محبوب ترین پیتزاها

ارسال شده توسط

محبوب ترین پیتزاها کدامند ؟

نام پیتزا با نام ایتالیا و شهر ناپل گره خورده است. همه می دانند که پیتزا اصالتا یک غذای ایتالیایی است و ایتالیایی ها بودند که دو غذای لذیذ «پیتزا» و «پاستا» را جهانی کردند . دو نوع پیتزا در ایران یافت می‌شود: پیتزاهای ایتالیایی و پیتزاهای معمولی.پیتزاهای معمولی که در ایران رایج هستند مانند پیتزا مخصوص و پیتزا مخلوط. در سایر نقاط دنیا بیشتر پیتزاهای ایتالیایی پخت می‌شوند.
خمیر مصرف شده در ایتالیا دقیقاً همان کیفیت و مزه نان تافتون را دارد و همیر آن بعد از پخت بسیار نازک تر از خمیرهای پیتزای معمولی می باشد . پیتزاهای اولیه در واقع تشکیل شده از نان ، سس گوجه فرنگی و پنیر بودند ، اما پیتزا رفته رفته تغییر شکل داد و مواد دیگری همچون قارچ ، ذرت، ژامبون و زیتون و… به آن اضافه شد .
پنیر مورد استفاده در پیتزا معمولاً پنیر موزارلا یا پنیر پیتزاست. این فست فود خوشمزه در خانه نیز قابل طبخ می باشد. تاپینگ یا مواد پیتزا بنا به سلیقه میل و امکانات شخص می تواند تغییر یابد. می تواند گیاهی و گوشتی یا مخلوطی از هر دو باشد برای تهیه پیتزای خوب، اجزا و مواد تشکیل دهنده ان نباید بیشتر از پنج ماده مختلف باشد که سس و پنیر پیتزا دو جزء اصلی آن و دو یا سه ماده دیگر را که مایل بودید به آن اضافه کنید. افراط در اضافه کردن مواد (سبزیجات، گوشت، میوه، انواع سوسیس)، پیتزای خوبی را به دست نمی دهد و فراموش نکنید هر نوع گوشتی باید قبلا پخته شده باشد. در کاربرد ادویه ها نیز افراط نباید کرد زیرا حرارت زیاد ادویه را سوزانده و تلخ می کند. آویشن طعم پیتزا را بسیار خوب می کند. تاپ لیست ،لیستی از بهترین و محبوب ترین پیتزاها را گرد هم آورده است.


