برگزیدگان منتخب جشنواره عمار

ارسال شده توسط

مراسم افتتاحیه هفتمین جشنواره مردمی فیلم عمار چهارشنبه هشتم دی ماه در سینما فلسطین با قرائت آیاتی از قرآن کریم توسط محمد مهدی آژند، فرزند شهید مدافع حرم آغازشد. سپس نادر طالب‌زاده دبیر جشنواره اظهار داشتند که فرهنگ فیلم سازی و مستند سازی در میان جوانان انقلابی راه افتاده است و بچه های انقلابی در این زمینه فعالیت بسیاری دارند که سبب تحول عظیمی گردیده است. خدا را شاکریم و این را مرهون هدایت خداوند می‌دانیم. حضور و دعای خانواده های شهداء پشتیبان فیلم سازان انقلابی است و بحمدالله با نوآوری و ابتکارعمل خود اهدافی نظیر آگاه کردن مردم از تحولات وضعی جامعه، به رخ کشیدن دستاورد های انقلاب به بیگانگان و به چالش کشیدن مسئولان کم کار و خطاکار و … را دنبال خواهیم کرد. 

222
 پس از سخنرانی دبیر جشنواره و پخش کلیپ، برگزیدگان این بخش مورد تقدیر و تجلیل قرار گرفتند.

لوح تقدیر به مرتضی راوش برای مقاله مبنای فطری سینمای دینی (تبیین مبانی نظری شهید آوینی) اهدا شد.
فانوس بخش تیزرهای تبلیغاتی به اصغر عباسی برای «رویای نیمه شب» رسید.
لوح تقدیر بخش لوح نگار به جواد خدابین برای «فتح خرمشهر» اهدا شد.
لوح افتخار بخش پوس‌تر به «مرکز دنیا» به طراحی محمدصادق حیدری تعلق گرفت.

در ادامه این مراسم جایزه ویژه «دستکش ننه عصمت» که از ۲ سال قبل به جوایز این جشنواره اضافه شده است، اهدا شد. جایزه این بخش را حاج آقای صدیقی که مقام معظم رهبری از وی به عنوان راننده‌ای که عوام است، اما در عین حال از خواص روزگار است یاد کردند، به محسن اردستانی مستندساز کشورمان اهدا کرد.
در بخش دیگر این مراسم حاج آقا صدیقی راننده‌ای که مقام معظم رهبری از او به عنوان عوامی که خواص است، یاد کرده بودند از اردستانی قدردانی کرد. در ادامه صدیقی به نقل خاطره‌ای از حضور رهبری در ایرانشهر پرداخت و سپس دستکش ننه عصمت را تقدیم اردستانی کرد.

لوح تقدیر اول بخش فیلم ما به اثر «آرزو‌ها گم می‌شوند» ساخته غزل شیخ‌زاده و لوح تقدیر دوم به اثر «صفر کیلومتر» ساخته امید حنطوش‌زاده اهدا شد و همچنین فانوس بخش فیلم ما به «خداحافظ رفیق» به کارگردانی بنیامین رحیمی رسید و جایزه ویژه این بخش به محدثه باقری و علی سرو برای ساخت «اسوه» تقدیم شد.

لوح تقدیر بخش نماهنگ به «تخریب بهشت» ساخته حسن حبیب‌زاده رسید و فانوس بخش نماهنگ به نماهنگ «سپر» ساخته وحید امینی رسید. همچنین جایزه ویژه این بخش را به مهدیارعقابی برای ۲ نماهنگ «اربعین تا اربعین» و «ارغوان» اهدا شد.
لوح تقدیر بخش فیلمنامه پویانمایی به «شمع‌ها و آدم‌ها» اثر احسان مرادی رسید.
لوح تقدیر بخش فیلمنامه داستانی کوتاه به «پشه هسته‌ای» اثرز محمد حسین امینی همدانی اهدا شد.

لوح تقدیر بخش فیلمنامه داستانی بلند به «خبرنگار ایتالیایی» نوشته محمد دیندار و دومین لوح تقدیر به «مشعل ۵» نوشته اکبر روح اهدا شد و فانوس بخش فیلمنامه داستانی بلند به شهاب الدین به قلم مرتضی مصاحب نیا  نیز رسید.

لوح تقدیر بخش برنامه تلویزیونی به «انقلابیمیز» اثر روح الله رشیدی و لوح تقدیر دوم به «وطن دار» ساخته محسن اسلام‌زاده اهدا شد و همچنین فانوس بخش برنامه تلویزیونی به برنامه «ثریا» به تهیه کنندگی محسن مقصودی و فانوس دوم این بخش به برنامه «هم قصه» ساخته حسین همازاده رسید.

قدردانی از زنان مجاهد انقلابی بخش دیگری از این مراسم بود که در این بخش از رضوانه دباغ دختر مرحوم مرضیه دباغ تجلیل شد.