بهترین گیاه های آپارتمانی

ارسال شده توسط

بهترین گیاه های آپارتمانی را می‌شناسید؟

قطعا همه ی ما به گل و گیاه، و انرژی خوب آن ها علاقه مند هستیم. گیاهان نه تنها موجب زیبایی محیط، بلکه افزایش انرژی مثبت و اکسیژن فضا می شوند. همه از رد شدن از کنار گلفروشی ها لذت میبریم، همگی عمیق تر تنفس می‌کنیم تا عطر بی نظیر گیاهان را استشمام کنیم و روح تازه ای به دست آوریم. کسی نیست که به جنگل‌ها و پارک‌های سرسبز، علاقه مند نباشد.
با توسعه و گسترش ساختمان‌ها، خانه‌های بیشتر ما از حالت ویلایی خود خارج شده و در آپارتمان ها زندگی‌ می‌کنیم، و یا اطراف منزل یا محل اداره ما به قدری ساختمان سازی شده که نور کافی وارد ساختمان نخواهد شد. بسیاری از ما این اتفاق را تجربه کرده‌ایم که از کنار باغ گل یا گلفروشی‌ها عبور می‌کنیم، به یک گلدان علاقه‌مند میشویم و پس از خرید و قراردادن آن در اتاق، با خراب شدن برگ‌ها، زرد شدن یا خشک شدن آن‌ها مواجه می‌شویم.
اینجا برایتان ده مورد از گیاهانی را معرفی کرده ایم که به نور کم آفتاب و رطوبت مقاوم هستند، و در اتاق‌هایی که نورگیر ندارند بسادگی رشد می‌کنند. آیا شما هم طرفدار این گیاهان هستید و در منزل یا محل کار خود گلدان های رنگارنگ چیده‌اید؟ اگر شما هم گیاهان دیگری را می‌شناسید که برای نگهداری در محیط‌های آپارتمانی مناسب هستند، آن‌ها را به ما معرفی کنید. در خواندن بهترین گیاه های آپارتمانی با تاپ لیست همراه شوید.


 • بهترین گیاه های آپارتمانی برگ قاشقی
  1
     برگ قاشقی
  20%
  رای دهید
  گیاه برگ قاشقی از گیاهان محبوب است که از خانواده پی پراسه می‌باشد. زادگاه این گیاه در جنگل‌های به نسبت تاریک است و به همین دلیل نور کم آپارتمان را به سادگی تحمل می‌کند. این گیاه را باید کنار پنجره بگذارید تا سایۀ نور آفتاب را بگیرد و بسیار مراقب باشید که خصوصا هنگام ظهر، نور مستقیم به آن نخورد. دمای این گیاه باید متعادل و میان 18-25 درجه باشد، در صورتیکه هوای آن خنک نباشد برگ‌های آن خشک می‌شوند. بهتر است این گیاه را هفته‌ای یکبار آّبیاری کنید، بطوریکه بین دو آبیاری کاملا سطح خاک آن خشک شود.
 • بهترین گیاه های آپارتمانی پوتوس ابلق
  2
     پوتوس ابلق
  15%
  رای دهید
  پوتوس از خانواده آراسه است، این گیاه گونه‌های متفاوتی دارد، سرعت رشد آن بالا بوده و ارزان قیمت می‌باشد. رنگ برگ‌های آن سبز بوده و رگه‌هایی از رنگ زرد و زرد تند و سفید کرمی در آن دیده می‌شود. شاخه‌های پوتوس تا ارتفاع 5 متر بلند می‌شوند، رطوبت کم را تحمل می‌کنند و به سادگی تکثیر میابند. این گیاه باید نور بگیرد تا تنوع رنگ‌های خود را حفظ کند، اما نباید آن را در معرض نور مستقیم آفتاب قرار دهید. این گیاه در تابستان تا 24 درجه دما و در زمستان 13-16 درجه را تحمل می‌کند. این گیاه را حدودن هفته‌ای یکبار باید آبیاری کنید و دقت کنید در فاصله بین دوآبیاری خاک گلدان خشک شود.
