ده انیمیشن برتر کمپانی والت دیزنی

ارسال شده توسط

ده انیمیشن برتر کمپانی والت دیزنی

همه ما تا به حال اسم کمپانی بسیار قدرتمند والت دیزنی را بسیار شنیده ایم و با انیمیشن های فوق العاده آن آشنا هستیم و از آن ها خاطرات بسیاری داریم. والتر الیاس «والت» دیزنی از افراد سرشناس در صنعت انیمیشن آمریکا است. او با برادرش «روی الیور دیزنی» بنیانگذاران کمپانی دیزنی می باشند. این کمپانی به مرور زمان تبدیل به یکی از غول های هالیوود شد که امروزه از معتبرترین کمپانی های فیلم سازی و پویا نمایی در تمام دنیا به حساب می آیند. این کمپانی روز به روز انیمیشن های زیباتری با داستان های بی نظیر تولید می کند که نه تنها نظر کودکان و نوجوانان را به خود جلب می کند، بلکه مخاطبانی از رده سنی بزرگسالان دارد که طرفدار این انیمیشن ها به حساب می آیند. در سال های اخیر، این کمپانی علاوه بر تولید انیمیشن، به تولید فیلم هایی با داستان های جدید یا داستان های کلاسیک روی آورده است که بسیار مورد توجه قرار گرفته اند. انیمیشن هایی نظیر سیندرلا، تارزان، کتاب جنگل و آلیس در سرزمین عجایب به فیلم تبدیل شده اند که در ماه مارس ۲۰۱۷ نیز شاهد اکران فیلم دیو و دلبر خواهیم بود.
از میان انیمیشن های متعددی که این کمپانی قدر تولید کرده است، بعضی از آن ها از خصوصیات برتری برخوردار هستند که به انتخاب مردم و منتقدین انتخاب شده اند. ده انیمیشن برتر کمپانی والت دیزنی که در لیست زیر آورده شده اند، از نظر فیلترهایی نظیر داستان، شخصیت ها، موسیقی، پویانمایی و تاثیرگذاری مورد بررسی قرار گرفته اند. پیشنهاد ما این است که این انیمیشن ها را برای بار دیگر تماشا کنید، این بار با یک دید جدیدتر. با ما در معرفی ده انیمیشن برتر کمپانی والت دیزنی همراه باشید.
* برای دیدن لیست بهترین فیلم های فانتزی تاریخ سینما، اینجا را کلیک کتید.


 • ده انیمیشن برتر کمپانی والت دیزنی دیو و دلبر
  1
     دیو و دلبر
  33%
  رای دهید
  کارگردان: گَری تروزدال و کریک وایز نویسنده: لیندا ولورتون این انیمیشن ساخته سال 1991 است. این کارتون جز کارتون های کلاسیک کمپانی والت دیزنی محسوب می شود که بر اساس یک داستان قدیمی فرانسوی ساخته شده است. هیچ کدام از انیمیشن های والت دیز به خوبی و خوش ساختی این انیمیشن نیستند و بعید خواهد بود اگر بهتر از آن ساخته شود. این کارتون، اولین انیمیشنی بود که به عنوان «بهترین انیمیشن» در آکادمی اسکار نامزد شد. این انیمیشن، ترکیب بی نقصی از داستان، انیمیشن و موسیقی است. با ساخته شدن آن ، شرکت دیزنی توانست جهشی بی نظیر در تولید انیمیشن ایجاد کند.
 • ده انیمیشن برتر کمپانی والت دیزنی پری دریایی
  2
     پری دریایی
  15%
  رای دهید
  کارگردان: ران کِلمنتس و جان ماسکر نویسنده : ران کِلمنتس و جان ماسکر این انیمیشن ساخته سال 1989 است. داستان این انیمیشن ماجراجویی های پری دریایی جوانی به نام آریل را نشان می دهد که در نهایت به انسان تبدیل می شود. بعد ها، دو قسمت دیگر از این انیمیشن زیبا ساخته شد. این انیمیشن دنیای بسیار جدیدی را وارد دیزنی کرد و آن هم دنیای موسیقی در صنعت انیمیشن بود. همین امر راه را برای موسیقی در انیمیشن های بعدی باز نمود و صد البته این امر باعث موفقیت و افزایش رشد در کمپانی دیزنی شد. این انیمیشن با پایان بسیار خوبی تمام می شود.
