بهترین نژاد گربه

ارسال شده توسط

بهترین نژاد گربه را می شناسید؟


گربه از حیوانات گوشتخوار است که از حدود ۷ ماهگی بالغ شده و میتواند تولید مثل کند. گربه ها به دو نوع وحشی و خانگی/اهلی هستند که مردم از انواع خانگی آن نگهداری می کنند. گربه ها همزیستی با انسان را طی تکامل چندین سالانه خود یاد گرفته اند بطوریکه هم اکنون حدود ۶۰۰ میلیون گربه در جهان وجود دارد. برای تمام افراد دنیا، نژادی از گربه وجود دارد که با سلیقه و نوع زندگی او متناسب باشد. گربه هایی فعال یا آرام، کرکی یا بی مو، بزرگ یا لاغر، انواع زیادی از گربه ها هستند که حتی افرادی که عاشق سگ هستند را به خود جذب می کنند. معمولا بیشتر گربه ها، بخصوص بچه گربه ها عاشق بازی کردن هستند. در کارتون ها زیاد دیده اید که گربه ها از بازی کردن با نخ لذت می برند اما باید به خاطر داشته باشید که خوردن نخ برای گربه مشکلات گوارشی به وجود آورده و در برخی موارد منجر به مرگ او نیز می شود. نژادهای زیادی از گربه ها وجود دارد که هر کدام از شما به یکی از نژادها به لحاظ نوع ظاهر علاقه مند خواهید شد. مثلا پرشین کت ها در ایران طرفداران بسیاری را به خودشان جذب کرده اند.
تاپ لیست در این پست خود به معرفی ۱۰ نژاد برتر گربه پرداخته و یک نظرسنجی نیز در این مورد تهیه کرده تا نظر شما را در مورد آن ها بداند. شما با امتیاز دادن به گربه مورد علاقه خود، به صحت این نظرسنجی کمک کنید.

* پ ن: تاپ لیست برای حیوان دوستان عزیز، لیستی از بهترین نژادهای سگ خانگی، بهترین غذای سگ و همچنین زیباترین ماهی های آکواریومی نیز فراهم کرده است.


