بهترین ورزش های آبی

ارسال شده توسط

بهترین ورزش های آبی را می شناسید؟

ورزش های آبی یکی از مفرح ترین و هیجان انگیز ترین ورزش ها در دنیا به حساب می آید. افراد بسیاری این گونه از ورزش ها را نسبت به سایر ورزش ها ترجیح می دهند. به ویژه زمانی که هوا رو به گرما می رود و فصل تابستان آغاز می شود، به میزان محبوبیت ورزش های آبی افزوده می شود و طرفداران بسیاری در کلاس های مورد علاقه خود ثبت نام می کنند. ورزش های آبی علاوه بر سرگرمی، فواید بسیاری را به بدن می رسانند. این گونه ورزش ها خطر ابتلا به بیماری های مزمن را کاهش می دهند، موجب بهبود تراکم استخوان در افراد مسن و زنان بعد از یائسگی می شوند، برای افراد آرتریتی مفید هستند و همچنین بیماری های مزمن قلبی و دیابت را کاهش می دهند.
مهم نیست شما کدام یک از ورزش های آبی را انتخاب می کنید، آن ها می توانند ذهن شما را آرام سازند. به ویژه ورزش شنا در این رویکرد بسیار موثر است. جدا از اینکه این ورزش ها برای سلامتی تا چه اندازه مفید هستند، شما باید همیشه تمام جوانب احتیاط را در حین انجام ورزش های آب رعایت کنید. اما آیا می دانید محبوب ترین و بهترین ورزش های آبی کدامند؟ پس با ما در معرفی بهترین ورزش های آبی همراه باشید.


