سخت‌ ترین سازها

ارسال شده توسط

از قدیمی‌ترین سازها، سازهای بادی و کوبه‌ای هستند. بعدها سازهای زهی نیز درست شدند. از بعد از انقلاب صنعتی اروپا، تولید ساز پیشرفت بسیاری داشته است. نواختن برخی سازها ساده‌تر و برخی پیچیده‌تر می‌باشد. اینجا به بررسی سخت‌ ترین سازها می پردازیم:


 • سخت‌ ترین سازها ویولن
  1
     ویولن
  42%
  رای دهید
  ویلون یک ساز زهی آرشه بوده که از کوچکترین سازهای زهی محسوب می‌شود.‌ با قرار دادن این ساز روی شونه چپ و آرشه در دست راست، ویولن نواخته می‌شود. ریشه این ساز به قرن 9 میلادی باز می‌گردد.
 • سخت‌ ترین سازها پیانو
  2
     پیانو
  21%
  رای دهید
  پیانو مادر سازهاست. در میان سازهای صفحه کلیددار، پیانو از همه معروف‌تر است. صدای این ساز با فشردن کلیدها، حرکت چکش‌ها و برخود چکش‌ها با سیم‌های فلزی داخل جعبه چوبی نواخته می‌شود.
 • سخت‌ ترین سازها گیتار الکتریک
  3
     گیتار الکتریک
  8%
  رای دهید
  گیتار اکتریک یا گیتار برقی یک نوع گیتار است که در موسیقی راک و متال استفاده بیشتری دارد. صدای این ساز بوسیله تقویت کننده الکتریکی تشدید یا تغییر پیدا می‌کند.
 • سخت‌ ترین سازها فلوت
  4
     فلوت
  6%
  رای دهید
  فلوت از سازهای بادی چوبی است و صدای آن از لرزش هوای دمیده شده بر دهنی، تولید می‌شود. باوجود اینکه فلوت جزء سازهای چوبی است، اما امروز آن را با طلا یا دیگر فلزها نیز می‌سازند.
 • سخت‌ ترین سازها فرنچ هورن
  5
     فرنچ هورن
  4%
  رای دهید
  این ساز را با اسم‌های کُر، هورن و فرنچ هورن خوانده‌اند. فرنچ هورن از خانواده سازهای بادی بوده و از روی شیپور شکار در فرانسه ساخته شده است. به همین دلیل است که به آن فرنچ هورن به معنی شیپور فرانسوی می‌گویند.‌ مارپیچ بودن لوله این ساز، برای سادگی دست گرفتن آن است.
 • سخت‌ ترین سازها درام
  6
     درام
  4%
  رای دهید
  درم یا درامز، به معنی مجموعه‌ای از طبل‌هاست. درام از مجموعه سازهای کوبه‌ای یا پرکاشن می‌باشد. به نوازنده این ساز درامر گفته می‌شود.
 • سخت‌ ترین سازها ابوا
  7
     ابوا
  3%
  رای دهید
  ساز ابوا، به معنی چوب اعلا است. اگرچه این ساز ریشه در سورنای عربی و ایرانی دارد اما در موسیقی کلاسیک غرب از آن استفاده می‌شود. نت این ساز با کلید سل نوشته می‌شود.
 • سخت‌ ترین سازها نی انبان
  8
     نی انبان
  3%
  رای دهید
  این ساز از سازهای قدیمی بوده که در بسیاری از کشورها به عنوان سازی اصیل استفاده می‌شود، اما ممکن است در ظاهر، باهم تفاوت داشته باشد. تفاوت ظاهری ساز در کشورهای مختلف از شباهت صدای آن نکاسته است. به کیسه انتهای این ساز انبان می‌گویند و دو لوله که نوازنده آن را به دهان خود گذاشته و کیسه پر از باد می‌شود.
 • سخت‌ ترین سازها ارگان
  9
     ارگان
  2%
  رای دهید
  ساز ارگان در کلیسا استفاده می‌شود و برخلاف اینکه برای بسیاری از شنوندگان جذابیتی ندارد، اما بزرگان زیادی در موسیقی برای این ساز قطعه نوشته‌اند. نواختن این ساز از پیانو نیز ممکن است سخت‌تر باشد.
 • سخت‌ ترین سازها ویولا
  10
     ویولا
  1%
  رای دهید
  ویولا یا ویولن آلتو سازی از خانواده ویولن و سازی زهی می باشد. این ساز مانند ویولن نواخته می‌شود اما با آن تفاوت‌هایی نظیر ضخیم‌تر بودن زه و سنگین‌تر بودن آرشه دارد.
11