بدترین جنگ های تاریخ

ارسال شده توسط

بدترین جنگ های تاریخ کدام جنگ ها هستند؟
همه ی مردم باید ساده ترین حق که حق زندگی کردن است را داشته باشند. اما گاهی این حق از مردم بی گناه گرفته شده و کشته میشوند (جنگ، کشتار مردمی، حکومت های دیکتاتوری، جنگ های داخلی و غیره) و معمولا در این شرایط رئیس جمهور آن کشور رژیم و حکومت استبدادی را متوقف می کند. جنگیدن، یکی از کارهایی است که همه مردم جهان همیشه با هم کرده اند. اما گاهی این جنگ ها موجب کشته شدن بسیاری از مردم بی گناه می شود. تاپ لیست در این پست ۱۰ مورد از بدترین جنگ های تاریخ را که در تمام دنیا رخ داده به شما معرفی می کند. آیا شما هم با این ترتیب موافق هستید؟ در غیر این صورت به انتخاب خود رای دهید.
جنگ جهانی دوم

جنگ جهانی دوم

جنگ جهانی دوم

جنگ جهانی دوم در طی سال های ۱۹۳۹ تا ۱۹۴۵ رخ داده و حدود ۴۰ تا ۷۲ میلیون نفر در سراسر جهان کشته داده است. جنگ جهانی دوم بسیاری از کشور ها درگیر کرد اما در این جنگ دو دسته متحدین و متفقین به وجود آمد. در این جنگ حدود ۱۰۰ میلیون نفر جنگیدند که در پی آن، کشتار جمعی هولوکاست و بمباران هسته ای هیروشیما و ناکازاکی رخ داد. آمار نشان می دهد که این جنگ، بیشترین کشته را در طول تاریخ داشته است. از رهبران جنگ جهانی دوم می توان آدولف هیتلر، بنیتو موسولینی، چرچیل، استالین و فرانکلین روزولت را نام برد.
شورش تایپینگ

شورش تایپینگ

شورش تایپینگ

مردم چین از سال ۱۸۵۱ تا ۱۸۶۴ میلادی شورشی به نام «قیام تایپینگ» راه انداختند که رهبر آن هونگ شئو چوان بود و هدف آن مبارزه با فقر و فساد و ایجاد عدالت و برابری بود. این جنگ در چین رخ داده و بین ۲۰ تا ۱۰۰ میلیون کشته داد. در این قیام مراکز فرهنگی و کتابخانه های بسیاری سوخته شدند که می توان گفت حتی تنها دستاورد آن نیز تخریب آثار و مکان های فرهنگی بوده است. این قیام علیه خاندان سلطنتی شکل گرفت و مدعی طرفداری از مسیحیت بود. بریتانیا نیز از خاندان سلطنتی حمایت کرد که این اتفاق ضربه ی بدی برای شورش تایپینگ بود.
جنگ جهانی اول

جنگ جهانی اول

جنگ جهانی اول

جنگ جهانی اول که نخستین جنگ جهانی بوده از تابستان سال ۱۹۱۴ آغاز شده و تا پاییز سال ۱۹۱۸ نیز ادامه داشته است. همانطور که از اسم آن پیداست، این جنگ کشورهای جهانی را درگیر کرده و بین ۱۵ تا ۶۵ میلیون جمعیت داشته است. در این جنگ برای اولین بار از تسلیحات شیمیایی استفاده شد. از دلایل رخ داد این جنگ می توان به اختلاف اتریش و روسیه، فرانسه و آلمان، و رقابت بین آلمان و انگلیس اشاره کرد. اما قتل آرشیدوک فرانتس فردیناند که ولیعهد امپراتوری اتریش بود، بهانه ای برای به وقوع پیوستن این جنگ بود.
فتوحات مغول

فتوحات مغول

فتوحات مغول

یورش مغول ها در سال ۱۲۰۷ شروع شد و در سال ۱۴۷۲ پایان یافت. این جنگ در آسیا و اروپای شرقی به وقوع پیوست که بین ۳۰ تا ۶۰ میلیون کشته داشته است. این یورش موجب متوقف شدن تمدن اسلامی در آن زمان شد. امپراطوری مغول در آن زمان دولت بزرگ مغول نامیده می شد که از بزرگترین امپراطوری ها در طول قرن های ۱۳ و ۱۴ بود. این جنگ از آسیای مرکزی شروع شد، به اروپای شرق کشیده شد، سیبری را از شمال تحت پوشش قرار داد و به جنوب آسیا نیز ادامه پیدا کرد. این جنگ ۲۲% از مساحت زمین را تحت پوشش قرار داد.
شورش ان لوشان

