قهرمانی کیمیا علیزاده در سیزدهمین روز المپیک

ارسال شده توسط

قهرمانی کیمیا علیزاده در سیزدهمین روز المپیک اشک شوق را به چشم مردم ایران نشاند

کیمیا علیزاده متولد سال ۱۳۷۷، از شهرستان کرج تکواندوکار زن  دسته ۵۷ کیلوگرم می باشد. 

او در اولین بازی خود به مصاف حریف کرواسی خود رفت و با نتیجه ۷-۶ پیروز شده و به مرحله بعد صعود کرد. در مرحله یک چهارم نهایی، پا به پای حریف اسپانیایی خود مبارزه کرد و باوجود اعتراض مربی کیمیا، اما یک امتیاز کیمیا پذیرفته نشد و با نتیجه ۷ – ۸ به شانس مجدد رفت. مبارزه بین این دو تا راند دوم به طور آرام پیش رفت اما در راند دوم با ضربه کیمیا علیزاده به سر حریف بازی رنگ و هیجان دیگری به خود گرفت. این امتیاز در بازبینی مجدد پذیرفته شد تا گومز، حریف اسپانیایی کیمیا، نیز همین حرکت را تکرار کرد. دور سوم دو اخطار برای عدم تعادل به قهرمان ایرانی همراه بود، اما کیمیا با ضربه نهایی خود بازی را ۸ به ۷ به اتمام رساند. 

قهرمانی کیمیا علیزاده در سیزدهمین روز المپیک

او در دور شانس مجدد خود، در برابر حریف تایلندی خود به پیروزی ۱۴ بر ۱۰ رسید. این مبارزه که شروعی پر امتیاز داشت، کار را برای کیمیا سخت کرد و در دور اول هر دو ۳ امتیاز داشتند. دور دوم نتیجه ۹ بر ۶ به سود تایلند تمام شد اما در ۳۰ ثانیه پایانی بازی، علیزاده با تلاش خود ۸ امتیاز کسب کرد و پیروز این بازی بود. 

او در بازی پایانی خود با نتیجه ۵ بر ۰ در مقابل حریف سوئدی خود، اولین بانوی مدال آور ایران در تاریخ المپیک شد و مدال برنز را کسب کرد.