 • بهترین گیاه های آپارتمانی پاچیرا
  3
     پاچیرا
  13%
  رای دهید
  گیاه محبوب پاچیرا از خانواده پنیرکیان و متعلق به آمریکای جنوبی و مرکزی می‌باشد. قیمت این گیاه به نسبت بالا است و مثل بامبو می‌توانید شاخه‌های آن را به هم ببافید تا ظاهر متفاوتی داشته باشد. این گیاه در کشور چین و در فنگ شویی برای هدیه خانه نو یا فرصت‌های جدید شغلی در نظر گرفته می‌شود چرا که باور دارند در پیشرفت و موفقیت کاری مهم و تاثیرگذار است و برایشان شانس می‌آورد!! آبیاری این گیاه باید هفته‌ای یک بار باشد و به آب زیاد بسیار حساس است. نور آن باید متوسط و دمای آن بین 16-24 درجه باشد. این گیاه به رطوبت بالایی نیاز دارد به همین دلیل می‌توانید آن را روی یک ظرف پر از آب قرار دهید.
 • بهترین گیاه های آپارتمانی پلونیا
  4
     پلونیا
  10%
  رای دهید
  این گیاه خزنده به سرعت تکثیر پیدا می‌کند. برگ‌های آن بیضی شکل بوده و روی آن رگه‌ها و لکه‌های زرد قرار دارد. این گیاه حتی در سایه رشد می‌کند. نور مستقیم آفتاب حتی از پشت شیشه برای آن ضرر دارد. برگ‌های گیاه را خراب می‌کند. دمای این گیاه در زمستان و تابستان باید از حداقل 16 تا حداکثر 26 درجه باشد. در تابستان هفته‌ای یک مرتبه و در زمستان هفته‌ای دو بار گیاه را آبرسانی کنید. درکل خاک این گیاه باید مرطوب باشد. برای تمیزکردن این گیاه، از براق کننده‌های شیمیایی نباید استفاده کنید.
 • بهترین گیاه های آپارتمانی برگ بیدی
  5
     برگ بیدی
  10%
  رای دهید
  گیاه برگ بیدی بومی خانواده کملیناسه است. این گیاه بسیار بی‌آزار بوده و رشد آن سرعت بالایی دارد. قیمت برگ بیدی ارزان است و ساقه‌های رونده دارد. نور مورد نیاز برای این گیاه بسیار کم است، اما برای ابلق شدن به نور بیشتری نیاز دارد. حداقل دمایی که تحمل می‌کند 10 درجه است، اما در تابستان نیز بهتر است در محیط خنک نگهداری شود. این گیاه را در تابستان هفته‌ای دوبار و در زمستان هفته‌ای یکبار آبیاری کنید.
 • بهترین گیاه های آپارتمانی دیفن باخیا
  6
     دیفن باخیا
  9%
  رای دهید
  دیفنباخیا گیاهی از خانوادۀ آراسه است که گیاه بومی آمریکای استوایی می‌باشد. برگ‌های دیفنباخیا به رنگ سبز بوده و در میان آن لکه‌های زرد رنگ دیده می‌شود. برگ‌های انتهایی ساقه بتدریج می‌ریزند و ساقه را لخت نگه می‌دارند. این گیاه باید نور غیرمستقیم دریافت کند و حداقل 13-18 درجه دما در زمستان و حداکثر 24 درجه در تابستان را تحمل می‌کنند. این گیاه را در تابستان باید هفته‌ای 2 الی 3 مرتبه و در زمستان هفته‌ای یکبار آبیاری کنید. گیاه دیفنباخیا را تابستان هر روزه غبار پاشی کرده و ماهی یکبار برگ‌های آن را با اسفنج مرطوب پاک کنید.
