بهترین نژادهای سگ خانگی

ارسال شده توسط

بهترین نژادهای سگ خانگی را می‌شناسید؟

اگر شما هم در آپارتمان یا خانه‌های کوچک زندگی می‌کنید و خانه شما یک حیاط بزرگ ندارد، ممکن است برای نگهداری سگ به کمی مشکل بربخورید. در چنین شرایطی انتخاب سگی که بتواند در یک فضای کوچک زندگی کند، بسیار مهم است. نژاد سگ‌ها طبق نوع کاربردشان تعیین می‌شود. در این پست بهترین نژادهای سگ خانگی را طی ده لیست به شما معرفی کرده ایم. برخی سگ ها بازیگوش هستند و باید با آن‌ها بازی کنید، هروز به پیاده روی ببرید، یا حتی آن‌ها را تنها نگذارید. برخی دیگر آرام بوده و بیشتر زمان در روز را خواب هستند. سگ‌ها صاحبان خود را بسیار دوست دارند و به همین دلیل از نگهداری از آن‌ها لذت بی اندازه‌ای خواهیم برد. در این پست با تاپ لیست همراه باشید و عکس سگ های خود را با نژادشان برایمان به اشتراک گذارید.


 • بهترین نژادهای سگ خانگی کاوالیر کینگ چارلز اسپانیل - Cavalier King Charles Spaniel
  1
     کاوالیر کینگ چارلز اسپانیل - Cavalier King Charles Spaniel
  25%
  رای دهید
  کاوالیر کینگ چارلز اسپانیل یک نژاد اسپانیایی از سگ‌های کوچک است که در دسته سگ‌های عروسکی قرار می‌گیرد. از سال 2000 این سگ را در آمریکا زیاد می‌بینیم و آن را از محبوب‌ترین سگ‌ها می‌دانند. گوش های البریشمی و بلند این سگ‌ها از ویژگی‌های متمایز کننده آن‌هاست. کاوالیر کینگ‌ها سگ های فوق‌العاده جذاب و قشنگی هستند که چشم‌های براق آن‌ها خیره کننده است. به قدری کوچک هستند که فضای بسیار کمی را اشغال می‌کنند. طول عمر آن‌ها معمولا 10 سال است و با بچه‌ها و سگ های دیگر بسیار صمیمی‌تر هستند.‌
 • بهترین نژادهای سگ خانگی اشپیتز
  2
     اشپیتز
  12%
  رای دهید
  این سگ ها واقا خیلی مناسب آپارتمان هستند و به خوبی با کودکان کنار می آیند اشپیتز ها نژادی خیلی آروم و پر انرژی هستند. من یه اشپیتز دارم واقا ازش راضی ام ... میتونم با جرئت تمام بگم که بهترین سگ هست .غذای زیادی هم لازم نداره من اینو از 1 هفتگی دارم . الان 7 ماهشه . اینم عکس 1 هفتگیش ...❤❤❤❤
 • بهترین نژادهای سگ خانگی هاوانیز – Havanese
  3
     هاوانیز – Havanese
  11%
  رای دهید
  به موهای هاوانیزها باید رسیدگی کنید، آن را آرایش کنید، والا شلخته و زشت خواهند شد. هاوانیز یک سگ کوبایی و کوچک استف دم بلند و نرمی دارد که از موهای ابریشمی پوشیده شده است. اگرچه جثه هاوانیزها کوچک است اما بسیار سرسخت و قوی هستند. هاوانیز را در رنگ های کرم، طلایی، سفید، نقره‌ای، طوسی و رنگین پیدا خواهید کرد. طول عمر آن‌ها نیز بین 12 تا 14 سال تخمین زده می‌شود.
 • بهترین نژادهای سگ خانگی بیگل – Beagle
  4
     بیگل – Beagle
  10%
  رای دهید
  بیگل یک نژاد سگ کوچک تا میانه است که برای استفاده‌های خانگی مناسب است. درگذشته از این سگ برای به تله انداختن شکارهای کوچکی چون خرگوش صحرایی، خرگوش و گوزن استفادده می‌شد. این نژاد سگ به تمارین متوسط روزانه نیاز دارد، به همین منظور اگر هر روز او را پیاده‌روی ببرید بسیار عالی خواهد بود. با بیگل باید در طول روز کمی بازی کنید تا همیشه دوست خوب شما بماند. از ویژگی‌های این نزاد داشتن حس شامه قوی و غریزه ردگیری آن هاست و به همین علت از آنها برای تشخیص برخی واردات ممنوعه استفاده می‌شود.
 • بهترین نژادهای سگ خانگی چی واوا - Chihuahua
  5
     چی واوا - Chihuahua
  9%
  رای دهید
  چی وا وا کوچکترین نژاد سگ بوده و باعث می‌شود بهترین انتخاب برای نگهداری در آپارتمان باشد. از دیگر ویژگی‌های این سگ این است که نیاز به ورزش و تمرین و درکل تحرک ندارد، و این هم از دیگر امتیازات چی واوا برای نگهداری در محیط های آپارتمانی می باشد. چی واوا یک دوست ایده‌آل است که با او هیچ ‌گاه احساس تنهایی نخواهید کرد. چی‌واوا روی پای شما می‌خوابد، کنار شما می‌نشیند و هرکجا که بروید همراهتان می‌آید. چی‌واواها باهوش و شیرین هستند و زن آن‌ها بین ۱۵ تا ۳۰ کیلوگرم است.
 • بهترین نژادهای سگ خانگی بوستن تریر - Boston Terrier
  6
     بوستن تریر - Boston Terrier
  6%
  رای دهید
