حسن یزدانی و حسن رحیمی در چهاردهمین روز المپیک

ارسال شده توسط

دو کشتی گیر جوان ایران حسن یزدانی و حسن رحیمی در چهاردهمین روز المپیک ، با قدرت تمام مبارزه کرده و طلا و برنز مسابقات را کسب کردند.

حسن رحیمی در دسته ۵۷ کیلوگرم بازی را با حریف ارمنستانی خود شروع کرد و از تمام نیروی خود برای پیروزی در برابر او استفاده کرد. درنهایت حسن رحیمی با نتیجه ۱۳ – 0 پیروز مرحله یک هشتم بود و به مرحله یک چهارم صعود کرد. او در دور یک چهارم نیز در برابر حریف روس خود به شدت مبارزه کرد و با پیروزی ۶ – 1 به مرحله نیمه نهایی رفت. اما در نیمه نهایی خسته شده بود و از حریف ژاپنی خود ۱۰ – 5 شکست خورد. حسن رحیمی در مرحله ی رده بندی با حریف کوبایی خود به رقابت پرداخت و با نتیجه ۹ – 0 و به سادگی حریف خود را شکست داد و مدال برنز را کسب کرد.

حسن رحیمی

حسن یزدانی در دسته ۷۴ کیلوگرم در دور یک هشتم نهایی خود به رقابت با حریف هائیتی خود رفته و با نتیجه ۱۰ – 0 به مرحله یک چهارم صعود کرد. یزدانی در یک چهارم نهایی بازی را به مصاف حریف ترکیه ای خود رفت و موفق شد او را با نتیجه ۷ – 0 شکست داده و به مرحله نیمه نهایی برود. اما در مرحله نیمه نهایی کشتی سوم یزدانی با کشتی گیر قزاقستانی شروع شد و با امتیاز ۱۰- ۰ موفق به شکست او شد. بازی فینال حسن یزدانی با کشتی گیر روسیه ای بوده و که بازی بسیار ناعادلانه ای بود. بازی در وقت اول ۶ – 0 به نفع حریف روس تمام شد، اما با نتیجه ۶ – 6 تمام شده و طلای قهرمانی کشتی آزاد المپیک ریو به حسن یزدانی ۲۲ ساله رسید.

 

فدراسیون جهانی کشتی نیز اعلام کرد : حسن یزدانی فینالیست مسابقه در عرض ۹ دقیقه سه رقیب خود را برده است.

حسن یزدانی