 • ده انیمیشن برتر کمپانی والت دیزنی شیر شاه
  3
     شیر شاه
  12%
  رای دهید
  کارگردان: راجر آلرز و راب مینکاف نویسنده: آیرن مِکی، جاناتان رابرتز، و لیندا ولورتون این انیمیشن ساخته سال 1994 است و سی و دومین انیمیشن کلاسیک والت دیزنی به حساب می آید. این انیمیشن در قلمرو شیرها در آفریقا صورت می گیرد و برگرفته از داستان حضرت یوسف، موسی و نمایشنامه هملت شکسپیر است. این انیمیشن بهترین آغاز را در میان انیمیشن های دیزنی دارد. بعضی ها معتقدند که درک این داستان برای کودکان سخت است. این انیمیشن هر شخصی را تحت تاثیر خود قرار می دهد.
 • ده انیمیشن برتر کمپانی والت دیزنی مولان
  4
     مولان
  10%
  رای دهید
  کارگردان: تونی بنکرافت و بَری کوک نویسنده: ریتا سیا، فیلیپ لازبنیک، کریس سندرز، یوجینا بوستویک سینگر و ریموند سینگر این انیمیشن ساخته سال 1998 است و سبک آن اکشن می باشد. این کارتون بر اساس یک افسانه چینی به نام «هوآ مولان» ساخته شده است. این انیمیشن سی و ششمین کارتون کمپانی والت دیزنی است. شخصیت مولان، قوی ترین شاهزاده خانم این کمپانی به حساب می آید که به همه نشان می دهد زن بودن شما را از گرفتن تصمیمات بزرگ و کارهایی که به نظر می رسد مختص مردان است، باز نمی دارد. صحنه های اکشن این انیمیشن بسیار مهیج است و می تواند شما را سرگرم نگه دارد.
 • ده انیمیشن برتر کمپانی والت دیزنی شاهزاده خانم و قورباغه
  5
     شاهزاده خانم و قورباغه
  8%
  رای دهید
  کارگردان: ران کلمنتس و جان ماسکر نویسنده: ران کلمنتس، جان ماسکر و باب ادوارد این انیمیشن در کریسمس سال 2010 اکران شد و همان موقع توانست نظر بسیاری از مردم از سراسر دنیا را به خود جلب کن. این انیمیشن چهل و نهمین انیمیشن کلاسیک والت دیزنی محسوب می شود. محبوبیت این انیمیشن در میان انیمیشن های اخیر والت دیزنی، از «منجمد» و «گیسو کمند» نیز بسیار بیشتر است. داستان این انیمیشن در واقع می خواهد این موضوع را به ما نشان دهد که هرگز از آرزوهای خود دست نکشید و برای به حقیقت پیوستن آن ها تلاش کنید.
 • ده انیمیشن برتر کمپانی والت دیزنی علاء الدين
  6
     علاء الدين
  5%
  رای دهید
  کارگردان: ران کلمنتس و جان ماسکر نویسنده: ران کلمنتس، جان ماسکر، تِد الیوت و تری روسیو این انیمیشن ساخته سال 1992 است و سی و یکمین انیمیشین کلاسیک کمپانی والت دیزنی به حساب می آید. داستان ماجرا از آنجایی شروع می شود که دختر پادشاه برای رهایی از ازدواج اجباری فرار می کند و با علاءالدین رو به رو می شود. این انیمیشن جز کارتون های بی نظیر کمپانی والت دیزنی به حساب می آید. در این انیمیشن صحنه های خنده داری زیادی وجود دارد که دلیل آن غول چراغ بامزه داستان است. در واقع این انیمیشن، یک داستان قدیمی عربی را به ما نشان می دهد که با اضافه نمودن جزییاتی از دنیای مدرن، بسیار جذاب و دوست داشتنی شده است.
