بهترین مشاغل مرتبط با کامپیوتر

ارسال شده توسط

بهترین مشاغل مرتبط با کامپیوتر را می شناسید؟

انتخاب مسیر شغلی می تواند برای هر شخصی بسیار مهم و حائز اهمیت باشد چرا که این تصمیم می تواند سرنوشت زندگی او را بسازد. رشته کامپیوتر فرصت های شغلی گسترده ای را مهیا ساخته است. معمولا این مشاغل از حقوق دریافتی بالا و همچنین امنیت شغلی خوبی برخوردارند. این موضوع به این علت است که مشاغل مرتبط با کامپیوتر، نیازمند داشتن مهارت های ویژه ای هستند و البته شرکت های بسیاری به دنبال استخدام اینگونه از افراد با چنین توانایی هایی هستند.
کسانی که حرفه کامپیوتر را انتخاب می کنند، فرصت های شغلی بیشتری را در راه خود می یابند. اغلب این مشاغل نیازمند داشتن مدارج دانشگاهی می باشند بنابراین شما باید دروس مربوطه را در دانشگاه بگذرانید. مشاغلی که حقوق بالاتری دارند، نیازمند گذراندن سال های تحصیلی طولانی تری نسبت به دیگر مشاغل هستند تا بتوان به آن درجه عالی رسید و از پس آن شغل برآمد. معمولا معیارهایی برای انتخاب مسیرهای شغلی مرتبط با کامپیوتر وجود دارد. درآمد، فرصت شغلی، تحصیلات و محیط کاری، معیارهایی هستند که باید در زمان انتخاب مسیر شغلی خود به آن دقت کنیم. با ما در معرفی بهترین مشاغل مرتبط با کامپیوتر همراه باشید.


 • بهترین مشاغل مرتبط با کامپیوتر مهندس نرم افزار
  1
     مهندس نرم افزار
  22%
  رای دهید
  مهندسان نرم افزار سازندگان دنیای دیجیتال هستند. آنها می توانند خالق هر چیزی که فکرش را در دنیای دیجیتالی باشند، از سیستم عامل کامپیوتر های ما گرفته تا ساخت مرورگر های اینترنتی جدید و برنامه های گوشی های هوشمند ما، زاده دستان و قدرت ذهنی فوق العاده مهندسان نرم افزار می باشد. اگر برنامه نویسان باهوش و توانا وجود نداشتند، تمام وسایل پیشرفته و هوشمند ما بی کاربرد باقی می ماند. حقوق مهندسان نرم افزار بسیار عالی می باشد و همیشه برای آن ها موقعیت های شغلی وجود دارد. زمینه این شغل به سرعت رو به گسترش است و به نظر می آید تا دهه بعد نیز تا همین اندازه سرعت رشد داشته باشد.
 • بهترین مشاغل مرتبط با کامپیوتر متخصص امنیت شبکه
  2
     متخصص امنیت شبکه
  18%
  رای دهید
  یک متخصص امنیت شبکه، و یا یک متخصص امنیت کامپیوتر، فردی می باشد که در حفاظت از داده های یک شرکت و اطلاعات دیگر، تخصص دارد. متخصص امنیت شبکه نقش مهمی را در یک شرکت یا سازمان ایفا می کند. متخصصان امنیت شبکه به ساخت فایروال ها، نصب نرم افزار آنتی ویروس بر روی سرور و کامپیوتر یک شبکه، و نظارت بر شبکه برای نقض امنیت می پردازد. برنامه های خود آموزی وجود دارند که به شما آموزش می دهند چطور در این رشته فعالیت کنید اما باید بدانید که انجام فعالیتی به این مهمی نیاز به گذراندن کلاس های آموزشی تخصصی دارد تا از شما یک فرد متخصص بسازد. این شغل به سرعت رو به گسترش است و باید بگوییم حقوق دریافتی بسیار خوبی نیز دارد.
