بهترین نامزدهای ریاست جمهوری آمریکا

ارسال شده توسط

بهترین نامزدهای ریاست جمهوری آمریکا چه کسانی هستند؟


هیلاری کلینتون یا دونالد ترامپ؟
پنجاه و هشتمین دوره انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در ۸ نوامبر سال ۲۰۱۶ برابر با ۱۸ آبان سال ۱۳۹۵ برگزار می شود. در این انتخابات دونالد ترامپ نامزد حزب جمهوری خواهد شده و هیلاری کلینتون به عنوان نخستین بار، نامزد خانم ریاست جمهوری در حزب دموکرات شده است. از دیگر نامزدهای انتخاباتی گری لینتون از حزب لیبرترین و جیل استاین از حزب سبز می باشند. در آمریکا کشمکش های بسیاری بین دو نامزد انتخاباتی از حزب دموکرات و جمهوری خواه وجود دارد. خبرگزاری بی بی سی اخیرا اعلام کرده که “کامپیوترهای ستاد انتخاباتی هیلاری کلینتون هک شده و هکرها به قسمتی از اطلاعات و تحلیل های آماری کلینتون دست یافته اند”. پیش از این اتفاق دو حمله سایبری دیگری نیز علیه سیستم های حزب دموکرات و تشکیلات انتخاباتی آن ها صورت گرفته است. تاپ لیست در این پست خود به معرفی دو نفر از بهترین نامزدهای ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا پرداخته است.
بنظر شما کدام یک از این دو نفر شایستگی بیشتری برای ریاست دارند؟ هیلاری کلینتون یا دونالد ترامپ؟

هیلاری کلینتون

هیلاری کلینتون - Hillary Clinton

هیلاری کلینتون – Hillary Clinton

هیلاری دایَن رادام کلینتون در سال ۱۹۴۷ در ایلینوی به دنیا آمده و همسر بیل کلینتون از رئسای جمهور پیشین آمریکا می باشد. کلینتون از سال ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۳ به عنوان شصت و هفتمین وزیر امورد خارجه آمریکا فعالیت داشت. پیش از آن به مدت ۹ سال سناتور ایالت متحده آمریکا بوده است. کلینتون در سال ۱۹۷۳ در مدرسه حقوق بیل تحصیل کرده و مدرک جی.دی. (دکترای حرفه ای یا درجه تخصصی عالی حقوق) را از آنجا دریافت کرده است. او در سال ۲۰۰۰ به عنوان اولین سناتور خانم برای سنای ایالات متحده آمریکا منصوب شد. در جریان حملات ۱۱ سپتامبر با جنگ افغانستان موافقت کرد اما با نحوه ی اجرای جنگ عراق و اکثر سیاست های دولت بوش مخالفت داشت. در سال ۲۰۰۸ برای انتخابات ریاست جمهوری نامزد شد و این نامزدی را به اوباما باخت و به عنوان وزیر امور خارجه در دولت او کار کرد.
کلینتون ترکیب قدرت هوشمند (که خود ترکیبی از قدرت سخن و قدرت نرم می باشد) با قدرت نظامی، دیپلماسی، توانایی در اقتصاد و فناوری را شیوه اجرای رهبری در آمریکا دانسته است. از مواضع سیاسی کلینتون باید اشاره به اعلام او در حمایت سرسختانه از امنیت اسرائیل کرد و گفته حمایت نکردن از بعضی از شورشی ها منجر به ظهور دولت های اسلامی خواهد شد.

دونالد ترامپ

دونالد ترامپ - Donald Trump

دونالد ترامپ – Donald Trump

دونالد جان ترامپ در سال ۱۹۴۶ متولد شده و نامزد حزب جمهوری خواه برای پنجاه و هشتمین دوره انتخابات ریاست جمهوری آمریکا می باشد. ترامپ در زمینه های نویسندگی، سیاست و تلویزیون فعالیت داشته و به عنوان یک بیزینس من نیز شناخته می شود. ترامپ در دانشگاه فوردهام درس خوانده و سپس به دانشگاه پنسیلوانیا، مدرسه ی وارتون منتقل می شود چرا که این دانشکده در تمام دانشگاه های آمریکا تنها دانشکده ای بود که در آن مطالعات املاک آموزش داده می شد. او فعالیت های کاری خود را با شرکت املاک پدرش شروع کرد، در سال ۱۹۷۱ به منهتن رفت و در آن جا نیز به فعالیت در پروژه های ساختمانی مشغول شد. او یک برج بزرگ در شیکاگو به نام برج ترامپ دارد؛ همچنین در باکو، آذربایجان و ترکیه نیز برج هایی با نام خود ساخته است.
از مواضع سیاسی او می توان گفت که از اولین حامیان ریگان برای ریاست جمهوری بوده، حامی حیات است و سقط جنین را جز در موارد و شرایط خاص ممنوع می داند، با قانونی کردن مصرف ماری جوانا مخالف است، اظهار داشته که مهاجرین غیرقانونی را در صورت رای آوردن به سرعت بیرون می کند و خود را یک محافظه کار خود خوانده می داند. ترامپ از مذهب و گروه های مسیحی در آمریکا دفاع می کند.

نظر شما درباره ریاست جمهوری ترامپ چیست؟ آیا به نظر شما ترامپ به کلینتون برتری داشته و برنده رقابت و رئیس جمهور آمریکا می شود؟ و یا هیلاری کلینتون رای می آورد؟ به نظر شما رای آوردن کدام یک از این دو به نفع سیاست های خارجی ایران است؟