 • ده انیمیشن برتر کمپانی والت دیزنی گوژپشت نوتردام
  7
     گوژپشت نوتردام
  5%
  رای دهید
  کارگردان: گری تروزدال و کریک وایز نویسنده: تَب مورفی، آیرن مِکی، باب زودیکر انیمیشن های زیادی وجود دارند که اگر برای بار چندم هم دیده شوند، می توان نکته های بسیار خوبی از آن ها به دست آورد، اما انیمیشن گوژپشت نوتردام جز خاص ترین آن ها محسوب می شود. در حقیقت این انیمیشن از روی رومان معرف ویکتور هوگو، به همین نام، در سال 1996 ساخته شده است. داستان این انیمیشن بیشتر مخاطبان بزرگسال را جذب خود می کند تا کودکان.
 • ده انیمیشن برتر کمپانی والت دیزنی آلیس در سرزمین عجایب
  8
     آلیس در سرزمین عجایب
  2%
  رای دهید
  کارگردان: کلاید جرونیمی، ویلفرد جکسون و همیلتون لوسک نویسنده: وینستون هیبلر، تد سیِر، بیل پیت، اردمان پنر و جو ریندالی این انیمیشن برگرفته از کتابی به همین نام می باشد که به قلم لوئیس کارول نوشته شده است. این داستان بیانگر دختر جوانی است که به دنبال یک خرگوش در سوراخی می رود و ماجراجویی هایش را نشان می دهد. در سال 1951، از این داستان انیمیشنی ساخته می شود که نظر بسیاری را به سوی خود جلب می کند. تمامی شخصیت های این داستان از جمله آلیس، کلاهدوز دیوانه، گربه چشایر، ملکه قرمز و ملکه سفید به خوبی به تصویر کشیده شده اند که می تواند نمایانگر این داستان زیبا و فانتزی باشد.
 • ده انیمیشن برتر کمپانی والت دیزنی پینوکیو
  9
     پینوکیو
  2%
  رای دهید
  کارگردان: بن شارپستین، همیلتون لوسک و ویلیام بیل رابرتز نویسنده: تد سیِرز، اوتو اِنگلندر، وِب اسمیت و ویلیم کوترل این انیمیشن بر اساس کتابی به نام «ماجراهای پینوکیو» اثر «کارلو کلودی» ساخته شده است. این انیمیشن دومین کارتون کلاسیک کمپانی والت دیزنی بود که بعد از انیمیشن «سفید برفی و هفت کوتوله» ساخته شد. جالب است بدانید که پینوکیو موفق به دریافت جایزه اسکار برای بهترین موسیقی اصلی شده است. و شاید همه ما مجموعه کارتونی این داستان زیبا را به یاد داشته باشیم. پسر بچه چوبی که با دروغ گفتن، بینی او بزرگ و بزرگتر می شد.
 • ده انیمیشن برتر کمپانی والت دیزنی کتاب جنگل
  10
     کتاب جنگل
  2%
  رای دهید
  کارگردان:ولفگنگ ریترمن نویسنده: لری کلمونز، رالف رایت، کِن اندرسون و ونس گری قبل از داستان تارزان، داستان کتاب جنگل وجود داشت. انیمیشن این داستان در سال 1967 توسط کمپانی والت دیزنی به تصویر کشیده می شود که اخیرا نیز فیلیمی بر همین اساس از روی آن ساخته شده است که کارگردانی آن را آقای «جان فاورو» برعهده دارد. این کارتون پسرکی را به تصویر می کشد که در دل خطرات جنگل قرار دارد و مرتب برای نجات جان خود در حال فرار است تا صدمه ای نبیند.
11