اون به عنوان بهترین ورزشکاری که در ریو از ورزش خداحافظی می کند رای می دهید یا خیر؟
 • بهترین قهرمانانی که در المپیک ریو خداحافظی می کنند یلنا ایسینبایوا
  6
     یلنا ایسینبایوا
  10%
  رای دهید
  یلنا ایسینبایوا متولد سال 1982، قهرمان پرش با نیزه است. یلنا اهل روسیه بوده و اولین زنی است که از مانع پنج متری عبور مرده است. او در سال 2009 رکورد جهانی پرش با نیزه را به 5.06 متر رساند و برای بار بیست و هشتم رکورد جهانی را شکست. او در المپیک آتن در سال 2004 و المپیک پکن در 2008 دو قهرمانی کسب کرده است. همچنین سه طلا از مسابقات قهرمانی دو میدانی جهان دارد. او در سال ها 2004، 2006، 2008 و 2012 طلای مسابقات جهانی داخل سالن را نیز از آن خود کرد. آیا به او به عنوان بهترین ورزشکار این دوره که از المپیک خداحافظی می کند رای می دهید؟
 • بهترین قهرمانانی که در المپیک ریو خداحافظی می کنند لین دان
  7
     لین دان
  7%
  رای دهید
  لین دان متولد سال 1983 و از قهرمان های بدمینتون چین است. او برنده ی طلای المپیک در سال های 2008 و 2012، قهرمانی جهان در سال 2006، 2007، 2009 و 2011 و سه طلای بازی های آسیایی در سال 2010 و 2006 می باشد. وی از کودکی به ورزش بدمینتون علاقه داشته و در سن 18 سالگی وارد تیم ملی شده است. او یک کتاب نیز چاپ کرده تا افتخارات خود را ثبت کند. آی شما هم از طرفداران لین دان هستید و بازی های او را دنبال می کنید؟ نظر شما درباره بازی او در سال های خیر چیست؟ آیا بهترین ورزشکاریست که در این دوره از المپیک خداحافظی می کند؟ نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید.
 • بهترین قهرمانانی که در المپیک ریو خداحافظی می کنند فدریکا پلگرینی
  8
     فدریکا پلگرینی
  5%
  رای دهید
  فدریکا پلگرینی در سال 1988 متولد شده، اهل ایتالیا و از بهترین شناگران خانم در جهان می باشد. او اهل ونیز بوده و دارای رکورد 200 متر شنای آزاد بانوان است. فدریکا در سال 2008 طلای المپیک و در سال 2009 طلای قهرمانی جهان را در رم از آن خود کرد. او در سال 2009 اولین شناگر خانمی بود که توانست رکود 400 متر در 4 دقیقه شنای آزاد را به 3:59 برساند. او همچنین اولین و تنها خانمی هست که در شنای ایتالیا مدال طلا کسب کرده است. آیا به این قهرمان به عنوان بهترین قهرمانی که از المپیک خداحافظی می کند رای می دهید؟
 • بهترین قهرمانانی که در المپیک ریو خداحافظی می کنند تیاگو کامیلو
  9
     تیاگو کامیلو
  3%
  رای دهید
  تیاگو کامیلو در سال 1982 متولد شده و از بهترین جودوکارهای برزیلی است که در المپیک تابستانی سال 2000 در سیدنی برنده مدال نقره در دسته سبک وزن شده است. وی همچنین در سال 2007 برنده مدال طلای قهرمانی جهان در ریو دوژنیرو شد. همچنین در دوره مسابقات پان آمریکا مدال طلا کسب کرده است که یکی در سال 2003 و دیگری در سال 2007 می باشد. وی در بازی های المپیک تابستانی سال 2008 در چین، برای دومین بار مدال المپیک را به نام خود کرد. آیا به تیاگو کامیلو رای می دهید؟
 • بهترین قهرمانانی که در المپیک ریو خداحافظی می کنند لارن جکسون
  10
     لارن جکسون
  1%
  رای دهید
  لارن الیزابت جکسون متولد سال 1981 بوده و از بهترین بسکتبالیست های خانم استرالیا می باشد. او فرزند دو بکستبالیست جهانی است به همین دلیل به سادگی به مرکز ورزش استرالیا در سال 1997 رفت و در سال 1998 در سن 16 سالگی، برنده قهرمانی لیگ ملی بسکتبال بانوان شد. سپس وارد تیم کنبرا کپیتالز (Canberra Capitals) شد و تاکنون در آن تیم بازی کرده و قهرمانی های بسیاری نیز کسب کرده است. نظر خود را درباره عملکرد لارن جکسون بنویسید و اگر از طرفداران وی هستید، به او امتیاز دهید.
11