معروف ترین رمان های عاشقانه خارجی

ارسال شده توسط

معروف ترین رمان های عاشقانه خارجی را می شناسید ؟

رمان رمانتیک یک گونه از شیوه‌های نوشتار در ادبیات است. اولویت اصلی در این گونه رمان‌ها توجه به روابط عاشقانه بین دو نفر است. ویژگی بارز این رمان‌ها بیان پر از احساس آن است . کتاب و کتابخوانی تاثیر زیادی روی زندگی هر فردی می تواند داشته باشد . کتاب می تواند سرچشمه ی ایده ها ، روش ها و سلایق و … باشد. عاشقانه های کلاسیک معمولا در میان افراد رمان دوست بسیار طرفدار دارد . هر روزه کتاب‌های زیادی در دنیا به بازار عرضه می‌شود اما همه کتاب ها و همه موضوعات نمی تواند جذابیت همه گیر داشته باشند . داستان های کلاسیک عاشقانه رنگ و بوی خاص و دلنشینی دارد و تاثیر مستقیم روی روح و روان آدم می گذارند . با وجود این همه کتاب که هر روزه به بازار عرضه می شود ، یک سری کتاب هستند که حتی با گذشت زمان باز هم پرطرفدارند و دل و جان را سیقل می دهند و خواندن چندباره ی این کتاب ها آدمی را خسته نمی کند.


 • معروف ترین رمان های عاشقانه خارجی غرور و تعصب - Pride and Prejudice
  1
     غرور و تعصب - Pride and Prejudice
  33%
  رای دهید
  غرور و تعصب رمان مشهور نویسنده ی انگلیسی جین آستن می باشد. کتاب غرور و تعصب دومین نوشته ی این نویسنده می باشد . او این کتاب را در سن 21 سالگی نوشت. از این رمان بارها فیلم‌سازی شده ‌است.داستان این کتاب از این قرار است که آقا و خانم بنت(Bennet) پنج دختر داشتند . جِین و الیزابت بزرگ تر از سه خواهر دیگر بودند و زیباتر و سنگین تر. در همسایگی آنها مردی به نام -چارلز بینگلی- در باغی به نام – نِدِرفیلد - زندگی می کرد . وی بسیار با محبّت و خوش چهره بود.خانم بنت می کوشید تا هر طور شده مرد جوان را برای ازدواج به یکی از دخترانش مایل کند . در یک مهمانی که بینگلی ترتیب داده بود ، خانواده ی بنت نیز حضور داشتند .آقای دارسی ، دوستِ شوهرِ خواهر چارلز هم در آن جشن بود .او سر و وضعی آراسته و پر غرور داشت .آن شب ، جین با چارلزبینگلی آشنا شد . دوشیزه بینگلی هم دوست داشت دارسی به او توجه کند که چنین نشد......
 • معروف ترین رمان های عاشقانه خارجی قصه عشق - Love Story
  2
     قصه عشق - Love Story
  19%
  رای دهید
  رمان قصه عشق ، رمانی عاشقانه از نویسنده آمریکایی اریک سگال است که اولین بار در سال ۱۹۷۰ به چاپ رسید . او در این کتاب به نگرشی تازه در زابطه زن و مرد پرداخته است . اصلی ترین سؤال نویسنده که در این کتاب به آن پاسخ داده می‌شود اینمی باشد که: «چرا برخی روابط صمیمانه من به موفقیت می‌انجامند و برخی با شکست مواجه می‌شوند؟ چرا جذب یک فرد خاص می‌شویم و از بعضی‌ها بدمان می‌آید؟» نویسنده برای رسیدن به پاسخ این پرسش‌ها، به بررسی ساختار عشق می‌پردازد. او نظریه سه وجهی عشق را بیان می‌کند و صمیمیت، شور و شهوت، و تعهد را پایه‌های عشق می‌داند و با نگاه به روایت‌های افراد از عشق، به این نتیجه می‌رسد که عشق برای هر کدام از ما الگو و قصه‌ای دارد. این کتاب به بیش از 20 زبان زنده ی دنیا ترجمه شده است.