 • بهترین ورزش های آبی شنا
  1
     شنا
  17%
  رای دهید
  شنا یکی پرطرفدارترین ورزش های آبی در دنیا می باشد. این ورزش تقریبا تمام عضلات شما را درگیر می کند. و از خصوصیات خوب آن این است که کاهش وزن در شما کمک می کند و به بدن شما فرم می دهد. تقریبا هر شخصی با هر سنی، از نوزادان تا افراد پیر، می توانند شنا کنند. بانوان باردار نیز می توانند در طی دوران بارداری خود، از این ورزش مفرح بخش، لذت برند. خوبی این ورزش به آن است که مفاصل درگیر نمی شوند، بنابراین فشاری به آن ها نمی آید. بنابراین مهم نیست سطح توانایی شما در چه حد باشد، شم می توانید به راحتی در آب شنا کنید و لذت ببرید.
 • بهترین ورزش های آبی موج سواری
  2
     موج سواری
  16%
  رای دهید
  موج سواری را می توان یکی از هیجان انگیز ترین ورزش های آبی دانست. که طرفداران بسیاری در سراسر جهان دارد. درواقع موج سواری نوعی هنر است، هنر فرار کردن از موج های خروشیدن و جنگ با آن ها. معمولا ورزش موج سواری به کمک تخته ای انجام می شود که وزن شما روی آن قرار میگیرد اما افراد ورزشکار دیگری وجود دارند که بدون تخته و با شناور شدن بر روی این موج ها، موج سواری می کنند. ورزش موج سواری در سال 1765 توسط یک اروپایی به نام ساموئل والیس به افراد معرفی شد. جزایر هاوایی یکی از معروف ترین مناطق برای این ورزش پر هیجان است.
 • بهترین ورزش های آبی جت اسکی
  3
     جت اسکی
  14%
  رای دهید
  جت اسکی درواقع نام وسیله موتور داری است که از آن به عنوان یک ورزش بر روی آب استفاده می شود. همانطور که از نامشان پیداست، به قایق های تک نفره یا دونفره با سرعت بالا، جت اسکی گفته می شود. برای آنکه بتوانید جت در راندن جت اسکی عالی عمل کنید، باید بتوانید تعادل خودتان را حفظ کنید. وسیله جت اسکی سایز مناسبی دارد به همین علت علاوه بر دریاها، در دریاچه ها نیز از این وسیله استفاده می کنند. در ایران نیز، چیزی در حدود یک دهه از ورود این ورزش آبی می گذر که در سال های اخیر نیز طرفداران بسیاری به خود جذب کرده است.
 • بهترین ورزش های آبی اسکی روی آب
  4
     اسکی روی آب
  12%
  رای دهید
  یکی دیگر از ورزش های فرح بخش آبی، ورزش اسکی روی آب است. در این ورزش، سرعت نقش بسیار بالایی دارد. ورزشکار مخصوص اینکار به پای خود اسکی مورد نظر را می بندد، و سپس به وسیله قایق های موتوری و طناب، با سرعت سی کیلومتر روی آب کشیده می شود. انجام این ورزش انواع مختلفی دارد. اسکی با تخته، اسکی با پای برهنه، اسکی در آب های خروشان، اسکی پرشی و اسکی نمایشی از انواع مختلف این رشته ورزشی می باشد. در واقع این رشته، به کشور آمریکا بر می گردد و در سال 1922 برای اولین بار از آن استفاده شد. امروزه افراد بسیار در ایران به این ورزش هیجان انگیز روی آورده اند.
 • بهترین ورزش های آبی غواصی
  5
     غواصی
  10%
  رای دهید
  غواصی رشته ای ایست که هم جنبه صنعتی، پژوهشی، و نظامی دارد و هم می تواند به عنوان یک ورزش تفریحی به آن نگاه کرد. امروزه بسیاری از کشور های دنیا، ورزش غواصی را انجام ی میدهند و چندی است که در ایران نیز مورد استقبال خوب مردم قرار گرفته است. در واقع این ورزش یکی از قدیمی ترین ورزش های آبی در دنیا به حساب می آید. برای مثال افراد بسیار در زمان قدیم برای یافتن مروارید به زیر آب می رفتند و تنها اکسیژنی که داشتند، اکسیژن ذخیره شده در شش هایشان بود. اما در واقع بدن در زیر آب طوری عمل می کند تا اکسیژن بیشتری در خود نگاه دارد زیرا اعضای بدن با شرایط ناشناسی مواجه شده اند.
 • بهترین ورزش های آبی کایاک سواری
  6
     کایاک سواری
  10%
  رای دهید
  کایاک نوعی قایق است که در زمان قدیم، سرخپوست ها و اسکیمو ها از آن برای رفت و آمد در آب های دریای شمال از آن استفاده می کردند. رفته رفته پای این قایق به میان ورزش های آبی کشیده شد. حالا از کایت به عنوان یک ورزش آبی یاد می شود. کایت سواری یکی از بهترین و پر هیجان ترین ورزش های آبی به حساب می آید. امروز کایت سواری جز یکی از بازی های المپیک به حساب می آید. چیزی که در این ورزش بسیار اهمیت دارد، حفظ تعادل است. زمانی که شما تعادل نداشته باشید. قایق واژگون می شود و شما داخل آب میافتید.
 • بهترین ورزش های آبی قایق بادبانی
  7
     قایق بادبانی
  7%
  رای دهید
  قایق بادبانی از جمله ورزش های آبی به حساب می آید که جنبه تفریحی دارد. این گونه قایق ها با نیروی باد و در دریاهای بزرگ و اقیانوس ها به حرکت در می آیند. مسافت هایی که این قایق ها طی می کنند، گوناگونند از این قایق ها می توان هم به شکل فردی و هم به شکل جمعی استفاده نمود. تقریبا می توان گفت که این مدل قایق ها از ابتدای زندگی بشر با او همراه بوده است. مردم از قایق های بادی در فصل تابستان بسیار استفاده می کنند و اوقات خوشی را برای خود خلق می کنند.
 • بهترین ورزش های آبی رفتینگ
  8
     رفتینگ
  5%
  رای دهید
  یکی دیگر از ورزش ها آبی که هیجان بسیار بالایی دارد، ورزش رفتینگ می باشد. ورزش رفتینگ به قایق های بادی بزرگی می گویند که چند نفر بر آن سوار می شوند و در آب های خروشان به جریان در می آیند. درست است که ورزش هیجان انگیز است، اما نمی توان منکر خطرناک بودن آن نیز شد. رفتینگ در رودخانه های طولانی و پر از صخره و مسیرهای سخت و دشوار انجام می شود و با توجه به حضور دائمی ورزشکاران در این رودخانه های، سازمان حفظ محیط زیست جهانی از این رودخانه های نگهداری می کنند. اگر به دنبال افزایش آدرنالین خونتان هستید، این ورزش را از دست ندهید.
 • بهترین ورزش های آبی پاراسل
  9
     پاراسل
  3%
  رای دهید
  پاراسل را می توان هم در دسته ورزش های آبی و هم تفریحات هوایی قرار داد. پاراسل میان ورزش های آبی و تفریحات هوایی، نقطه مشترک دارد. در این ورزش شما به وسیله تجهیزات لازم به یک چتر پاراسل بسته می شوید و از طرفی، میان شما و قایق طناب مخصوصی وصل است. با به حرکت در آمدن قایق نجات، شما به آرامی اوج می گیرید و با حرکت سریعتر قایق، بالاتر می روید. با این شرایط، شما می توانید مناظر زیبایی دریا و ساحل را از زاویه ای بسیار خوب تماشا کنید و لذت برید. پاراسل به شما حس خوب پرواز را می دهد.
 • بهترین ورزش های آبی ماهیگیری
  10
     ماهیگیری
  1%
  رای دهید
  ماهیگیری نیز جز آن دسته از ورزش هایی محسوب می شود که جنبه تفریحی آن بسیار بیشتر از جنبه ورزشی آن اوج گرفت. ماهیگیری از دیرباز تا کنون به همراه بشر بوده است. ماهیگیری به دو دسته کلی تقسیم می شود: ماهیگیری تجاری و ماهیگیری تفریحی. ماهیگیری تجاری خود به دو دسته سنتی (غیرصنعتی) و صنعتی انجام می گیرد. ماهیگیری تفریحی به دو روش انجام می شود: ماهیگیری ورزشی و ماهیگیری غیرورزشی (سنتی). اگر ماهیگیری به منظور تامین درآمد از طریق فروش ماهی، تولید فرآورده های دریایی یا تامین مواد اولیه صنایع انجام شود، ماهیگیری تجاری نام دارد.
11