 • بهترین مشاغل مرتبط با کامپیوتر تحلیل گر سیستم
  3
     تحلیل گر سیستم
  12%
  رای دهید
  تحلیل گران سیستم نقش بسیار مهمی در ادغام دانش سیستم اطلاعات و کسب و کار با یکدیگر دارد تا بتوانند سیستم هایی را طراحی کنند که نیز یک تجارت به خصوص را برآورده سازند و اجرایی کنند. افراد کسی از این مهارت برخوردار هستند، بنابراین تقاضا برای استخدام این افراد بسیار بالا می باشد. شما ممکن است پیش زمینه ای هم در مسائل فنی و هم تجارت داشته باشید، اما تخصص شما باید در حوزه مهارت های خودتان باشد. شما برای انجام این کار باید ذهنی خلاق و برنامه های راهبردی داشته باشید. حقوق دریافتی یک تحلیل گر سیستم عالی می باشد و به مرور نیز افزایش پیدا می کند.
 • بهترین مشاغل مرتبط با کامپیوتر طراح گرافیک
  4
     طراح گرافیک
  10%
  رای دهید
  تمام آن چیزی که در محیط وب می بینید، همه رنگ ها و گرافیک ها... کار دست طراحان گرافیک می باشد. طراحان گرافیک تمام عکس هایی که شما در مجلات، تابلوهای تبلیغاتی، منو رستوران ها یا در تلویزیون می بینید، طراحی و خلق می کنند. این شغل برای آن دسته از افرادی مناسب است که ذهن خلاقی دارند و از خلق کردن آنچیزی که مردم می سازند، لذت می برند. اما نکته اینجاست که این شغل به اندازه دیگر مشاغل نامبرده، حقوق دریافتی ندارد. اما اگر این به این شغل علاقه زیادی دارید، بهتر است آن را به مهارت دیگری در این زمینه ادغام کنید تا بتوانید دستمزد بهتری دریافت کنید.
 • بهترین مشاغل مرتبط با کامپیوتر طراح شبکه
  5
     طراح شبکه
  9%
  رای دهید
  تقریبا می توان اینطور گفت که طراحان شبکه، مهمترین افراد در میاد دیگر مشاغل مرتبط با کامپیوتر هستند. همانطور که از نامش پیداست، طراحان شبکه افرادی هستند که کار طراحی، ایجاد و گاهی اوقات نگه داری از شبکه های کامپیوتری را انجام می دهند. آنها برای شرکت های مختلف، شبکه هایی طراحی می کنند که کارشان را سهل تر می نماید. اغلب به افرادی که این شغل را انتخاب می کنند، مهندسان شبکه نیز می گویند. آنها متناسب با نیاز مشتریانشان، شبکه های سفارشی آن را ایجاد می نمایند. این کار به تخصص بسیار بالایی نیاز دارد و اگر به مرحله ای برسید که بتوانید آن را انجام دهید، باید بگوییم که از دستمزد بسیار بالایی برخوردار خواهید بود.
 • بهترین مشاغل مرتبط با کامپیوتر مدیر شبکه
  6
     مدیر شبکه
  7%
  رای دهید
  اگر شما علاقه به کار با دو حیطه نرم افزار و سخت افزار را دارید، این شغل را انتخاب کنید. یک مدیر شبکه هم قسمت سخت افزار و هم قسمت سخت افزار شبکه کامپیوتری یک سازمان را مدیریت می کند. این کار یکی از مشاغل مرتبط با کامپیوتر می باشد که فرصت های بی شماری را برای پیشرفت و ارتقای شغلی فراهم می کند. امروزه، مدیر شبکه نقش بسیار بزرگی را در یک شرکت یا سازمان ایفا می کند. در این حرفه، افراد میان شبکه های مختلف هماهنگی به وجود می آورند. مدیران شبکه می توانند به خوبی و به سرعت رشد کنند.
