اخبار روز نهم المپیک ریو ۲۰۱۶                                                                                             

ارسال شده توسط


در نهمین روز از بازی های المپیک ریو ایران با مدال برنز سعید عبدولی به داشتن ورزشکاران غیور و تنومند افتخار کرد. اخبار روز نهم المپیک ریو ۲۰۱۶ را بخوانید.

پوریا نوروزیان در دور مقدماتی تفنگ سه وضعیت مردان و با رکورد ۱۱۶۸، از فینال مسابقات بازماند.

حمید سوریان در کشتی فرنگی ۵۹ کیلوگرم، در مقابل حریف ژاپنی خود ۴-۵ شکست خورد. سپس در شانس مجدد در برابر حریف قزاقستانی خود شکست خورد و از مسابقات المپیک حذف شد.

سعید عبدولی در دور مقدماتی کشتی فرنگی ۷۵ کیلوگرم در برابر حریف دانمارکی خود با نتیجه ۱-۱ شکست خورد. وی در دور شانس مجدد خود در برابر حریف صرب خود پیروز شده و در رده بندی با پیروزی در برابر حریف مجارستانی خود مدال برنز کسب کرد و پیروز مسابقه شد.

در مسابقات گلف در رقابت های المپیک ۲۰۱۶، جاستین رز گلف باز بریتانیایی برنده مدال طلا، هنریک استنسون از سوئد مدال نقره و مارکوس فریزر استرالیایی مدال برنز مسابقات را کسب کرد.

تا روز نهم از بازی های المپیک تابستانی ریو ۲۰۱۶، آمریکا با مجموع ۶۹ مدال (۲۶ طلا، ۲۱ نقره و ۲۲ برنز) در رده اول مدال گیرندگان، بریتانیا با مجموع ۳۸ مدال ( ۱۵ طلا، ۱۶ نقره و ۷ برنز) در جایگاه دوم و چین با مجموع ۴۵ مدال (۱۵ طلا، ۱۳ نقره و ۱۷ برنز) در جایگاه سوم قرار دارد. ایران نیز با ۲ مدال طلا و یک مدال برنز در جایگاه بیست و چهارم قرار دارد.

جدول مدال های المپیک را تا روز نهم در تصویر زیر مشاهده کنید.

جدول مدال های المپیک 2016