نقره کمیل قاسمی در پانزدهمین روز المپیک

ارسال شده توسط

نقره کمیل قاسمی در پانزدهمین روز المپیک ۲۰۱۶ افتخاری دیگر برای ایران به ارمغان آورد. پانزدهمین روز از مسابقات المپیک تابستانی ریو نیز با مدال همراه بود، اما دو ورزشکار دیگر کشورمان علیرغم تلاش خود در کسب مدال ناکام ماندند. 

علیرضا کریمی در دور مقدماتی کشتی آزاد دسته ۸۶ کیلوگرم حریف تونسی خود را با امتیاز ۹ – 0 برد و به مرحله یک هشتم صعود کرد. در مرحله یک هشتم، به پیروزی ۷-۲ مقابل حریف بلغار خود دست یافت، اما در مرحله یک چهارم نهایی، با شکست ۵-۱ از رقیب آمریکایی خود، از دور مسابقات حذف شد.

علیرضا کریمی

سجاد مردانی، تکواندو کار ۲۸ ساله ایرانی در مرحله یک هشتم نهایی، تونگا را با امتیاز ۱۶ – 1 برد و به مرحله یک چهارم صعود پیدا کرد. اما متاسفانه در مرحله یک چهارم از بریتانیا شکست خورده و حذف شد.

سجاد مردانی تکواندو

کمیل قاسمی کشتی گیر دسته ۱۲۵ کیلوگرم در دور مقدماتی به پیروزی ۵-۲ در برابر کانادا رسید. در مرحله یک هشتم حریف مصری خود را نیز ۷ – 0 برده و به یک چهارم صعود کرد. او حریف گرجستانی خود را نیز شکست داده و در مرحله نیمه نهایی در ۳۰ ثانیه به پیروزی ۱۰ – 0 در برابر آمریکا رسید و به فینال مسابقات صعود کرد. در مرحله فینال ۳ –  1 از حریف ترک خود شکست خورد. کمیل قاسمی موفق به کسب مدال نقره کشتی آزاد در دسته ۱۲۵ کیلوگرم شد.  

نقره کمیل قاسمی