 • محبوب ترین پیتزاها Pepperoni – پپرونی
  1
     Pepperoni – پپرونی
  19%
  رای دهید
  حتما حدس می زدید پپرونی یکی از 10 پیتزای محبوب و برتر در میان دیگر پیتزاها می باشد . همانطور که می دانید پپرونی به معنای فلفلی یکی از محبوب ترین طعم های پیتزا در جهان می باشد . مواد تشکیل دهنده ی این پیتزای خوشمزه سس قرمز، پنیر پیتزا سوسیس پپرونی یا ژامبون پپرونی ، گوجه فرنگی وفلفل دلمه + ادویه و روغن مایع می باشند . بسیاری از مردم در ابتدا به خاطر ادویه و فلفلی بودن بیش از حد پیتزای پپرونی خیلی به نوع پیتزا علاقه نداشتند اما با امتحان دوباره آن به دسته ی افراد علاقه مند به پپرونی پیوستند . اگر تا به حال این پیتزا را تجربه نکرده اید ، پیشنهاد می کنیم آن را تجربه کنید.
 • محبوب ترین پیتزاها Cheese – پنیر
  2
     Cheese – پنیر
  16%
  رای دهید
  پنیر یکی از لبنیات خوشمزه و مورد علاقه عموم مردم است . شاید بتوان گفت در خوشمزه بودن پیتزا هم ، پنیر تاثیر فراوانی داشته است . حال اگر پیتزا پنیری باشد که دیگر همه چیز بر وفق مراد است تا لذت غذایی خوشمزه را تجربه کنید . پیتزا پنیری متشکل از پنیر موزارلای ورقه ای + پنیر موزارلای رنده شده + پنیر پارمسان و سبزی معطر مثل ریحان و البته سس کچاپ می باشد. اگر تابحال این پیتزا یعنی پیتزا پنیر را تجربه کرده اید ، پس حتما شما هم در بی رقیب بودن طعم این پیتزا با ما هم عقیده اید .
 • محبوب ترین پیتزاها Bacon – بیکن
  3
     Bacon – بیکن
  12%
  رای دهید
  بیکن در واقع گوشت نمک زدهء پهلو و پشت خوک می باشد اما چون اسلام گوشت خوک را حرام اعلام کرده است این پیتزا در ایران با راسته گوشت گوساله طبخ می شود که البته جایگزینی خوشمزه تر و سالم تر برای گوشت خوک می باشد. این پیتزا متشکل از راسته گوساله اسلایس شده+ قارچ+پنیر +فلفل دلمه ای+سس مخصوص میباشد. بدون شک پیتزا بیکن یکی از خوشمزه ترین و محبوب ترین پیتزاها در جهان می باشد .
 • محبوب ترین پیتزاها Pineapple – آناناس
  4
     Pineapple – آناناس
  10%
  رای دهید
  پیتزا آناناس یکی از پیتزاهای مورد علاقه ی افرادی می باشد که به چشیدن و تجربه طعم های جدید علاقه مندند . این پیتزا از مواد مختلفی تشکیل شده که تک تکشان طعم فوق العاده خوشمزه ای دارند . در کنار هم قرار گرفتن این مواد خوشمزه منجر به یک پیتزای جالب و خوشمزه ای شده که در جهان مورد پسند قشر عظیمی از مردم می باشند . مواد تشکیل دهنده این پیتزا شامل : روغن زیتون ، پیاز خرد شده ی ریز ،سیر خرد شده ی ریز ،ساقه ی کرفس خرد شده،هویج خرد شده ی ریز ،نمک دریایی ،فلفل ،گوجه فرنگی خرد شده، برگ گیاهان معطر خرد شده مثل آویشن و جعفری ،پنیر پارمسان و پنیر موزارلا ،خمیر پیتزا و تکه های نسبتا درشت آناناس می باشد.
 • محبوب ترین پیتزاها Sausage – سوسیس
  5
     Sausage – سوسیس
  10%
  رای دهید
  سوسیس یکی از فراورده های گوشتی مورد علاقه مردم در جهان می باشد . پیتزا سوسیس هم که دیگر بحث خوشمزگی را تکمیل می کند. این پیتزای خوشمزه متشکل از خمیر پیتزا ، سوسیس ، پنیر پیتزا و نمک و ادویه و سس کچاپ و... می باشد . پیتزا سوسیس را دیگر همه می شناسید و حتما با طعم خوب آن آشنا هستید .
 • محبوب ترین پیتزاها Chicken – چیکن
  6
     Chicken – چیکن
  10%
  رای دهید
  فکر میکنید یکی دیگر از پیتزاهای خوش طعم و دوست داشتنی که نمی شود از آن گذشت چه می باشد ؟ بله درست حدس زدید ! پیتزا چیکن ! مواد تشکیل دهنده ی این پیتزا شامل خمیر ، فیله مرغ ، پنیر فیلافیلا ، پیاز خرد شده ، فلفل دلمه ، سس گوجه فرنگی ، روغن زیتون ، پودر آويشن، نمك و فلفل سياه زیتون سیاه می باشد.
 • محبوب ترین پیتزاها Ham – ژامبون
  7
     Ham – ژامبون
  6%
  رای دهید
  پیتزا ژامبون هم همانطور که از اسمش پیداست متشکل از ژامبون و دیگر مواد تشکیل دهنده پیتزا شامل : خمیر پیتزا ، ژامبون مرغ یا گوشت، پیاز سرخ شده ، سس پیتزا، فلفل دلمه ای خلال شده، گوجه فرنگی، پنیر پیتزا ، روغن زیتون یا مایع ، آویشن می باشد . این پیتزای محبوب را می توان در خانه نیز آماده کرد .فقط کافیست طرز تهیه ی آن را مطالعه و از دستور آن پیروی کرد تا پیتزایی خوشمزه و سریع را در خانه تهیه کرد.
 • محبوب ترین پیتزاها Margherita – مارگاریتا
  8
     Margherita – مارگاریتا
  6%
  رای دهید
  پیتزا مارگاریتا در اواخر قرن 19 توسط سرآشپز معروف ناپلی آن زمان و به افتخار ملکه ایتالیا ابداع و طبخ شد. مارگاریتا پیتزایی ساده شامل پنیر، گوجه و ریحان است که در کنار هم، رنگ های پرچم ایتالیا را تشکیل می دهد. در حال حاضر به پیتزایی که فقط از سس گوجه فرنگی و پنیر موزارلا تشکیل شده است هم مارگاریتا می گویند. . شهرت پیتزای ایتالیایی مدیون سه عامل مهم است: سس، خمیر و نوع پخت یا منبع حرارت (پخت) . مارگاریتا به دو دلیل پرطفدار است؛ یکی اینکه به خاطر تاپینگ خلوتش قیمت مناسبی دارد. دوم آنکه افرادی که به دلیل بروز حساسیت یا بیماری نمی توانند از مواد تاپینگ استفاده کنند، می توانند به راحتی آن را بخورند. این پیتزای ساده در بین کودکان و افراد بدغذا هم بسیار محبوب و پرطرفدار است
 • محبوب ترین پیتزاها New York-style - نیویورکی
  9
     New York-style - نیویورکی
  4%
  رای دهید
  پیتزا نیویورکی که از معروف‌ترین غذاهای شهر نیویورک می‌باشد در اوایل سال ۱۹۰۰ میلادی به وجود آمد. شهرت این پیتزا بیشتر به اندازه بزرگ، پهن و نازک بودن و چند لایه بودن آن است. چاشنی رایج آن سس گوجه فرنگی و پنیر موتزارلا است. این پیتزا با پیتزای شیکاگو همواره رقابت سرسختی دارد. خمیر این پیتزا نازک و قابل انعطاف بوده و دست پخت می‌باشد. مواد تشکیل دهنده این پیتزا شامل شکر ، نمک ، روغن زیتون ، آرد ، خمیر ، آرد ذرت شیرین ، سس ، پنیر و دیگر مواد دلخواه برای روی پیتزا می باشد.
 • محبوب ترین پیتزاها mushroom – قارچ
  10
     mushroom – قارچ
  3%
  رای دهید
  پیتزا قارچ پیتزایی است که قارچ، اصلی ترین ماده تشکیل دهنده تاپینگ آن است. قارچ که از اصلی ترین مواد و به نوعی پای ثابت هر پیتزا است، طعم و عطری بی نظیر به این غذا می دهد و بافت گوشت مانند آن می تواند جایگزین خوبی در پیتزا باشد. ماده اولیه این پیتزا قارچ است. پیتزا فونگی پیتزایی با ارزش غذایی بالا بوده و یکی از منابع مهم دریافت پروتئین گیاهی است. این پیتزا به دلیل اینکه کالری کمتری نسبت به دیگر پیتزاها دارد می تواند گزینه مناسبی برای افرادی که رژیم دارند باشد .
11