باهوش ترین انسانهای جهان با بالاترین رکورد ضریب هوشی

ارسال شده توسط

کلمه IQ مخفف Intelligence Quotient یا همان بهره هوشی است که سال هاست به صورت تست مورد آزمایش قرار می گیرد تا نشان دهد که توانایی و هوش هر فرد در مقابل جمعیت جهان، به چه میزان است. برهمین اساس IQ بین ۹۵ تا ۱۰۰ افراد معمولی و بالای ۱۳۰ نابغه و پایین ۷۰ نشانگر مشکلات مغزی است. تاپ لیست در نظر دارد باهوش ترین افراد جهان را با بالاترین رکورد ضریب هوشی معرفی نماید.

۱. ویلیام جیمز سیدیس با ضریب هوشی ۲۵۰ تا ۳۰۰

ویلیام جیمز سیدیس با ضریب هوشی 250 تا 300

ویلیام جیمز سیدیس با ضریب هوشی ۲۵۰ تا ۳۰۰

ویلیام جیمز سیدیس در سال ۱۸۹۸ در آمریکا متولد شد و با ضریب هوشی ۲۵۰ تا ۳۰۰ در بالاترین مقام قرار دارد. ویلیام زمانی که شش ساله بود توانست در مدت هفت ماه تمامی دوران مدرسه و دبیرستان را طی کند و دیپلم بگیرد و در سن ۱۱ سالگی نیز به دانشگاه هاروارد راه یافت و در سن ۱۶ سالگی فارغ التحصیل شد و در سن ۱۸ سالگی به دانشکده حقوق دانشگاه هاروارد راه یافت. علاوه بر همه این موارد او توانایی صحبت کردن به ۴۰ زبان و لهجه های متفاوت را نیز داشت. 
در واقع او در یادگیری ریاضیات و زبان نابغه بود. اما متاسفانه جیمز در طول زندگانی خود نتوانست از استعدادهایی که برخوردار بود، استفاده کند و در سن ۴۶ سالگی نیز به علت خونریزی مغزی در حالی که از تنهایی و فقر رنج می برد، در گذشت.

۲. ترنس تائو با ضریب هوشی ۲۲۵-۲۳۰

ترنس تائو با ضریب هوشی ۲۲۵-۲۳۰

ترنس تائو با ضریب هوشی ۲۲۵-۲۳۰

ترنس تائو در سال ۱۹۷۵ در استرالیا از پدر و مادری هنگ کنگی به دنیا آمد. در دوسالگی قادر به انجام دادن حساب های ابتدایی بود و در ۱۰ سالگی، در المپیاد بین المللی ریاضی شرکت کرد و با کسب مدال برنز، جوان ترین برنده آن زمان بود. در دو سال بعدی این رقابت ها، تائو مدال نقره و طلا را نیز از آن خود کرد و هر مرتبه نیز به عنوان جوانترین برنده تاریخ رقابت ها لقب گرفت. در ۱۵ سالگی او توانست اولین مقاله تحقیقاتی خود را منتشر کند و در سن ۱۶ سالگی مدرک افتخاری از سوی دانشگاه فلیندرز آدلاید را دریافت کرد و در سال بعد از آن، دوره ارشد خود را نیز به اتمام رساند.
او تا به الان توانسته ۲۵۰ مقاله تحقیقاتی و ۱۷ کتاب را به چاپ برساند و جوایز فراوانی را نیز کسب کرده است که مهم ترین آنها درسال ۲۰۰۶ برای تعالی و نوآوری در ریاضیات برنده‌ی مدال فیلدز، و پس از آن برنده‌ی جایزه‌ی کرافورد شد که دو عدد از بهترین افتخارات برای یک ریاضیدان محسوب می‌شوند. او به عنوان پروفسور در دانشگاه کالفیرنیا در لس‌آنجلس کار می‌کند.

