بهترین گروه های موسیقی راک

ارسال شده توسط

بهترین گروه های موسیقی راک را می شناسید؟


ژانر راک یک ژانر از موسیقی عامه پسند است که در سال ۱۹۵۰ در آمریکا شکل گرفت و از دهه ی ۶۰ به بعد به طور گسترده تر و با شکل متنوع تری در آمریکا و بریتانیا معرفی شد. این سبک موسیقی ریشه در سبک راک اند رول در دهه ۴۰ دارد و نام آن نیر کوتاه شده ی نام راک اند رول است. این اسم از فعل انگلیسی «to rock» گرفته شده و معنای حرکت دادن می دهد. موسیقی در اعمال و افکار افراد تاثیر می گذارد، موسیقی راک هم از این مقوله جدا نبوده و موجب پیدایش خرده فرهنگ هایی شده که ویژگی های ظاهری متفاوتی داشتند. همچنین این موسیقی موجب پیدایش تاثیرات گسترده ی اجتماعی شد. ملودی های این موسیقی از ضرب های محکم و قوی روی سازهایی چون گیتار الکتریک، بیس و درامز ساخته می شود.
گروه های یا بندهای راکر زیادی هستند که از بین آن ها ده تای برتر را انتخاب و فهرست کرده ایم. به نظر شما کدام یک از این گروه ها بهتر از بقیه هستند؟ به بند راکر محبوب و مورد علاقه خود رای دهید یا آن را به لیست ما اضافه کنید. با بهترین گروه های موسیقی راک همراه باشید.


 • بهترین گروه های موسیقی راک پینک فلوید – Pink Floyd
  1
     پینک فلوید – Pink Floyd
  30%
  رای دهید
  پینک فلوید، تاثیرگذارترین گروه موسیقی انگلیسی در سبک راک فعالیت داشته و در سال 1965 شکل گرفته است. این گروه در موسیقی خود از ترانه های فلسفی و عمیق استفاده می کرد. اولین البوم آن ها که موجب موفقیت و محبوبیت ان ها شد «نی زن بر دروازه های سپیده دم» نام داشت. اعضای این گروه راجر واترز، ریچارد رایت، نیک میسن و سید برت نام داشتند که در سال 1968 دیوید گیلمور جایگزین برت شد و راجر واترز شاعر اصلی گروه شد. این گروه از سال 1973 تا 1983، 5 البوم منتشر کرده که و شهرت و محبوبیت جهانی خود را به دنیا ثابت کردند.
 • بهترین گروه های موسیقی راک متالیکا – Metallica
  2
     متالیکا – Metallica
  17%
  رای دهید
  متالیکا یک گروه آمریکایی است که سال 1981 در لس آنجلس شروع به فعالیت کرد. سیک این گروه هارد راک، هوی متال و ترش متال است. اولین البوم این گروه با نام همه را بکش در سال 81 منتشر شد که شروع فعالیت های موفقیت آمیز این گروه بوده است. اعضای اولیه این گروه دیو ماستین، کلیف برتون، ران مک گاونی، لوید گرانت و جیسون نوستد بوده اند اما تعضای فعلی آن را لارس اولریش درامر، جیمز هتفیلد خواننده، کرک همت گیتاریست و رابرت تروجیلو بیسیست تشکیل می دهد.
 • بهترین گروه های موسیقی راک نیروانا – Nirvana
  3
     نیروانا – Nirvana
  13%
  رای دهید
  نیروانا گروه راک آمریکایی که در سال 1987 در واشینگتن تاسیس شد. کورت کوبین که گیتاریست و خواننده بود و کریست ناواسلیک بیسیست، این گروه را به هم راه اندازی کرده و در طی 7 سال، 3 آلبوم منتشر کردند. گرچه تعداد کارهای آن ها زیاد نیست اما از مهم ترین و تاثیرگذار ترین گروه های راک در تاریخ موسیقی به حساب می آیند. تک آهنگ «بیخیال» از آلبوم «بوی روح نوجوانی می دهد» که دومین البوم نیروانا بود، باعث شد سبک آلترنیتیو راک بین مردم محبوبیت پیدا کند. کرت کوبین، کریست ناواسلیک و دیو گرول اعضای کنونی این بند هستند اما از بعد از مرگ کورت کوبین در سال 1994 این گروه موفقیت ویژه ای نداشته است.
