زیباترین بونسای های دنیا

ارسال شده توسط

زیباترین بونسای های دنیا را بشناسید.

بونسای به درخت هایی گفته می شود، که در ظرفی در ابعاد کوچک کاشته شده و پرورش می یابند. این گیاه به نظر از ژاپن نشات می گیرد، ریشه ای چینی داشته و برای سال های بسیاری درخت ها را به عنوان نمادی از طبیعت و زیبایی در گلدانی می کاشتند. ریشه بن به معنای ظرف و سای به معنای گیاه است. اگرچه پرورش بونسای برای بسیاری از مردم سراسر جهان تبدیل به یک سرگزمی شده، اما همیشه ریشه ی آسیایی این گیاه مشخص است. تعجب آور نیست که جذاب ترین گیاه های دنیا نیز متعلق به ژاپن هستند.

در این پست فهرستی از ده گیاه خیره کننده که از لحاظ زیبایی و نظم خاص هستند را به شما معرفی میکنیم.

برای اطلاعات بیشتر درمورد نحوه ی قیچی زنی، آبیاری، کوددهی و یا خرید انواع بونسای، به وبگاه جامع بونسای ایران مراجعه کنید. 


 • زیباترین بونسای های دنیا بونسای 800 ساله در شونکائن، توسط کونیو کوبایاشی
  1
     بونسای 800 ساله در شونکائن، توسط کونیو کوبایاشی
  21%
  رای دهید
  این درخت زیبا به دلیل سن زیادی که دارد شناخته شده است. این درخت بیش از 800 سال عمر داشته و یکی از گران ترین درخت های دنیا است. صاحب این گیاه به نام کوبایاشی، یکی از استادان پرورش بونسای در جهان است که برنده ی 4 جایزه در ژاپن شده است. گلخانه ی او، شونکائن نام دارد که در توکیو واقع شده و بازدید از آن برای عموم مردم ممکن است.
 • زیباترین بونسای های دنیا گوشین \
  2
     گوشین \"محافظ روح\"، توسط جان ناکا
  15%
  رای دهید
  گوشین \"محافظ روح\" نام یک درخت بونسای است که جان وای.ناکا سازنده آن می باشد. این بونسای جنگلی از دوازده درخت است که ناکا اولین گیاه را در سال 1948 به بونسای تبدیل کرد. ناکا این بونسای را در سال 1984 به بنیاد ملی بونسای اهدا کرد تا در باغ ملی گیاه شناسی آمریکا به نمایش گذاشته شود، و از آن زمان تا کنون در همانجا قرار دارد.
 • زیباترین بونسای های دنیا بونسای کوچک، درخت شوهین توسط مورتن البک
  3
     بونسای کوچک، درخت شوهین توسط مورتن البک
  14%
  رای دهید
  تصویری که از این گیاه مشاهده می کنید، در بهار گرفته شده است. بونسای کوچک در تابستان گل می دهد و در زمستان میوه ی توت قرمز. این بونسای تنها 9.5 سانتی متر است که در گلدانی مینیاتوری کاشته می شود. این گیاه 20 ساله، در گلدانی به ساخت جان پیت، طراح معروف گلدان قرار داده شده است.
 • زیباترین بونسای های دنیا کاج سیلوستر، توسط استفانو فریسانی
  4
     کاج سیلوستر، توسط استفانو فریسانی
  12%
  رای دهید
  بونسای کاج سیلوستر بین انواع بونسای ها از ارزش بالایی برخوردار است. همینطور که در تصویر نیز مشاهده می کنید این گیاه دارای شاخ و برگ های زیاد و تراکمی از برگ های ابر گونه است و زیبایی یک جنگل را به گلدان می دهد. این گیاه از سبک های بسیار خاص و نمونه های نادر و زیبای بونسای در جهان است.
 • زیباترین بونسای های دنیا درخت چینی، چشم انداز پن جینگ توسط یی سون وو
  5
     درخت چینی، چشم انداز پن جینگ توسط یی سون وو
  10%
  رای دهید
  این چشم انداز زیبای چینی به مجموعه ی من لانگ در هونگ کنگ تعلق دارد. این درختان چینی در کنار هم صحنه ای زیبا و رئال درست می کنند. این گیاه در مجموعه بونسای های فیکوس نیز بسیار شناخته شده هستند. در این تصویر که مشاهده می کنید، گیاه وو تنه ی زیبای آن در گلدانی ساخته شده از مرمر قرار گرفته اند و باعث شده تبدیل به گلدانی عتیقه و شکیل شود.
 • زیباترین بونسای های دنیا بونسای گلدار، توسط ولفگنگ پوز
  6
     بونسای گلدار، توسط ولفگنگ پوز
  8%
  رای دهید
  این درخت یکی از گونه های آزالیا (بوته ای از جنس خلنگ) است که تنها 14 سانتی متر طول دارد. تصویری که از این بونسای مشاهده می کنید، در اواخر بهار و اویل تابستان گرفته شده که آزالیا شکوفه زده و گل می دهد. این بونسای در گلدانی ژاپنی کاشته شده است و از زیباترین بونسای های گلدار می باشد.
 • زیباترین بونسای های دنیا درخت باران برزیلی، توسط بودی سولیستیو
  7
     درخت باران برزیلی، توسط بودی سولیستیو
  7%
  رای دهید
  این درختی که در تصویر مشاهده می فرمایید، تصویری از بن سای 12 ساله است که ابتدا تنها قلمه ای کوچک بوده. درخت باران برزیل که بومی آمریکای مرکزی و آمریکای جنوبی باشد، از زیباتری و شناخته شده ترین نمونه های بونسای در قسمت گرمسیری زمین است.
 • زیباترین بونسای های دنیا بونسای مامه، توسط مورتن البک
  8
     بونسای مامه، توسط مورتن البک
  5%
  رای دهید
  بونسای مامه نمایشی از یک درخت عادی است که همه جا می بینیم، تنه ی درخت، پیچ و خم ساقه ها و انبوهی از تراکم برگ ها این بونسای را تشکیل می دهد. این ها روی هم، تصویری زیبا و قوی از طبیعت ایجاد می کند و انگار بهار را جشن گرفته اند، چرا که در فصل بهار پر برگ و پر رنگ می شوند.
 • زیباترین بونسای های دنیا بونسای معروف، افرای ژاپنی، توسط والتر پل
  9
     بونسای معروف، افرای ژاپنی، توسط والتر پل
  3%
  رای دهید
  یکی از معروف ترین بونسای های دنیا، متعلق به مجموعه بونسای های هنرمند اروپایی والتر پل هست که تصویری از آن را نیز مشاهده می کنید. این گیاه، درختی زیبا و کم نظیر است. بونسای افرا بیش از 100 سال عمر داشته و تقریبا 1 متر طول دارد که می توان آن را درخت بونسای حتی نامید. شاهکاری واقعی از یک هنرمند واقعی!
 • زیباترین بونسای های دنیا بونسای استاد کیمورا
  10
     بونسای استاد کیمورا
  1%
  رای دهید
  استاد بونسای، ماساهیکو کیمورا، مجموعه های بسیار متنوعی از درخت بونسای دارد که در جهان نیز شناخته شده است. او این کار را از سن 15 سالگی شروع کرده و شاگرد استاد هامانو در روستای بونسای اومیا بوده است. طئل این بونسای با درختان واقعی نیز قابل مقایسه است.
11