۳. کریستوفر هیراتا با ضریب هوشی ۲۲۵

 کریستوفر هیراتا با ضریب هوشی ۲۲۵

کریستوفر هیراتا با ضریب هوشی ۲۲۵

کریستوفر هیراتا فیزیک دان ژاپنی- آمریکایی که در سن ۱۳ سالگی در المپیاد بین المللی فیزیک برنده مدال طلا شد و در سن ۱۲ سالگی اولین واحد های دانشگاهی خود را در دروس فیزیک و حساب دیفرانسیل چند متغیره را شروع کرد.
و زمانی که تنها ۱۴ سال داشت، وارد موسسه‌ی فناوری کالیفرنیا شد و در دوسال بعد در ناسا بر روی پروژه کشف، امکان سکونت در مارس، کار می کرد. در سن ۱۸ سالگی، دوره کارشناسی خود را در رشته ریاضیات به اتمام رساند و چهار سال بعد موفق به اخذ مدرک دکترای خود در رشته فیزیک از دانشگاه پرینستون شد. در حال حاضر، هیراتا پروفسور فیزیک و ستاره شناسی در ایالات متحده آمریکا است.

۴. کیم اونگ‌یونگ با ضریب هوشی ۲۱۰

کیم اونگ‌یونگ با ضریب هوشی ۲۱۰

کیم اونگ‌یونگ با ضریب هوشی ۲۱۰

کیم اون‌یونگ در سال ۱۹۶۲ در کره جنوبی متولد شد و آن‌قدر از نظر هوشی بااستعداد بود که وقتی به ۳ سالگی رسید، خواندن زبان‌های انگلیسی، کره‌ای، آلمانی، و ژاپنی را یاد گرفته بود. یانگ پیش از سن ۱۵ سالگی از سوی دانشگاه کلرادو، دکترای فیزیک را دریافت کرد و هم اکنون بعد از یک مرحله سریع و عجیب در زندگی به کره جنوبی بازگشته تا یک زندگی معمولی را با هم سن و سالان و خانواده خود داشته باشد و رویاهای خود را دنبال کند تا بعد از انتخاب رشته مهندسی عمران مدرک دکترای خود را نیز در این رشته کسب کرد. او درحل مسائل دیفرانسیل پیچیده و مسایل انتگرال بسیار قوی بود.

۵. دکتر اوانجلیس کاتسیولیس با ضریب هوشی ۱۹۸

دکتر اوانجلیس کاتسیولیس با ضریب هوشی 198

دکتر اوانجلیس کاتسیولیس با ضریب هوشی ۱۹۸

این روانشناس یونانی در سال ۱۹۶۷ متولد شد و موفق به کسب سه مدرک دانشگاهی از قبیل فلسفه، فناوری تحقیق پزشکی و داروشناسی روانی نیز شده است. کاتسیولیس همچنین بنیان گذار شبکه هوش جهانی بوده و یک شبکه برای افراد خیلی باهوش هست. در حال حاضر در دانشگاه ارسطو در شهر تسالونیکی، استاد است.
۶. گری کاسپاروف با ضریب هوشی ۱۹۴

گری کاسپاروف با ضریب هوشی 194

گری کاسپاروف با ضریب هوشی ۱۹۴

گری کاسپاروف استاد بزرگ شطرنج و قهرمان سابق شطرنچ، به عنوان بزرگترین شطرنج باز تاریخ شناخته می شود. زمانی که او ۱۴ سال داشت همه جوایز و عنوان های نوجوانان در شوروی را از آن خود کرد و در سن ۱۷ سالگی در المپیاد ۱۹۸۰ شوروی شرکت کرد و درسن ۲۲ سالگی، زمانی که قهرمان شطرنچ یعنی آناتولی کارپوف را در سال ۱۹۸۵ شکست داد، به جوانترین قهرمان شطرنج دنیا ملقب شد. او با داشتن یک حافظه خدادادی، می تواند تا  حرکت بعدی را پیش بینی کند و بازی ها و حرکات را تا ۳۰ سال گذشته به خاطر بیاورد. او با ۱۹۴ آی کیو در حال حضر یک سیاستمدار و یک نویسنده است. گری در این عمر ۴۹ ساله، برای پست ریاست روسی اقدام کرده و بنیانگذار جبهه متحد مدنی است.

۷. میسلاو پریداوک با ضریب هوشی ۱۹۲

میسلاو پریداوک با ضریب هوشی 192

میسلاو پریداوک با ضریب هوشی ۱۹۲

میسلاو پریداوک با ضریب هوشی ۱۹۲ پروفسور ریاضی اهل کرواسی است. این استاد نابغه، ۴۵ سال است که ریاضی در شهر زاگرب تدریس می کند، مالک و مدیر یک شرکت تجاری کوچک نیز هست. پریداوک بنیانگذار و رئیس انجمن نخبگان  GenerIQ society است که ایویچ و فرل در آن عضویت دارند. وی علاقمند به موسیقی، فیلم و کتاب است.