 • بهترین گروه های موسیقی راک لد زپلین - Led Zeppelin
  4
     لد زپلین - Led Zeppelin
  10%
  رای دهید
  لد زپلین یک گروه موسیقی راک است که در سال 1968 تاسیس شد. این گروه انگلستانی کار خود را در لندن شروع کردند، و از 4 نفر تشکیل می شد: جیمی پیج گیتاریست، جان پل جونز بیسیست، جان بونام درامر و رابرت پلنت که خواننده گروه بوده است. در کارهای این گروه صدای بسیار قوی از درام و گیتار غالب بوده و اشعار و ترانه هایی متفاوت و درواقع هنجار شکن می خواندند که باعث شد این گروه به عنوان پیشرو در سبک هوی متال و بزرگترین گروه هارد راک در تاریخ موسیقی شناخته شود. این گروه با انتشار البوم هایی چون لد زپلین، لد زپلین دو و سه موفقیت های بسیاری در عرصه موسیقی کسب کرد و به عنوان یکی از تاثیرگذارترین بندهای موسیقی شناخته می شود.
 • بهترین گروه های موسیقی راک رولینگ استونز – The Rolling Stones
  5
     رولینگ استونز – The Rolling Stones
  7%
  رای دهید
  گروه راک انگلیسی رولینگ استوتز فعالیت خود را از سال 1962 آغاز کرد و بیشتر در زمینه ضد فرهنگ موسیقی ساخته است. این گروه شامل برایان جونز گیتاریست، ایان استورات پیانیست، میک جگر خواننده، کیت ریچاردز گیتاریست و چارلی واتز درامر می شد. این گروه از سال 1968 تا 1972 4 البوم منتشر کرد که دوره طلایی گروه بود و برای آن ها موفقیت بسیاری ایجاد کرد. اما پرفروش ترین البوم آن ها البوم «بعضی دخترها» است که در سال 1978 منتشر شد و طرفداران بسیاری را به خود جذب کرد.
 • بهترین گروه های موسیقی راک بیتلز - The Beatles
  6
     بیتلز - The Beatles
  5%
  رای دهید
  بیتلز یک گروه موسیقی راک است که اهل لیورپول و در نتیجه انگلیسی بوده و از دهه ی 1960 فعالیت های خود را آغاز کردند. اعضای این گروه شامل ستاره های موسیقی چون جان لنون نوازنده گیتار و خواننده، پل مک کارتنی بیسیست و خواننده، جرج هریسون نوازنده گیتار و رینگو استار درامر بوده است و بعد از 10 سال یعنی در سال 1970 این گروه موفق و موثر در سبک راک، از هم پاشیده شد. آثار بیتلز به گونه ای فروخته می شد که تاکنون یکی از پرفروش ترین گروه موسیقی جهان محسوب می شود. تک آهنگ ها و البوم های این گروه در سراسر جهان به فروش می رسیدند و به عنوان تاثیرگذارترین های موسیقی به حساب می آیند.
 • بهترین گروه های موسیقی راک گانز ان روزز – Guns N’ Roses
  7
     گانز ان روزز – Guns N’ Roses
  4%
  رای دهید
  گانز ان روزز از گروه های راک آمریکایی است که در سال 1985 در لس آنجلس راه اندازی شد. این گروه وقتی موسیقی پاپ بین مردم محبوبیت داشت، راک اندر ول را به صدر جداول موسیقی بازگرداند. در دهه های 1980 و 1990 اسلش با صدای گیتار خود اوج هیجان را به سالن های کنسرت آورده بود. از اعضای این گروه که در حال حاضر نیز فعالیت دارند می تواند اکسل رز خواننده، دیزی رید کیبوردیست، تامی استینسن بیسیست، کریس پیتمن، ریچارد فرتس، فرنک فرد، ران ثال و دی جی اشبا را نام برد. آلبوم «اشتیاق برای نابودی» آن ها که در سال 1987 منتشر شد، حدود 30 میلیون نسخه فروش داشت که به پرفروش ترین آلبوم جهان تبدیل شده بود و به تدریج به موفقیت آن ها در طول سال ها اضافه شد.