 • معروف ترین رمان های عاشقانه خارجی بر باد رفته - Gone With the Wind
  3
     بر باد رفته - Gone With the Wind
  12%
  رای دهید
  نویسنده ی این کتاب مارگارِت میچل می باشد ، نویسنده‌ای که در سال ۱۹۳۷ برای رمان برباد رفته جایزه پولتیزر را دریافت کرد. بر باد رفته اثر به یادماندنی و پرفروش مارگارت میچل نویسنده ی زن آمریکایی است.او دوران کودکیش را در سال های جنگ‌های شهری آمریکا گذراند و به خوبی با فضا و حال و هوای آن دوران آشنا بود و آن را می‌شناخت و به همین خاطر در این کتاب به شکلی زیبا بخشی از تاریخ آمریکا را هم گنجانده است. استان درباره ی دختری به نام اسکارلت اهارا است اسکارلت یک دختر نازپرورده و سبک سر است که تنها تفریحش جلب توجه مردان اطرافش است. وقتی او خبر نامزدی اشلی(پسر یکی از زمینداران همسایه )با دختری ساده وبی آلایش به نام ملانی را میشنود حسادت زنانه اش تحریک میشود و به اشلی ابراز علاقه میکند و ... .
 • معروف ترین رمان های عاشقانه خارجی رومئو و ژولیت – Romeo & Juliet
  4
     رومئو و ژولیت – Romeo & Juliet
  8%
  رای دهید
  رومئو و ژولیت تراژدی نوشته‌شده توسط ویلیام شکسپیر در اوایل کار اوست که در مورد دو عاشق ناکام است که در نهایت مرگ پایان کارشان می‌شود. این نمایشنامه یکی از محبوب‌ترین نمایشنامه‌های شکسپیر در زمان حیاتش می‌باشد و در کنار هملت یکی از نمایشنامه‌هایی است که بر روی پرده رفته است. این داستان عاشقانه تاکنون بارها و بارها مورد اقتباس نمایشی و سینمایی قرار گرفته اما هنوز هم روایتش برای مخاطبان تازگی‌ دارد.
 • معروف ترین رمان های عاشقانه خارجی بلندی های بادگیر - Wuthering Heights
  5
     بلندی های بادگیر - Wuthering Heights
  8%
  رای دهید
  بلندی های بادگیر تنها اثر امیلی برونته شاعر و نویسندهٔ انگلیسی می باشد . این رمان داستان عشق آتشین ولی مشکل‌دار میان هیث کلیف و کترین ارنشاو است و این‌که این عشق نافرجام چگونه سرانجام این دو عاشق و بسیاری از اطرافیانشان را به نابودی می‌کشاند. هیث کلیف کولی‌زاده‌ای است که موفق به ازدواج با کاترین نمی‌شود و پس از مرگ کاترین به انتقام‌گیری روی می‌آورد داستان رمان برای مسافری تعریف شده‌است و او آن را به اول شخص روایت می‌کند. امیلی آن‌چنان توانمند بود که حتی با نوشتن یک رمان، توانست نامش را ابدی و مانا سازد اما عمر با او یار نبود و تنها یک سال پس از چاپ «بلندی‌های بادگیر» بر اثر ابتلا به ذات‌الریه درگذشت.
 • معروف ترین رمان های عاشقانه خارجی دفتر خاطرات - Notebook
  6
     دفتر خاطرات - Notebook
  5%
  رای دهید
  دفتر خاطرات اولین رمان به‌چاپ‌رسیده «نیکولاس اسپارکس» است . داستان این اثر کلاسیک با تابستان پرهیجان و رمانتیکی شروع می‌شود که «نوآ» و «آلیس» در کنار هم تجربه می‌کنند. مادر آلیس اما مانع پررنگ‌تر شدن رابطه این دو نوجوان می‌شود... سال‌ها بعد آلی و نوآ یکدیگر را پیدا می‌کنند و رابطه عاشقانه‌شان را از سر می‌گیرند. داستان خواندنی اسپارکس از زبان پیرمردی مبتلا به آلزایمر برای همسرش روایت می‌شود.
