بهترین نوشیدنی تابستانی

ارسال شده توسط

طرز تهیه بهترین نوشیدنی تابستانی را بخوانیم

ما در فصل گرما و تابستان آب بدن خود را از دست می دهیم و برای جبران آن باید روزانه چندین لیوان آب بنوشیم. در این میان نوشیدن شربت یا آبمیوه های خنک به ما حس تازگی و انرژی می دهد. هر کسی مناسب با سلیقه خود، بعضی از آبمیوه ها یا نوشیدنی ها را دوست دارد. تاپ لیست سعی داشته تا در این پست بهترین نوشیدنی تابستانی را طی ده مورد به شما معرفی کرده و طرز تهیه کامل ان را نیز به شما توضیح دهد. پس از تهیه این نوشیدنی ها برای تزیین لیوان خود نیز می توانید از روش های مختلفی استفاده کنید. مثلا روی اسموتی ها یا شیک ها می توانید پودر شکلات یا خامه بستنی بریزید. همچنین شربت های خود را می توانید با اسلایس های میوه های هماهنگ با شربت خود تزیین کنید. برای نوشیدنی های ترش نیز می توانید لبه ی لیوان را شور کنید، به این صورت که دور آن را مرطوب کرده و به قسمت های مرطوب نمک بزنید تا به لیوان شما بچسبد و حین صرف نوشیدنی، حس شوری و ترشی به شما دست خواهد داد. با ما همراه باشید شاید شما هم نوشیدنی های خوشمزه ما را دوست داشته باشید.