 • بهترین گروه های موسیقی راک ای سی/ دی سی - AC/DC
  8
     ای سی/ دی سی - AC/DC
  4%
  رای دهید
  ای سی/دی سی نام یک گروه آمریکایی است که در سال 1973 توسط برادران ملکوم و یانگ راه اندازی شده است. سبک این گروه هارد راک است و خود را همیشه راک اندر ول می خوانند. این گروه یکی از موثرترین و بزرگترین گروه های راک در دنیا بوده که طرفدارانشان این گروه را بزرگترین گروه راک جهان می خوانند. ای سی دی سی تا کنون 200 میلیون نسخه از البوم های خود فروش داشته است که باعث شده جزء 10 خواننده ی پرفروش موسیقی قرار بگیرد.
 • بهترین گروه های موسیقی راک مرلین منسون_ Marilyn manson
  9
     مرلین منسون_ Marilyn manson
  2%
  رای دهید
  بی شک او یکی از بهترین خوانندگان و آهنگسازان دنیای راک است و بی رحمی است که نام او را در این لیست بلند بالا جای ندهیم . او با استعدادش در این سبک به جهانیان ثابت کرد که قابل ستایش است. امروزه نیز بعد از گروه متالیکا محبوبترین و موفق ترین گروه موسیقی راک را در اختیار دارد. آلبوم Antichrist super star او در سال 1996 همه را مبهوت کرد و هنر او را به جهانیان شناساند. بعد از آن نیز با کنسرت هاو آلبوم های جنجالی اش بر محبوبیتش افزود .
 • بهترین گروه های موسیقی راک د هو – The Who
  10
     د هو – The Who
  2%
  رای دهید
  گروه راک د هو در سال 1964 در لندن راه اندازی شده و همچنان نیز به فعالیت های خود ادامه میدهد. این گروه متشکل از 4 نفر بوده است که شامل پیت تاوزند گیتاریست، راجر دالتری خواننده، کیث مون درامر و جان انتویزل بیسیست می شده است. دالتری و پیت تاوزند همچنان نیز برای این گروه کار می کنند اما او دو نفر دیگر فوت شده اند. اولین آهنگ د هو با نام «نمی توانم شرح دهم» در صدر لیست ده اهنگ برتر انگلیس قرار گرفت و از همان زمان، این گروه جوایز بسیاری کسب کرد. آخر البوم هو سال 2006 روانه بازار شد که جزء 10 آلبوم پرفروش آمریکا و انگلستان قرار گرفت.
 • بهترین گروه های موسیقی راک اروسمیت – Aerosmith
  11
     اروسمیت – Aerosmith
  1%
  رای دهید
  اروسمیت نام گروه راک آمریکایی است که در سال 1969 توسط استیون تایلر بنا نهاده شد. در دهه 70 این گروه محبوبیت و شهرت زیادی داشت اما بعد از 10 سال درگیر مشروبات الکی و مخدر شدند و طرفداران خود را از دست دادند اما در اواخر دهه 80 دوباره به دوره اوج خود بازگشته و توانستند شهرت پیشین خود را پس بگیرند. اروسمیت تا کنون 14 البوم موفق منتشر کرده و جوایز بسیاری مانند گرمی برده است. از اعضای پیشین این گروه می توان ری تبنو، جیمی کرسپو و ریک دافی و از اعضای فعلی ان به استیون تایلز، تام همیلتدن، جو پری و برد ویتفوردس اشاره کرد.
12