بهترین والیبالیست ایران

ارسال شده توسط

بهترین والیبالیست ایران چه کسی است؟


والیبال پربیننده ترین رشته ی ورزشی در المپیک و یکی از ۵ ورزش برتر جهان است. ویلیام جی. مورگان، مدیر تربیت بدنی یکی از دانشگاه های ماساچوست والیبال را در سال ۱۸۹۵ ابداع کرد. یک سال پس از ابداع مورگان، این ورزش به تدریج در تمام آمریکا و سپس در اقصی نقاط جهان معرفی شد. برای داشتن بازی منظم تر، از سال ۱۹۰۰ قوانینی برای این بازی وضع شد که به جذابیت آن نیز کمک کند. اما این ورزش توسط میر مهدی ورزنده به ایران وارد شد و در سال ۱۳۰۲ با توجه به ترجمه قوانین خارجی والیبال، این ورزش رسمیت بیشتری پیدا کرد. مربیان خارجی بسیاری در طول سال ها سعی در بهبود شرایط تیم ملی والیبال ما داشته اند که رائول لوزانو، اسلوبودان کواچ و خولیو ولاسکو نام چند تن از آن ها هستند. ورزش والیبال در ایران و به خصوص در چند سال اخیر با پیشرفت های بسیار چشمگیری مواجه بوده به گونه ای که والیبالیست های ما را به ستاره های جهانی تبدیل کرده است. در ایران بازیکن های بسیار حرفه ای و قدرتمندی در والیبال داریم که تاپ لیست نام ده نفر از برترین والیبالیست های ایرانی را به شما معرفی کرده است. به نظر شما بهترین والیبالیست ایران کیست؟ به بازیکن محبوب خود امتیاز دهید.