 • بهترین نژاد گربه اگزوتیک شورت هیر
  1
     اگزوتیک شورت هیر
  28%
  رای دهید
  این گربه ها ورژن کوچک تر پرشین کت ها هستند. گربه هایی با صورت کوچک و گوش های گرد که بیشتر شبیه بچه خرس ها هستند تا گربه. اخلاق آن ها به خوبی و مهربانی پرشین هاست، اما از آن ها پر انرژی تر و پر جنب و جوش تر هستند. اگزوتیک شورت هیر یا مو کوتاه عجیب غریب، به افرادی توصیه می شود که پرشین ها را دوست دارند اما زمان و حوصله شست و شوی زیاد گربه را ندارند. اگزوتیک ها محیط های آرام و صاحبان آرام را بیشتر دوست دارند، همچنین برای نگهداری در آپارتمان گزینه خوبی به حساب می آیند.
 • بهترین نژاد گربه پرشین کت (گربه ایرانی)
  2
     پرشین کت (گربه ایرانی)
  23%
  رای دهید
  همه ی مردم پرشین کت یا گربه های ایرانی را می شناسند. این گربه ها به داشتن موهای نرم بلند، چشم های گیرا و صورت کوچک معروف هستند. گربه های ایرانی قدیمی ترین نژاد گربه ها هستند که خونسردی، شیرین بودن و علاقه به محیط های آرام از ویژگی های آن ها به حساب می آید. اگر یک پرشین کت دارید یا می خواهید بخرید، به یاد داشته باشید که این گربه ها باید مکررا شسته شده و تمیز شوند چرا که داشتن موهای بلند به آن ها اجازه تمیز کردن خود را نمی دهد. این نوع گربه ها پیاده روی و بیرون رفتن را زیاد دوست ندارند بلکه ترجیح می دهد در محیط های آرام مثل خانه باشند.
 • بهترین نژاد گربه رگدال
  3
     رگدال
  8%
  رای دهید
  این نام را در دهه ی 60 میلادی و به علت آرامش این گربه ها، به آن ها اختصاص دادند. رگدال گربه ای نجیب و جذاب است، که صاحب خود را از اتاقی به اتاق دیگر دنبال می کند. این گربه ها را نباید به تنهایی به خیابان ها بفرستید چرا که نمی توانند به خوبی از خود دفاع کنند. در واقع رگدال ها بلد نیستند از دندان ها و پنجه های خود چطور استفاده کنند، به همین دلیل هم هست که برای بازی با کودکان حیوانات ایده آلی محسوب می شوند. موهای رگدال ها زیاد و بلند است، به همین دلیل باید زود به زود حمام بشوند.
 • بهترین نژاد گربه مین راگون
  4
     مین راگون
  7%
  رای دهید
  مین راگون ها به ایالت مین در شمال شرقی آمریکا تعلق دارند که از بزرگترین حیوانات خانگی، بزرگترین و بلندترین گربه ها هستند. برای رسیدن به بلوغ کامل جسمی این حیوان به سه تا چهار سال نیاز دارد. مین راگون دارای موهای زخیم و پنجه های بزرگی هستند که به آن ها در راه رفتن در برف ها کمک می کند. دم مین راگون ها به قدری بلند و زخیم است که در فصل سرما آن را دور صورت خود می پیچند. این گربه ها نه تنها برای رفتار خود، که برای خوش برخوردی با کودکان و دیگر حیوانات، بسیار دوست داشتنی هستند.
 • بهترین نژاد گربه مو کوتاه آمریکایی
  5
     مو کوتاه آمریکایی
  7%
  رای دهید
  گربه های امریکن شورت هیر (American Shorthair) که به گربه های مو کوتاه آمریکایی هستند، گربه ای بسیار نجیب و ساده است، به زیاد حمام کردن نیاز نداشته و مراقب و نگهداری ویژه ای نمی خواهد. این گربه ها طیف وسیعی از رنگ ها و مدل ها را دارند. طول عمر مو کوتاه های آمریکایی زیاد است و بین 15 تا 20 سال عمر می کنند. نکته جالب درباره آن ها این است که به خوبی با بچه ها و سگ ها کنار آمده و بازی می کنند.
 • بهترین نژاد گربه آبیسینیان
  6
     آبیسینیان
  5%
  رای دهید
  گربه آبیسینیان یا حبشی، از نژادهای بسیار قدیمی گربه است که با گوش های کشیده، پاهای لاغر و جثه کوچک خود بیشتر شبیه به گربه های یونان باستان می باشند. این گربه ها لج باز، باهوش و فعال هستند که عاشق باز یو گشت و گذار می باشند. آبیسینیان ها همان قدر که بازی و شیطانی را دوست دارند، حمام کردن و آب بازی را نیز دوست دارند. اگرچه ظاهری کنجکاو دارند اما آبیسینیان ها وقتی یک غریبه می بینینند، بسیار خجالتی و آرام می شوند. این گربه ها را نمی توان گربه های جمع گریزی دانست اما اگر دوست دارید گربه خود را همه جا ببرید و به همه نشان دهید، آن ها گزینه مناسبی برای شما نیستند.
 • بهترین نژاد گربه برمن
  7
     برمن
  5%
  رای دهید
  این گربه زیبا به نظر اهل برمه یا میانمار باشد. برمن ها گربه های بزرگ، بلند و محکمی با موهای نرم و ابریشمی هستند. این گربه ها به چشم های آبی، لکه های تیره روی گوش ها، صورت، دم و پاهایشان شناخته شده اند. کف پای آن ها سفید بوده و گربه هایی بسیار جذاب و دوست داشتنی محسوب می شوند. گربه های برمن عاشق بازی و شیطانی کردن هستند، اما اگر شما کار داشته باشید و سرتان شلوغ باشد، آرام و بی صدا خواهند بود.
 • بهترین نژاد گربه اسفینکس (بی مو)
  8
     اسفینکس (بی مو)
  4%
  رای دهید
  گربه اسفینکس یا گربه بی مو، از گونه های نادر گربه است که اگرچه مو دارد اما به عنوان گربه بی مو شناخته می شود. همین موهای او باعث شده اند تا در برابر خورشید بسیار حساس باشد، و به همین دلیل اسفینکس ها را باید در خانه نگه داشت تا محیط بیرون. گربه های اسفینکس بسیار مهربان و پر انرژی هستند، عاشق نوازش شدن بوده و حتی زیر پتوی شما خر و پف هم می کنند. گربه های بی مو به خاطر داشتن گوش های بزرگ و طبیعت کنجکاوشان همیشه برای شما اتفاقات خنده داری ایجاد می کنند.
 • بهترین نژاد گربه سیامی
  9
     سیامی
  4%
  رای دهید
  سیامی از نژادهای شناخته شده ی گربه است که احتمالا به آآسیای جنوبی تعلق دارند. این گربه ها درست مثل گربه کودک میو میو می کنند تا توجه شما را به خود جلب کنند. گربه هایی بسیار دوست داشتنی، جذاب و اجتماعی می باشند که ممکن است حساس و نگران نیز به نظر برسند. سیامی ها روتین و عادت کردن را دوست دارند، پس اگر اهل زیاد سفر کردن هستید، به خرید سیامی فکر نکنید. این گربه ها در رنگ های مختلفی هستند اما لکه های مشکی روی گوش، دم و پنجه ی تمام آن ها دیده می شود.
 • بهترین نژاد گربه مو کوتاه شرقی
  10
     مو کوتاه شرقی
  1%
  رای دهید
  گربه های مو کوتاه شرقی (Oriental Shorthair) گوش های کشیده و بلند و شخصیت کنجکاوی دارد. بدن آن ها از چیزی که به نظر برسد عضلانی تر می باشد. گربه مو کوتاه شرقی، گربه ای بسیار باهوش و اجتماعی است که با صاحب خود رابطه ی بسیار صمیمی و دوستانه ای برقرار می کند. رفتار آن کمی شبیه سگ است، شما اگر از انواع مو بلند یا مو کوتاه این گربه ها را بخرید، آن ها همچنان گربه هایی دلسوز و وفادار خواهند بود.
11