۸. لئوناردو داوینچی با ضریب هوشی ۱۸۰-۱۹۰

ئوناردو داوینچی با ضریب هوشی ۱۸۰-۱۹۰

ئوناردو داوینچی با ضریب هوشی ۱۸۰-۱۹۰

لئوناردو داوینچی زادۀ ۱۵ آوریل ۱۴۵۲ و در گذشتۀ ۲ می ‌۱۵۱۹، از دانشمندان و هنرمندان ایتالیایی دوره رنسانس است که در رشته‌ های نقاشی، ریاضی، معماری، موسیقی، کالبدشناسی، مهندسی، تندیسگری، و هندسه شخصی برجسته و به طراح اولیه صدها اثر معماری و نیز طرح اولیه هواپیما معروف بود. یکی از طرح‌های ابتکاری او لباس غواصی و زیر دریایی جنگی است. او همچنین مسلسل، تانک نظامی، ساعتی که به ساعت داوینچی معروف است، کیلومتر شمار و چیزهای دیگر را اختراع کرد.
لئوناردو داوینچی به پژوهش درباره گیاهان و جانوران مختلف پرداخت تا بتواند از آنها در تابلوهایش استفاده کند؛ فزوده بر آن، دا نش گسترده‌ای دربارۀ نورشناسی، ژرفا نمایی و استفاده از رنگها کسب کرد.

۹. آلبرت اینشتین با ضریب هوشی ۱۶۰- ۱۹۰

آلبرت اینشتین با ضریب هوشی ۱۶۰- ۱۹۰

آلبرت اینشتین با ضریب هوشی ۱۶۰- ۱۹۰

زمانی که مادر آلبرت، پائولین اينشتين (pauline einstein)، او را به دنیا آورد متوجه شد سر اينشتين بسیار بزر گ است و تصور می کرد که او ناقص به دنیا آمده. قسمت عقب سر بسیار بزرگ به نظر می رسید و خانواده وی بلافاصله متوجه این چیز عجیب و غیر طبیعی شدند. در هر صورت پزشک آنها را آرام نمود. در آن زمان بسیار دیر زبان به سخن باز کرده بود و به ندرت حرف می زد. اينشتين در سن ۵ سالگی در بستری مریضی خوابیده بود، پدرش چیزی به او داد که باعث شد در ذهنش اولین جرقه علاقمندی به علوم به وجود آید و آن یک قطب نمای ساده جیبی.بود.
آلبرت اینشتین به خاطر کارش در زمینه‌ی فیزیک نظری، نظریه نسبیت و کشف قانون اثر فوتوالکتریک شناخته می‌شود که گامی اساسی در تکامل فیزیک کوانتوم بود.

۱۰. استفن هاوکینگ با ضریب هوشی ۱۶۰

استفن هاوکینگ با ضریب هوشی ۱۶۰

استفن هاوکینگ با ضریب هوشی ۱۶۰

استفن هاوکینگ یکی از شناخته‌شده‌ترین فیزیکدان‌های نظری بوده که بعد از انیشتین به عنوان معروف ترین مغز به حساب می آید، او یک فیزیک دان و کیهان شناس است. او نه تنها کنترل بدن خود بلکه کنترل کلام خود را نیز از دست داده است. هاوکینگ از یک کامپیوتر با آمایشگر گفتار که یک سنسور متصل به عضله گونه است، استفاده می کند.
او در روز های اولیه تحصیل خود چندان باهوش نبود و گفته می شود که در کلاس دبیرستان خود جزو شاگردان ضعیف قرار داشت اما با تمرکز بر روی علاقه اش توانست در دانشگاه آکسفورد در رشته کیهان شناسی، عنوان شاگرد اول را کسب کند و برای دکتری در این رشته نیز به کمبریج رفت. اما به مریضی عصبی مبتلا شد. او ۷ کتاب تالیف کرده که‌ در نوع خود بی‌نظیر هستند و ۱۴ بار جایزه علمی‌مراکز معتبر جهان را از آن خود ساخته است. او هم اکنون ۷۰ سال عمر دارد.