به بهترین نوشیدنی از نظر خود رای دهید

 • بهترین نوشیدنی تابستانی موهیتو
  1
     موهیتو
  18%
  رای دهید
  مواد لازم برای تهیه موهیتو به شرح روبرو است: نعناع (10 برگ تازه)، آب گاز دار (1لیوان بدون مزه)، شکر/عسل (1 قاشق، اگر شیرین دوست دارید می توانید بیشتر استفاده کنید)، لیمو ترش (2عدد)، یخ (نصف لیوان). برای تهیه این نوشیدنی نعناع، آب لیمو، آب گاز دار، شکر یا عسل و یخ را داخل مخلوط کن ریخته تا کاملا ترکیب شوند. سپس آن را داخل لیوان بریزید، چند برگ نعناع روی آن ریخته و چند قطعه یخ به لیوان خود اضافه کنید. برای زیبایی لیوان خود می توانید اسلایس لیمو را روی لبه لیوان قرار دهید.
 • بهترین نوشیدنی تابستانی لیموناد هندوانه توت فرنگی
  2
     لیموناد هندوانه توت فرنگی
  15%
  رای دهید
  مواد لازم برای نوشیدنی لیموناد هندوانه توت فرنگی به این ترتیب است: هندوانه (8فنجان)، توت فرنگی (1فنجان)، آب لیمو(2 عدد لیمو آبگیری شده). تمام این مواد را در مخلوط کن با هم ترکیب کنید و سپس آن را در فریزر قرار دهید تا کمی یخ بزند. این نوشیدنی سرشار از آنتی اکسیدان ها است و منبعی برای ویتامین C، A، B1 و B6 است. به دلیل وجود سدیم و پتاسیم در هندوانه، این میوه اثر خنک کنندگی بر بدن به جای می گذارد. همچنین به دلیل اینکه 90% هندوانه را آب تشکیل می دهد، نوشیدنی فوق العاده برای تابستان می باشد.
 • بهترین نوشیدنی تابستانی اسموتی توت فرنگی موز
  3
     اسموتی توت فرنگی موز
  13%
  رای دهید
  مواد لازم برای تهیه اسموتی توت فرنگی موز به این صورت است: شیر (1 لیوان/ می توانید به جای شیر از بستنی نیز استفاده کنید)، موز (1عدد)، توت فرنگی (1لیوان)، یخ (نصف لیوان)، شکر (1قاشق)، آناناس (در صورت دلخواه 1 لیوان خرد شده). برای تهیه این اسموتی تمام مواد را داخل مخلوط کن ریخته تا یکدست شوند، سپس آماده سرو شدن می شود. می توانید پیش از اینکه مواد را داخل مخلوط کن بریزید، آن ها را در فریزر قرار دهید تا یخ بزنند. می توانید به جای موز از هر میوه دیگری استفاده کنید، همچنین می توانید به ترکیبات خود نعناع هم اضافه کنید.
 • بهترین نوشیدنی تابستانی دیتاکس لیمو و خیار
  4
     دیتاکس لیمو و خیار
  12%
  رای دهید
  دیتاکس برای سم زدایی از بدن کاربرد دارد. این نوشیدنی کمک می کند تا سموم بدن شما دفع شود. این نوشیدنی برای افرادی که دیابت یا افسردگی دارند بسیار مناسب است. مواد لازم برای آن: آب تصفیه (2لیوان)، گریپ فروت (نصف، خرد شده)، خیار (نصف خرد شده)، لیمو (نصف)، نعناع (چند برگ). مواد دیتاکس خود را ابتدا با آب خوب بشویید، سپس آن ها را خرد کنید و در لیوان آب بریزید. مواد باید چند ساعت قبل از سرو شدن در آب بماند تا به آب نیز مزه دهند.
 • بهترین نوشیدنی تابستانی کوکتل یونانی
  5
     کوکتل یونانی
  10%
  رای دهید
  کوکتل ها نوشیدنی هایی هستند که از بیش از دو میوه درست شده اند. کوکتل ها به دو دسته الکلی و غیر الکلی تقسیم می شوند که تاپ لیست برای شما کوکتل های غیرالکی را آموزش می دهد. برای تهیه کوکتل یونانی به مواد روبرو نیاز داریم: آب هلو (4 پیمانه)، آب پرتقال (2پیمانه)، آبلیمو (تازه، 1 پیمانه)، یخ (به میزان لازم). برای تهیه این کوکتل ابتدا آب میوه ها را با یخ داخل مخلوط کن بریزید. پس از ترکیب شدن کامل آن ها را داخل لیوان ریخته و لیوان خود را با برگ های نعنا و اسلایس های لیمو ترش تزیین کنید.
 • بهترین نوشیدنی تابستانی اسموتی توت فرنگی
  6
     اسموتی توت فرنگی
  8%
  رای دهید
  برای تهیه اسموتی توت فرنگی به مواد زیر احتیاج است: توت فرنگی (1 لیوان)، آبلیموی تازه (نصف قاشق غذا خوری)، یخ (نصف لیوان)، آبمیوه دلخواه شما (1 لیوان)، توت فرنگی/موز/آناناس یا هر میوه ای که دوست دارید (خرد شده). برای تهیه این اسموتی ابتدا آبمیوه دلخواه خود را که می تواند آناناس باشد همراه با توت فرنگی ها داخل مخلوط کن بریزید. سپس آبلیموی تازه و یخ را به مواد خود اضافه کنید. مواد میکس شده را داخل لیوان بریزید و میوه های خرد شده را به آن اضافه کنید. اسموتی شما آماده سرو شدن می باشد.
 • بهترین نوشیدنی تابستانی میلک شیک شکلات
  7
     میلک شیک شکلات
  6%
  رای دهید
  میلک شیک به معنی شیر زده شده است. این نوشیدنی از شیر، بستنی و یا شیر یخ زده شده همراه با طعم دهنده هایی چون سس شکلات استفاده می شود. برای تهیه میلک شیک به مواد روبرو نیاز داریم: شکلات ریز شده (به مقدار لازم)، بستنی شکلاتی (4اسکوپ)، شیر (1 لیوان)، آب جوش (1/3 لیوان)، یخ (به میزان لازم)، نعنا (در صورت دلخواه). طرز تهیه میلک شیک شکلات به این صورت است که ابتدا آب جوش و شکلات های خرد شده را در ظرفی با هم ترکیب می کنیم تا شکلات ما بصورت مایع دربیاید. شکلات مایع را داخل مخلوط کن میریزیم تا کاملا باهم ترکیب شوند، سپس اسکوپ های بستنی و شیر را داخل مخلوط کن ریخته، یخ و نعنا را به ترکیبات خود اضافه می کنیم و نوشیدنی ما آماده سرو است.
 • بهترین نوشیدنی تابستانی فراپه شاتوت
  8
     فراپه شاتوت
  5%
  رای دهید
  فراپه به نوشیدنی ای گفته می شود که روی آن کمی کف می کند. برای تهیه فراپه شاتوت به این مواد نیاز است. توت فرنگی فیریز شده (1 لیوان)، شاتوت (1 لیوان)، شکر (2 قاشق غذاخوری)، یخ (به مقدار لازم)، آب زرشک (درصورت دلخواه). طرز تهیه فراپه ما به این صورت است که ابتدا آب زرشک را همراه با توت فرنگی های فیریز شده و شاتوت داخل مخلوط کن میریزیم، شکر و یخ را به آن اضافه می کنیم و منتظر می شویم تا ترکیبات ما کاملا با هم میکس شوند. مواد را داخل لیوان ریخته و حالا نوشیدنی شما آماده سرو شدن است.
 • بهترین نوشیدنی تابستانی تخم شربتی و آبلیمو
  9
     تخم شربتی و آبلیمو
  5%
  رای دهید
  شربت تخم شربتی از شربت های بسیار محبوب ما ایرانی ها هست. مواد لازم برای این شربت خوشمزه: تخم شربتی (4 قاشق غذاخوری)، آبلیمو ( 4/1 لیوان)، آب سرد (4لیوان)، شکر (به میزان لازم). ابتدا باید دانه های تخم شربتی را داخل کاسه ای از آب بریزید و بگذارید 10 دقیقه بمانند، اینکار را برای شستشوی دانه ها تخم شربتی انجام می دهیم. سپس تخم شربتی ها را از آب جدا کرده و 2 بار دیگر آن ها را بشویید. پس از شستشوی آن ها، تخم شربتی ها را داخل ظرف یا پارچی ریخته، 4 لیوان آب سرد به آن اضافه کرده و سپس با آبلیمو و شکر ترکیب کنید. در آخر تکه های یخ را به نوشیدنی خود اضافه کنید و حال شربت شما آماده سرو شدن است.
 • بهترین نوشیدنی تابستانی موکای سرد
  10
     موکای سرد
  3%
  رای دهید
  موکا یک نوشیدنی بسیار خوشمزه است که برای میهمانی های تابستانی ما خوب خواهد بود. مواد لازم برای تهیه موکا به این صورت است: قهوه سرد شده (نصف پیمانه)، شیر (2پیمانه)، شربت شکلاتی (4/1 پیمانه)، شکر (4/1 پیمانه). برای تهیه موکای سرد باید این روش عمل کنیم: قهوه سرد را همراه با شیر و شربت شکلاتی داخل مخلوط کن بریزیم، سپس شکر را به آن اضافه کنیم و بگذاریم ترکیبات ما کاملا با هم میکس شوند، سپس مواد را داخل لیوان ریخته و نوشیدنی ما آماده سرو شدن است. حتما که موکای سرد شده را دوستش خواهید داشت.
11