۵ حقیقت که رنگ چشم ها بازگو می کنند

ارسال شده توسط

تحقیقات اخیر نشان می دهد، بیماری هایی که از رنج می برید، شخصیت شما، نحوه ی برخورد شما با درد و حتی میزان قابل اعتماد بودن شما با رنگ چشم هایتان بی ارتباط نیست. تفاوت بین چشم های تیره و روشن را پیدا کنید. تاپ لیست در این پست خود به معرفی 5 حقیقت که رنگ چشم ها بازگو می کنند پرداخته است. نظر شما در مورد این موارد چیست؟ 

چشم های ما چیزهای زیادی را به ما آموزش می دهد: چگونه احساس یا فکر می کنیم، راست گو یا درغگو هستیم، آیا مریض هیتبن و یا حتی احتمال ابتلا به کدام مریضی برای ما وجود دارد. برخلاف باورهای رایج، تنها دو ژن وجود ندارد (ژن رنگ آبی چشم و ژن رنگ قهوه ای)، بلکه لبن ۱۲ الی ۱۳ ژن مختلف که هر کدام رنگ چشم های شما و دیگر پردازش های داخلی بدن شما را نشان دهد وجود دارد.

        1.بیماری هایی که از آن رنج می برید

تحقیقات انجام شده در گذشته حاکی از آن دارند که رنگ چشم های شما ارتباط مستقیمی با بیماری هایی چون دیابت، ملانوم و ویتیلیگو دارد. احتمال ابتلای افراد چشم آبی به ویتیلیگو (جاییکه روی بدن لک های سفید یا قهوه ای به صورت لک و پیس ظاهر می شود) کمتر از افراد دیگر است. در شرایطی که هر یک از چشم های فرد به یک رنگ است، مثلا یکی آبی و یکی قهوه ای، احتمال بروز بیماری هایی چون سندرم هورنر و گلوکوم بیشتر است. همچنین افرادی که از بیماری دیابت رنج می برند، احتمال چشم های تیره رنگی دارند.

۲٫شخصیت شما

تحقیقات انجام شده در استرالیا روی ۳۶۶ نفر نشان می دهد که افرادی که چشم های روشنی دارند نسبت به چشم تیره ها، بیشتر روحیه رقابتی دارند تا انسان های احساساتی و صمیمی باشند.

ممکن است این ها به نظر شما بسیار افراطی باشند. برای قطعیت به تحقیقات بیشتری نیاز خواهد بود، اما تحقیقاتی که تاکنون انجام شده حاکی از ارتباط این موضوع با ریشه ی تکاملی ما دارند: هزاران سال پیش، مردم شمال اروپا فکر می کردند چشم آبی ها جذاب تر بوده و برای ازدواج مناسب تر هستند. شاید به همین دلیل است که امروزه روحیه ی رقابتی بین آن ها بیشتر دیده می شود.

۳٫نحوه رویارویی شما با درد

برخی از دانشمندان این باور را دارند که رنگ چشم های شما با میزان تحمل شما نسبت به درد، ارتباط دارد. یک مطالعه روی ۵۸ نفر نشان داد که افرادی که چشم های روشنی دارند، نسبت به چشم تیره ها از تحمل بیشتری به درد زایمان برخوردار بوده اند.

آن خانم ها، نه تنها درد کمتری داشته، بلکه از اضطراب، افسردگی و افکار منفی کمتری نیز برخوردار بوده اند. یکی دیگر از مطالعات نشان داده که رنگ چشم های ما می تواند روی واکنش ما نسبت به نوشیدنی های الکی تاثیر بگذارد. یکی از مطالعات قدیمی نشان داد که افرادی که چشم های تیره ای دارند، زودتر از چشم روشن ها به الکل واکنش نشان می دهند.

         4.ژنتیک

یکی از تحقیقات انجام شده در سال ۲۰۰۸ نشان داده که نژاد تمام افرادی که چشم های آبی دارند، به یک نفر باز می گردد که در ۶ تا ۱۰ هزار سال پیش، دچار جهش ژنتیکی شده بوده و تا آن زمان، تمام افراد چشم های قهوه ای داشته اند. این جهش، روی کاهش ملانین و در نتیجه آبی شدن چشم ها تاثیر گذاشته است. اگر چشم های شما آبی است، شاید برایتان جالب باشد که بدانید نژاد شما به تمام چشم آبی های اطرافتان باز می گردد.

۵٫میزان قابل اعتماد بودن

آیا این موضوع صحت دارد که اعتماد به افرادی با چشم های آبی، ساده تر و بیشتر از چشم روشن ها است؟ تحقیقات نشان داده اند که افرادی با چشم تیره، قابل اعتماد تر از افرادی با چشم های روشن هستند. البته این تنها رنگ چشم ها نیست که روی معتمد بودن یک فرد تاثیر می گذارد و علل های دیگری نیز در این موضوع دخیل می باشند.

منبع: interestingthings