۱۰ مکان معروفی که تا سال ۲۱۰۰ وجود نخواهد نداشت

ارسال شده توسط

در قرن بعدی، بعضی از مناطقی که روی زمین قرار دارند، یا ناپدید شده و یا دیگر وجود نخواهند داشت. آب و هوای زمین در حال تغییر است و برخی از نقاطی که روی زمین قرار دارند، در معرض خطر واقع شده اند. این مکان ها در قرن بعد دیگر وجود نخواهد داشت. گذشته از این که چند سال دارید، شما در همین قرن جاری می میرید. پس اسامی آن مناطق را اینجا بخوانید.

نیویورک

نیویورک

شهر نیویورک قبلا با دو طوفان شدید مواجه شده است. انتظار می رود که نیویورک در قرن بعدی با یک طوفانی مواجه شود که تمام شهر را از بین ببرد.

داکا

داکا

سالانه داکا، پایتخت بنگلادش با بروز گردباد آسیب هایی می بیند. این شهر روی منطقه سونامی قرار گرفته و طوفان و زلزله های زیادی مواجه شده است. بالا رفتن سطح آب نیز از دیگر علائمی است که به این شهر آسیب می رساند.

سیاتل

سیاتل

سیاتل از شهرهای گل آلودی است که در دامنه ی کوه راینر واقع شده است. کوه راینر از خطرناک ترین کوه های آتشفشان در سراسر دنیا است. اگر این کوه فوران کند، گدازه های تمام شهر را تا ۸۰ کیلومتر نابود خواهد کرد.

آمستردام

آمستردام

این شهر پایین تر از سطح آب قرار گرفته است. اطراف آن را سدها و موانعی پر کرده اند که آب را به صورت خلیجی نگه دارد. اگر یکی از آن ها بشکند، کل شهر زیر آب خواهد رفت.

بانکوک

بانکوک

منبع اصلی آب پایتخت تایلند را سفره های آب زیرزمینی تشکیل می دهند. ساخت و سازهای بی شما روی خاک رس بانکوک سالانه ۴% این شهر را به نابودی و غرق شدن نزدیک می کند.

پارک ملی یلوستون

پارک ملی یلوستون

تا ۳۵۰۰ جریب از پناهگاه حیات وحش که روی آتشفشان واقع شده است، محافظت شده است. تحقیقات نشان می دهند که این قسمت تا ۷۰ سال آینده ویران شده و بخشی از آمریکا را با نابودی مواجه می کند.

سان فرانسیسکو

سان فرانسیسکو

در ۳۰ سال بعدی، تا ۹۹% احتمال نابودی این شهر زیر زلزله وجود دارد. احتمال می رود که این زلزله ۶٫۷ ریشتری بوده و سانفرانسیسکو را با خاک یکسان کند.

ونیز

ونیز

این شهر رمانتیک ترین شهر در تمام جهان است که احتمال غرق شدن آن در دریای مدیترانه می رود.

ولینگتون

ولینگتون

ولینگتون در نوک یک جزیره واقع شده است که در معرض طوفان و سونامی قرار گفته است. این شهر همچنین در معرض گدازه های ولکانو نیز قرار دارد.

چرنوبیل

چرنوبیل

نیروگاه هسته ای چرنوبیل در اوکراین، در سال ۱۹۸۶ با یک آسیبی مواجه بوده است. اطراف این ناحیه یک سد بتنی ساخته شده تا از آسیب اشعه های جلوگیری کند. به هر حال این سد از بین رفته و اشعه های سمی تمام شهر را فرا خواهد گرفت.