بهترین تیم‌ های فوتبال جهان

ارسال شده توسط

طبق سایت آمار فوتبال، بهترین تیم‌ های فوتبال جهان  به صورت زیر شرح داده شده‌اند. شما بازی کدام تیم را بیشتر می‌پسندید؟ به تیم محبوب خود رای دهید.

بارسلونا

بارسلونا

باشگاه فوتبال بارسلونا یا بصورت مخفف، بارسا، از باشگاه‌های حرفه‌ای و قوی اسپانیایی است که تیم فوتبال آن در لالیگا بازی می‌کند. این تیم یکی از ۳ تیمی است که هرگز به دسته‌های پایین تر سقوط نداشته است. رقابت‌های این تیم با رئال مادرید سابقه دیرینه داشته و اصطلاحا آن را ال کلاسیکو می‌نامند.

رئال مادرید

رئال مادرید

رئال مادرید

به انتخاب فیفا این تیم موفق‌ترین تیم تاریخ فوتبال اسپانیا، اروپا و قرن ۲۰ می‌باشد. رئال در لالیگا ۳۲ بار و در جام حذفی ۱۹ بار قهرمانی داشته‌‌اند. این تیم قهرمان ۹ سوپر کاپ اسپانیا و ۱۰قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا است.

بایرن مونیخ

بایرن مونیخ

 

بایرن مونیخ

بایرن مونیخ موفق‌ترین باشگاه فوتبال آلمان است. این تیم در بوندسلیگا ۲۵ قهرمانی و در جام حذفی آلمان ۱۷ قهرمانی داشته است. دوران طلایی این باشگاه به زمانی برمی‌گردد که بکن‌باوئر کاپیتان این تیم بود و توانستند در لیگ قهرمانان اروپا برنده ۳ قهرمانی پیاپی شوند.

 پاری سن ژرمن

پاری سن ژرمن

پاری سن ژرمن

پاریس سن ژرمن از باشگاه‌های فرانسوی است که در لیگ ۱ فرانسه بازی کرده و تاکنون برنده ۵ قهرمانی در لیگ بوده است. این تیم در دهه ۹۰ میلادی اوج قدرت خود را داشته که بر اساس فهرست فدراسیون بین‌المللی تاریخ و آمار فوتبال، رتبه اول را در بهترین باشگاه‌های جهان داشته است.

یوونتوس

یوونتوس

یوونتوس

این باشگاه که با نام یووه نیز خوانده می‌‌شود، در کشور ایتالیا قرار داشته و همواره در سری آ فوتبال ایتالیا قرار بوده است. این تیم که موفق‌ترین فوتبال ایتالیایی هست، برنده ۳۱ قهرمانی در سری آ، ۱۰ قهرمانی در جام حذفی و ۶ قهرمانی در سوپر کاپ ایتالیا شده است.

اتلتیکو مادرید

اتلتیکو مادرید

اتلتیکو مادرید

این تیم اسپانیایی در شهر مادرید بوده و در لیگ برتر اسپانیا نیز بازی می‌کند. اتلتیکو برنده ۱۰ قهرمانی در لالیگا، جام برندگان جام اروپا در سال ۱۹۶۲، قهرمان لیگ اروپا در ۲۰۱۰-۲۰۱۲ و ۱۰ قهرمانی در کوپا دل ری بوده است.

پورتو

پورتو

پورتو

باشگاه فوتبال پورتو، یک باشگاه پرتغالی است که ۲ بار قهرمان جام باشگاه‌های اروپا و ۷۲ بار قهرمان در لیگ‌های مختلف اروپا بوده است. این تیم که از تیم‌های بازی‌ساز شناخته می‌شود و ستاره‌هایی مثل پپه و دکو در این باشگاه بازی کرده‌اند. خوزه مورینیو مربی سابق این تیم بوده است.

آرسنال

آرسنال

آرسنال

این باشگاه انگلیسی موفق به کسب ۱۲ قهرمانی در جلم حذفی فوتبال انگلستان، ۱۳ قهرمانی در لیگ برتر و دسته اول، و ۲ قهرمانی در جام اتحادیه فوتبال انگلستان شده است. آرسنال نیز با تیم تاتنهام رقابتی دیرینه داشته و طولانی ترین صدرنشینی را در لیگ فوتبال انگلیس داشته است.

بروسیا دورتموند

بروسیا دورتموند

بروسیا دورتموند

این تیم آلمانی در کارنامه خود موفق به کسب ۸ قهرمانی در بوندسلیگا، ۱ قهرمانی در جام اروپا و ۱ قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا شده است.

 

منچستر یونایتد

منچستر یونایتد

منچستر یونایتد

این تیم از تیم‌های حرفه‌ای فوتبال در لیگ برتر انگلستان است. منچستر یونایتد موفق به کسب ۲۰ قهرمانی در لیگ برتر، ۴ قهرمانی در اتحادیه اروپا، ۱۱ قهرمانی در جام حذفی، ۲۰ قهرمانی در سوپر جام انگلستان و ۳ قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا شده است.

 

** برای رای دادن به تیم محبوب خود، اینجا را کلیک کنید.