 • معروف ترین رمان های عاشقانه خارجی جین ایر - Jane Eyre
  7
     جین ایر - Jane Eyre
  4%
  رای دهید
  جین ایر معروف‌ ترین اثر شارلوت برونته است که در سال 1847 به چاپ رسید .این نویسنده برادر امیلی برونته نویسنده ی کتاب بلندی های بادرگیر می باشد. داستان این کتاب از دختری سخن می گوید که در کودکی پدر و مادر خود را از دست می دهد و تنها می شود و بعد از آن که از آشنایان و دوستان طرد می شود به پرورشگاهی خشک و خشن رفته و در آنجا بزرگ می شود . . او سپس با سمت معلمی به خانه‌ای اشرافی می‌رود، ارباب خانه - آقای روچستر - به او علاقه‌مند می‌شود و لی جین که می دانست ار قبلا ازدواج کرده است ناراحت می شود و از خانه می گریزد و .... . این داستان به خاطر محبوبیتش در قالب فیلم نیز در می آید .
 • معروف ترین رمان های عاشقانه خارجی آناکارنیا - Anna Karenina
  8
     آناکارنیا - Anna Karenina
  2%
  رای دهید
  آناکارنیا شاهكار لئو تولستوي در سال 1877 نوشته شد. نام این رمان از شخصیتی به همین نام یعنی آنا کارنیا گذاشته شده است اما در واقع کل داستان راجع به آنا نیست و نیمی دیگر از داستان از فردی به نام لوین سخن می گوید. لوین و آنا رابطه ی دورادوری با هم دارند و در واقع آنا کارِنینا خواهرِ دوستِ لوین است. نکته ی جالب این کتاب ، نوع نوشتار ان است . تولستوی در نوشتن این داستان سعی داشته برخی افکار خود را در قالب دیالوگ‌های متن به خواننده القاء کند و او را به تفکر وادارد.گفتنی ست از این رمان هم فیلم ساخته اند .
 • معروف ترین رمان های عاشقانه خارجی دکتر ژیواگو – Doctor Zhivago
  9
     دکتر ژیواگو – Doctor Zhivago
  2%
  رای دهید
  رمان دکتر ژیواگو اثر بوریس پاسترناک. یکی از رمان های محبوب و معروف ژانر عاشقانه می باشد . نام این کتاب برگرفته از شخصیت اول آن –یک دکتر شاعر– است. این کتاب برنده ی جایزه ی نوبل ادبی شده است .. نکته­ ی عجیب داستان این کتاب آن است که تمام شخصیتهای این رمان در دورانهای مخلتف با یکدیگر برخورد می­کنند. بی آنکه یکدیگر را بشناسند. مثلاً ژیواگو هنوز به دبیرستان می­رود که، در نتیجه­ ی وضعیتی اتفاقی، با همسر آینده­ی خود، تونیا گرومکو ، بر بستر مادرش آشنا می شود؛ برخوردی اتفاقی که به هیچ روی در سیر سرنوشت آنان تأثیری ندارد. پس از انقلاب ۱۹۱۷، هنگامی که دکتر ژیواگو نخستین بار به مسکو باز می­گردد و ...
 • معروف ترین رمان های عاشقانه خارجی همسر مسافر زمان - The Time Traveler’s Wife
  10
     همسر مسافر زمان - The Time Traveler’s Wife
  2%
  رای دهید
  اين کتاب، اولين رمان آدري نيفنگر است؛ داستان پرماجراي عشق ميان کتابداري به نام هنري و دختري زيبا به نام کلر که دانشجوي هنر است. هنري به دليل اختلالات ژنتيکي بدون اراده در زمان سفر مي کند و با اين که هر دو سعي مي کنند زندگي طبيعي داشته باشند، خانواده تشکيل دهند، شغل و دوستان خود را حفظ کنند و بچه‌دار شوند اما غيب شدن هاي گاه و بي‌گاه هنري زندگي آن‌ها را دستخوش ماجراهايي غيرقابل پيش‌بيني مي‌کند. اين کتاب، داستان عشق، شکيبايي و وفاداري است.
11