بهترین مواد غذایی انرژی بخش

ارسال شده توسط

بهترین مواد غذایی انرژی بخش از نظر شما چیست؟

مدتی این تفکر بین مردم رواج داشت که بعد از یک روز خسته کننده، مصرف نوشیدنی های انرژی زا، واقعا به فرد انرژی و شادی منتقل می کند. کم خوابی یکی از علت های کاهش انرژی و بروز حالت های استرس زا و عصبی در فرد است، شاید آنقدر هم زمان نداشته باشیم که بخواهیم ۸ ساعت در شبانه روز بخوابیم، در نتیجه به میوه و غذاهایی نیاز داریم که شادی بخش بوده و به ما انرژی دهد. بعضی از افراد نیز هستند که به دلیل فقدان انرژی قادر به انجام کارهای فیزیکی، کارهای بیرون از منزل و غیره نیستند. آب و هوا، اشعه، اخبار، شرایط اقتصادی همه روی حالات ما موثر هستند، اما تغذیه ما بخش عمده ای از سلامتی و انرژی ما را تشکیل می دهد. میوه ها و غذاهایی وجود دارند که مثل نوشیدنی های انرژی زا شکر نیز ندارند و برای سلامتی شما خوب و مفید هستند. تنها فایده ی خوردن غذا رفع گرسنگی نیست بلکه روی حالات آن روز و حتی سال های بعد شما تاثیر خواهد گذاشت. برخی غذاها موجب تخلیه انرژی شما شده و به دستگاه گوارشتان آسیب می رساند.
تاپ لیست به شادی خوانندگان خود اهمیت می دهد و در این پست خود بهترین مواد غذایی انرژی بخش را برای شما طی ۱۰ مورد معرفی کرده و یک نظرسنجی تهیه کرده تا نظر شما را نیز بداند. به نظرتان کدام یک از این میوه ها یا غذاها موجب داشتن احساسی خوب و شاد در شما می شوند؟

* بهترین راه های افزایش انرژی مثبت را می توانید در تاپ لیست بخوانید. 

