پولدارترین خواننده های جهان

ارسال شده توسط

پولدارترین خواننده های جهان در سال ۲۰۱۶ را می شناسید؟

وقتی صحبت از پولدارترین ها می شود احتمالا اولین کسانی که به ذهن شما خطور می کنند، معروف ترین ها هستند، مثل تیلور سوییفت، بیانسه، ریحانا یا جاستین بیبر. اما اگر کمی عمیقتر به درآمدهای آن ها دقت کنیم می بینم که افراد دیگری بین آن ها هستند که بیشترین سرمایه را داشته و پولدارترین خواننده ها و آهنگسازان را تشکیل می شود.  

البته شایان ذکر است که بیشترین سرمایه ی خالص متعلق به افرادی است که دیگر در قید حیات نیستند. ما در این پست ۱۰ نفر از موزیسین ها یا خوانندگانی را معرفی کرده ایم هم اکنون به کار خود نیز ادامه می دهند. شاید برای شما جالب باشد که بدانید هیچ یک از این افراد تنها با خوانندگی به این سرمایه نرسیده و هر کدام، در کارهای دیگری نیز مشغولیت داشته اند.

این آمار سالانه تغییر می کند. تاپ لیست در این پست ۱۰ نفر از پولدارترین خواننده های جهان در سال ۲۰۱۶ که در قید حیات نیز هستند را به شما معرفی کرده و در مورد بیوگرافی و درآمد هر یک نیز توضیح مختصری داده است. نظرت خود را درباره خواننده های محبوب و ثروتمند خود، با ما به اشتراک گذارید.

اندرو لوید وبراندرو لوید وبر

اندرو لوید وبر، خواننده انگلستانی و متولد سال ۱۹۴۸ می باشد. وی از آهنگسازهای تئاتر موزیکال است که برنده ی جوایز بسیاری می باشد. برخی از جوایز او، ۱ جایزه اسکار، ۳ گرمی، ۱ گلدن گلوب، یک جایزه اکادمی و ۷ جایزه تونی می باشد. برخی از فیلم های موزیکال او برای بیش از یک دهه در برادوی و غرب اجرا شده اند. برخی از فیلم های موزیکال، به طوری گستردگی پیدا کرده اند که به صورت جدا از فیلم ها، طرفدار داشته و منتشر شده اند. او با او نیم میلیارد دلار سرمایه خالص، پولدارترین خواننده ی جهان شناخته می شود. یکی از کارهای او، آهنگسازی برای فیلم شبح اپرای پاریس است.

پل مک کارتنیپل مک کارتنی

جیمز پل مک کارتنی در سال ۱۹۴۲ متولد شده است. او خواننده و آهنگساز معروف انگلیسی در ژانر راک است که با گروه بیتلز نیز کار کرده است. در این گروه، وی همراه با جان لنون از تاثیرگذارترین آهنگسازی های دنیا را داشته است. نام پل مک کارتنی در کتاب گینس به عنوان موفق ترین موسیقی دان ثبت شده است چرا که ۶۰ لوح طلایی دریافت کرده و بیشترین فروش را از تک آهنگ های خود داشته است. وی با ۱٫۱ میلیارد دلار سرمایه خالص، به عنوان دومین خواننده ی پولدار جهان شناخته شده است.

هرب آلپرتهرب آلپرت

هربرت هرب آلپرت، آهنگساز آمریکایی است که در سال ۱۹۳۵ در خانواده ای هنر دوست متولد شده است و با گروهی به نام TJB فعالیت داشته است. وی همچنین در طی دو دهه به طراحی نقاشی های انتزاعی اکسپرشنیست و مجسمه سازی پرداخته است. طول فعالیت او تقریبا به ۵ دهه می رسد. او درآمد خالص هرب آلپرت ۸۵۰ میلیون دلار را به کارنامه ی خود اضافه کرد که شامل ۵ آلبوم درجه یک و در مجموع ۲۸ آلبوم برتر می شود.  آلبوم های او در تمام جداول موسیقی صدرنشین بوده اند.

مدونامدونا

مدونا لوییس چی گوه، خواننده، ترانه سرا و بازیگر آمریکایی است که در سال ۱۹۵۸ متولد شده است. او به عنوان "ملکه ی پاپ" شناخته شده و جوایز بسیاری مثل ۷ جایزه گرمی و ۲ جایزه گولدن گلوب کسب کرده است. نام مدونا در کتاب گینس به عنوان موفق ترین زن هنرمند ثبت شده و میان خواننده های زن، پرفروش ترین خواننده بوده است. او با درآمد ۸۰۰ میلیون دلار، پولدارترین خواننده ی زن می باشد. تورهای کنسرت مدونا پرفروش ترین تورهای جهان بوده که یکی از آن ها ۳۰۵ میلیون دلار فروخته است.