شورش ان لوشان

شورش ان لوشان

شورش ان لوشان که با نام های شورش آن شی و یا اغتشاشات آن شی نیز خوانده می شود، در سال ۷۵۵ تا ۷۶۳ در چین رخ داد. در طی این شورش بین ۱۳ تا ۳۶ میلیون نفر کشته شدند. شورش ان لوشان طی سلسله تانگ روی داد که در آن زمان ژنرال ان لوشان سلسله ی یان را بنا کرد و خود را در شمال چین امپراطور خواند. در طی این شورش، آن لوشان به سرزمین های جنوبی رفت، لوئو یانگ را تسخیر کرد، نیروهای ضعیف تانگ را از بین برد و چین جنوبی را تسخیر کرد. نتیجه این شورش ضعیف شدن و سقوط سلسله تانگ بود.
پیروزی سلسله چینگ بر سلسله مینگ

پیروزی سلسله چینگ بر سلسله مینگ

پیروزی سلسله چینگ بر سلسله مینگ

دودمان چینگ که با نام های مختلفی چون چینگ بزرگ نیز شناخته می شود، آخرین سلسه ی پادشاهی در چین است که از جنگ ان ها از سال ۱۶۱۶ تا ۱۶۶۲ ادامه داشت. دودمان چینگ ، دودمان مینگ را برانداز کرد و بعد از آن با تشکیل جمهوری چین، سلسله آن ها نیز از بین رفت. خانواده جورچن آیسین گیورو منچو در شمال شرقی چین این سلسله را تاسیس کردند که با مدرن سازی چین همزمان شده بود.
فتوحات تیمور لنگ

فتوحات تیمور لنگ

فتوحات تیمور لنگ

فتوحات تیمور لنگ از سال ۱۳۶۹ تا ۱۴۰۵ ادامه داشت که در خاورمیانه، هند، آسیای مرکزی و روسیه ادامه داشت. ۱۵ الی ۲۰ میلیون نفر در طی این جنگ ها کشته شدند. تیمور در طول زندگی خود و تا حال حاضر یک شخصیت جنجال برانگیز بوده است. او به خوارزم و قلمرو خانان جثه چندین بار لشکر کشی کرد. قفچاق و مغولستان، مازندران، آذربایجان، ارمنستان، گرجستان و شروان را نیز به تصرف خود درآورد. سپس مسکو را فتح کرد و جنگ های دیگر خود ادامه داد. او اهل علم و هنر بود و به همین دلیل از کشتن آن ها خود داری می کرد اما قتل عام های او در تاریخ به ثبت رسیده اند.
شورش دانگان

شورش دانگان

شورش دانگان

شورش دانگان یک جنگ قومی و نژادی بوده که در طی سال های ۱۸۶۲ و ۱۸۷۷ در چین روی داد که در پی آن بین ۸ تا ۱۲ میلیون نفر کشته شدند. این شورش به دست رهبران بسیار بی نظمی شکل گرفت که در هیچ موردی با هم اتفاق نظر و هیچ هدفی برای جنگیدن نداشتند. یک فکر اشتباهی وجود دارد که این جنگ علیه دودمان چینگ شکل گرفت در صورتیکه هیچ سندی مبنی بر حمله آن ها به پایتخت چینگ وجود ندارد. بعد از شکست مردم دانگان به روسیه، قزاقستان و قرقیزستان مهاجرت کردند.
جنگ داخلی روسیه

جنگ داخلی روسیه

جنگ داخلی روسیه

این جنگ بین سال های ۱۹۱۷ تا ۱۹۲۲ در روسیه به وقوع پیوست و بین ۵ تا ۹ میلیون کشته داشت. جنگ داخلی روسیه به زنجیره ای از جنگ ها گفته می شود که منجر به سرنگونی دولت موقت روسیه شد و بین ارتش سرخ و ارتش سفید بوده است. نیروهای دیگری نیز وارد این جنگ شدند که ارتش سیاه و سبز اوکراین دو نمونه از آن ها می باشد.
جنگ های ناپلئونی

جنگ های ناپلئونی

جنگ های ناپلئونی

جنگ های ناپلئونی بین سال های ۱۸۰۳ تا ۱۸۱۵، در اروپا رخ داد و بین ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تا ۷ میلیون کشته داده است. این جنگ ها در دوره ناپلئون بناپارت رخ داد که در سال ۱۸۰۳ ناپلئون خود را برای حمله به انگلستان آماده کرد، دو سال بعد او خود را پادشاه ایتالیا می کند و اتریش و انگلیس بر علیه او متحد می شوند. سپس به اسپانیا حمله می کند و می خواهد برادر خود را پادشاه اسپانیا کند که انگلیس، پرتغال، اسپانیا و اتریش بر علیه فرانسه متحد شده و شورش می کنند. در سال ۱۸۱۲ سربازان ناپلئون بر اثر سرما و گرسنگی در حمله به روسیه کشته می شوند و از ۵۰۰ هزار سرباز تنها ۳۰ هزار نفر باقی می مانند. اما در سال ۱۸۱۳ ناپلئون شکست می خورد و اگرچه در ۱۸۱۵ سپاهی تشکیل می دهد اما دوباره شکست خورده و جزیره ای در اقیانوس اطلس تبعید می شود.