 • بهترین مشاغل مرتبط با کامپیوتر کارشناسان پایگاه داده
  7
     کارشناسان پایگاه داده
  6%
  رای دهید
  کارشناسان پایگاه داده افرادی هستند که پایگاه های داده شرکت های مختلف را ایجاد کرده و از آن ها محافظت می نمایند. این کار نیاز به داشتن مدارک مختلفی نظیر اوراکل یا جونیپر و همچنین مهارت های ارتباطی قوی دارد تا اهداف چندگانه سیستم مورد استفاده یک شرکت را تعیین کند. با وجود اینکه تقاضا برای این افراد بسیار زیاد است، اما افراد کمی وجود دارند که در این رشته تخصص داشته باشند. با این وجود، این رشته به طور روز افزون در حال توسعه می باشد. این افراد پتانسیل دریافت دستمزد های بالا را دارند. اما یکی از ویژگی های نسبتا بد آن، نیاز به همیشه گوش به زنگ بودن است.
 • بهترین مشاغل مرتبط با کامپیوتر توسعه دهنده وب
  8
     توسعه دهنده وب
  6%
  رای دهید
  طراحی وبسایت ها جنبه مرکز اقتصاد مدرن به حساب می آیند. کسانی که این مسیر شغلی را انتخاب می کنند، همیشه فرصت گرفتن پاداش های خوب را دارند. این شغل نیز یکی از بهترین مشاغل مرتبط با کامپیوتر است. توسعه دهندگان نقش بسیار مهمی را در چگونگی تعامل ما با دنیای اینترنت بازی می کنند. آن ها معماران تجربه ما از شبکه جهانی وب هستند. به همین علت، آنها پتانسیل خوبی برای داشتن زنگی مرفه و لذت بردن از امنیت بالای شغلی دارند. این شغل به اندازه مشاغل دیگر که پیشتر به آن ها اشاره کرده بودیم، پر سود نیست اما همچنان به سرعت رو به رشد است و هیچ نشانه ای از کندی در این روند دیده نمی شود.
 • بهترین مشاغل مرتبط با کامپیوتر پشتیبان فنی کامپیوتر
  9
     پشتیبان فنی کامپیوتر
  5%
  رای دهید
  ممکن است به این کار به عنوان شغل اصلی نگاه نکنند و آن را همانند یک شغل موقت و جایگزین ببینند. اگر شما مسیر مرتبط دیگری برای خود انتخاب می کنید و نیاز به ادامه تحصیل در آن دارید، پس می توانید به عنوان پشتیبان فنی کامپیوتر فعالیت خود را آغاز کنید و از این طریق درآمدی برای خود مهیا کنید. همچنین زمانی که به دنبال شغلی مرتبط هستید، این کار می تواند شغل موقتی بسیار خوبی باشد. شما می توانید این شغل را تا هر زمان که بخواهید داشته باشید و خیالتان راحت باشد که با آنچه در نظر دارید مرتبط است. این شغل نیاز به تجربه زیادی ندارد.
 • بهترین مشاغل مرتبط با کامپیوتر انفورماتیک پزشکی
  10
     انفورماتیک پزشکی
  2%
  رای دهید
  یکی از منحصر به فرد ترین شغل هایی که می توان در این رشته به آن اشاره کرد، انفورماتیک پزشکی می باشد. هدف اصلی این شغل، جمع‌آوری، نگهداری، تحلیل، و پردازش اطلاعات در حوزه علوم پزشکی و سلامت می باشد. رشته های مختلفی نظیر علوم کامپیوتر و طراحی نرم‌افزار، دانش اطلاعات، شناخت‌شناسی، مهندسی نیاز، مهندسی ارتباطات انسان و کامپیوتر...این علوم را تشکیل می دهند. تبدیل شدن به تکنیسینی در این کار بسیار آسان است زیرا که نیازی به گرفتن مدرک خاصی ندارد. اما باید بدانید افرادی که در این زمینه فعالیت می کنند، حقوق دریافتی خوبی ندارند و فرصت های شغلی کمی برای آن ها وجود دارد.
11