خوشمزه ترین ماهی های دنیا

ارسال شده توسط

خوشمزه ترین ماهی های دنیا را می شناسید؟

ماهی ها جز آن دسته مواد غذایی هستند که اگه به درستی طبخ نشوند، ممکن است طعم ناخوشایندی داشته باشند. البته این موضوع ارتباط بسیار زیاد به طعم گوشت ماهی نیز دارد. انتخاب خوشمزه ترین ماهی های دنیا موضوعی است که اغلب ماهیگیران راجع به آن صحبت می کنند و در بین خانواده ها نیز اهمیت بسیاری دارد. ماهی های خواص بسیار زیادی دارند. از این رو، طبخ و خوردن آن ها باید حتما در برنامه غذایی افراد باشد. این گوشت سفید بهترین منبع امگا ۳ می باشد، که برای مغز و بدن بسیار مهم است. ماهی ها بر عکس گوشت قرمز، موجب بالارفتن کلسترول خون شما نمی شود و بهتر است که گوشت سفید را جایگزین گوشت قرمز کنیم. در نتیجه ما می دانیم که ماهی دارای ارزش غذایی بسیار بالایی است و مصرف آن از ضرروریات زندگی هر فرد به حساب می آید. اما اینکه کدام ماهی ها مزه بهتری می دهند و خوشمزه تر هستند، شاید موضوعی باشد که شما نیز در پی آن باشید.
پس اگر شما به دلیل آنکه از طعم ماهی خوشتان نمی آید و به همین دلیل آن را از رژیم غذایی خود حذف کرده اید، نگران نباشید. ما در این پست ده تا از خوشمزه ترین ماهی های دنیا را معرفی کرده ایم و به شما قول می دهیم پس از خوردن آن ها، نظرتان راجع به این غذای لذیذ تغییر خواهد کرد. با ما همراه باشید.


