نقدی بر فیلم فروشنده ساخته اصغر فرهادی

ارسال شده توسط

فروشنده نام فیلمی به نویسندگی و کارگردانی اصغر فرهادی است که در هفتمین فیلم بلند او نیز محسوب می شود. این فیلم برنده نخل طلا بهترین فیلم نامه و بهترین بازیگر مرد در جشنواره فیلم کن ۲۰۱۶ شده است. بازیگرانی چون شهاب حسینی، ترانه علی دوستی و مینا ساداتی در این فیلم ایفای نقش کرده اند. ژانر این فیلم فرهادی اجتماعی و مدت زمان آن ۱۲۵ دقیقه است. نقدی بر فیلم فروشنده ساخته اصغر فرهادی را بخوانیم.

این فیلم درباره زندگی یک زوج جوان است که هر دو در حال بازی در تئاتر «مرگ فروشنده» از آرتور میلر هستند. آن ها ناچار به تعویض خانه ی خود شده و در این حین، اتفاقات عجیبی برای آن ها رخ می دهد.

نقدی بر فیلم فروشنده ساخته اصغر فرهادی

یکی از منتقدین مجله ی ورایتی به نام گیلبرمن درمورد این فیلم فرهادی گفته که نویسندگی و کارگردانی این فیلم با اعتماد به نفس همراه بوده و فیلمی جمع و جور است.

یا آقای پیتر بردشو درمورد فیلم فروشنده گفته که این فیلم بسیار زیرکانه ساخته شده و درون مایه انتقام و عدالت طلب دارد.

در کنار تمام انتقادهای مثبت، چیزی که چشمگیرتر از همیشه به نظر مخاطب می آید، شخصیت های عمیق، منطقی و متفکر مردها در تمام فیلم های فرهادی هستند. رعایت اصول اخلاق و انسانیت توام با آرامش و عدالت طلبی، از ویژگی های نادر میان مردها بوده که در فیلم های فرهادی همیشگی شده اند.