 • بهترین گیاه های آپارتمانی برگ عبایی
  7
     برگ عبایی
  7%
  رای دهید
  برگ عبایی را از مقاوم‌ترین گیاهان آپارتمانی خوانده‌اند که با نور و رطوبت کم، سازگاری بالایی دارد. به برگ عبایی لقب \"گیاه فولادی\" را داده‌اند. برگ های آن بسیار کشیده و به رنگ سبز تیره است. برگ‌های این گیاه از ساقه زیر خاک روییده و رشد می‌کنند و طوری بنظر می‌آیند که گویی از زیرخاک روییده‌اند. مقاومت نوع ابلق این گیاه، نسبت به نوع معمولی آن کمتر است. کمی از سایه آفتاب برای این گیاه کافی است و نیازی به نور زیاد ندارد. همچنین در دمایی که برای زندگی در اتاق مناسب است، رشد می‌کند. برای آبیاری آن باید تابستان‌ها هفته‌ای دوبار و زمستان‌ها هفته‌ای یکبار به گیاه آب دهید، اما دقت کنید که در فاصله هرآبیاری خاک گلدان خشک شود.
 • بهترین گیاه های آپارتمانی نخل شامادورا
  8
     نخل شامادورا
  4%
  رای دهید
  نخل شامادورا از خانواده اریکاسه و بومی آمریکای مرکزی است. برگ‌های این گیاه بسیار ظریف و رشد آن‌ها کم است. طول این گیاه به بیش از 2 متر نخواهد رسید. نیاز شامادورا به نور و دما کم است اما نور باعث طراوت رنگ آن می‌شود. برای آبیاری نخل شامادورا باید در تابستان‌ها هفته‌ای دوبار و در زمستان هفته‌ای یکبار به آن آب دهید. دمای لازم برای گیاه تا 22 درجه است که در صورت گرم بودن و بالا بودن دما باید آبپاشی آن را بیشتر کنید.
 • بهترین گیاه های آپارتمانی فیکوس خزنده
  9
     فیکوس خزنده
  3%
  رای دهید
  برگ‌های قلبی شکل این گیاه از آن آویزان بوده و کاملا ساقه‌های گیاه را پوشش می‌دهد. می‌توانید این گیاه را در سبد قرار داده و آن را آویزان کنید. رشد این گیاه بسیار سریع است و نور زیاد به آن آسیب می‌رساند. حتی از پشت شیشه نباید نور مستقیم آفتاب به آن بخورد. در تابستان هفته‌ای دوبار و در زمستان هر ده روز یک بار به گیاه آب دهید.
 • بهترین گیاه های آپارتمانی بامبو
  10
     بامبو
  3%
  رای دهید
  بامبو که طرفداران بسیاری در ایران داشته و گفته می‌شود خوش شانسی می‌آورد، بومی غرب آفریقا می‌باشد. نگهداری از آن در آپارتمان‌ها بسیار ساده است. در فنگ‌شویی گفته می‌شود که 3 شاخه ازین گیاه موجب شادی، 5 شاخه از آن موجب ثروتمندی و 6 شاخه، موجب سلامت بدن می‌شود. این گیاه توجه را دوست دارد پس بهتر است آن را در مرکز خانه خود قرار دهید. این گیاه در آب رشد می‌کند، و آب آن باید هفته‌ای یک بار عوض شود. آبی که برای تعویض درنظر گرفته باید 24 ساعت بماند و یا از آب معدنی استفاده شود.
 • بهترین گیاه های آپارتمانی بنفشه آفرقایی
  11
     بنفشه آفرقایی
  1%
  رای دهید
  بنفشه آفريقايي يكي از زيباترين گياهان گلداراست كه نه تنها داراي گلهايي زيبا بلكه شاخ و برگ آن نيز از جذابيت خاصي برخورداراست زادگاه این گل افریقای شرقی است. در بنفشه آفريقايي برگهای سبز مخملی و کرک‌دار روی ساقه فشرده و کوتاه قرار دارند. بنفشه آفریقایی نسبت به طول روز بی تفاوت است و به همین علت در طول سال گل می‌دهد
12