 • خوشمزه ترین ماهی های دنیا سالمون
  1
     سالمون
  33%
  رای دهید
  گوشت این ماهی صورتی رنگ است و بوی خاصی می دهد و همچنین طعم لذت بخشی دارد. همۀ گونه های سالمون دارای مقادیر بسیار بالای امگا 3 هستند. در هر 75 گرم گوشت سالمون، چیزی در حدود 750 تا 1270 میلی گرم امگا 3 وجود دارد. همچنین گوشت این ماهی منبع خوبی از ویتامین D است. شما می توانید کلسیم این ماهی را نیز در کنسرو هایی که استخوان سالمون در آن قرار دارد، دریافت کنید. این ماهی در سرتاسر دنیا بسیار شناخته شده است و طرفداران بسیاری دارد. شاید شما نیز بخواهید این ماهی لذیذ را امتحان کنید.
 • خوشمزه ترین ماهی های دنیا حلوا
  2
     حلوا
  20%
  رای دهید
  این ماهی لذیذ دارای خواص ارزشمندی می باشد که برای سلامتی بدن بسیار مفید است. شکل ظاهری این ماهی پهن و سفید است و در آب های شور یافت می شود. صید این ماهی در ایران، در خلیج فارس رواج دارد. این ماهی منبع غنی امگا 3 است که برای سلامت قلب بسیار مفید می باشد. امگا 3 موجود در این ماهی، می تواند به داشتن پوستی خوب و شفاف به شما کمک کند. علاوه بر این، این ماهی حاوی پروتئین است که در ساختار کلاژن پوس اهمیت بسزایی دارد. این ماهی گوشت لطیفی دارد و خوشبختانه از تیغ های ریز در این ماهی خبری نیست. توصیه می شود این ماهی را بدون هیچ ادویه ای و خیلی ساده سرخ کنید و میل نمایید زیرا که این ماهی خود به تنهایی طعم بسیار لذیذی دارد.
 • خوشمزه ترین ماهی های دنیا ساردین
  3
     ساردین
  9%
  رای دهید
  ماهی ساردین یکی از سالم ترین و غنی ترین ماهی های دنیا می باشد که مواد غذایی بسیاری را دارا است. این مواد برای سلامت قلب و عروق بسیار مفید هستند و به کاهش تری گلیسیرید و کلسترول خون کمک فراوانی می کند. این ماهی غنی از ویتامین B12 و D می باشد. ویتامین D نقش بسزایی در سلامت استخوان ها دارد و به جذب کلسیم بسیار کمک می کند. این ماهی همچنین سرشار از پروتئین است، از این رو آمینو اسید لازمه برای بدن را فراهم می کند که پایۀ اساسی سلول ها و ساختار بدن انسان را تشکیل می دهد. این ماهی مقوی را از دست ندهید.
 • خوشمزه ترین ماهی های دنیا قزل آلا رنگین کمان
  4
     قزل آلا رنگین کمان
  6%
  رای دهید
  گوشت این ماهی صورتی بسیار روشن است و بافت آن بسیار لطیف است. مزه این ماهی بسیار خوشمزه است و نسیت به ماهی سالمون، طبع سردتری دارد. در هر 75 گرم گوشت این ماهی، 866 میلی گرم امگا 3 دارد. این اسید چرب به سادگی می تواند خستگی شما را از بین ببرد و تمرکز شما را بالا ببرد. این ماهی منبع غنی ویتامین B12 است و به همین سبب خطر ابتلا به مریضی های قلبی عروقی را به شدت کاهش می دهد. این ماهی هیچ گونه عوارضی ندارد و در مصرف آن می توانید محدودیتی برای خود ایجاد نکنید.
 • خوشمزه ترین ماهی های دنیا شوریده ماهی
  5
     شوریده ماهی
  6%
  رای دهید
  این ماهی اندام پهنی دارد و صید آن به دلیل گوشت لذیذی آن، رواج فراوانی دارد. این ماهی از انواع پرطرفدار ماهی ها به حساب می آید. این ماهی منبع غنی اسید چرب امگا 3 می باشد که برای سلامت قلب و عروق بسیار مفید است. متاسفانه در چند سال اخیر، به دلیل صید بی رویه از این ماهی پرطرفدار، این گونه ماهی در خطر انقراض قرار گرفته است. شوریده ماهی گوشت لطیفی دارد از آن رو توصیه می شود که این ماهی را به شکل شکم پر طبخ کرد.
 • خوشمزه ترین ماهی های دنیا شیرماهی
  6
     شیرماهی
  6%
  رای دهید
  این ماهی نیز نوعی ماهی سفید است که به عقیده بعضی از افراد، طعم تند و قوی ای دارد. این ماهی سرشار از امگا 3 می باشد به طوری که در هر 75 گرم از گوشت این ماهی، 982 میلی گرم امگا 3 وجود دارد و همچنین منبع قوی ویتامین B12 میباشد. اگر نوع دودی آن را انتخاب می کنید، مراقب سدیم دریافتی خود باشید، زیرا که مقادیر بسیاری در آن سدیم وجود دارد. ژاپنی ها برای یکی از غذاهای خود یعنی سوشی، از این ماهی در کنار ماهی های دیگر در طبخ این غذا استفاده می کنند و به عقیده بسیاری، طعم دلپذیر و خوشایندی دارد.
 • خوشمزه ترین ماهی های دنیا هالیبوت
  7
     هالیبوت
  5%
  رای دهید
  این ماهی چنان طعم خوب و ملایمی دارد که حتی کسانی را که علاقه چندانی به خوردن ماهی ندارند، ترغیب به امتحان کردن گوشت این ماهی می کند. در هر 75 گرم از گوشت این ماهی، 439 میلی گرم امگا 3 وجود دارد. چربی گوشت سفید این ماهی بسیار کم است و می توانید با خیال راحت آن را مصرف کنید. همچنین گوشت این ماهی منبع بسیار خوب پتاسیم و ویتامین D می باشد. البته توصیه شده است که زنانی که باردار هستند یا در دوران شیردهی به سر می برند، هفته ای یک بار بیشتر از این ماهی مصرف نکنند.
 • خوشمزه ترین ماهی های دنیا موتو
  8
     موتو
  4%
  رای دهید
  این ماهی جثه ریز و کوچکی دارد. این ماهی در آب های آزاد و همچنین خلیج فارس وجود دارد. بسیاری دز آشپزی خود، از این ماهی استفاده می کنند چرا که طعم بسیار مناسبی دارد. این ماهی معمولا خشک می شود و سپس به فروش می رسد. این ماهی سرشار از امگا 3 است و برای تامین سلامتی بدن بسیار مفید می باشد. شاید باورتان نشود اما این ماهی با آن جثه کوچک خواص فراوانی دارد و در گوشت آن انواع ویتامین ها، کلسیم، پتاسیم، منیزیم و آهن یافت می شود. از این رو مصرف آن را نباید فراموش کرد.
 • خوشمزه ترین ماهی های دنیا شاه ماهی
  9
     شاه ماهی
  3%
  رای دهید
  این ماهی یکی از بهترین منابع ویتامین D است که در مطالب قبلی به این موضوع اشاره کردیم که این ویتامین برای سلامت استخوان ها بسیار مناسب می باشد. این ماهی جیوه کمی دارد، بنابراین می توانید آن را بدون نگرانی مصرف کنید. گوشت آن لذیذ می باشد و معمولا آن را سرخ شده طبع می کند. البته برای آنکه بدن سالم تری داشته باشید، بهتر است ماهس ها را کباب کنید و از روغن استفاده نکنید. نیاز به گفتن نیست که این ماهی نیز همانند ماهی های دیگر از امگا 3 سرشار است.
 • خوشمزه ترین ماهی های دنیا کیلکا
  10
     کیلکا
  3%
  رای دهید
  کیلکا اسم این ماهی به گوش همه خورده و بسیاری طرفدار این ماهی ریز اندام و خوشمزه هستند. ایم ماهی معمولا به شکل استخوان دار و کنسرو شده در بازار وجود دارد. گوشت این ماهی سرشار از مواد معدنی می باشد. این ماهی منبع خوب ویتامین A و D می باشد. ماهی کیلکا غنی از فسفر و کلسیم می باشد که هر دو جز مواد بسیار ضروری برای ساختار بدن هستند. هضم این ماهی برای بدن بسیار آسان است و خوب است بدانید که این ماهی جیوه بسیار کمی دارد. پس می توانید به راحتی آن را مصرف کنید و از خوردن آن هراسی نداشته باشید.
11