شان کامزشان کامز

شان جان کامز در سال ۱۹۶۹ متولد شده و یک رپر، بازیگر، و طراح معروف آمریکا می باشد. شان کامز با نام «دیدی» نیز شناخته شده و جوایز بسیاری تا کنون مثل ۳ جایزه ی گرمی و ۲ جایزه از ام تی وی کسب کرده است. او بعد از انتشار چندین آلبوم موفق در سال ۲۰۰۹ گروه خود به نام دیدی درتی مانی را راه اندازی کرد. دیدی تهیه کننده ی برنامه ی ایجاد گروه در کانال ام تی وی نیز می باشد. او دارای برند لباس و ودکای خود نیز می باشد. سرمایه خالص دیدی ۷۳۵ میلیون دلار تخمین زده شده است.

دکتر دریدکتر دری

آندره روله یانگ معروف به داکتر دری، یکی از معروف ترین رپرهای آمریکا است که در سال ۱۹۶۵ متولد شد. یکی از معروفیت های داکتر دری به علت کشف و شناختن خواننده هایی چون امینم، فیفتی سنت و اسنوپ داگ به دنیای موسیقی است. او در گروه NDW کار کرده و در سال ۱۹۹۲، اولین آلبوم موسیقی خود را منتشر کرد که باعث شد به پرفروش ترین خواننده ی آن سال تبدیل شود. داکتر دری سرمایه ای به ارزش ۷۰۰ میلیون دلار دارد و از پولدارترین خواننده های جهان می باشد.

سلن دیونسلن دیون

سلین ماری کلودن دیون یا سلن دیون، خواننده کانادایی است که در سال ۱۹۶۸ در کبک متولد شد. این خواننده از ابتدای فعالیت خود محبوبیت بسیاری پیدا کرد. اما در سال ۱۹۹۰ اولین آلبوم انگلیسی زبان خود را منتشر کرد. سلن دیون با خوانندگی برای فیلم تایتانیک، بیش از پیش شناخته شدو جوایز بسیاری نیز دریافت کرد. او با سرمایه ی خالص ۶۳۰ میلیون دلار، از پولدارترین خوانندگان جهان است که در طول ۳ دهه در موسیقی پاپ فعالیت داشته است.

بونوبونو

بونو دیوید هیوسن خواننده ی ایرلندی با نام بونو وکس شناخته شده و در سال ۱۹۶۰ متولد شده است. بونو در گروه U2 کار کرده و از معروف ترین خواننده های دنیا به حساب می آید. او به دلیل فعالیت های انسان دوستانه ی خود نیز میان مردم محبوبیت پیدا کرد، به طوریکه مجله تایم در سال ۲۰۰۶ او را در لیست تاثیرگذارترین شخصیت های خود قرار داد. وی برای ۳ سال نامزد جایزه ی نوبل نیز شده است. سرمایه ی خالص بونو برابر با ۶۰۰ میلیون دلار است.

جی زیجی زی

شان کوری کارتر معروف به جی زی در سال ۱۹۶۹ متولد شده است. او از تهیه کننده و خواننده های معروف جهان، و از بهترین رپرهای دنیا نیز می باشد. شبکه ی ام تی وی، جی زی را اولین و برترین رپر دنیا معرفی کرده و البوم های او در لیست ۵۰۰ آلبوم برتر رولینگ استون قرار دارد. جی زی، در سال ۲۰۰۸ با خواننده ی معروف سبک R&B ، بیانسه ازدواج کرد. سرمایه ی جی زی، ۵۵۰ میلیون دلار می باشد.

ماریا کریماریا کری

ماریا کری، خواننده، ترانه سرا و بازیگر آمریکایی است که در سال ۱۹۷۰ متولد شد. او در سال ۱۹۹۰، پرفروش ترین البوم خود را منتشر کرده و در فهرست ۱۰۰ آهنگ داغ بیلبورد قرار گرفت. او با فروش بیش از ۲۰۰ میلیون در سراسر دنیا، به یکی از پرفروش ترین خواننده های جهان تبدیل شده است. همچنین در سال ۲۰۱۲، در فهرست ۱۰۰ زن برتر موسیقی VH1 قرار گرفت. وی برنده ی جوایز بسیاری است که میان آن ها می توان به ۵ جایزه گرمی اشاره داشت. سرمایه ی ماریا کری، ۵۱۰ میلیون دلار تخمین زده شده است.