** بهترین گیاه های جذب کننده انرژی مثبت نیز برای شما فهرست شده اند. 


 • بهترین مواد غذایی انرژی بخش سیب
  1
     سیب
  17%
  رای دهید
  میوه ها در کل تاثیر به سزایی در شادی و نشاط ما دارند. میوه ها سرشار از ویتامین بوده و افسردگی را از ما دور می کنند. یکی از بهترین میوه های شادی بخش، سیب است. حتما کسی پیدا نشود که سیب دوست نداشته باشد. بهتر است سیب را پس از اینکه خوب شستید گاز بزنید چرا که برای سفیدی دندان ها نیز موثر است و اینکار به شما انرژی می دهد. سیب غنی از فیبر است و هضم آن از دیگر میوه ها طولانی تر است در نتیجه حس گرسنگی شما را نیز رفع می کند و اگر رژیم لاغری دارید بسیار توصیه می شود. آیا شما هم سیب دوست دارید؟ به نظر شما سیب چقدر در شادی بخشی و انرژی زایی موثر می تواند باشد؟
 • بهترین مواد غذایی انرژی بخش هندوانه
  2
     هندوانه
  16%
  رای دهید
  یکی از میوه های تابستانی و خوشمزه هندوانه هست. هندوانه از انرژی زا ترین میوه هایی است که همه آن را دوست دارند و می توانید آن را به صورت اسلایس مصرف کنید یا آب میوه آن را بنوشید. به جز هندوانه، خربزه، طالبی و ملون نیز همین اندازه در انرژی بخشی به شما موثر هستند. این میوه ها منبعی غنی از ویتامین C , A, B1 و B6 هستند. ویتامین C آنتی اکسیدان است و اثر شیمیایی مواد آسیب رسان به بافت بدن را خنثی می کند. آیا شما هم با مصرف هندوانه، خربزه، طالبی و ملون انرژی گرفته و شاد می شوید؟
 • بهترین مواد غذایی انرژی بخش پرتقال
  3
     پرتقال
  14%
  رای دهید
  پرتقال میوه ای سرشار از ویتامین C و پتاسیم است که مثل سیب به شما انرژی پایداری می دهد نه انرژی مثبت لحظه ای. پرتقال را بهتر است با پوست های سفید روی میوه خورد چرا که آن ها فیبر دارند و برای هضم مناسب هستند. پرتقال از ابتلا به برخی سرطان ها مانند سرطان سینه کمک کرده و در بهبود سرماخوردگی و کوتاه شدن دوره آن موثر است. پرتقال برای معده خوب است و کلسترول را نیز تنظیم کرده و پایین می آورد. آیا شما از مصرف این میوه انرژی می گیرید و به نظر شما بهترین میوه انرژی زا می باشد؟ اگر جواب شما بله هست پس به آن رای دهید.
 • بهترین مواد غذایی انرژی بخش گلابی
  4
     گلابی
  14%
  رای دهید
  گلابی را شاه میوه و میوه ی شاداب کننده می نامند. این میوه بعد از سیب مهمترین میوه ی دانه دار است. گلابی دارای ویتامین های C و E بوده و سرشار از مواد معدنی کلسیم، آهن، منیزیم و روی می باشد. گلابی از میوه های شادی بخش است که دارای آنتی اکسیدان های قوی بوده و برای سلامتی و زیبایی پوست و مو بسیار مفید است. پوست گلابی چون در معرض آفتاب قرار می گیرد ویتامین های زیادی دارد همچنین دارای فیبر بوده و نباید به هنگام خوردن پوست آن را جدا کنید. به نظر شما گلابی تا چه اندازه در افزایش انرژی و احساس شادی موثر است؟ آیا تا به حال پس از مصرف گلابی حس تازگی داشته و روحیه ی بهتری پیدا کرده اید؟
 • بهترین مواد غذایی انرژی بخش برنج قهوه ای
  5
     برنج قهوه ای
  10%
  رای دهید
  برنج قهوه ای سرشار از ماده معدنی به نام منگنز است که به تولید انرژی از پروتئین و کربوهیدرات ها کمک کرده و انرژی را در طول روز نیز حفظ می کند. می توانید برنج قهوه ای را کنار سالاد دانه سرو کرده و از صرف غذایی بسیار انرژی بخش لذت ببرید. برنج قهوه ای دارای سلنیوم است که به تنظیم تیروئید و سیستم ایمنی بدن نیز کمک می کند. برنج قهوه ای کلسترول را کاهش داده و به افزایش سلامت استخوان کمک می کند. نظر شما درباره برنج قهوه ای چیست؟ آیا به آن به عنوان بهترین ماده غذایی انرژی بخش رای می دهید؟
 • بهترین مواد غذایی انرژی بخش عسل
  6
     عسل
  8%
  رای دهید
  یکی نوشیدنی های طبیعی و انرژی بخش، مصرف یک قاشق غذاخوری عسل همراه با آب است. این نوشیدنی قند خون شما را تنظیم کرده، فشار خون را تعدیل کرده، به سوخت و ساز عضلات هی ورزش کمک می کند و خاصیت شادی بخشی دارد. عسل حاوی مولکول های قند و گلوکز است و منبعی انرژی زا هستند. از عسل می توانید در انواع نوشیدنی ها مانند لیموناد و موهیتو نیز استفاده کنید. نظر شما درباره انرژی زا بودن عسل چیست؟ آیا شما هم موافق این امر هستید؟
 • بهترین مواد غذایی انرژی بخش موز
  7
     موز
  7%
  رای دهید
  گلوکز منبعی انرژی زا است و تمام میوه ها و مواد غذایی حاوی گلوکز انرژی زا هستند. موز سرشار از گلوکز و فیبر است در نتیجه نه تنها انرژی زاست، بلکه به حفظ انرژی بدن شما نیز کمک می کند. می توانید آن را به کره بادام یا کره بادام زمینی آغشته کنید تا بیشترین انرژی را دریافت کنید. برای حفظ انرژی خود و تاثیر بیشتر آن بهتر است این ترکیب را به عنوان صبحانه مصرف کنید. آیا به موز به عنوان بهترین خوراکی انرژی بخش رای می دهید؟
 • بهترین مواد غذایی انرژی بخش سبزیجات
  8
     سبزیجات
  5%
  رای دهید
  سبزیجات با برگ های سبز دارای آنتی اکسیدان های قوی هستند و مصرف آن ها به شادی و نشاط شما کمک می کند. اسفناج سرشار از آهن و منیزیم است. یک بشقاب سالاد آن به رفع تمام خستگی ها و انرژی بخشی به شما کمک می کند. مصرف سالاد در کل باعث می شود در روزهای گرم تابستانی حس تازگی و مثبتی داشته باشید. پس می توانید برای وعده های ناهار یا شام، سالاد مورد علاقه خود را درست کنید تا شاداب و پر انرژی شوید. نظر شما درباره سبزیجات به عنوان یکی از بهترین مواد غذایی انرژی بخش چیست؟
 • بهترین مواد غذایی انرژی بخش بادام
  9
     بادام
  3%
  رای دهید
  بادام دارای پروتئین، منگنز، مس، پتاسیم، ویتامین B و انرژی زیادی است. بادام از دانه های ملین است، برای معده خوب بوده، برای اعصاب مفید است، سوی چشم را زیاد می کند، از آنتی اکسیدان ها بوده و به پیشگیری از بیماری هایی چون بیماری قلبی، آلزایمر و غیره کمک می کند. بادام به دلیل داشتن پروتئین و آهن، بسیار انرژی زا و شادی بخش است. افرادی که رژیم لاغری دارند باید بدانند که بادام به لاغر شدن نیز کمک می کند. نظر شما درباره این دانه مفید چیست؟ آیا تاثیرات آن را مشاهده کرده اید؟
 • بهترین مواد غذایی انرژی بخش آب
  10
     آب
  1%
  رای دهید
  آب همیشه در دسترس شماست، ارزان و مناسب برای سلامت بدن است. مصرف روزانه 8 لیوان آب به درمان بسیاری از بیماری ها در شما کمک می کند. همانطور که همه شنیده ایم، مایه ی حیات است و اگر به درستی از این مایه ی حیات که در دسترس همه ی ما هست استفاده می کردیم، بسیاری از مشکلات و بیماری ها را نداشتیم. آب به انتقال و جذب مواد مغذی به سلول های شما کمک می کند. یکی از دکترهای تغذیه گفته کم آبی بدن بسیار مضر از گرسنگی کشیدن است. برای تاثیر بیشتر آب، بهتر است آن را قبل و در حین ورزش یا فعالیت های خود بنوشید.
11