  بوستن تریر یکی از نژادهای دوستانه و با محبت است که از سگ‌های گروه تریرها محسوب می‌شود. این سگ هیچ چیز را به اندازه گذر زمان همراه خانواده دوست ندارد. این سگ را به عنوان سگ ملی آمریکا شناخته اند. بوستن تریرها سگ‌های باهوش، وفادار و فداکاری هستند. این سگ‌ها فعال و پرتحرک می‌باشند اما در عین حال نسبت به سگ‌های دیگر آرام هستند. بوستن تریرها موهای کمی دارند، به رنگ سیاه با لک های سفید یا گندمی دیده می‌شوند. برای اندازه ی بسیار کوچکی که دارند جزو سگهای عروسکی محسوب می‌شوند.
 • بهترین نژادهای سگ خانگی افن پینچر – Affenpinscher
  7
     افن پینچر – Affenpinscher
  6%
  رای دهید
  افن پینچر که یا نام تریر میمون نیز شناخته می‌شود، یک نژاد سگ خانگی است که رفتاری مشابه با تریرهای کوچک دارد. نژاد افن پینچرها آلمانی است و به قرن 17 برمی‌گردد. این سگ ها موهای بلندی دارند که سراسر صورت آن‌ها را پوشانده است. گوش ها آن ها نوک تیز است و معمولا به رنگ‌های سیاه و خاکستری دیده می‌شوند، اما نوع قهوه‌ای رنگ آنها نیز وجود دارد. این سگ‌ها با دیگر سگ های خانگی به خوبی کنار می‌آیند، شجاع، بازیگوش و جذاب هستند و از بودن کنار افراد خانواده لذت می‌برند. در کل این سگ به خانواده‌های شلوغ پیشنهاد می‌شود.
 • بهترین نژادهای سگ خانگی بولداگ - English Bulldog
  8
     بولداگ - English Bulldog
  5%
  رای دهید
  بولداگ از نژادهای سگ است که اندازه‌ای تقریبا متوسط دارد. این سگ را با نام‌های «بولداگ انگلیسی» یا «بریتیش بولداگ» می‌شناسند. پوست بولداگ پر از چین و چروک است و عضلات سنگینی دارد. اگر هوای بیرون بارونی بود، بهتر است با بولداگ خود در منزلتان تفریح کنید. بولداگ‌ها دوست‌ دارند زمان خود را با خانواده سپری کنند، عاشق کودکان هستند و نیاز به تحرک و فعالیت زیاد ندارند. در واقع بیشتر روز را روی کاناپه چرت می‌زنند. بولداگ‌ها تحمل هوای بسیار گرم را ندارند و باید بدن آن‌ها را خنک نگه دارید. شاید ظاهر ترسناکی داشته باشد اما بسیار مهربان و آرام است.
 • بهترین نژادهای سگ خانگی داشهوند – Dachshund
  9
     داشهوند – Dachshund
  4%
  رای دهید
  داشهوند را در ایران با نام سگ سوسیسی شکل می شناسند. این سگ 10 تا 20 کیلو وزن دارد و آن را سگ شکار خرگوش می‌دانند. داشهوند جزو سگ‌های قوی و شجاع است و به خوبی دنبال روباه و گوزن می‌کنند. موهای این سگ‌ها کوتاه، تیره و نرم است و بطور عادی به شانه و حمام نیازی ندارد، مگر اینکه اتفاقی کثیف شوند. این سگ‌ها با پاهای کوتاهی که دارند، بسیار خستگی بوده و همیشه برای بازی بشاش و آماده‌اند. علاوه بر این‌ها، داشهوندها روزانه به پیاده‌روی نیاز دارند تتا آمادگی بدنی و انرژی ‌آنها حفظ شود.
 • بهترین نژادهای سگ خانگی گریت دین - Great Dane
  10
     گریت دین - Great Dane
  4%
  رای دهید
  شاید باور نکنید که گریت دین یا سگ دانمارکی در لیست بهترین سگ‌های خانگی ما باشد. اما واقعیت این است که گریت دین‌ها سگ های تنبلی هستند که نیاز به تحرک و ورزش روزانه زیادی ندارند و بطور طبیعی آرام و ساکت هستند. اصلیت آن‌ها آلمانی بوده و در عین زیبایی که دارند، بسیار قوی و نیرومند نیز هستند. برخلاف نام آن‌ها که سگ دانمارکی هست، ربطی به دانمارک ندارند. گریت دین‌ها را به رنگ سیه با لکه‌های سفید یا سیاه ساده، حنایی، طلایی و آّبی می‌توان پیدا کرد. موهای کوتاهی دارد، پوست آن نرم و درخشان است. از گریت دین‌ها به عنوان سگ نگهبان نیز استفاده می شود.
 • بهترین نژادهای سگ خانگی پاگ – Pug
  11
     پاگ – Pug
  3%
  رای دهید
  پاگ یک نژاد سگ است که باوجود اینکه شخصیت بسیار انرژتیک و فعالی دارد اما علاقه به خانه و فضاهای کوچک دارد. مادامیکه روزانه پاگ خود را به پیاده‌روی ببرید، گذشته از اینکه خانه شما چقدر کوچک است، او خوشحال خواهد بود. این سگ بسیار باوفا، بامحبت، باهوش و بازیگوش است. پاگ یک دیدبان خوب است و از بازی با کودکان لذت می برد. او بسیار به سرما و گرما حساس است و به سرعت سرما می‌خورد. پاگ‌ها با سزارین توله‌های خود را به دنیا میاورند. از 12 تا 15 سال نیز عمر می‌کنند.
12