 • بهترین والیبالیست ایران محمد موسوی
  1
     محمد موسوی
  32%
  رای دهید
  سید محمد موسوی عراقی در مرداد ماه سال 1366 در شهر دزفول به دنیا آمد. او از کودکی والیبال را شروع کرد و در باشگاه پتروشیمی حضور پیدا کرد. در یکی از بازی های خود در مقابل تیم پیکان، توجه مربی پیکان را برانگیخت و با او قرارداد 3 سال بستند. بعد از به تیم های ملی نوجونان و بزرگسالان دعوت شد و پیشرفت روبه رشدی داشت. محمد موسوی در باشگاه بانک سرمایه بازی کرده و افتخاراتی چون موارد روبرو را کسب کرده است: بهترین مدافع میانی در مسابقات انتخابی المپیک 2016، بهترین م دافع میانی در قهرمانی باشگاه های آسیا در سال 2014، بهترین مدافع میانی در قهرمانی آسیا در سال 2014، بهترین مدافع میانی در بازی های آسیایی سال 2010 و بسیاری از دیگر مقام های ملی و باشگاهی.
 • بهترین والیبالیست ایران سعید معروف
  2
     سعید معروف
  22%
  رای دهید
  میر سعید معروف لکرانی یا سعید معروف متولد سال 1364 از شهر ارومیه است. او در سال 1380 در نوجوانی وارد تیم ملی نوجوانان شد و از سال 1384 عضوی از تیم ملی بزرگسالان گشت. او ابتدا در باشگاه مقاومت ارومیه بازی کرد اما بعد از آن در تیم هایی چون سایپا و داماش بازی کرده است. سعید معروف قهرمانی های بسیاری داشته که برای مثال می توان موارد روبرو را نام برد: بهترین پاسور در مسابقات انتخابی المپیک همین سال یعنی سال 2016، بهترین ورزشکا به انتخا مردم در سال 94، مرد سال والیبال ایران در سال 94، بهرین پاسور لیگ برتر والیبال ایران در سال 94، بهترین پاسور لیگ جهانی در سال 2014 و بسیاری قهرمانی های دیگر.
 • بهترین والیبالیست ایران امیر غفور
  3
     امیر غفور
  13%
  رای دهید
  امیر غفور متولد خرداد ماه سال 1370 از شهر کاشان است. امیر غفور والیبال را در شهر خود شروع کرد و به تدریج با پیشرفتی که داشت به تیم ملی نوجوانان و سپس بزرگسالان دعوت شد. او در مسابقات انتخابی المپیک در سال 2012 درخشش خوبی داشت و در مسابقات قهرمانی آسیا در سال 2013، جایزه بهترین اسپک زن را دریافت کرد. در مسابقات قهرمانی جهان در سال 2014 نیز یکی از ستاره ها بود اما در لیگ جهانی سال 2015 به علت مصدومیت در ترکیب ثابت تیم قرار نگرفت.
 • بهترین والیبالیست ایران شهرام محمودی
  4
     شهرام محمودی
  8%
  رای دهید
  شهرام محمودی خاتون آبادی متولد ماه تیر 1367 است. پست او پشت خط زن و قد او 198 سانتی متر می باشد. او در تیم های پیکان تهران، پتروشیمی، آلومینیوم بندعباس، کاله و شهرداری ارومیه بازی کرده است. بهروز عطایی او را از تیم پیکان به کاله آورد و ولاسکو، به دلیل بازی خوب او، شهرام محمودی را به تیم ملی دعوت کرد. شهرام محمودی جایزه بهترین اسپک زن در قهرمانی باشگاه های آسیا در سال 2012 را از آن خود کرد. محمودی در سال 2014 جایزه بهترین بازیکن مسابقات قهرمان باشگاه های آسیا را در سال 2014 دریافت کرد.
 • بهترین والیبالیست ایران میلاد عبادی پور
  5
     میلاد عبادی پور
  7%
  رای دهید
  میلاد عبادی پور قره حسنلو متولد مهر ماه سال 1372 از شهر ارومیه، یکی از بهترین بازیکنان والیبال ایران است. او به عنوان دریافت کننده قدرتی در تیم بازی کرده و 2.02 قد دارد. او در سال 2013 با بازی در مسابقات قهرمانی زیر 21 سال، وارد تیم ملی نوجوانان شد و سپس وارد تیم ملی جوانان گشت. عبادی پور با بازی در لیگ جهانی 2014 به تیم بزرگسالان پیوست و اولین بازی ملی خود در سطح بزرگسال را مقابل تیم ایتالیا انجام داد. عبادی پور جوان ترین بازیکن والیبال ایران در سال 2014 بوده است. تیم باشگاهی او، شهرداری ارومیه می باشد.
 • بهترین والیبالیست ایران عادل غلامی پور
  6
     عادل غلامی پور
  5%
  رای دهید
  عادل غلامی پور متولد بهمن ماه سال 1364 از شهر آمل است. او یکی از بهترین اعضای تیم ملی والیبال بود که در پست دفاع میانی و در باشگاه بانک سرمایه بازی کرده است. عادل غلامی پور از سال 79 وارد عرصه والیبال شد، او والیبال را از باشگاه های آمل شروع کرد و در تیم های نارنجستان، صنام، پیکان، پگاه و سایپا نیز بازی کرد. عادل غلامی پور تا سال 90 در تیم ملی حضور داشت اما برای مدتی از تیم کنار گذاشته شد. سپس در لیگ جهانی و مسابقات آسیایی در 2013 بازی کرد و یکی از ستاره های تیم ملی شد. از افتخارات غلامی می توان به کسب جایزه بهترین مدافع میانی در بازی های آُسیایی سال 2010 و بهترین مدافع میانی قهرمانی باشگاه های آسیا در سال 2012 اشاره داشت.
 • بهترین والیبالیست ایران فرهاد قائمی
  7
     فرهاد قائمی
  4%
  رای دهید
  فرهاد قائمی متولد شهریور ماه سال 1368 از گنبد کاووس است. قائمی 197 سانتیمتر قد داشته و در پست دریافت کننده قدرتی بازی می کند. او با درخشش در بازی های باشگاهی خود در سال 91، به تیم ملی بزرگسالان دعوت شده و برای بازی خوبی که در مسابقات انتخابی المپیک در ژاپن داشت، توانست به عنوان ترکیب ثابت تیم ملی در بازی های جهانی بماند. از تیم های باشگاهی او می توان به اتقلال گنبد، جواهری گنبد، هاوش گنبد، کاله و پیکان تهران اشاره کرد. قائمی در سال 2009 به عنوان بهترین اسپک زن در قهرمانی جهان و در سال 2013 به عنوان بهترین سرویس زن در مسابقات قهرمانی آسیایی انتخاب شد.
 • بهترین والیبالیست ایران مجتبی میرزاجانپور
  8
     مجتبی میرزاجانپور
  2%
  رای دهید
  مجتبی میرزاجانپور موزیرجی متولد مهر ماه سال 1370 از شهر بابل است. او 205 سانتیمتر قد داشته و در سال 2013 برای لیگ جهانی والیبال در سال 2013 به تیم ملی بزرگسالان دعوت شده است. میرزاجانپور در تیم های دانشگاه آزاد، پرسپولیس، پیکان، اتکا و غیره بازی کرده و از طرف باشگاه فنرباغچه ترکیه نیز درخواست بازی داشته است. او در بیستمین دوره مسابقات بین المللی جام ریاست جمهوری قزاقستان، جایزه بهترین اسپک زن را دریافت کرده و با تیم متین قهرمانی لیگ برتر را کسب کرده است.
 • بهترین والیبالیست ایران فرهاد ظریف
  9
     فرهاد ظریف
  1%
  رای دهید
  فرهاد ظریف ورزنده آهنگرانی متولد اسفند ماه سال 1361 از شهر مشهد است. ظریف بازی خود را با باشگاه صنام آغاز کرد و بعد از آن به پیکان و سایپا رفت. او در تیم های کاله مازندران، میزان خراسان و بانک سرمایه نیز بازی کرده است. فرهاد ظریف در سال 2013 تصمیم به خداحافظی از تیم ملی گرفت اما بعد از خداحافظی دوباره به تیم ملی دعوت شد. او در مسابقات انتخابی المپیک 2012 جایزه بهترین لیبرو را کسب کرد. فرهاد ظریف در سال 1380 نیز برنده جایزه مرد سال والیبال ایران بوده است.
 • بهترین والیبالیست ایران مهدی مهدوی
  10
     مهدی مهدوی
  1%
  رای دهید
  مهدوی مهدوی متولد بهمن ماه سال 1362 از شهریار است. او به عنوان پاسور تیم ملی والیبال ایران بازی کرده است. از تیم های باشگاهی مهدوی می توان داماش گیلان، سایپا، پیشگامان کویر یزد، باریج اسانس و بانک سرمایه را نام برد. از افتخارات ملی او می توان به طلای قهرمانی آسیایی در سال 2011 و 2013، نقره قهرمانی آسیا در سال 2009، طلای قهرمانی بازی های آسیایی در سال 2014، طلای جام آسیا در سال 2008 و 2010 و بسیاری جوایز و افتخارات دیگر را نام برد.
11